انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

ایده هایی برای داشتن آشپزخانه ی جزیره ای زیبا

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 812 بازدید

یک آشپزخانه ی جزیره ای مناسب می تواند به چه نیازهایی پاسخ بدهد؟

آشپزخانه های جزیره ای شماری از نیازهای هر خانه را رفع می کنند. این آشپزخانه ها علاوه بر این که می توانند زیبایی خاصی به منزل شما ببخشند، به افزایش قابلیت و بهره وری اتاق کمک می کنند. پیشتر در یکی از مطالب سایت به آشپزخانه های جزیره ای مناسب فضاهای کوچک پرداخته ایم، در این مطلب میخواهیم با نگاهی عمیق تر، کارایی جزیره ها را بررسی نماییم. برای این منظور در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.سوالاتی که در ادامه لیست کرده ایم را از خودتان بپرسید و فکر کنید چه نوع طراحی (چه سفارشی و یا پیش ساخته ) برای شما مناسب تر است:این جزیره بیشتر برای چه هدفی استفاده خواهد شد؟ چه امکانات خاصی باید داشته باشد تا آشپزخانه ی فعلی را بهتر کند؟ فضا به چه چیزی نیاز دارد؟ اگر اتاق فاقد فضای کابینت است ، شما کابینت نیاز دارید. اگر شما آشپزخانه و یا میز ناهار خوری ندارید (و حتی اگر دارید )، صندلی اضافی ممکن است یک اولویت است. پس باید به خوبی نیازهایتان را شناسایی کنید.

روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید به هدفتان نزدیک شوید، از آنجایی که جزیره مقدار قابل توجهی از فضای آشپزخانه را اشغال می کند و ساخت آن هزینه ی بالایی دارد، ارزش این را دارد که وقت بگذارید تا هر بخش آن را به خوبی و منتاسب با نیازهایتان طراحی نمایید.

یک اصل کلی خوب برای آشپزخانه محصور شده این است که آن را در مرکز اتاق قرار دهید. بدین ترتیب به یک اندازه از همه طرف قابل دسترس خواهد شد و مانعی برای عبور و مرور ایجاد نمی کند. به یاد داشته باشید که این روش ممکن است برای همه آشپزخانه ها به بهترین شکل کار نکند. مثلا یک جزیره ی محیطی، ممکن است برای پلان های آزاد مناسب تر باشد. اندازه و شکل نیز با چیدمان و طرح اتاق تعیین می شوند.؛ حداقل 90 الی 120 سانتی متر بین سطح بیرونی جزیره و کابینت های اطراف فاصله در نظر بگیرید تا افراد بتوانند به راحتی دور آن حرکت کنند.

ما چند ایده ی مختلف آشپزخانه جزیره ای، از جزیره هایی که فضای پیشخوان بیشتر ایجاد می کنند تا جزیره هایی که فضای بیشتری برای نشستن فراهم می کنند را انتخاب کرده ایم که به شما کمک خواهد کرد تصمیم بهتری برای انتخاب جزیره ی مناسب بگیرید. یک مورد و یا ترکیب چند مورد از عناصر طراحی زیر را انتخاب کنید تا ویژگی های مناسب جزیره ی ایده آلتان را پیدا نمایید.

ویژگی های کلیدی جزیره های مختلف:

  • اضافه کردن فضای پیشخوان بیشتر
  • ایجاد فضای بیشتر برای نشستن
  • فراهم کردن فضای مناسب برای تجهیزات آشپزخانه
  • استفاده ی بهتر از فضا با داشتن پیشخوان در سطوح مختلف
  • فضای بیشتر برای نگهداری وسایل
  • استفاده از فضای بالای و سقف

اضافه کردن فضای پیشخوان بیشتر

استفاده از یک جزیره به طور قابل توجهی مقدار فضای پیشخوان در آشپزخانه شما را افزایش می دهد. داشتن سطح پیشخوان بیشتری مزایای مشهودی را اضافه می کند : فضای بیشتری برای آماده سازی غذا ، امکان همکاری چند آشپز، می تواند به عنوان فضای غذا خوری به کار رود. ایجاد کنتراست با استفاده از متریال یا رنگ های مختلف برای پیشخوان های جزیره ای که شما در اتاق های دیگر استفاده کردید. اگر صفحات میز منظم شما کوارتز سفید است ، رنگ سیاه و یا چوب تیره رنگ را برای این جزیره امتحان کنید.

ایده های آشپزخانه جزیره ای

افزودن پیشخوان به جزیره آشپزخانه

ایجاد فضای بیشتر برای نشستن

اگر فضای شما فاقد یک میز ناهار خوری مناسب است یا شما به دنبال این هستید که فضای نشستن بیشتری ایجاد کنید، می توانید فضایی مناسب نشستن را به جزیره تان اضافه کنید. می توانید با یک بیرون زدگی قسمت صبحانه خوری یا غذا خوری را ایجاد کنید و همین بیرون زدگی فضایی برای قرار دادن صندلی ها یا چهارپایه ها(در زمانی که استفاده نمی شوند) را نیز فراهم کند.

مشوره طراحی و دکوراسیون آشپزخانه جزیره ای

افزایش فضا برای نشستن در جزیره جهت افزایش قابلیت

فراهم کردن فضای مناسب برای تجهیزات آشپزخانه

تعبیه ی سینک یا گاز روی سطح جزیره یکی از راه های بهتر کردن جریان کار در آشپزخانه است. پیشتر در مطلبی در مورد مثلث کار در آشپزخانه و اهمیت آن در طراحی فضای آشپزخانه گفته ایم و پیشنهاد می کنیم اگر قصد ایجاد تغییر در آشپزخانه تان را دارید حتما با مفهوم مثلث کار و جریان حرکت در آشپزخانه آشنا شوید.

هنگام اضافه کردن تجهیزات به جزیره، نصب و راه اندازی تجهیزات می تواند مشکل باشد ، بنابراین به جزئیاتی مانند تهویه و لوله کشی توجه کنید. این مساله نیاز به اجرای تهویه یا هود رو به پایین ( رایج ترین در جزیره) و یا هود بالاسری دارد (که می تواند گران قیمت باشد) و اختصاص فضای اضافی برای لوله هایی درون کابینت دارد.

مشاوره دکوراسیون آشپزخانه همراه با جزیره

جزیره آشپزخانه با طبقه بندی ابزارو لوازم

استفاده ی بهتر از فضا با داشتن پیشخوان در سطوح مختلف

شما می توانید با ایجاد تنوع در ارتفاع جزیره،پویایی بیشتری به فضا ببخشید. استفاده از جزیره برای مقاصد مختلفی مثل غذا خوردن و آماده سازی غذا، هم کارایی آن را افزایش می دهد و هم باعث می شود مانند دو فضا با کارایی کاملا متفاوت ایجاد شوند. به عنوان مثال، مانند تصویر زیر یک وسیله مثل سینک یا گاز را در یک سطح به کار ببرید و سطح دیگر را به میز صبحانه خوری تبدیل کنید.

مشاوره دکوراسیون انتخاب جزیره آشپزخانه

افزایش کارایی جزیره باتنوع در میزان ارتفاع آن

فضای بیشتر برای نگهداری وسایل

علاوه بر ایجاد فضای پیشخوان بیش تر، جزیرهبه شما کابینت های بیشتری می دهد و با استفاده از کشوها، و قفسه ها و طاقچه هایش مانع آشفتگی فضا می شود.این روشی سودمند است به خصوص اگر لوازم فضای زیادی از کابینت را اشغال کنند، یا اگر شما به دنبال روش منحصر به فردی برای به نمایش گذاشتن وسایلی خاص با استفاده از قفسه بندی باز هستید. ظروف و دیگ ها را مکانی قرار دهید که در دسترس باشند و لوازمی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند را خارج از مسیر قرار دهید. یک گزینه دیگر این است که از قفسه باز برای نمایش کتاب های آشپزی و یا موارد دیگراستفاده کنید.

چگونه فضای آشپزخانه را جهت ذخیره سازی وسایل افزایش دهیم؟

افزایش فضای ذخیره با ایجاد جزیره در آشپزخانه

استفاده از فضای بالای و سقف

وقتی از جزیره استفاده می کنید، خوب است از مزیت خاص این نوع آشپزخانه بهره ببرید. حالا شما امکان این را دارید که با کمک سطح بالای جزیره، فضای لازم برای نگهداری ماهی تابه ها یا کلکسیون ظروفتان را تامین نمایید. همچنین می توانید با نورپردازی این فضا را زیباتر جلوه بدهید. همچنین اگر تصمیم دارید یک گاز روی جزیره نصب کنید پیشنهاد می کنیم از هودهای معلق بالای گاز استفاده نمایید تا به نحو مناسبی از امکاناتی که یک جزیره برایتان ایجاد می کند استفاده کرده باشید.

شش ایده برای آشپزخانه های جزیره ای

در پایان این مطلب، 6 ایده ی طراحی جزیره ی آشپزخانه را برایتان حاضر کرده ایم که می توانید آن ها را مشاهده نمایید.

stovetop-kitchen-island

جزیره آشپزخانه با غذاخوری

تلفیق فضای آشپزخانه و غذاخوری

مشاوره دکوراسیون آشپزخانه جزیره ای

چیدمان میز غذاخوری و میز آشپزی در وسط آشپزخانه

دکوراسیون جزیره در آشپزخانه

فراهم کردن فضای مناسب برای نگهداری وسایل

سینک روی سطح جزیره آشپزخانه

استفاده بهتر از آشپزخانه جزیره ای با داشتن پیشخوان در سطوح مختلف

مشاوره دکوراسیون آشپزخانه جزیره ای

استفاده از جزیره در آشپزخانه جهت افزایش کارایی

امیدواریم این مطلب برای شما کاربردی و مناسب بوده باشد، با این حال میدانیم که هر خانه و هر فضا شرایط خاص خود را دارد و ممکن است پاسخ سوالات شما در این مطلب نبوده باشد. اگر چنین احساسی دارید پیشنهاد می کنیم از طریق بخش مشاوره دکوراسیون سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید و سوال خود در مورد آشپزخانه ی منزلتان را با آن ها در میان بگذارید تا در زمانی کوتاه پاسخگوی شما باشند.

Cisco 640-692 Practise Questions : Supporting Cisco routing and Switching Network Devices

Filled with the filthy Cisco 640-692 Practise Questions smell they excreted. Let s go Advanced Routing and Switching 640-692 out, do you, 640-692 Practise Questions Alice Cisco 640-692 Practise Questions Said William. As soon as I got home, 640-692 Practise Questions Cisco 640-692 Practise Questions I was busy in the house, re Supporting Cisco routing and Switching Network Devices arranging the messy things, stacking the clothes, checking the letters, and getting the dinner ready.

What are you calling Lao Wei asked Liu Haizhu. Hao Tuyu said Advanced Routing and Switching 640-692 that he Advanced Routing and Switching 640-692 Practise Questions had not taken a ride Let s say to Lu s boss, if at night 10 00 I haven t come back yet, that is to let Zhang Haoran harm, when Lu let the boss wash Zhang Haoran their home 640-692 Practise Questions Cisco 640-692 Practise Questions The little bandit said Well Take the bag and jump and go. Moreover, Cisco 640-692 Practise Questions Supporting Cisco routing and Switching Network Devices he also occasionally crosses the border to do things like scams. Cisco 640-692 Practise Questions Close your eyes and don t want to open it.

Cisco 640-692 Practise Questions As tesking far as Supporting Cisco routing and Switching Network Devices he is concerned, he smokes so much smoke himself, and he must not die For Zhang Haoran, the audience s response is not very strong, because it seems that there is no theoretical basis for this statement, too much truth. I just know what he is doing. Liu Haizhu Cisco 640-692 Practise Questions said I even 640-692 Practise Questions know Advanced Routing and Switching 640-692 the two Easters, what are these Cisco 640-692 Practise Questions two little hands Then you say business, what business do you want to do Well It is said that after the boss found that he Cisco 640-692 Practise Questions was in the pool of blood, he immediately took the second house to the hospital. Late at night, in the starlight, the two finally walked back to the bx city.

1 دیدگاه در “ایده هایی برای داشتن آشپزخانه ی جزیره ای زیبا”

  1. با سلام. کانتر اشپزخانه ما از یک انتها به کابینت دیگری متصل است اما از انتهای دگر باز است. حال اگر انتهای بسته آنرا باز و آزاد کنیم و در آن منطقه جزیره ای ایجاد کنیم آیا وضع دکوراسیون داخلی آشپزخانه بهبود پیدا میکند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن