انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

حمام و توالت کوچک را با این 10 پیشنهاد دگرگون کنید!

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 972 بازدید

چیدمان لوازم درسرویس های بهداشتی و حمام های کوچک همانند حل کردن یک پازل بزرگ است و شما با چالش هایی از قبیل تعیین محل قرارگیری سرویس، روشویی ، تامین نظافت و پاکیزگی لازم در فضای شست و شوی حمام ، محل نگهداری حوله ها و… روبرو می شوید.

 بنابراین جهت چیدمان بهتر این فضا ، دانستن نکاتی در این خصوص، امری ضروری بوده که در ادامه به آن می پرداریم.

1- نصب روشویی در کنج حمام :

 گاهی اوقات نصب یک روشویی پایه دار کوچک هم میتواند موجب اختلال در مسیر رفت و آمد در حمام شده و باعث شود نتوانیم به طور بهینه از فضا استفاده کنیم. قرار دادن روشویی در کنار توالت فرنگی ، خیلی بهتر از قرار دادن آن در کنار دوش حمام است ، چرا که باز و بسته کردن در ، مسیر رفت و آمد را دچار مشکل می کند.

2- استفاده از پرده برای دوش حمام :

استفاده از پرده اطراف دوش حمام و محل شستشو به نسبت در های شیشه ای فضای کمتری اشغال میکند. می توانید از وان های کوچک متناسب با فضای حمام استفاده کنید.

رو شویی های مخصوص کنج

رو شویی های مخصوص کنج

3- استفاده از روشویی های بدون پایه:

استفاده از روشویی هایی که به دیوار متصل شده و بدنه آن بالاتر از سطح زمین است علاوه بر اینکه از لحاظ بصری به بزرگتر جلوه دادن فضا کمک می کند، به شما امکان ایجاد قفسه و کمد در زیر آن را می دهد. فضایی که محلی مناسب برای قرارگیری لوازم کوچک مورد نیاز در حمام می باشد. نکته ی قابل ذکر در این خصوص، نورپردازی آینه و روشویی است، که در یکی از مطالب سایت به آن پرداخته ایم.

استفاده از فضای خالی زیر روشویی با ایجاد کمد و قفسه

استفاده از فضای خالی زیر روشویی با ایجاد کمد و قفسه

4- استفاده از روشویی های مدور :

 احتمال آسیب دیدگی مفصل ران در اثر برخورد با گوشه های تیز در فضای تنگ زیاد است. در انتخاب روشویی هایی که در مسیر رفت و آمد قرار می گیرد از مدل های بیضی یا دایره استفاده کنید .

انتخاب روشویی با فرم مدور

انتخاب روشویی با فرم مدور

5- روشویی و کانتر

 می توانید از کانتر های چوبی یا سنگین جهت قرار دادن وسایل کوچک استفاده کنید چرا که این کانتر ها نه تنها فضای مورد نیاز برای سرویس فرنگی را اشغال نمی نمایند ، بلکه ظاهری مینیمال ایجاد میکنند.

قرار دادن لوازم تزیینی بر روی کانتر روشویی

قرار دادن لوازم تزیینی بر روی کانتر روشویی

6- استفاده از الگوهای هندسی در مقیاس بزرگ :

 استفاده از الگوهای بزرگ هندسی همانند این نوارهای افقی بر روی دیوار، فضا را بزرگتر جلوه می دهد . در واقع بدون ایجاد تغییر در ابعاد ، احساس وسیع تر شدن فضا به فرد دست خواهد داد.

استفاده از الگو های هندسی بر دیوار

استفاده از الگو های هندسی در مقیاس بزرگ جهت بزرگتر جلوه دادن فضا

7- پنل های شیشه ای :

چنانچه حمامی به عرض یک و نیم متر دارید، به راحتی می توانید یک سرویس فرنگی و یک وان با ابعاد 75  در 150 سانتی متر را در آن جای دهید و با استفاده از یک پنل شیشه ای این دو فضا را از هم جدا کرده و از پاشیده شدن قطره های آب به محیط اطراف جلوگیری کنید. استفاده از این پنل ها به این خاطر بهتر است که برخلاف در ها، فضایی اضافی برای باز و بسته شدن احتیاج نداشته و در مسیر رفت و آمد ، اختلال ایجاد نمی کنند.

استفاده از پنل شیشه ای جهت جداسازی فضا

استفاده از پنل شیشه ای جهت جداسازی فضا

8- آیینه های سراسری:

 به جای آینه های کوچک بالای روشویی ،آینه های سراسری در سطح دیوار سرویس بهداشتی و قابل استفاده برای دو نفر به طور همزمان ، بکار ببرید. همچنین میتوانید آویز حوله را روی در حمام نصب کنید .

نصب آینه سراسری بر روی دیوار و آویز حوله روی در های شیشه ای

نصب آینه سراسری بر روی دیوار و آویز حوله روی در های شیشه ای

9- روشویی های پایه دار:

طراحی روشویی های پایه دار نیز می‌تواند زیرکانه و کاربردی باشد ، به این گونه که در قسمت زیرین آن، یک قفسه جهت نگه داری حوله یا سایر لوازم بهداشتی تعبیه شود.

رو شویی های پایه دار مجهز به قفسه نگهداری لوازم بهداشتی

رو شویی های پایه دار مجهز به قفسه نگهداری لوازم بهداشتی

10-نصب شیر آب بر روی دیوار:

نصب شیر آب بر روی دیوار ، امکان استفاده از روشویی هایی باریک تر را ایجاد میکند و بدین ترتیب فضایی بزرگتر و قابل استفاده تر ایجاد می شود.

نصب شیر آب به دیوار سرویس بهداشتی

نصب شیر آب به دیوار سرویس بهداشتی

 

امیدواریم راهکارهای ارائه شده برای سرویس بهداشتی شما نیز مناسب باشد، در یکی دیگر از مطالب سایت به 30 ایده برای تغییر در فضای حمام پرداخته ایم که پیشنهاد می کنیم آن را نیز مطالعه کنید تا به طرحی بهتر برای سرویس بهداشتی منزلتان دست پیدا کنید. با این حال اگر پس از مطالعه ی این مطالب سوالی داشتید، حتما آن را در قسمت مشاوره ی دکوراسیون با ما در میان بگذارید.


منبع : forbes.com

The Open Group OG0-091 PDF Download

Moreover, what is certain is that Li Wu also sent away his wife and children, and Li Wu The Open Group OG0-091 PDF Download is doing this Wei Weigua s heart jumped and called Zhao http://www.passexamcert.com/OG0-091.html Hongbing. Hit OG0-091 PDF Download The Open Group OG0-091 PDF Download him Neighbors The Open Group OG0-091 PDF Download for so many years, not The Open Group Certification OG0-091 good. In The Open Group OG0-091 PDF Download the usual time, Liu TOGAF 9 Part 1 Haizhu did not see the opportunity of Zhou Meng.

She admires him as a The Open Group OG0-091 PDF Download god, and cherishes him like a pearl. The ghost knew what The Open Group Certification OG0-091 he was playing. The gold characters on the black background are engraved with TOGAF 9 Part 1 the words Wang Kee The Open Group OG0-091 PDF Download Wenchang OG0-091 PDF Download Chicken. The hand, I used a force, http://www.examscert.com dialed out, the path fluttered into the house, fluttered to the bed, straight down on the bed, did not say a word. The damage is too big. He groaned like a father and a brother.

The Open Group OG0-091 PDF Download Don t take those clothes, can you wear them If you don TOGAF 9 Part 1 t care for you in the future, don t be mean, eat well, don t wear it, don t make it look like the last century. When others praise him, The Open Group Certification OG0-091 he often whispered to himself or OG0-091 PDF Download muttered to himself It s not a cold day. The more exciting afternoons and conversations, the more difficult it is The Open Group OG0-091 PDF Download to end up and tie. The following OG0-091 PDF Download comment Negotiation is only a smoke bomb, and there is no goodwill for negotiation. War and history, war and memories have become the background and backdrop for his personal character formation and growth.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن