انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

راهنمای انتخاب رنگ مناسب برای سقف اتاق

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 2271 بازدید

سقف سطحی است که یک ششم اتاق را در بر میگیرد، اما معمولا در طراحی داخلی فضاها چیزی بیشتر از یک لایه رنگ سفید نصیب آن نمی شود. در واقع می توان گفت سفید کم ریسک ترین و بهترین انتخاب برای سقف ها شناخته شده است. گاهی واقعا چاره ای به جز انتخاب رنگ سفید نداریم، اما از نظر ما کسانی که به رنگ و طرح سقف بی توجه هستند فرصتی عالی برای ایجاد احساس و حال و هوایی مناسب در اتاق را از دست داده اند. در این مطلب قواعدی را بیان می کنیم که به کمک آن ها می توانید برای انتخاب رنگ سقف منزلتان تصمیم گیری کنید.

با توجه به استقبال صورت گرفته از این مطلب، مطلب جدیدی در مورد نکات رنگ آمیزی سقف منزل برایتان تهیه کرده ایم که پیشنهاد می کنیم حتما آن را مطالعه کنید.

1- نکات و قواعد کلی

سقف روشن و تیره: به عنوان قاعده ای کلی سقف هایی که از دیوارها روشن ترند بلند تر به نظر می رسند و اگر سقف از دیوارها تیره تر باشد ارتفاع آن کمتر به نظر می رسد، دقت کنید که این کوتاه به نظر رسیدن لزوما بد نیست و گاهی لازم است با انتخاب رنگ تیره تر سقف، فضایی صمیمی تر ایجاد کنیم.

منابع نور: در نظر بگیرید که بیشتر در چه زمانی از اتاق استفاده می کنید و منبع نور شما چیست؟ مثلا اتاقی که طول روز استفاده ی بیشتری دارد و نور طبیعی آن را روشن می کند، با رنگ های روشن مثل آبی آسمانی و صورتی روشن جذاب می شود و سقف اتاقی که شب ها با نور شمع روشن می شود با رنگ قرمز زیبایی خاصی پیدا می کند.

سطح نهایی رنگ:  معمولا سطح نهایی رنگ سقف ساده و مسطح است، اما امکان استفاده از حالت های براق و طرح دار هم وجود دارد، فقط به این نکته دقت کنید که اگر از طرح های براق استفاده می کنید سطح زیرین باید به قدری مسطح و تمیز باشد که در اثر انعکاس نامنظم به نظر نرسد. همجنین اگر سطح سقف نا مسطح است، حالت های طرح دار می توانند باعث شوند این آشفتگی ها کمتر به چشم بیایند.

چگونه رنگ سقف را انتخاب کنیم

پرداخت نهایی رنگ طرحدار برای سقفهایی که برجستگی دارند

2-  سقف های روشن و سفید

همانطور که گفتیم معمولا کم ریسک ترین انتخاب برای سقف ها رنگ سفید است، این رنگ باعث می شود سقف محو شود و کمتر به نظر برسد، در نتیجه توجه شما بیشتر به دیوارها و مبلمان جلب می شود. سقف های سفید باعث می شوند دیوارهایی که رنگ هایی با شدت بیشتر دارند، بهتر به چشم بیایند. در این حالت رنگ دیوار شفاف و جذاب به نظر می رسد و سقف هم بلند تر جلوه می کند.

مشاوره انتخاب رنگ سقف منزل

سقف سفید و دیوارهایی به رنگ شاخص

  • در اتاق هایی که رنگ نور طبیعی دریافت می کنند، سقفی به رنگ سفید با انعکاس روشنایی موجود کمک می کند فضا روشن تر به نظر برسد.
  • در نظر داشته باشید که مانند هر عنصر رنگی دیگری، سقف هم برای بهتر جلوه کردن به عناصری همرنگ در نقاط دیگر اتاق احتیاج دارد. آثار هنری، فرش، پرده یا حتی رو تختی شما می توانند این هماهنگی و انسجام را ایجاد کنند. اگر چنین کاری نکنید، احتمالا فضای اتاق کمی نا متعادل جلوه می کند.
  • خوب است بدانید رنگ سفید در طراحی داخلی یک رنگ خاص و یکتا نیست و سایه های گرم و سرد این رنگ وجود دارند، و شما باید در نظر داشته باشید که چه سایه ای از رنگ سفید برایتان کارایی دارد.

رنگ سفید گرم و سرد

3-سقف هایی به رنگی متفاوت با دیوار

استفاده از رنگی متضاد و شاخص برای سقف ادراک شما از فضا را به کلی دگرگون می کند. سقف مانند یک سطح بازتابنده، نور را به اتاق باز می گرداند و کیفیت آن نور روی درک شما از اتاق بسیار اثرگذار است.

با در نظر گرفتن این نکته که سقف های کوتاه به رنگ های روشن احتیاج دارند، می توانید رنگی تیره و براق برای سقف اتاقی که کوتاه نیست انتخاب کنید، این براق بودن باعث می شود نور بیشتری در فضا موجود باشد و رنگ تیره ی سقف بر اتاق غلبه نکند. در ادامه چند رنگ جذاب برای سقف اتاق را برایتان آماده کرده ایم.

رنگ های پیشنهادی برای سقف منزل

انتخاب رنگی متفاوت برای سقف و دیوار، کاری ریسکی و جذاب است، در این انتخاب باید بسیار دقت کنید و بدانید نتیجه ی نهایی که میخواهید، چه نتیجه ای است و سپس به دنبال تصاویر و نمونه های مختلف باشید و در صورت امکان از طراحان داخلی مشورت بگیرید تا بتوانید به نتیجه ای مطلوب دست پیدا کنید.

انتخاب رنگ عجیب برای سقف

4- سقف هایی با رنگ نزدیک به دیوار

  • استفاده از رنگی یکسان برای سقف و دیوارها برای همه انتخابی مناسب نیست، این کار می تواند باعث شود فضا کوچک و بسته به نظر برسد.
  • اگر یکسان بودن رنگ سقف و دیوار برای شما جذاب است، پیشنهاد ما این است که رنگ دیوار را با نسبت 80 درصد سفید و 20 درصد رنگ اصلی رقیق کنید. علت این کار این است که سقف رنگ خود را به سطوح دیگر باز می تاباند و با توجه به این نکته، نتیجه ی نهایی ای که میگیرید نتیجه ی مناسب و دلپذیری خواهد بود.

در تصویر زیر مقایسه ای ساده از دو حالت صورت گرفته است

سقف و دیوار را همرنگ کنیم؟

  • به یاد داشته باشید اگر اتاقی شکلی نامنظم دارد و زوایای شکسته ای دارد، نزدیک بودن رنگ سقف و دیوار باعث می شود این بی نظمی کمتر به چشم بیاید و فضا یکدست تر به نظر برسد.

پیشنهاد ما به افرادی که علاقه دارند رنگ سقف و دیوارها نزدیک باشد این است که رنگ سقف را چند درجه روشن تر یا تیره تر از دیوار انتخاب کنند. این کار به فضا عمق و بعد  بیشتری می بخشد.

  • اگر سقف تیره تر از دیوار باشد، فضا صمیمی تر به نظر می رسد و این انتخاب برای اتاق خواب و حمام بسیار مناسب است.

سقف و دیوار با اختلاف رنگی اندک

5-  سقف های طاقی یا شیبدار

رنگ زدن سقف های طاقدار و شیبدار سوالی مهم ایجاد میکند. رنگ سقف باید از کجا شروع شود و در کجا به پایان برسد؟ در اتاق های زیر شیروانی با سقف کوتاه بهتر است از همان رنگ دیوار برای سقف هم استفاده کنید.

اما اگر میخواهید ارتفاع فضا بلند تر به نظر برسد، میتوانید دیوار را با خطی افقی به دو قسمت تقسیم کنید، نیمه ی پایینی تیره تر و نیمه ی بالایی دیوار و سقف به رنگی روشن تر، در این حالت شما با ترفندی ساده باعث می شوید که سقف بلند تر به نظر برسد و سوال بی جوابتان نیز پاسخ داده شده است.

مشاوره انتخاب رنگ سقف پذیرایی و اتاق خواب

عناصر معماری مثل ابزارکاری های سقف به شما کمک می کنند که بدانید کجا باید رنگ زدن را خاتمه بدهید. هنگام رنگ آمیزی سقف حتما با چسب های نواری مرز دو سطح مختلف را جدا کنید تا در نهایت مرز دو قسمت با خطی صاف و دقیق مجزا شده باشد. اگر این خط مرزی دقیق نباشد نتیجه ی کارتان دلچسب نیست و رضایت شما را جلب نمی کند.

  • در پایان ذکر این نکته لازم به نظر می رسد که رنگ تنها چاره ی شما برای پوشش سقف نیست و می توانید از مصالحی مثل چوب نیز برای پوشش سقف استفاده کنید.
چگونه رنگ سقف منزل را انتخاب کنیم

سقف چوبی

پیشنهاد می کنیم مطلب 10 راهکار ایده آل برای دیزاین بهتر سقف منزل را نیز مطالعه کنید.

امیدواریم توضیحات ارائه شده در مورد انتخاب رنگ سقف برای شما کارآمد بوده باشد، با این حال اگر هنوز فکر می کنید سوالی در این خصوص دارید می توانید آن را از طریق بخش نظرات یا از قسمت مشاوره دکوراسیون سایت با ما در میان بگذارید تا در زمانی کوتاه پاسخگوی شما باشیم.


منبع:

bhg.com


 

Cisco 400-051 Test : CCIE Collaboration

Official language without words, shook his head, and some regret this trip Wong poor. Homicide soon posted it out.Daxing County instant sensation.After the sound of guns outside the chamber door, Zeng Guofa CCIE Collaboration raised his hand to draw Zhu signature, but a Duo Ze inserted in the bookmark to enjoy the game pheasant feather caught in his hand, CCIE 400-051 Test Zeng Guofan saw steeply changed his face, threw it down In the ground. From this day on, Tseng Kuo fan began Cisco 400-051 Test to write diaries.Although Tseng Kuo fan had no duty to investigate at this 400-051 Test time, he still noted down the details of what he saw and heard along the way as his daily homework. Liu Rong said Polyester students remember a good year ago, this is indeed a large house of Daguang officials, but now, has changed the main child. Chen Qimai and Hong Yang s family is better, Cisco 400-051 Test two people originally spend big money on the hands and feet, near the day when the class is introduced, it is today ritual hall hall officials, please officials Lang CCIE 400-051 tomorrow, even in the Cisco 400-051 Test palace of a Royal Room when the poor eunuchs, but also unwittingly got fifty two silver.

Sharpening the successor to the hereditary baron, get rid of all positions, get rid of fame, get rid of the flag. Said not afraid of two joke, the headquarters of the hospital is on horseback, the governor s job is how we do it Wen Qing Cisco 400-051 Test busy And adults will be pleased to celebrate And Spring Road It is not high on the down, CCIE 400-051 the emperor tours headquarters is the 400-051 Test second product to wear tops, ginseng title. Zeng wrote Anmin s announcement that due to drought, bandits and fighters flee the territory, for the sake 400-051 Test of safety, , Department of staff twenty, fine silver twelve, whether old or young, according to head count. Row CCIE Collaboration by row to build up, do not pull it by hand, and really exactly the Cisco 400-051 Test same marble.

What is your scenario A fair little girl walking in a group of lean dark thin soldiers on the site is so swaggering if no one leisurely, to be honest if given her an umbrella with the weekend Cisco 400-051 Test visiting the park female soldiers Cisco 400-051 Test no difference. He can only regret it because the Spike Tooth unit is not a traditional reconnaissance unit of Cisco 400-051 Test the Army, but a real special operations group of sea, sea and air amphibious. I am silly standing in the rain.Increasing rain, the rainy season in the 400-051 Test city is always so late. Later, when my old troops were changed to high tech infantry divisions, they were completely eliminated the current situation made CCIE Collaboration heroes and heroes eventually eliminated by the times. But I did not know that http://www.testkingdump.com/400-051.html at that time, and for the first time I participated in the confrontation exercise of soldiers The old birds have participated so I do CCIE 400-051 not think there is anything too shameful.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن