انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com
دسته بندی:

نکاتی در خصوص انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون منزل

 • توسط هیات تحریریه nStudioz
 • 1092 بازدید

استفاده از فرش های مناسب در فضای خانه ، نه تنها برای جلوگیری از احساس سرما در کف بوده بلکه عناصر دکوراتیو خانه را با هم مرتبط می سازد و فضای خانه ی شما را صمیمانه تر می کند.با دانستن اصول تناسب، انتخاب رنگ و نوع پارچه ، میتوانید منزل خود را به زیبایی طراحی کنید.

آیا میخواهید فرش شما خنثی و در ترکیب با محیط باشد و یا نقطه ی کانونی و مرکز توجه در فضای خانه قرار گیرد. آیا می خواهید از آن به عنوان متحد کردن عناصر دکوراتیو استفاده کنید و یا اینکه فضا را از لحاظ بصری به نقاط جداگانه تبدیل کند.

در مطلب های پیشین نکاتی در خصوص انتخاب اندازه ی متناسب و موقعیت قرارگیری فرش برای هر فضا نکاتی ذکر شد. حال به نکاتی می پردازیم که به شما در انتخاب رنگ و جنس فرش ها برای هر فضا کمک خواهد کرد.

نکات قابل توجه در انتخاب رنگ فرش

فرش ها می توانند یک راه بسیار خوب جهت معرفی رنگ و بافت به محیط باشند و یا اینکه به عنوان ایده اولیه برای طراحی بقیه دکوراسیون خانه همانند رنگ دیوار ، انتخاب مبلمان و لوازم جانبی در نظر گرفته شوند. در هر کدام از این حالات هماهنگی میان فرش ها و سایر عناصر خانه امری مهم می باشد. به همین دلیل جهت انتخاب مناسب ، نکات زیر را در نظر بگیرید.

قبل از خرید سایر مبلمان، فرش ها را خریداری کنید

 • گاهی انتخاب فرش به عنوان یک عنصر دکوراتیو در آخرین مرحله طراحی فضای خانه شما قرار می گیرد، اما شما می توانید عکس این حالت را نیز به خوبی انجام دهید، به این معنی که اگر فرش زیبایی توجه شما را جلب کرد، اجازه دهید تا نقطه شروع طراحی شما باشد و متناسب با آن رنگ دیوار ، لوازم جانبی ، کوسن ها ، پرده و … را نیزانتخاب و طراحی کنید.
تطابق رنگ دیوار و کوسن ها با رنگ فرش

تطابق رنگ دیوار و کوسن ها با رنگ فرش

سعی کنید فرشی انتخاب کنید که با سبک طراحی فضا همسو باشد

 • اگر شما سعی دارید برای اتاقی که به طور کامل طراحی شده فرش مناسبی انتخاب کنید، مطمئن شوید رنگ و طرح دیوار و سایر اثاثیه با رنگ فرش به رقابت نپردازند. اگر فضای شما مینیمالیستی و خنثی طراحی شده ، می توانید از فرشی با طرح و الگوی خاص که جلب توجه می کند استفاده کنید. به طور کلی بهتر است فرش های ساده و تک رنگ با رنگ ثانویه مبل های طرح دار و مبل تک رنگ ، با رنگ ثانویه فرش طرح دار مطابقت داشته باشد.
هماهنگی فرش با رنگ ثانویه مبل

هماهنگی فرش با رنگ ثانویه مبل

از فرش به عنوان عنصری برای جداسازی بخش های مختلف سالن استفاده کنید

 • در فضا هایی با پلان باز یا اتاق های بزرگ ، از فرش های متفاوت جهت تمایز میان نقاط مختلف استفاده کنید به طوریکه انسجام و هماهنگی آنها در کل مجموعه برقرار باشد.
جدا سازی فضا با استفاده از فرش ها

جدا سازی فضا با استفاده از فرش ها

از فرش برای ایجاد حال و هوای مد نظرتان در فضا کمک بگیرید

 • فرش های شرقی و ایرانی حال و هوایی سنتی در فضای اتاق ایجاد می کند در حالی که الگو های بزرگ هندسی برای طراحی های مینیمالیستی و مدرن مناسب هستند.
فرش های ایرانی و حال و هوای سنتی در نشیمن

فرش های ایرانی و حال و هوای سنتی در نشیمن

طراحی مینیمال در ترکیب فرش با الگوی هندسی

طراحی مینیمال در ترکیب فرش با الگوی هندسی

در فضاهای کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید.

 • این نکته که رنگ های روشن ، فضا را بزرگ تر جلوه می دهند در مورد فرش ها نیز صادق است. اگر فضای مربعی و کوچک دارید از فرشی با رنگ روشن استفاده کنید.
استفاده از رنگ های روشن در فضاهای کوچک

استفاده از رنگ های روشن در فضاهای کوچک

 • اگر میخواهید قسمتی از فضای اتاق را برجسته کنید انتخاب فرشی که در وسط آن طرحی چشم نواز دارد می تواند مناسب باشد. چنانچه یک نقطه برجسته مانند تابلوی زیبا روی دیوار و یا شومینه در فضای خانه وجود دارد و شما می خواهید در نگاه اول دید شوند ، از فرشی با الگوی تکرار شونده و یا بدون طرح و ساده استفاده کنید.
فرش ساده جهت به چشم آمدن دیوار و تابلو

فرش ساده جهت به چشم آمدن دیوار و تابلو

از فرش هایی با طرح مرکزی در زیر میز غذاخوری استفاده نکنید.

فرش با الگوی تکرار شونده مناسب با فضای غذاخوری

فرش با الگوی تکرار شونده مناسب با فضای غذاخوری

 • میزان رفت و آمد روی فرش ها را در نظر بگیرید. در فضاهای شلوغ ، رنگ های روشن سریعا کثیف می شوند و همه لکه ها خودشان را نشان میدهند . بهترین گزینه برای فضاهای پرتردد فرشهایی با رنگ تیره و الگوی ظریف و ریز هستند.

  بافت و جنس فرش ها را چگونه انتخاب کنیم؟

  بافت های مختلف احساس های متفاوتی را به انسان القا می کنند. برخی مردم به برتری الیاف طبیعی نسبت به الیاف مصنوعی اعتقاد دارند. این مهم نیست که کدام یک بهتر است بلکه شما باید متناسب با فضا انتخاب مناسب انجام دهید . فاکتورهایی مانند میزان تردد و سهولت در تمیز کردن باید در انتخابتان در نظر بگیرید. به عنوان مثال فرش راهروها یا غذاخوری در معرض ریخته شدن نوشیدنی یا کفش های گل آلود قرار دارند در حالیکه فرش اتاق خواب ها یا نشیمن کمتر در معرض سایش قرار می گیرند.

  فرش با الیاف طبیعی

  فرشهایی با الیاف طبیعی که از محصولات طبیعی مانند پنبه ، پشم ، کنف ، شاهدانه و سیزال بافته میشود به علت مقاومت شان در برابر سایش برای فضاهای پرتردد مناسب ترند.

 • پشم: فرش های پشمی ،احساس راحتی و گرما ایجاد می کنند. این الیاف بسیار بادوام بوده و به راحتی تمیز می شود اما قیمت آن به نسبت زیاد است و نیاز به شستشوی حرفه ای دارد.
فرش با الیاف پشم

فرش با الیاف پشم

 • پنبه: الیاف پنبه نرم تر از پشم بوده و طیف رنگی متنوعی را در بر میگیرد و بعضا می تواند با استفاده از ماشین شسته شود . اما از انعطاف پذیری کمتری نسبت به سایر الیاف ها برخوردار است.
قالیچه با الیاف پنبه

قالیچه با الیاف پنبه

 • جوت،علف دریایی و سیزال : الیافی با سطح زبر بوده و مناسب فضاهای پر تردد میباشد.این الیاف در برابر رطوبت مقاومت خوبی نداشته و با قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به مرور زمان تغییر رنگ می دهد.
فرش با الیاف طبیعی جوت برای دکوراسیون منزل

فرش با الیاف جوت

فرش با الیاف سیزال

فرش با الیاف سیزال

  فرش با الیاف مصنوعی

الیاف مصنوعی ( اکریلیک،پلی پروپیلن و پلی استر) ارزانتر از الیاف طبیعی هستند و در حال حاضر طیف وسیعی از رنگ ها را شامل میشوند که شباهت نزدیکی هم به فرش های پشمی دارند . البته از لحاظ کیفیت قابل قیاس با الیاف طبیعی نبوده و همچنین از منابع پایدار تولید نمی شوند. اما در بعضی موارد استفاده از این الیاف ممکن است انتخاب مناسبتری باشد.

فرش با الیاف مصنوعی

فرش با الیاف مصنوعی

 • اکریلیک: اگر فرش شما در معرض رطوبت قرار دارد مخصوصا فضاهایی مثل سرویس بهداشتی، از الیاف اکریلیک استفاده کنید.
 • پلی پروپیلن: برای فضاهای مثل راهروی ورودی و غذاخوری مناسب است چرا که در میان الیاف مصنوعی مقاومت بیشتری داشته ، همچنین مایعات را جذب نمی کند.
 • نایلون: برای فضاهای پرتردد بسیار مناسب بوده با دوام تر است و به آسانی تمیز می شود .همچنین در رنگهای متنوع وجود دارد ، اما در برابر لکه حاصل از غذاها بسیار آسیب پذیر بوده و به مواد شیمیایی قوی جهت تمیز کردن نیازمند است.
 • پلی استر: ارزانترین الیاف بوده و دارای قابلیت انعطاف پذیری بیشتری از میان سایر الیاف است. گرچه در سال های اخیر کیفیت آن بهبود یافته اما برای فضاهای کم تردد مناسب تر است . فرش هایی از جنس این الیاف ها برای استفاده کوتاه مدت انتخاب مناسبی می باشند.

مطالبی که مطالعه کردید نکاتی بود در مورد نقش فرش در دکوراسیون خانه ، به طور کلی کف خانه و پوشش آن مساله ای است که کمتر در دکوراسیون منازل به آن پرداخته می شود، پیش تر هم در یکی از مطالب انستودیوز به کف خانه و تاثیر آن در طراحی داخلی پرداخته بودیم که پیشنهاد می کنیم آن را هم مطالعه کنید . امیدواریم این مطالب پاسخگوی سوالات شما بوده باشد، با این حال اگر احساس می کنید لازم است مساله تان را به طور اختصاصی بیان کنید، حتما آن را در بخش مشاوره دکوراسیون سایت ارسال کنید تا در زمانی کوتاه پاسخگوی شما باشیم.


منبع : decorlove.com


Buy Latest Microsoft 70-487 Practice UP To 50% Off

Zeng Guofan pious Shun Tianfu Microsoft 70-487 Practice test is a major event in Shuntian three years, the Microsoft 70-487 Practice court can not be 70-487 Practice careless. He neither praised knowledgeable nor applied for real confusion , and when the right did not happen. Daoguang Emperor is the real winner, Daoguangdi played a very beautiful field of personnel reconciliation battle. Sushun busy said Where can I let the official cost, we come here to find Developing Windows Azure and Web Services official good Officials no longer humility, by the spring to help flash to flash inside to go. Do you borrow from the Microsoft Web Applications 70-487 bank in Microsoft 70-487 Practice the hall again Although most of the officials in Beijing who came here came over, Zeng Guofan did not want to. In order to quell the anger of the people, Daoguang Emperor had Microsoft Web Applications 70-487 Practice to once again Qi Qi dismissed.

She Microsoft 70-487 Practice thinks that the tub advertising is better than others. Microsoft Web Applications 70-487 They Developing Windows Azure and Web Services were like a pair of friends who had known each other Microsoft Web Applications 70-487 Practice for many years. It doesn t matter if Microsoft 70-487 Practice you love and don Microsoft 70-487 Practice t 70-487 Practice want your child to be discriminated unnecessarily. He told Li Yuezhen The place is full of high rise buildings and many people live.

Because I heard that there will soon be a meeting of economic cooperation between the four provinces of Sichuan, Sichuan, Sichuan and Shaanxi, and Ning Hao still wants to make another profit, so he did not let the people Microsoft Web Applications 70-487 check out, and the remaining satin is still in the house At the moment, my mother has already copied the grandfather s will to the prosperous home to prepare for the next move. You have saved a lot of secrets. The new factory also It was built very quickly in the end, the country speaks more than the individual, and an instruction establishes the raw silk Microsoft 70-487 Practice production base. local. Microsoft 70-487 Practice She put down her rice bowl I tesking will go see it while talking to the eldest son s office. Although repeatedly explained, the other party insisted on giving at 70-487 Practice least Developing Windows Azure and Web Services 20,000, no way, prosperous bite.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن