انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

انتخاب رنگ های متناسب در طراحی داخلی

 • توسط هیات تحریریه nStudioz
 • 1171 بازدید

اگر در حال مطالعه ی این مطلب هستید، حتما شما هم با چالش انتخاب رنگ و تطبیق رنگ ها در خانه تان دست و پنجه نرم می کنید، چالشی که گاهی مارا مجبور می کند محافظه کارانه عمل کنیم و با استفاده از رنگ های خنثی مثل سفید و کرم، خانه مان را رنگ کنیم، در این مطلب می خواهیم شما را به دانشی مجهز کنیم که در مقابل این مساله بتوانید به خوبی عمل کنید و انتخاب های خوب و متنوعی پیش روی خودتان قرار بدهید. در این مطلب کوتاه برخی روش هایی که می توانند به انتخاب رنگ های مناسب برای اثاث، سقف، کف و دیوار ها بیانجامند معرفی می شوند. (این مطلب در مردادماه 98 به روز رسانی شده است)

طراحی داخلی با رنگبندی تک رنگ

ساده ترین راه برای ایجاد رنگبندی هماهنگ ، انتخاب شدت های مختلف یک رنگ است. با تیره و روشن کردن یک رنگ اولیه می توانید به گروهی از رنگ ها که به  طور طبیعی باهم هماهنگ هستند دست پیدا کنید.
مشکل این رنگبندی ها این است که ممکن است فضای خانه تان یکنواخت و کسل کننده شود، در چنین رنگبندی هایی می توانید با استفاده از رنگ هایی خاص در نقاط مشخص، از یکنواختی فضا کم کنید. برای مثال اضافه کردن Accent color یا رنگ های تاکیدی چون قرمز و صورتی برای انرژی دادن به رنگبندی تک رنگ آبی مناسب است. در واقع شما با استفاده از عناصر دکوراتیو مثل کوسن، تابلو، گلدان، پرده و… که به راحتی قابل تعویض هستند، رنگ های متنوع را به فضای خانه تان می آورید.

برای تطابق با این نوع رنگبندی می توان از تن رنگ های طبیعی مثل سفید کرم، سفید-خاکستری ، خاکستری تیره و روشن استفاده کرد.

رنگبندی آبی و کرم

طراحی داخلی با رنگبندی هماهنگ

راه دیگر، استفاده از دو رنگ متناسب در طراحی داخلی است. ایده های جالب طراحی داخلی در اتاقی با رنگبندی متعادل، هماهنگی ایجاد می‌کنند، انرژی مثبت را به فضای داخلی می آورند و باعث تقویت روحیه و سلامتی می شوند. اگر علاقه دارید از تعداد محدودی رنگ در فضا استفاده کنید اما علاقه ای به تضادهای رنگی شدید ندارید، انتخاب کاغذ دیواری، رنگ دیوار، اثاث خانه و عناصر دکوراتیو که با هم هماهنگ هستند راهکاری است که برای شما مفید است.در این مورد شما باید رنگ های متناسب را بشناسید، که در ادامه ی مطلب آن ها را معرفی کرده ایم.

همچنین پیشنهاد میکنیم پاسخ کارشناسان سایت به یکی از مخاطبان را مطالعه کنید، در این پرسش و پاسخ، مشاوران سایت راهکارهایی در خصوص اضافه کردن رنگ به فضای داخلی خانه با عناصر دکوراتیو را شرح داده اند.

خوب است به این نکته که در پیج اینستاگرام ما بیان شده هم توجه داشته باشید.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by nStudioz (@nstudioz) on

تطبیق دادن رنگ های مختلف در طراحی داخلی منزل

گزینه دیگر این است که با توجه به رنگ هایی که در محیط وجود دارند ، رنگ های مورد علاقه خود یا رنگ هایی که احساس می کنید با آن ها هماهنگ هستند را به محیط اضافه کنید.

فضاهای داخلی با رنگ قرمز: با رنگ های سفید، آبی، صورتی، نارنجی، زرد طلایی ، نقره ای و سیاه هماهنگی دارند.

مشاوره برای انتخاب پرده پذیرایی در کنار مبل خاکستری

چند نمونه پرده پذیرایی با تنالیته رنگ قرمز و زرشکی

نارنجی روشن می تواند با تون های روشن و نرم نارنجی ، سفید، قرمز،زرد، اکر ، سبز ، فیروزه ای ، آبی ، مشکی و خاکستری ترکیب های رنگی زیبایی ایجاد کند.

ایده های رنگی برای فضای خانه

پالت رنگی سفید.فیروزه ای و نارنجی- نشیمن و پذیرایی

تمام رنگ های سبز با رنگ هایی مثل ، لایم، آبی، قهوه ای ، مشکی و سبز تیره هماهنگی دارند.

مشاوره براب انتخاب رنگ مناسب پذیرایی

تون های روشن تا تیره سبز نعنایی برای فضای پذیرایی

تن های رنگ آبی ، با سبز ، آبی آسمانی ، فیروزه ای، تمام رنگ های سبز-آبی ، قرمز ، بنفش، خاکستری یا طلایی ترکیب هایی آرامش بخش ایجاد می کنند.

رنگ آبی به عنوان رنگ غالب برای فضای پذیرایی

تعادل رنگی بین آبی و رنگ های گرم

سرمه ای و طلایی و کرن و مشکی برای دکور نشیمن

استفاده از ترکیب رنگی سرمه ای و طلایی برای دکوراسیون پذیرایی

رنگ بنفش با آبی، سفید، خاکستری-آبی ، یاسی ، صورتی ، طلایی، نارنجی و سبز روشن رنگبندی های خوبی ارائه می دهد.

پالت رنگی سبز.بنفش و سفید

پالت رنگی سبزیشمی.بنفش یا سرخابی و سفید-مناسب پذیرایی

فضاهایی با رنگ صورتی با رنگ قرمز ، سفید ، بژ ، خاکستری ، کافه ای ، سبز روشن ، آبی یا لیمویی روشن ترکیبات خوبی ارائه می دهند.

برای دکور پذیرایی واحد مسکونی می توان از ترکیب رنگ های صورتی با رنگ های سرد استفاده کرد.

ترکیب رنگ های سبز یشمی، آبی و طوسی با دیوار صورتی

رنگ زرد با سفید ، کرم ، سبز ، آبی ، مشکی و تمام رنگ های قهوه ای رنگبندی های گرم و دعوت کننده ای ایجاد می کند.

رنگ مکمل مناسب برای اتاق طوسی

ایده های دکوراسیون اتاق خواب زرد

به علاقه مندان رنگ زرد توصیه می کنیم این مطلب سایت که شامل تصاویری زیبا از اتاق خواب های زرد به همراه توصیه های متخصصین در خصوص استفاده از رنگ زرد است را حتما مطالعه کنید.

 

رنگ قهوه ای به رنگ های روشن تر نیاز دارد، سفید، بژ ، آبی ، سبز و طلایی برای تکمیل رنگبندی رنگ قهوه ای مناسب هستند.

دکوراسیون هایی که رنگ خاکستری در خود دارند، با سیاه، صورتی، سبز ، آبی ، کرم و سفید رنگبندی خوبی ایجاد می کنند.

هم نشینی رنگ سبز روشن در کنار خاکستری

دکوراسیون نشیمن با ترکیب رنگی سبز و طوسی

استفاده از تضاد های شدید در خانه

تضاد های شدید هیجان انگیز ترین و پرانرژی ترین ترکیبات رنگی را ایجاد می کنند. چنین ترکیباتی تعادل، شادی ، روشنایی و زیبایی را به خانه می آورند.

رنگبندی رنگ های مکمل در دکوراسیون

هماهنگ کردن رنگ آبی با رنگ های متضاد در فضای منزل

استفاده رنگبندی هایی با تضادهای مختلف در دکوراسیون

رنگبندی رنگ های مکمل با سبز و قرمز، نارنجی و فیروزه ای(هرگونه سبز-آبی) ، آبی و زرد روشن یا طلایی ، بنفش و زرد های وی ، لایم و یاسی ، صورتی و زرد-سبز یا سبز ایجاد می شود.

رنگبندی خنثی در دکوراسیون منزل

مشاوره برای انتخاب رنگ فضای پذیرایی

چیدمان فضای پذیرایی با مبلمان خاکستری و وسایل تزئینی آبی و خردلی

به طور کلی نمود رنگبندی خنثی بسیار برازنده است و به خوبی با رنگ های دیگر هماهنگ می شود.مشکی ، سفید، بژ روشن ، سفید خاکستری ، کرم روشن و خاکستری روشن ، رنگ های خنثی ای هستند که می توانند به هر رنگبندی داخلی اضافه شوند.


  امیدواریم توضیحات ارائه شده در مود انتخاب رنگ های متناسب طراحی داخلی برای شما کارآمد بوده باشد،پیشنهاد نهایی ما به شما مطالعه ی مطلبی در خصوص انتخاب رنگ مناسب برای سقف است، چیزی که شاید تا این لحظه به آن فکر نکرده بودید، گاهی انتخاب رنگ سقف راه حلی است برای زیبا تر و کامل تر جلوه دادن فضای خانه تان.
اگر فکر می کنید سوالی در این خصوص دارید می توانید آن را از طریق بخش نظرات یا از قسمت مشاوره دکوراسیون سایت با ما در میان بگذارید تا در زمانی کوتاه پاسخگوی شما باشیم.

 


6 دیدگاه در “انتخاب رنگ های متناسب در طراحی داخلی”

 1. سلام و ممنون از مطلب عالیتون.با توجه به مطالبتون یه سوال داشتم.من یه سالن ال دارم که دیوار پشت تلویزیون رو با کاغذ دیواری طرح دار که ترکیب رنگ های قهوه ای، نارنجی، زرد، نسکافه ای و سفید داره کاغذ کردم و دیوارهای روبرو رو با رنگ فیروزه ای اکرلیک رنگ کردم و ترکیب مبلمان خونه هم قهوه ای ونگه هست. به نظرتون برای رنگ پرده پنجره و کوسن های مبل از چه رنگ هایی میتونم استفاده کنم؟

  1. سلام جناب پیام گرامی
   سوال شما را به بخش مشاوره ی دکوراسیون سایت انتقال دادیم تا همکارانمان پاسخ شما را ارسال کنند.
   می توانید با رجوع به این صفحه https://nstudioz.com/nquestionz/
   و این صفحه
   https://nstudioz.com/questions/question/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%87-%DB%8C-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D8%B1%D9%87-%D9%88-%DA%A9%D9%88%D8%B3%D9%86

   پاسخ کارشناسان سایت را مشاهده کنید. لازم به ذکر است هرگونه پاسخی که برایتان ثبت شود از طریق ای-میل به شما اطلاع داده خواهد شد.

 2. سلام.خواهش میکنم کمک کنید.من دیوار اتاقم ذغالیه به مشکی نزدیکه ولی مشکی نیست.کمدهام و در اتاقمو و تختم سفیده.یه دیوار کامل با کمدام پوشیده میشه به رنگ سفید و یه دیوارم با کاغذ دیواری ذغالی میشه.موندم پرده اتاق رو چه رنگی بگیرم؟ راستی کف اتاقم پارکت استخونیه که رگه هایی از طوسی داره.ضمنا روی اون دیواری که کامل ذغالیه یه میز توالت سفید میاد با اینه ای که از چند دایره مجزا کنار هم. تشکیل شده.اتاق مستطیله.پنجره هم 10سانت بالاتر از سطحه زمینه و از سقف هم تقریبا نیم متر با پنجره فاصله داره. لوستر اتاق هم از این مدلایی که شبیه قفسه به رنگ سفید.لطفا برای روتختی و پرده و قالی کف اتاق پیشنهاد رنگ بدید.زمانم محدوده.فقط میخوام اتاق خیلی خفه نشه.

 3. سلام خدمت شما. من فرش اتاق نشیمنم صورتیه بنظرتون با مبل سبز قشنگ میشه؟ راستی اگه رنگ میز غذاخوری با مبل فرق داشته باشه اشکال داره؟

  1. سلام خانم مهسای گرامی، اگر شدت و میزان تیرگی رنگ سبز و صورتی شما هماهنگ باشد، این رنگبندی برای فضا مناسب است.

   همچنین لزومی به همرنگ بودن میز غذاخوری و مبل ها نیست، و از این بابت نگران نباشید. البته اگر چوب میز و مبلها هماهنگ باشد فضای ایجاد شده هماهنگی بیشتری دارد.
   پیشنهاد میکنیم سوالتان را در بخش مشاوره دکوراسیون سایت مطرح کنید و چند تصویر در کنار آن ها ارسال کنید تا کارشناسان سایت در زمان مناسب پاسخ کامل تری به شما ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن