انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

اصول اولیه ی نورپردازی حمام و تامین روشنایی مناسب

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 818 بازدید

وقتی نوبت به نورپردازی فضاهای داخلی می رسد، معمولا حمام کمترین توجه را به خود جلب می کند. بیشتر مشتریانی که با آن ها برخورد داشته ایم هم چنین نظری دارند و ترجیح می دهند پولشان را برای نورپردازی پذیرایی و آشپزخانه هزینه کنند و تنها یک لامپ ساده برای روشنایی حمام در نظر می گیرند.

اما مگر حمام فضایی نیست که در آن آرامش میگیرید و هنگام شستشوی بدن احساس خستگی روزانه را از خودتان دور می کنید؟ حمام فضایی است که گاهی صبح خود را با حضور در آنجا شروع می کنید، پس چرا به زیباتر کردن آن اهمیت ندهید؟ مطمئن باشید احساس خوبی که نورپردازی صحیح حمام برایتان ایجاد میکند احساسی پایدار است و به هزینه کردن آن می ارزد. توضیحات این مطلب به شما کمک می کند برای تامین نور حمام منزلتان تصمیم های بهتری بگیرید. با ما همراه باشید.

لایه های نورپردازی در حمام 

برای ایجاد حس و حال مطلوب در حمام از سه لایه ی نورپردازی استفاده می شود که عبارتند از: نورپردازی فعالیتی، تاکیدی و محیطی. اگر با این سه شیوه ی نورپردازی آشنا نیستید پیشنهاد می کنیم حتما پیش از ادامه ی این مطلب، یکی از مطالب سایت که در آن به  اصول اولیه ی نورپردازی  پرداخته ایم را مطالعه کنید. اما اینکه چگونه از این نوع نورپردازی ها برای روشنایی حمام استفاده کنید، مساله ای است که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

نورپردازی فعالیتی برای آینه ی روشویی

نورپردازی آینه یکی از مهم ترین مسائلی است که باید به آن توجه کنید، چرا که نور این قسمت به شما کمک میکند چهره تان را بهتر ببینید در زمان آرایش یا اصلاح نتیجه ی بهتری بگیرید. دقت کنید که در این نقطه نباید از نورهای توکار سقفی استفاده کنید، این نور ها روی صورت شما سایه می اندازند و امور روزانه مثل اصلاح صورت را با مشکل روبرو می کنند.

چراغهای دیواری عمودی دو طرف آینه از بهترین روش های نورپردازی فعالیتی برای آینه هستند. برای اینکه سایه ی زیر چشم ها و چانه و گونه ها را محو کنید چراغ ها باید دو طرف آیینه نصب کنید و دقت کنید که وسط چراغ، در ارتفاع چشم ها قرار بگیرد. این اصل تضمین می کند که نور به خوبی به چهره تان می تابد و سایه ها به خوبی کنترل می شوند.

نورپردازی صحیح آیینه ی حمام منزل

اما گاهی بعضی آیینه ها به قدری بزرگ هستند که عملا امکان نورپردازی دو طرفشان امکان پذیر نیست. در این حالت پیشنهاد می کنیم از چراغ هایی در بالای آیینه استفاده کنید. چراغ باید 190 تا 200 سانتی متر از سطح زمین فاصله داشته باشد و حد اقل توان 150 وات را داشته باشد. خوب است طول چراغ حدود 40 الی 50 سانتی متر باشد تا کل صورت شما را روشن کند.

محل دیگری که باید به نورپردازی آن توجه کنید، دوش حمام است. در حمام های کوچک که این قسمت با دری شیشه ای مجزا شده احتیاج خاصی به نورپردازی خاصی نیست، اما به طور کلی نورپردازی توکار محافظت شده می تواند برای این بخش مناسب باشد.

نور محیطی در حمام و سرویس بهداشتی

این نور، جایگزینی برای نور طبیعی است و معمولا با یک وسیله ی نورپردازی مرکزی تامین می شود. چراغ های سقفی (چسبیده به سقف) گزینه ی مناسبی برای تامین نور محیطی حمام هستند. اما چراغ های آویز یا حتی لوستر ها هم می توانند انتخابی مناسب برای حمام منزلتان باشد. نورپردازی مخفی که باعث روشنایی ملایم فضای داخلی حمام می شود هم پیشنهادی است که ارزش فکر کردن را دارد.

دکوراسیون حمام با چراغ آویز و سقفی

 نورپردازی تاکیدی در حمام

اگر نور توکار نقطه ای را به یک اثر هنری یا گلدان زیبا بتابانید، فضای حمام را بسیار جذاب جلوه می دهد و لایه ی سوم نورپردازی یعنی نورپردازی تاکیدی را نیز وارد حمام منزل شما می کند. اگر تمایل داشته باشید می توانید از چراغهایی که زاویه شان قابل تنظیم است نیز استفاده کنید و حتی اگر فضای لازم برای قرار دادن اثر هنری خاصی را ندارید، قسمتی از دیوار را به شکلی خاص کاشی کنید و نور را روی این قسمت کاشی کاری شده بتابانید.

نورپردازی تاکیدی برای آثار هنری حمام

انتخاب حباب لامپ مناسب در سرویس بهداشتی

نور سفید و شفاف رنگ پوست شما را دقیق تر نشان می دهد. حباب های هالوژنی می توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند. گزینه هایی با ولتاژ کم معمولا حباب کوچکتری دارند و نور جالبی به محیط می دهند. هرچند حباب های هالوژنی کمی از بقیه ی انتخاب های شما گران تر هستند، اما حداقل 3 برابر بقیه ی لامپ ها عمر می کنند. خوب است بدانید لامپ های فلورسنت کوچک هم تا 10 مرتبه نمود رنگ بهتری نسبت به لامپ های عادی دارند.

چراغ هالوژن برای حمام

دیمرها چطور به نورپردازی بهتر کمک می کنند؟

دیمرها به شما امکان این را می دهند که شدت نور را کنترل کنید و این به معنای این است که می توانید حال و هوای حمام را با تنظیم میزان نور تغییر بدهید. در حمامی کوچک استفاده از دیمر می تواند باعث شود که از یک چراغ بتوانید برای نور فعالیتی، محیطیی و تاکیدی استفاده کنید. دیمرها باعث حفظ انرژی نیز می شوند. (در یکی از مطالب سایت انواع تجهیزات نوری را معرفی کرده ایمکه پیشنهاد میکنیم مطالعه ی آن را از دست ندهید.)

مشاوره نورپردازی حمام و دکوراسیون داخلی

امنیت 

دقت کنید که زیباسازی حمام نباید امنیت شما را به خطر بیاندازد، همانطور که می دانید آب و الکتریسیته در ارتباط با یکدیگر می توانند بسیار خطر آفرین باشند و حمام برای همنشینی این دو عنصر زمینه ی مناسبی را فراهم می کند، پس حتما برای سیم کشی و تامین روشنایی حمام از متخصصان کمک بگیرید و ترجیحا کار آن را خودتان انجام ندهید.

امیدواریم مطلبی که مطالعه کردید برایتان مفید بوده باشد، اگر احساس می کنید لازم است اطلاعات بیشتری داشته باشید یا این مطلب باعث شده سوالات تازه ای در ذهنتان شکل بگیرد، حتما سوالاتتان را از طریق بخش مشاوره ی دکوراسیون سایت با ما در میان بگذارید.


منبع:

thisoldhouse.com


Cisco 300-115 PDF Dumps With New Discount

300-115 PDF Dumps She Cisco 300-115 PDF Dumps tilted forward slightly, and said very kindly Can you sit If Duffing nodded, CCDP 300-115 his heart secretly smiled Interesting, waiting a few nights, the man did not wait, wait for a woman I see how many nights you are drinking alone. I can earn money by myself. We are two good, is our own business, what is the relationship with Cisco 300-115 PDF Dumps others I am married. Chen. 300-115 PDF Dumps Implementing Cisco IP Switched Networks (SWITCH v2.0) It seems that the girl is not beautiful enough.

I realized that Engelhard knew 300-115 PDF Dumps a dead end, let you dozens of instruments of torture, just do the dead, silent. However, Zeng Guofan is still very tight.As the popularity rises, more and more people ask for money, seek Cisco 300-115 PDF Dumps for help, Cisco 300-115 PDF Dumps and seek donations. If there CCDP 300-115 is no place in Guangxi, the worship of God will Cisco 300-115 PDF Dumps be worshiped, How can trouble Implementing Cisco IP Switched Networks (SWITCH v2.0) make such a big 300-115 PDF Dumps mess ah please check the emperor.

The woman was CCDP 300-115 Su Han, and the water with a thorn finally broke his stomach. where are we going in She said to my ear. Okay, Alice, there Cisco 300-115 PDF Dumps is nothing you Cisco 300-115 PDF Dumps told me. I said. Implementing Cisco IP Switched Networks (SWITCH v2.0) Cisco 300-115 PDF Dumps Yes, she said. He is willing CCDP 300-115 PDF Dumps to do anything for me. Two weeks later I realized 300-115 PDF Dumps that I was an uninvited guest.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن