آموزش اصول طراحی داخلی- مثلث کار آشپزخانه

آموزش اصول طراحی داخلی- مثلث کار آشپزخانه

پیشتر در مطالبی مانند اینفوگرافیک چیدمان آشپزخانه  و فیلم کوتاه ایجاد تغییرات در دکوراسیون آشپزخانه در خصوص آشپزخانه و اصول طراحی آن صحبت کردیم، امروز می توانید در فیلمی کوتاه و آموزشی با اصول اولیه ی طراحی داخلی آشپزخانه آشنا شوید.

در این فیلم آموزشی که توسط همین سایت ترجمه و صداگذاری شده بعد از تعریف مثلث کار آشپزخانه به نکاتی که باید در طراحی به آن ها توجه داشت اشاره خواهد شد.

مثلث کار آشپزخانه چیست؟

در آشپزخانه 3 فعالیت اصلی پختن و پز ، شست و شو و نگهداری مواد اولیه انجام می گیرد. این فعالیت ها و تجهیزات مربوط به آن ها (گاز-سینک-یخچال) مثلثی را تشکیل می دهند که به آن مثلث کار می گویند.

مثلث کار آشپزخانه

مثلث کار آشپزخانه

ابعاد این مثلث باید چقدر باشد؟

حد اقل طول لازم برای هر ضلع 120 سانتی متر و حد اکثر آن 275 سانتی متر بیان شده.طول کمتر از این اندازه باعث نبود فضای کافی برای کار شده و اندازه ی بیش از 275 سانتی متر باعث خستگی و صرف انرژی بیش از حد می گردد.


 مشاهده ی فیلم آموزشی مثلث کار آشپزخانه


برای تهیه ی فیلم های آموزشی بعدی به  آگاهی از نظر شما در خصوص این فیلم کوتاه نیازمندیم.لطفا نظرتان را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.


2 پاسخ برای “آموزش اصول طراحی داخلی- مثلث کار آشپزخانه

 1. ترمه خانم - بهمن 24, 1395 در 3:18 ق.ظ

  عالی بود میشه فیلم برام بفرستید
  میشه تو ایمیلم بگید اندازه های اشپزخونه های مینیمالیستی چنده

  پاسخ
  • Em_arch94 - بهمن 27, 1395 در 8:25 ب.ظ

   خانم ترمه ی گرامی
   بسیار خوشحالیم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته است. آماده سازی فیلم های آموزشی فرآیندی زمانبر دارد اما سعی می کنیم در آینده بیشتر به مطالبی از دست در مجله ی انستودیوز بپردازیم.
   متاسفانه دقیقاً متوجه منظور شما از آشپزخانه های مینیمالیستی نشدیم. مینیمال به سبکی در طراحی داخلی گفته می شود که یکی از زیر شاخه های سبک مدرن است و بر سادگی و عدم استفاده از تزئینات و لوازم غیرضروری تأکید دارد. در آشپزخانه هایی که به سبک مینیمال طراحی شده اند، ظاهر همه چیز ساده است و عمدتاً از رنگ های خالص و خنثی استفاده شده است. به طور کلی این سبک بیشتر با رنگ و جزئیات در ارتباط است تا ابعاد و اندازه و آشپزخانه با هر ابعادی می تواند به این سبک طراحی شود.
   اما اگر منظور شما اندازه های مینیمم (حداقل) برای آشپزخانه است، در ادامه توضیحات مربوط را به شما ارائه می دهیم.
   حالت های مختلفی برای طراحی آشپزخانه وجود دارد، که به پلان کلی خانه، میزان استفاده از فضا و… بستگی دارد. در تصویر زیر سه حالت کلی برای طراحی آشپزخانه و اندازه های مربوط به هر حالت را مشاهده می کنید. این اندازه ها با توجه به ابعاد انسانی، حداقل فضای مورد نیاز برای رفت و آمد و کار در این آشپزخانه ها، فضای مورد نیاز برای باز شدن در یخچال و کابینت ها و… محاسبه شده اند.

   حداقل اندازه های مورد نیاز برای طراحی آشپزخانه

   امیدواریم پاسخ سوال مورد نظرتان را با توجه به اطلاعات ارائه شده دریافت کرده باشید. چنانچه ابهامی باقی مانده یا سوالات دیگری در این خصوص دارید، حتماً مسائلتان را با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.

   پاسخ

ارسال پاسخ

20 − 7 =

انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری
مطالب قبلی را بخوانید
اصول طراحی داخلی : مقیاس و تناسب

استفاده از کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری روی صفحات مجزا – فیلم کوتاه آموزشی

بستن