انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

پنج دلیل برای اینکه بدانید مبل استیل برای منزل شما مناسب است یا خیر؟ – قسمت دوم

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 1355 بازدید

قبل از شروع مطالعه ی این مطلب پیشنهاد می کنیم حتما قسمت اول آن را مطالعه کنید در قسمت پیشین 3 دلیل که باعث می شوند مبل های استیل نتوانند جلوه ی مناسبی در فضای خانه داشته باشند را بیان کردیم. در این مطلب قصد داریم عوامل دیگری که باعث کاهش جلوه ی این مبل ها در فضای منزل می شوند را بررسی کنیم. چیدمان نادرست، رنگبندی نامناسب و سایر موارد قابل ذکر در ادامه مورد بحث قرار گرفته اند.


4- چیدمان نادرست

چیدمان نامناسب مبل ها دلیل بعدی است که می تواند باعث نازیبایی و ناکارآمدی پذیرایی منزل شما شود. توضیحات این موضوع را با تصاویر مربوط به آن ادامه می دهیم.

چیدمان خانه با مبلمان استیل

مشکلات ایجاد شده ناشی از چیدمان نامناسب

در اولین تصویر مشاهده می کنید مبل ها دور تادور فضا چیده شده اند و به عناصری که در اتاق وجود دارند بی توجه اند، قرار گیری مبل ها پشت به تلویزیون یا پشت بوفه، کارآیی چندانی ندارد و تاحدودی غیر منطقی به نظر می رسد. این رویداد می تواند ناشی از این باشد که در زمان خرید مبل ها و چیدمان منزل، ساکنین خانه نتوانسته اند نتیجه ی نهایی چیدمان این مبل ها را در فضا تصور کنند و تشخیص بدهند چه مبلمان و چه چیدمانی برای خانه شان مناسب است.

نکته ی دیگر مربوط به چیدمان که در تصویر دوم قابل مشاهده است، این است که مبل ها نباید در محل رفت و آمد قرار بگیرند و راهرو ایجاد کنند. دقت کنید که مبلمان استیل معمولا برای ایجاد فضایی رسمی به کار می رود و مهمان رسمی شما تمایلی ندارد در محل رفت و آمد شما به آشپزخانه بنشیند و در هربار عبور و مرور شما به آشپزخانه احساس ناراحتی کند. بهتر است در میان دو مبل از میز عسلی استفاده کنید و فضای راهرویی ایجاد نکنید.

چیدمان خانه با مبلمان استیل

مشکلات ایجاد شده ناشی از چیدمان نامناسب

 تصویر سوم چیدمانی به هم فشرده  را نمایش می دهد که باعث شده مبل ها نمود مناسبی نداشته باشند در حالی که وقتی مبل ها ابعادی بزرگ دارند، بهتر است با فاصله ی مناسب چیده شوند و اینطور روی  فرش قرار نگیرند. البته این موضوع را میتوان به  عدم تناسب مساحت خانه با مبلمان استیل که در قسمت اول این بحث به آن پرداختیم هم مرتبط دانست.

حالت بعد مانند تصویر چهار در فضاهای بزرگ رخ می دهد، به این صورت که صاحب خانه نمی تواند فضا را به نحو مناسب پر کند و فضایی گنگ و بلا تکلیف ایجاد می شود، یعنی خانه مساحت مناسب دارد، مبل های متناسب خریداری شده اند، اما به سبب چیدمان نادرست، فضای ایده آل مد نظر ایجاد نشده است و نمی توان در خانه احساس راحتی داشت.

توضیح بیشتر با یک مشاوره ی واقعی و حل شده

برای روشن تر شدن اهمیت چیدمان صحیح، نگاهی به یکی از مشاوره های سایت می اندازیم، خانم کاظمی از ما در خصوص چیدمان منزلشان مشورت خواسته بودند، خانه ای با مساحت مناسب و مبل هایی که به درستی انتخاب شده بودند، اما چیدمان نهایی کمی از حالت ایده آل دور بود. در این مشاوره ما به ایشان پیشنهاد کردیم که با تغییر چیدمان مبل ها ضمن ایجاد حریمی مناسب برای ورودی خانه و محدود کردن دید به اتاق خواب ها، مبل ها را به صورتی چیدمان کنند که فضای نهایی ای که ایجاد می شود زیبایی بیشتری داشته باشد. (شرح کامل این مشاوره را بخوانید.)

چیدمان اولیه و چیدمان پیشنهادی


5- رنگبندی نادرست

مبحث بسیار مهم دیگر این است که ترکیب ایجاد شده در فضای پذیرایی باید هماهنگی رنگی مناسبی داشته باشد. ایجاد ریتم رنگی ای زیبا و مناسب، کار آسانی نیست و به دقت و تجربه نیاز دارد. در ادامه با توجه به تصاویر، توضیحاتی ارائه می کنیم.

مساله ای که معمولا در هنگام انتخاب رنگ به آن برخورد می کنیم این است که خانواده ها هماهنگی را با تکراری بودن اشتباه می گیرند، به یاد داشته باشید که رنگبندی هماهنگ، لزوما به معنای تکرار یک رنگ نیست، در خصوص روش های انتخاب رنگ پیشتر توضیح داده ایم، خوب است یکی از مشاوره های صورت گرفته در سایت که در آن روش های انتخاب رنگ مناسب را به یکی از مخاطبان توضیح داده ایم را مطالعه کنید. تصویر شماره ی یک دچار این مشکل است که رنگ ها تکراری هستند وفضا پس از مدتی برای ساکنین خانه یکنواخت می شود.

رنگبندی مبل استیل در پذیرایی منزل

اشتباهات رایج در انتخاب رنگ فضای پذیرایی

اشتباه رایج بعدی انتخاب رنگ هایی است که تضاد شدید ایجاد می کنند، این مساله در انتخاب فرش و مبل بیشتر نمود دارد، پیشنهاد میکنیم مطلبی که در آن به چگونگی انتخاب فرش مناسب پرداخته ایم را مطالعه کنید، به طور کلی بهتر است فرش ها زمینه ای متناسب و ملایم برای مبلمان ایجاد کنند، در تصویر شماره ی دو می بینید که شدت رنگ فرش بالاست و عنصر غالب رنگی فضای خانه، فرش است. در طراحی داخلی خانه می توانید از تضاد های شدید استفاده کنید و این کار اگر اصولی انجام شود زیبایی خانه را دو چندان می کند، اما در این منزل، رنگ تند فرش در حالی که دیوار ها و مبل ها و سایر سطوح سفید هستند، ترکیب ایده آلی ایجاد نکرده است و باعث شده مبل ها در فضا محو شوند.

رنگبندی مبل استیل در پذیرایی منزل

اشتباهات رایج در انتخاب رنگ فضای پذیرایی

موضوع دیگر این است که گاهی رنگ هایی انتخاب می شوند که تکراری نیستند، شدت آن ها نیز مناسب است، ولی باز هم ترکیب هماهنگ ایجاد نمی شود. این بار مشکل می تواند از عدم شناخت رنگ های متناسب ایجاد شده باشد. در تصویر شماره ی سه مشاهده می کنید که چطور این مساله رخ داده است. چوب های سفید و طلایی به نحوی استفاده شده اند که مکمل های مناسبی برای هم نیستند. پارچه ی مبل نیز به طور ذاتی هماهنگی کمی با خود دارد و طراحی مبل و استفاده از پارچه ها ایده آل نیست و باعث شده لکه هایی به رنگ آبی تیره در فضا ایجاد شوند.  در عین حال فرش به رنگی  است که نتوانسته هماهنگی مناسبی در محیط خانه ایجاد کند و خود به عنصری برهم زننده تبدیل شده است.پیشنهاد می کنیم حتما مطلب پربازدید انتخاب رنگ های متناسب در طراحی داخلی را مطالعه کنید.


6- سایر موارد

5 مساله ای که ذکر شد تنها بخشی از مهمترین نکات قابل ذکر در این خصوص است. در ادامه به صورت خلاصه چند نکته را برایتان شرح می دهیم.

 بهتر است مبل هایتان به لحاظ شکل ظاهری مناسب فضای رسمی باشند، مبل های تک تصویر شماره ی یک می توانند به عنوان نمونه ای از شکل نامناسب مبلمان معرفی شوند، نکته ی مهم بعدی که در بیشتر تصاویر نیز به چشم میخورد، نورپردازی نامناسب فضاست، برای ایجاد فضای ایده آل باید به نورپردازی نیز دقت ویژه ای کنید، قرار دادن یک لوستر در میان اتاق به معنای نورپردازی نیست. (در مورد اصول صحیح نورپردازی بخوانید)

همچنین توجه داشته باشید مبلمان راحتی ای که خریداری می کنید و در نزدیکی ست مبل استیل قرار می دهید با آن هماهنگ باشد، در تصویر شماره ی دو مشاهده می کنید که مبل راحتی بسیار بزرگ است و شدت رنگ آن به حدی است که مبل های استیل را محو کرده، در عین حال بسیار نزدیک به آنهاست. معمولا بهتر است مبلمان راحتی جدا از مبل های استیل چیده شوند و محدوده هایی مجزا ایجاد کنند.

اشتباه در رنگ و شکل و استفاده از مبل

نکات دیگری که برای داشتن فضای مناسب باید رعایت شود

و مساله ی آخر، استفاده از مبلمان برای کارایی مناسب، بررسی کنید که مبلمان استیل برای سبک زندگی تان چقدر مناسب است، آیا تماشای یک مسابقه ی ورزشی یا برنامه ی تلویزیونی طولانی روی مبل استیل برای شما راحت است؟ معمولا برای تماشای تلویزیون بهتر است از مبل های راحتی استفاده کنید، تلفیق فضایی برای تفریح و دور هم بودن خانواده (اتاق تلویزیون) با فضایی برای پذیرایی از مهمانان رسمی شاید برای انتخاب مناسبی نباشد. از این رو حتما بررسی کنید که کدام مساله برای شما در اولویت قرار دارد و سپس برای خرید مبل ها اقدام کنید. در این مواقع ممکن است انتخاب مبلمان راحتی گزینه ی مناسب تری برای شما باشد.

فضایی پذیرایی نسبتا مناسب با استفاده از مبلمان استیل

فضایی پذیرایی نسبتا مناسب با استفاده از مبلمان استیل

در انتها تصویری از فضایی که بیشتر نکات ذکر شده در آن قابل مشاهده است را می بینید، رنگبندی به صورتی است که مبل ها نمود خوبی دارند و در عین حال فضا شلوغ نیست، نورپردازی با استفاده از لوستر، آباژور زمینی و چراغ دیواری صورت گرفته و به خلق فضایی دراماتیک کمک کرده است. مساحت خانه مناسب است و ابعاد مبل ها نیز تناسبات خوبی دارد، همچنین چیدمان با فاصله ی مناسبی انجام شده و مبل ها در مسیر عبور و مرو نیستند. می توان گفت این تصویر جمعبندی این مبحث است، به یاد داشته باشید مسائل مختلفی باید دست به دست هم بدهند تا فضایی ایده آل خلق شود. دکوراسیون خانه مساله ی ساده ای نیست و مطالعه، بررسی و مشورت با متخصصین این کار برای رسیدن به نتیجه ی ایده آل، ضروری است.

امیدواریم این مطلب نکات مفیدی را به شما ارائه کرده باشد و به شما در انتخاب و خرید مبل مناسب کمک کرده باشد. در صورتی که برای خرید مبلمان نیاز به مشورت با کارشناسان انستودیوز دارید، حتما از طریق بخش مشاوره ی دکوراسیون با ما در ارتباط باشید.


منبع تصاویر منازل:

اینستاگرام چیدمان نو عروس

Most Important Microsoft 70-532 Exam Paper PDF Online

She had to Microsoft 70-532 Exam Paper PDF walk hard and insisted, though she had pain and humiliation, but she even more dreamed of The future of happy life, ideal life, and that, is to pay the price. Gold Wazi pretended to look very Developing Microsoft Azure Solutions distressed, said that my father s real estate license unwilling to hand it. 70-532 Exam Paper PDF The driver and her http://www.passexamcert.com Microsoft 70-532 Exam Paper PDF onlookers helped her stand Microsoft 70-532 Exam Paper PDF firmly and friendlyly, taking care MCP, Microsoft Specialist 70-532 of the lady and whistling the driver without fee.

Saying he Microsoft 70-532 Exam Paper PDF took out a bag of stockings from the back of Developing Microsoft Azure Solutions the room, stuffed in front of the bike in the basket, starting to break into the market in Shanghai, instead of his wife to practice the British Harvard rogues. The so called guest house http://www.examscert.com/70-532.html on the so a dozen bungalows, three waitresses, a long time and Xiao Qin also cooked. But she knew she should not inquire about these details of privacy, after MCP, Microsoft Specialist 70-532 all, they do not have the depth of intimacy between the two, and she also dimmed to realize Microsoft 70-532 Exam Paper PDF that today s show sister to find her, not 70-532 Exam Paper PDF for this meal. Poor vision, several times blunt swollen, but also mainly by mercurochrome deal.In the city and his colleague s warehouse in the province, he has some books, in particular, scarce, non standard parts and surplus spare parts. However, he urgently urged her sister to start her own career sooner rather than later.

Then he suddenly came in and I hurriedly posed but he did not manage me, that is, hugged me in bed that pile of new clothes new boots new Microsoft 70-532 Exam Paper PDF armband anyway, everything went straight out without saying anything. You have to think that what I am saying is asking you, and that you love MCP, Microsoft Specialist 70-532 what is http://www.testkingdump.com 70-532 Exam Paper PDF going on and that you have no relationship with me but live your own conscience as long as you are right. Only, no one knows, their story, their love, how their youth is flowing in these green years. That kind of laughter gradually become Sobbing, the Developing Microsoft Azure Solutions sound is still great.I looked at her Leng Leng, disappeared in the depths of the woods. If you change, you bunk together with four years of brothers met on this occasion, what would you think But soldiers are soldiers, and war is war. Miao Miao went up after all the people have widened their eyes grew up, the dog looked very strange below, here to look over there to see, do not know what the human pondering, Microsoft 70-532 Exam Paper PDF which in its view is a very normal thing Seedlings are not experts.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن