انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

پنج دلیل برای اینکه بدانید مبل استیل برای منزل شما مناسب است یا خیر؟

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 2876 بازدید

برخی خانواده ها علاقه مند هستند تا از مبلمان استیل در خانه هایشان استفاده کنند تا فضایی سنگین و با شخصیت در منزلشان ایجاد کنند. اما گاهی عدم آشنایی با اصول صحیح استفاده از این مبلمان باعث می شود نهایتا چیدمانی در منزلشان اجرا شود که ایده آل آن ها نیست و زیبایی مد نظرشان را ایجاد نمی کند. اکثر ما این انتظار را از مبلمان استیل داریم که جلوه ی بیشتری به فضا بدهد و باعث ایجاد خانه ای با شکوه شود.
اما چرا نتیجه ی نهایی ای که برخی افراد از چیدمان خانه شان می گیرند، از این تصورات دور است؟
پیش از پرداختن به ادامه ی مطلب پیشنهاد می‌کنیم تصاویر زیر را مشاهده کنید و زیبایی ایجاد شده در فضای پذیرایی این خانه ها را ارزیابی کنید.

چیدمان نادرست خانه با مبل استیل

مبل استیل در پذیرایی خانه

چیدمان نادرست خانه با مبل استیل

مبل استیل در پذیرایی خانه

چرا مبل استیل در برخی منازل جلوه ی مناسبی ندارد؟

با بررسی خانه های ایرانی، به طور کلی میتوان چند دلیل عمده برای نامناسب بودن مبلمان استیل در چیدمان برخی منازل بیان کرد.

1- عدم تناسب مساحت خانه با مبلمان استیل
2- پرنقش و نگار بودن مبل ها و ایجاد آشفتگی بصری
3- ابعاد بزرگ مبل ها
4- چیدمان نادرست
5- رنگبندی نادرست

در ادامه با ارائه ی تصاویری، سه حالت اول را بررسی می کنیم:

1- عدم تناسب مساحت خانه با مبلمان استیل

مبل استیل به طور ذاتی مبلی نسبتا بزرگ است و برای اینکه بتواند ایده آل باشد و زیبایی خود را نشان دهد بهتر است  در فضایی قرار بگیرد که با آن فضا تناسب داشته باشد. قرار دادن مبل بزرگ در فضای کوچک باعث چیرگی مبل بر فضا می شود و در این حالت فضا کوچکتر از حالت عادی به نظر می رسد.

و نهایتا یک تناقض ایجاد می شود، شما مبلی خریداری کرده اید که می‌خواسته اید فضای خانه را  با شکوه تر جلوه بدهد، اما نتیجه ی حاصله این است که که خانه تان کوچکتر به نظر می رسد. به علاوه، این مساله مشکلاتی برای چیدمان خانه نیز ایجاد می کند که در مطلب بعدی به طور دقیق تر به آن خواهیم پرداخت.

پس دقت داشته باشید که صرف خرید مبل استیل، خانه ی شما با شکوه و زیبا نمی شود، بلکه باید زمینه ی آن نیز در خانه تان فراهم باشد و مساحت مناسبی برای نمایش مناسب این مبل ها در خانه ایجاد کرده باشید. به تصاویر زیر نگاه کنید و ببینید در خانه هایی با این مساحت ها  جلوه و زیبایی مورد انتظار از مبل استیل چقدر در فضا به چشم می خورد؟

چیدمان نادرست مبلمان استیل در منزل کوچک

استفاده از مبلمان استیل در خانه هایی با مساحت کم

احتمالا شما هم با ما هم عقیده اید که خانه ای 46 متری با مساحت محدودی که دارد نمیتواند محل مناسبی برای جلوه کردن مبل استیل باشد و خانه ی 95 متری و 65 متری مجبور شده اند چیدمانی فشرده داشته باشند و فضای ایجاد شده با مرکزیت تلویزیون نتوانسته است زیبایی نهایی مورد انتظار را ایجاد کند.

2- پرنقش و نگار بودن مبل ها و ایجاد آشفتگی بصری

عامل دیگری که باعث می شود چیدمان نهایی آنطور که باید و شاید ایده آل نباشد، شلوغی بیش از حدی است که در فضا ایجاد می شود. به تصاویر زیر دقت کنید: فرش های نقش دار، چوب های پرکار و پارچه های پر نقش که در تصویر سمت چپ طرح های کاغذ دیواری و پرده نیز به آن اضافه شده است، حجم زیاد طرح ها و نقوش نهایتا به این انجامیده که فضا دچار ازدحام و آشفتگی بصری شده و آرامش و جلوه ی با وقار مورد انتظار، در این خانه ها به چشم نمی آید.

شلوغی خانه با فرش و مبل نقش دار

نقش و نگار زیاد مبل های استیل و شلوغی پذیرایی

لطفا پیش از مطالعه ی ادامه ی مطلب، برخی نظرات که برای خانه ی 80 متری و 85 متری ارسال شده را مشاهده کنید.

نظرات کاربران اینستاگرام

نظرات کاربران اینستاگرام

مشاهده می کنید که شلوغی این خانه ها و عدم تناسب مبلمان انتخاب شده با فضای خانه، تنها نظر کارشناسان انستودیوز نیست و بسیاری از مردم هم در خصوص دکوراسیون این خانه ها با ما هم عقیده هستند. فضا به قدری شلوغ شده که بیشتر کسانی که تصاویر خانه را مشاهده کرده اند به آن اشاره می کنند. پس حتما سعی کنید انتخاب هایی داشته باشید که فضای خانه تان را متعادل، منسجم و هماهنگ جلوه بدهند.

در هر خانه ای می توان چیدمانی داشت که در عین ساده بودن، زیبایی بیشتری به فضا می دهد و در آن آرامش ایجاد می کنند، به تصویر زیر دقت کنید:

قرارگیری مناسب و هماهنگ مبل های استیل در خانه

قرارگیری مناسب و هماهنگ مبل های استیل در خانه

در این فضای پذیرایی رنگ ها هماهنگ هستند و محیطی معتدل ایجاد شده است. فرش نقش و نگار دارد اما پرده ها و دیوار و مبل ها ساده هستند. به نور پردازی به خوبی توجه شده و چیدمان مبل ها هم به طرزی مناسب و صحیح صورت گرفته است. البته این خانه نیز می تواند با اضافه شدن رنگ و رعایت برخی نکات زیباتر به نظر برسد، با این حال در نگاه بسیاری افراد، این خانه فضایی دارد که اکثر ما از مبلمان استیل انتظار داریم. فضایی با وقار و رسمی، با جلوه ای مناسب و متشخص. در ادامه به اشتباه دیگری که باعث می شود فضای ایجاد شده با مبل های استیل فضای ایده آلی نشود می‌پردازیم.

3- ابعاد بزرگ مبل ها

مساله ی دیگر، ابعاد مبل هاست، دقت کنید که مساحت این دو خانه کم نیست، 127 متر و 90 متر، اما مبل های استفاده شده بزرگ و مرتفع به نظر می رسند. این مساله تا حدودی به خاطر تاج مبل هاست که آن ها را کشیده تر و بزرگتر نشان می دهد، در حالی  که می‌توانید در تصویر بعدی مشاهده کنید، در خانه ای 120 متری، با انتخاب مبلمان کوتاه تر، فضا به مراتب بزرگتر و متناسب تر به نظر می رسد.

مبلمان استیل بزرگ در پذیرایی خانه

مبلمان استیل بزرگ در منزل

در این خانه، دیوار پشتی ساده است و مبل ها طرح دار نیستند، ارتفاع مبل ها نیز متناسب تر است و همه ی این مسائل در کنار هم باعث شده چیدمان نهایی این فضا از دو فضای دیگر متناسب تر و چشم نواز تر به نظر برسد.

مبلمان استیل آبی فیروزه ای در پذیرایی

مبل استیل با ارتفاع متناسب با اتاق

در پایان این بحث در قالب نموداری ساده، تناسبات ارتفاعی این مبل ها با اتاقی که در آن قرار گرفته اند را مقایسه کرده ایم. خوب است شما هم سعی کنید ارتفاع مبلهایتان از نصف فاصله ی کف تا سقف خانه تان کمتر باشد، مثلا اگر ارتفاع سقف 270 سانتی متر است، ارتفاع مبل 110 الی 120 سانتی متر (یا کمتر) باشد.

ابعاد مناسب مبل استیل

مقایسه ی ارتفاع مبلهای استیل و فاصله ی کف تا سقف خانه

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد و اطلاعات مناسبی به شما انتقال داده باشیم. در قسمت دوم این مطلب به عواملی مانند
-چیدمان نادرست  -رنگبندی نادرست (و سایر عوامل) پرداخته ایم که پیشنهاد میکنیم حتما آن را مطالعه کنید.

در صورتی که برای خرید مبلمان نیاز به مشورت با کارشناسان انستودیوز دارید، حتما از طریق بخش مشاوره ی دکوراسیون با ما در ارتباط باشید.


منبع تصاویر منازل:

اینستاگرام چیدمان نو عروس  و منازل شیک

تلگرام خان و مان

100% Pass Rate ISEB FCBA Vce & PDF with PDF and VCE Engine

From my personal point of view in my personal opinion, the special operations and intelligence systems of the old Americans are ISEB FCBA Vce & PDF not so perfect. But she is so quietly in the care FCBA Vce & PDF of a small shadow to help a small shadow.In fact, to her own It should be said that a serious injury. ISEB Certification FCBA I just nod, I really do not have http://www.passexamcert.com this idea ah World conscience I am a small village soldiers is misunderstood as a scout is a big misunderstanding When the special forces is a big misunderstanding, but also special war officer That is not a misunderstanding home yet Is there any natural reason in this world My brain chaos. We feel like comedy with the bottom of the look, laugh straight up sheep what are you temper ah Dog head high school squadron also can not afford to fire, but also BCS Foundation Certificate in Business Analysis with the music there, but this grandson is disguised nothing to make his face ISEB FCBA Vce & PDF half laughed unspeakable ugly this dog has always been so. I am already a bird of no small village.Where did I sit then, till dusk, she cried tired and took Addi blue backpack with my clothes and cosmetics out behind me.

ISEB FCBA Vce & PDF They can no longer hear the snoring of others Prosperity decided to celebrate the grandfather s birthday BCS Foundation Certificate in Business Analysis and go to the street a ISEB FCBA Vce & PDF few days in advance to buy a variety of things for the birthday party. Then he FCBA Vce & PDF kneels down and muttered, Grandpa, grandson Zhen Zhen, you have never seen ISEB FCBA Vce & PDF before. Every satin had ISEB FCBA Vce & PDF to ISEB Certification FCBA FCBA Vce & PDF leave some samples for the satin merchants to order, and the goods were sold.

He and Zuo Zongtang lived together, eating, living and talking, and it ISEB FCBA Vce & PDF was ISEB Certification FCBA much more convenient. Dao Guangdi approbation nodded Zeng Guofan, see you have grown more recently.want you to leave ISEB FCBA Vce & PDF tomorrow. BCS Foundation Certificate in Business Analysis Tseng Kuo fan knew that it must ISEB FCBA Vce & PDF be plaster FCBA Vce & PDF recipe, and then took out the silver http://www.testkingdump.com/FCBA.html twenty two, sealed and gave the butler, ISEB FCBA Vce & PDF but the butler pushed the money away.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن