انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

با این 13 ایده دیوار پشت کابینت آشپزخانه تان را استثنایی کنید

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 4292 بازدید

برای طراحی فضای داخلی آشپزخانه باید به مسائل مختلفی توجه کنید، کابینت ها، تجهیزات اساسی مثل یخچال و گاز، پوشش های کف، پرده ها و پوشش دیوار. معمولا هنگام شستشوی ظروف یا پختن غذا، قطرات آب یا چربی به دیوار پشت کابینت ها پاشیده می شوند، از این رو انتخاب مصالح مناسب برای دیوار پشت کابینت ها (دیوار موسوم به بَک اسپلش- backsplash )  مساله ای با اهمیت است.در این مطلب 13 ایده و مصالح برای بک اسپلش آشپزخانه تان را معرفی کرده ایم. در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

1- چوب فرآوری شده

معمولا از متریال چوب برای پوشش کف استفاده می شود، اما می توان کمی متفاوت فکر کرد و از چوب های فرآوری شده برای پوشش دیوارها استفاده کرد. شاید در نگاه اول این کار عجیب به نظر برسد، اما همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید استفاده از چوب برای دیوار آشپزخانه باعث می شود فضایی صمیمی و در عین حال رسمی ایجاد شود. استفاده از چوب های فرآوری شده خیال شما را بابت مقاومت در برابر رطوبت و حرارت و لک شدن راحت می کند، هرچند ممکن است کمی هزینه ها را افزایش دهد، اما این هزینه برای آشپزخانه ای با مساحت محدود آن قدر ها به چشم نمی آید.

دیوار پشت کابینتی چوبی

2- سنگ مرمر و کاغذ دیواری

شاید تا به حال به استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه فکر نکرده باشید، اما ما به شما پیشنهاد می کنیم به این گزینه نیز بیاندیشید، ترکیب کاغذ دیواری با مصالحی مانند سنگ، استیل و شیشه می تواند فضایی متفاوت و جذاب برایتان ایجاد کند. البته پیشنهاد می کنیم در نقاط حساس مانند پشت گاز یا سینک از کاغذ دیواری استفاده نکنید.

دیوار پشت کابینت کاغذ دیواری شده

3- تایل های آینه ای

این تایل ها برای فضاهایی با مساحت کم مناسب هستند و باعث بازتر به نظر رسیدن فضا می شوند، البته به این شرط که فضا را بیش از حد شلوغ نکنید، چرا که اگر فضایی شلوغ و آشفته داشته باشید، استفاده از آینه ها باعث افزایش بی نظمی خواهد شد.

همچنین این تایل ها برای آشپزخانه های کلاسیک و لوکس گزینه ای جذاب و مناسب هستند. نیاز به تمیز کردن همیشگی و لک شدن پس از پاشیدن آب و چربی از عواملی است که باعث می شود این گزینه به لحاظ کارآیی چندان ایده آل نباشد.

دیوار آشپزخانه از جنس آینه

4- آینه های آنتیک

اگر بازتابش نور و انعکاس تصاویر را دوست دارید اما از لکه ها گریزانید، پیشنهاد میکنیم از آینه های آنتیک برای دیوار پشت کابینت استفاده کنید. این پوشش هم انعکاس مناسبی دارد، هم در مقابل لکه ها مقاومت بیشتری نسبت به گزینه ی قبلی دارد.

مصالح دیوار پشت آشپزخانه

5- صفحات حلبی

احتمالا شنیدن اسم حلب شما را از خواندن ادامه ی این قسمت منصرف کند، اما اگر بودجه ی کافی ندارید یا میخواهید فضایی را موقتا تغییر بدهید، ورق های فلزی با پوشش قلع گزینه های مناسبی برای شما هستند، تایل های طرحدار حلبی هم مقاوم هستند، هم قیمت بالایی ندارند و برای برخی آشپزخانه ها کارایی دارند و به فضا روشنایی می بخشند.

دیوار آشپزخانه ی فلزی از جنس حلب

6- بتن طرح دار

گزینه ای نسبتا هزینه بردار اما بسیار لوکس، اگر میخواهید برای آشپزخانه تان هزینه کنید و به دنبال انتخاب متریالی خاص هستید، پیشنهاد میکنیم دیواری با بتن طرحدار ایجاد کنید. این ایده برای آشپزخانه های کلاسیک و تجملاتی بسیار کارآمد و اثرگذار است.

بتن طرح دار برای دیوار پشت کابینت آشپزخانه کلاسیک

7- استیل ضد خش

استفاده از تایل های کوچک استیل فضایی منعطف و خاص ایجاد می کند، این ایده با بیشتر رنگبندی ها هماهنگی ایجاد می کند. استفاده از استیل در کنار چوب کابینت ها می تواند انتخابی جذاب و خلاقانه باشد. البته این انتخاب درزهای بسیاری ایجاد می کند و تمیز کردن قطعات چربی گرفته ی آن کاری نسبتا سخت و زمانبر خواهد بود.

دیوار آشپزخانه از جنس استیل

8- تایل های برنزی

قطعات برنزی سه بعدی جلوه ای مدرن و جدید به فضا می دهند و نگاه هر بیننده ای به آن ها جلب می شود، شاید انتخاب شما برای دیوار آشپزخانه تان این تایل های برنزی سه بعدی باشد.

دیوار پشت کابینت برنز

9-  طرح های آجرکاری

طرح های آجری همیشه برای ما آشنا هستند و احساسی صمیمی به فضای خانه می دهند، در این تصویر طراح سعی کرده با ایجاد تضاد بین رنگ دیوار و کابینت ها آشپزخانه را زبیاتر جلوه بدهد اما شاید در مواقعی بهتر باشد رنگ دیوار و کابینت ها به هم نزدیک باشند، این مساله تا حدودی سلیقه ای است و به احساس شما بستگی دارد.

دیوار پشت کابینت با طرح آجر

10- استیل ضد خش و ضد زنگ

پیشتر از قطعات استیل گفتیم و یکی از معایب آن را زیاد بودن درز ها بیان کردیم. اما این بار صفحات بزرگ استیل را به شما پیشنهاد میکنیم. صفحاتی بدون درز که جلوه ای مدرن و جذاب به خانه تان می بخشند. مخصوصا اگر تجهیزات آشپزخانه را سیلور انتخاب کرده اید، استفاده از استیل برای دیوار پشت کابینت انتخابی مناسب برای شماست. صفحاتی ضد خش و ضد زنگ که به راحتی تمیز می شوند.

به علاوه این صفحات با بازتابش مناسب نور باعث می شوند فضای آشپزخانه روشن تر و بزرگتر به نظر برسد.

دیوار آشپزخانه از استیل صنعتی

11- پلی وود

اگر چوب را دوست دارید اما تمایل ندارید درختان قطع شوند، می توانید از پلی وود استفاده کنید،  پلی وود هزینه ی کمتری نسبت به چوب دارد و جلوه ای مانند آن ایجاد می کند و طرح های متفاوت و متنوعی دارد.

دیوار پشت کابینتی از جنس پلی وود

12- قطعات مرمر

آشپزخانه ای کلاسیک و لوکس یا آشپزخانه ای مدرن و مینیمال، فرقی نمی کند، مرمر از جمله مصالحی است که برای هردو فضا مناسب است. البته پیشنهاد ما این است که از آن برای طرح های کلاسیک استفاده کنید چرا که هماهنگی خاصی با آن ایجاد می کند و آشپزخانه تان را مجلل و رسمی می سازد. نکته ی مهم در مورد مرمر این است که هرگز قدیمی نمی شود و همیشه طرفداران خود را دارد.

دیوار پشت کابینتی مرمری

13- شیشه های یکپارچه

اما پیشنهاد آخر، استفاده از شیشه های یکپارچه است. این ایده به راحتی قابل اجراست، سطحی بدون درز ایجاد می کند و  سریعا تمیز می شود، قیمت آن بالا نیست و از دیگر مزیت های  آن میتوان به انعکاس نور اشاره کرد که این امر سبب روشن تر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه می شود. برخی خوانندگان پرسیده اند که آیا چنین چیزی در بازار ایران وجود دارد یا خیر؟ خوب است بدانید که پاسخ این سوال مثبت است.

دیوار آشپزخانه ی شیشه ای

مطلبی که مطالعه کردید تنها بخشی از مصالح موجود و ممکن را به شما معرفی کرد. شاید شما به دنبال انتخابی متفاوت هستید یا هنوز نمیدانید چه مصالحی برای دیوار آشپزخانه منزلتان مناسب تر است، اگر همچنان دودل هستید و به دنبال پیشنهاد بهتری می باشید، پیشنهاد می کنیم با رجوع به بخش مشاوره ی دکوراسیون سایت و ارسال تصاویری از خانه تان، سوال خود را از کارشناسان ما بپرسید تا پاسخی مناسب از آن ها دریافت کنید.


منبع: .hgtv.com


Sale Best IIBA CCBA Vce Dumps With The Knowledge And Skills

When he wakes up, Certification of Competency in Business Analysis he is good for us. Wang IIBA Certifications CCBA Xijia cousin, you gave us a big problem. When we were talking about the letter and the breadcrumbs, we actually said that Liu Laopo s black cotton jacket when we IIBA CCBA Vce Dumps talked about Liu Laopo s black cotton IIBA CCBA Vce Dumps jacket, in fact, we have to CCBA Vce Dumps CCBA Vce Dumps say that Wang Xi is coming.

Removed the average number of tenants, and the number of anti deficit, total income received by the IIBA Certifications CCBA owners, but accounting IIBA CCBA Vce Dumps for eight bucket. Also make Lianghuai salt operation, the annual solution of two million Certification of Competency in Business Analysis strings CCBA Vce Dumps into Beijing. A tall, thin bearded Ghosh, answered Chen Sheng impatiently.People Zeng Guofan looked outside. Cao Gonggong slowly IIBA CCBA Vce Dumps spread the yellow satin, IIBA CCBA Vce Dumps read aloud book encyclical, the emperor Si Huang Li Crown Prince, Prince Huang six prince for the Prince.

IIBA Certifications CCBA She endured the stench and sat next to Ming Cheng. I don t know if Mr. Shi will be the wrong IIBA CCBA Vce Dumps place. Just like my coal car in the past, the black cotton jacket can make people fly, but Certification of Competency in Business Analysis the IIBA CCBA Vce Dumps CCBA Vce Dumps IIBA CCBA Vce Dumps black cotton jacket can also drive you into the 18th floor hell. So she made a decision that made her not have to tesking bear the obligation. IIBA CCBA Vce Dumps Mingzhe supported his father to send the guests, and he couldn t find Mingyu in the audience.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن