انتخاب رنگ پرده و لوستر

سلام ببخشید میخواستم با توجه به رنگ های خانه رنگ پرده و رنگ لوستر رو انتخاب کنم
مشاور: انستودیوز 22 دی 1394 تکمیل شده
22 دی 1394

سلام خانم مهیا گرامی
خوشحالیم که سوالتان رو در انستودیوز مطرح کرده اید.

به طور کلی عوامل مختلفی در انتخاب رنگ بندی مناسب یک فضا دخیل هستند. شما لازم است قبل از تصمیم گیری برای رنگ پرده ، موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:
فضای مورد نظر شما چه حال و هوایی می خواهید داشته باشد ؟ فضایی آرام و ساکت و یا فضایی پرهیجان و پر انرژی، رسمی و یا صمیمی و خودمانی؟ فضای بزرگی در اختیار دارید یا با کمبود جا مواجه هستید ؟ روشنایی و نورگیری فضا چطور است ؟ شما و اعضای خانواده به چه رنگ هایی علاقه بیشتری دارید ؟
پس از آنکه به سوالات بالا پاسخ دادید ، حال می توانید تصمیم بگیرید که ترکیب رنگ ها در فضا چطور باشد .بدین ترتیب گزینه های مختلفی پیش روی شماست:
برای مثال اگر فضای بزرگی در اختیار دارید و لازم است پنجره ها و پرده ها به عنوان نقطه کانونی فضا عمل کنند ، می توانید رنگ پرده ها را در تضاد با رنگ دیوارها انتخاب کنید .

رنگ پرده به صورت شاخص و متمایز از رنگ دیوار

رنگ پرده به صورت شاخص و متمایز از رنگ دیواراگر فضای مورد نظرتان کوچک است و یا می خواهید فضایی آرامش بخش داشته باشید لازم است رنگ پرده ها تضاد کمتری با رنگ دیوار ها و مبلمان داشته باشند . در این صورت بهتر است رنگ پرده ها درجاتی تیره تر از رنگ دیوار ها باشند تا بدون آنکه تضاد زیاد رنگ باعث برهم زدن آرامش شود ، رنگ ها نیز دارای تنوع قابل قبولی باشند.

رنگ پرده هماهنگ با رنگ دیوار

رنگ پرده هماهنگ با رنگ دیوارپیشنهاد می کنیم دایره رنگ را بشناسید و رنگ های مختلف آن را به عنوان گزینه هایی مد نظر قرار دهید .

دایره رنگ

دایره رنگدر انتخاب یک رنگبندی مناسب می توانید از الگوهای زیر استفاده کنید :
الگوی تک رنگ : در این نوع رنگبندی از یک رنگ پایه و سایه های مختلف و درجات مختلف آن رنگ استفاده می شود .
الگوی رنگ های مشابه : در این الگو می توانید از رنگ های مجاور هم در دایره رنگ استفاده کنید .
الگوی رنگ های مکمل: در استفاده از این نوع ترکیب رنگ باید کمی مراقب باشید چرا که رنگ های مقابل هم در دایره رنگ دارای کنتراست زیادی هستند و لازم است در سطوح کمتری از آنها استفاده کنید و از رنگ های خنثی مثل سفید و خاکستری برای همنشینی بهترشان استفاده نمایید .

الگوهای همنشینی رنگ ها

الگوهای همنشینی رنگ هامشاهده این لینک شما را در انتخاب رنگ های هماهنگ در دایره رنگ کمک می کند.

امیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان مفید بوده باشد، در صورتی که تصویری از فضای مورد نظر برایمان ارسال نمایید می توانیم پیشنهادهای دقیق تری به شما ارائه کنیم . اگر سوال دیگری دارید حتما آن را با ما در میان بگذارید.


همچنین، پیشنهاد میکنیم در تلگرام و اینستاگرام نیز nStudioz را دنبال کنید تا با ایده های جدید و مطالب متنوع شما را در مسائل پیش رویتان همراهی کنیم.


 تلگرام:


اینستاگرام: