انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

آشپزخانه جزیره ای برای فضاهای کوچک با بودجه ی کم

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 3398 بازدید

جزیره علاوه بر اینکه در بسیاری از آشپزخانه ها گزینه ای عملکردی و ضروری است، اگر در جای مناسب مورد استفاده قرار گیرد می تواند جلوه ای شیک و امروزی به آشپزخانه منزلتان ببخشد.

هنگام فکر کردن به جزیره ها باید توجه داشته باشید که گزینه انتخابی تان با طرح کلی آشپزخانه هماهنگ باشد. برای مثال در آشپزخانه هایی که شخصیت مدرن دارند باید از رنگ های سرد و تیره(مانند مرمر یا گرانیت) برای صفحه ی پیشخوان جزیره استفاده شود.

در کنار توجه به ویژگی های ظاهری باید در نظر داشته باشید که چرا دارید این جزیره را به آشپزخانه اضافه می کنید؟ اگر به دنبال فضای اضافی برای آماده سازی غذا هستید، باید یک سینک هم در جزیره تعبیه کنید؛ اما اگر ترجیح می دهید فضایی برای نشستن و صبحانه خوری داشته باشید، ممکن است انتخاب جزیره ای دو طرفه که نیمی از آن برای نشستن و نیمی دیگر برای آماده سازی غذا طراحی شده، مناسب تر باشد.

مشاوره طراحی آشپزخانه منزل و ابعاد و اندازه

برخی اندازه های ضروری در آشپزخانه

نکات مهمی که باید به خاطر داشته باشید:

* جزیره های خوب شامل فضایی برای کتاب های آشپزی، قفسه هایی برای بطری ها، سطوح تا شونده برای افزایش فضای کار در دسترس و پیشخوانی برای صرف صبحانه ی یک یا دو نفر هستند.

* این که جزیره به طور مناسبی در فضای آشپزخانه عمل کند بسیار مهم است؛ برای مثال اگر جزیره را در وسط آشپزخانه قرار داده اید، نباید مثلث کار آشپزخانه را قطع کند.

برای آشنایی با مثلث کار پیشنهاد می کنیم حتما مطلب مربوط به آن را پیش از مطالعه ادامه مطلب بخوانید.

 

* می توان جزیره ها هم به صورت ثابت و هم به صورت متحرک(چرخ دار) طراحی کرد. جزیره های متحرک برای آشپزخانه کوچک که فضای کافی برای کار و نصب کابینت ندارند مناسب اند. چرا که در صورت نیاز به راحتی به فضاهای دیگر خانه منتقل می شوند و به میز غذاخوری یا سطح کار تبدیل می شوند.

* از برخی لحاظ طراحی جزیره ی کوچک برای آشپزخانه از جزیره های بزرگ راحت تر است. جزیره های کوچک هم برخی مسائل طراحی(مثل محدود نکردن فضای کار و رفت و آمد) را راحت تر می کنند هم باعث می شوند تا مجبور باشید از فضای در اختیارتان بهترین استفاده را کنید.

* در حالتی که جزیره در پیرامون قرار گرفته است، وسایلی که بیشتر استفاده می شوند نباید از دسترس دور باشند.

در ادامه سعی کرده ایم با نمایش ۱۰ ایده، شما را بیشتر با جزیره ها آشنا کنیم.

1-ترکیب دو جزیره

این آشپزخانه ی بزرگ دو جزیره دارد، جزیره ای کوچک در سمت راست برای رسیدگی به فعالیت ها و ارتباط بهتر با مهمانان و جزیره ای منحنی شکل با صفحه ی گرانیتی و دیدی کامل به خانه که هم کابینت اضافی را تامین کرده هم فضایی برای نشستن هم زمان میهمانان فراهم نموده است.

مشاوره طراحی آشپزخانه جزیره ای

2-آشپزخانه جزیره ای ال شکل

طرحی که مشاهده می کنید بسیار خلاقانه است و کمتر مورد استفاده قرار گرفته است. این جزیره ی ال شکل ضمن تامین فضای کار اضافی، قسمتی برای صبحانه خوری هم فراهم کرده و فضای لازم برای نشستن در کنار غذاخوری هم در آن گنجانده شده است.

مدل جزیره آشپزخانه با غذاخوری

3-کابینت و غذاخوری در وسط

این طرح هم فضای کار کافی را ایجاد کرده هم فضای صبحانه خوری 3 نفر را تامین می کند. هرچند این طرح فضایی برای سینک و گاز ندارد اما کابینت های اضافی و سطحی که برای انجام کار تامین کرده آن را به گزینه ای مناسب تبدیل کرده است. نکته ی جالب رنگ صفحه ی رویی جزیره است که با صفحه کابینت های دیگر آشپزخانه متفاوت است و البته این مساله باعث ایجاد ناهماهنگی نشده و تصویری مناسب به دست داده است.

جزیره برای آشپزخانه و غذاخوری دو نفره

4- فضای شستشو و غذاخوری در جزیره

این جزیره هم کابینت های اضافی در اختیار خانواده قرار داده، هم فضای شستشوی اضافی را در خود دارد، در عین حال محل غذاخوری را نیز تامین کرده است و می توان گفت جزیره ای کار آمد است. رنگ آن نیز تقریبا در تضاد با کابینت های اولیه ی آشپزخانه است، ما این تضاد ناهماهنگ نیست و به ایجاد آشپزخانه ای جذاب کمک کرده است. شما هم در انتخاب رنگ های جزیره سختگیری نکنید، لازم نیست همیشه رنگبندی ها عین هم باشند تا فضای نهایی زیبا و جذاب باشد گاهی تضاد و انتخاب رنگ های نو هم می تواند گزینه ای مناسب باشد.

سینک و غذاخوری روی جزیره آشپزخانه

5- جزیره با پخی در گوشه

گاهی می توان به کل متفاوت فکر کرد، قرار نیست تمام جزیره ها مستطیل و مربع شکل باشند، این جزیره ی شش ضلعی در میان آشپزخانه ای مستطیلی شکل هم به خوبی هماهنگی ایجاد کرده و هم باعث ایجاد پویایی در فضا شده است. به علاوه رنگ خاص صفحه ی کابینت که با صندلی ها هم هماهنگ است سبب شده این آشپزخانه جلوه ای مدرن و متفاوت به خود بگیرد. پس به یاد داشته باشید که همیشه مربع و مستطیل و رنگ های تکراری چاره ی کار نیستند.

آشپزخانه جزیره ای شش ضلعی با صفحه آبی

6- جزیره با صبحانه خوری بسیار کمجا

شاید این جزیره به لحاظ مصالح به کار رفته در بدنه چندان مقبول خانواده های ایرانی نباشد، اما نورپردازی جالب آن به همراه فضای صبحانه خوری اش نکته های جالبی در بر دارد. همانطور که می بینید از عرض مستطیل برای فضای صبحانه خوری دو نفره استفاده شده و صندلی ها نیز طوری هستند که به راحتی در زیر میز جای می گیرند، این طرح باعث می شود بتوان فضای کابینت بیشتری داشت و این طرح برای خانه های کوچک و کم مساحت گزینه ای مناسب است.

جزیره آشپزخانه با صبحانه خوری دو نفره کوچک

7- صبحانه خوری بزرگ و راحت

جزیره ی این آشپزخانه نسبتا بزرگ است و مناسب خانه هایی با مساحت بالاست، فضای کافی برای نگهداری وسایل تامین شده و غذاخوری آن نسبتا بزرگ و راحت است

آشپزخانه جزیره ای با صندلی

8- غذاخوری و جزیره ی دو تکه

اگر می خواهید جزیره تان را سفارش بدهید می توانید آن را خاص خانواده تان کنید، برای مثال تصویر زیر یک جزیره ی بسیار جادار و بزرگ دارد که فضای کار کافی را نیز فراهم کرده و در عین حال یک غذاخوری کوچک و کم ارتفاع به آن ضمیمه شده تا بچه ها و پدر و مادر بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند و کنار یکدیگر باشند.

مشاوره دکوراسیون آشپزخانه و قرار دادن جزیره

9- جزیره ای کوچک برای فضاهای کوچک

گاهی فضای آشپزخانه کوچک است اما شما علاقه دارید هرطور شده جزیره ای در آن قرار بدهید، در این مواقع باید به دنبال گزینه ای باشید که هرچند کوچک است اما کارایی مناسبی دارد و رفت و آمد را مختل نمی کند، گاهی حتی ممکن است جزیره تان امکاناتی به صورت تاشو هم داشته باشد. مثلا میز کار تاشویی که فضای کار اضافی در اختیارتان قرار می دهد.

ایده های مختلف جزیره آشپزخانه ی منزل

10- جزیره ای با طبقه برای نگهداری وسایل

گاهی فضای کافی برای وسایل دم دستی تان ندارید، در این مواقع حتما باید جزیره ای داشته باشید که سریعا دسترسی شما به وسایل ضروری را فراهم کند، این طرح جزیره از فضا به شکلی عالی استفاده کرده، کشو ها و لوله کشی سینک در یک وجه هستند و طبقه ای کم عمق فضای نگهداری وسایل را برای خانواده فراهم کرده است.

جزیره آشپزخانه با طبقه بندی وسایل

در یکی از مطالب سایت ایده هایی برای داشتن آشپزخانه ی جزیره ای زیبا را ارائه کرده ایم. پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید.

در ادامه می توانید تصویر چند نمونه دیگر از طرح های آشپزخانه جزیره ای را مشاهده کنید:

معرفی انواع طرح های جزیره برای آشپزخانه منزلمعرفی انواع مدل های جزیره برای آشپزخانه

امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم در انتخاب جزیره آشپزخانه به شما کمک کرده باشیم. چنانچه آشپزخانه ای دارید که نمی دانید چگونه به آن جزیره اضافه کنید مشاورین ما در بخش مشاوره سایت در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.


منبع:

hgtv.com


Buy Discount Oracle 1Z0-133 Test Software

Eight hot bowls are gone. The fourth Oracle 1Z0-133 Test Software one, as early as Wangwang said that a house wife, a daughter in law should be a good woman if she can not give Java and Middleware 1Z0-133 birth, she must leave her Oracle 1Z0-133 Test Software mind. There are many people on the street, and there are also roasted sweet potatoes. She has been very tight on her own study. Oracle WebLogic Server 12c: Administration I This Li Lili realized that the life in the 1Z0-133 Test Software mulberry Oracle 1Z0-133 Test Software garden was not easy for the winter solstice. If not, then I will put on my clothes and 1Z0-133 Test Software go out Hey Oracle 1Z0-133 Test Software The winter solstice heard some of his voice trembled. After they had sent gifts for gossip, they took them to the silkworm cocoon base on Anliugang to see their brother.

Because she is in a high position and her hands are 1Z0-133 Test Software Java and Middleware 1Z0-133 in power, Mingyu has become accustomed Oracle 1Z0-133 Test Software to others special treatment Oracle 1Z0-133 Test Software for her. We 1Z0-133 Test Software haven t been to her flower house for a long time. A five star Oracle WebLogic Server 12c: Administration I hotel with a gleaming light that gave him illumination, the five Oracle 1Z0-133 Test Software star Oracle 1Z0-133 Test Software hotel that Mingcheng and Julie most liked to eat Western food, whistling away.

Really, I m tired, tired and tired.If you do not write Oracle 1Z0-133 Test Software this novel, testking I will Oracle 1Z0-133 Test Software not be like this, my camouflage butterfly. Oracle WebLogic Server 12c: Administration I This physical exertion can be imagined.I first off road mountain range of Oracle 1Z0-133 Test Software 1Z0-133 Test Software 10,000 meters, actually have the feeling of fatigue and breathless, ran for 1 hour and 20 minutes. I really want to simply camouflage offal, and the woods as one.Really nervous Because I thought that the honor and disgrace of our kobold battalion was struck by me, and even the special squad have been tidied up by others. The uncle grew up with Java and Middleware 1Z0-133 me and I listened to him very much.I will stand right, carrying Oracle 1Z0-133 Test Software a backpack of the neat youth to turn backwards.

1 دیدگاه در “آشپزخانه جزیره ای برای فضاهای کوچک با بودجه ی کم”

  1. سلام و وقت بخیر خدمت تیم قدرتمند NSTUDIOZ مطلب خیلی مفیدی رو تو این مقاله اشاره کردید استفاده از کابینت جزیره واقعا زیبایی هر آشپزخانه ای را دو چندان می کنه
    امیدوارم که پیروز و سربلند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن