انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

چیدمان نشیمن و پذیرایی متناسب با شکل و هندسه‌ی منزل

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 1506 بازدید

پلان هر خانه می تواند شکل خاصی داشته باشد و اینطور نیست که تمام فضاها مستطیلی یا مربعی شکل باشند. در بسیاری از موارد چیدمان سالن منزل وابسته به هندسه ی فضا خواهد بود. تا کنون نکات زیادی را در مورد چیدمان نشیمن و پذیرایی منزل ذکر کرده ایم، مطالبی مانند  روش های کاربردی حل مشکلات چیدمان نشیمن، ایده هایی برای تقسیم بندی سالن نشیمن  از این دسته اند. اما در این مطلب قصد داریم نکات لازم برای چیدمان سالن هایی با اشکال متفاوت را برایتان ذکر کنیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

چیدمان سالن منزل مستطیلی

یکی از رایج ترین انواع سالن خانه، سالن های مستطیلی هستند. در این فضاها معمولا باید به عبور و مرور راحت برای رسیدن به سایر نقاط خانه توجه کرد. در عین حال به خاطر یک سره بودن فضا، چیدمان کمی چالش برانگیز می شود و اکثر خانواده ها تلاش می کنند با چیدمان قطاری مبلمان هم مسیرهای عبور و مرور را بازتر نگه دارند، هم تلاش کنند تا فضا بزرگتر به نظر برسد. هرچند این دو رویکرد بسیار رایج هستند اما ما اصلا آن ها را پیشنهاد نمی کنیم.

 

راهکارهای چیدمان سالن مستطیلی


1- محدوده بندی فضا: یک طرف فضا محدوده‌ای برای نشستن ایجاد کنید و طرف دیگر آن را به یک فضای کار خانگی یا فضای غذاخوری اختصاص دهید. به این صورت دو عملکرد را در یک اتاق خواهید داشت.

2- تقسیم بندی هوشمندانه:  یک مبل ال شکل می تواند فضا را بدون استفاده از هرگونه پارتیشن اضافی، تقسیم کند. یک قفسه کتاب کوتاه مقابل آن قرار دهید تا فضای بیشتری برای نگهداری وسایلتان داشته باشید.

3- قرار دادن فرش:  استفاده از دو فرش شبیه به هم، علاوه بر این که محدوده ها را متحد می کند، لایه ای از بافت به فضا اضافه می کند.

4- لبه های مدور: یک میز عسلی دایره شکل می تواند لبه های تیز موجود در خانه را تعدیل کند. با استفاده از عناصری مثل لامپ، گلدان و کوسن لبه های نرم بیشتری ایجاد کنید.

پیشنهاد می کنیم مطلب راهنمای چیدمان سالن های باریک و راهرویی را بخوانید

چیدمان سالن منزل مربع شکل

نشیمن‌های مربع شکل اغلب کوچک و بسته به نظر می‌رسند. ترکیب انواع مبلمان در اندازه ها و شکل های مختلف می تواند در فضا عمق و جذابیت بصری ایجاد کند. برای داشتن چیدمان نشیمن و پذیرایی مربعی به این نکته ها توجه بیشتری داشته باشید:

راهکارهای چیدمان سالن منزل مربعی شکل


1- نقطه کانونی: مبلمان را روبه یک عنصر شاخص مثل یک پنجره یا منظره ای زیبا، تلویزیون یا شومینه بچینید.

2- مبلمان چند منظوره: عثمانی ها که هم برای نشستن و هم به عنوان میز عسلی مورد استفاده قرار می گیرند، انتخابی هوشمندانه برای خانه های کوچک هستند.

3- فضا را دلبازتر کنید:  یک آیینه‌ی بزرگ بالای یک مبل نصب کنید تا اتاق بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد.

4- ارتفاع را بیشتر جلوه دهید:  پرده ها را دقیقا از زیر سقف(به جای بالای قاب پنجره) آویزان کنید تا چشم به بالا هدایت شود و فضا مرتفع تر به نظر بیاید.

 

چیدمان سالن منزل ذوزنقه ای شکل

بعضی از فضاها با دیوارهای مورب و سقف های زاویه دار، شکلی غیرمتعارف دارند. کلید دکوراسیون این فضاها این است که مبلمان را طوری چیدمان کنید که فضا متعادل به نظر برسد.

نکات لازم برای چیدمان نشیمن و پذیرایی ذوزنقه ای شکل


برای چیدمان نشیمن و پذیرایی ذوزنقه ای شکل به این نکات توجه کنید:

1- استفاده از فضای مرکزی:  مبلمان را با فاصله از دیوارها بچینید. (بخصوص در محدوده ی اطراف شومینه)

2- استفاده از زاویه ها:  اگر گوشه ای با زاویه نامناسب دارید، یک صندلی سفارشی بسازید و در آن جا نصب کنید تا به این ترتیب در چیدمان سالن منزل خود فضایی دنج برای مطالعه ایجاد کرده باشید.

3- قفسه های دیواری:  نصب قفسه های کتاب بلند بهترین راه استفاده از دیوارهای مورب است.

4- از عدم تقارن استقبال کنید: اتاق شما هرگز نمی تواند متقارن باشد، پس با استفاده از عناصری شاخص و متفاوت مثل آباژورهای ایستاده به نقاطی که هویت مشخصی ندارند، تعادل ببخشید.

 

چیدمان نشیمن و غذاخوری با فرم L ال

در بسیاری از مواقع، هندسه‌ی سالن خانه شکستگی دارد و فضای یکدستی نداریم. در این شرایط شما شانس این را دارید که با چیدمانی هوشمندانه از این فرصت استفاده کنید و برای قسمت های مختلف خانه حریم و هویتی مستقل ایجاد کنید. برای این کار لازم است به 4 نکته برای چیدمان بهتر این فضاها توجه داشته باشید.

چیدمان نشیمن غذاخوری ال شکل


1- چیدمان: مبل ها را در آن گوشه از فضا که L را می سازد بچینید. این بخش می تواند با فضاهای مجاور درگیر شود و به طور کلی فضا را متحد کند.

2- مبلمان شناور: صندلی هایی که در وسط و به صورت پراکنده قرار داده می‌شوند، می توانند فضایی اضافی برای نشستن ایجاد کنند و شکل گوشه دار اتاق را بشکنند.

3- انسجام رنگ ها: دکوراسیون فضای نشیمن را از غذاخوری با استفاده از بافت های مختلف و عناصر دکوراتیو تفکیک کنید. اما پالت رنگی ای که از آن بهره برده اید را تغییر ندهید.

4- مسیرهای واضح:  مطمئن شوید که فضای کافی برای راحت حرکت کردن در خانه وجود دارد. با در نظر داشتن این نکته باعث می شوید فضا دلبازتر به نظر برسد.

امیدواریم راهکارهایی که در این مطلب به شما پیشنهاد شده بتواند به شما در مسیر چیدمان بهتر سالن پذیرایی منزلتان کمک کرده باشد. اگر  همچنان تصمیم گیری برایتان دشوار است و احتیاج به راهنمایی دارید حتماً سؤال هایتان را از طریق بخش مشاوره ی دکوراسیون سایت با کارشناسان ما در میان بگذارید.


این مطلب بطور اختصاصی توسط هیات تحریریه انستودیوز گردآوری و ترجمه شده و متناسب با نیازهای خانواده های ایرانی بازنویسی شده است.

منبع تصاویر factory-direct-flooring.co.uk

Most Reliable 70-346 PDF-Answers For Microsoft Office 365

The problem becomes that I am giving him Microsoft Office 365 70-346 happiness. Nedra Managing Office 365 Identities and Requirements rolled her eyes Alice, the school s Microsoft 70-346 PDF-Answers summer school kids every summer. He twirled Microsoft 70-346 PDF-Answers Microsoft 70-346 PDF-Answers three buses and got off at the bus 70-346 PDF-Answers stop Microsoft 70-346 PDF-Answers more than three 70-346 PDF-Answers hundred meters from the riverside street.

The third day, Ya Ya eyes were inflamed, godmother, I want to go back.Just want to mom, my mother is not mom You are my good mother, just as good as my mother Dong. Microsoft 70-346 PDF-Answers Move Microsoft Office 365 70-346 PDF-Answers his fundraising date forward to catch up with a 30 cash coupon period.Then the remaining funds will be transferred to the National Bank, not take five years, only single interest. The old man drank three glasses and said that I like Jiacheng to do this work.I live in a solid way and live like a knife. Sometimes impassioned, sometimes slow, so that Xiao Qin son with the basic sound over the same period into the computer, he needs to tap the keyboard sound to activate the idea to stimulate the truth, he Microsoft 70-346 PDF-Answers is fully capable of exporting a verbal ability Can be written. Upstairs there are women in the upper body outstretched windows waving, Ruijuan, Come on Managing Office 365 Identities and Requirements Nothing to rest assured. Others are in good hands, 70-346 PDF-Answers the left is harmony, the right is harmony.We are smelly, not tricky is hot hands Today, this stretch of dark hand, that under the poison hand tomorrow, as long as we shot, bound to miss, the shot is not shot, the shot should not be missed, warned in the first shot, Out of the shots before Microsoft 70-346 PDF-Answers Microsoft Office 365 70-346 the shots, shots and Microsoft 70-346 PDF-Answers then shot again, empty two hands, a right hand and left hand, why no three hands, until the mountains and flowers, see me holding your hand, Yaya, our forefathers go.

The old five went Microsoft 70-346 PDF-Answers to the tricycle that was Managing Office 365 Identities and Requirements Microsoft Office 365 70-346 still 70-346 PDF-Answers under the tree. Therefore, regardless of whether anyone is chasing, Liu Haizhu is turning and running. I don Microsoft 70-346 PDF-Answers t know tesking Microsoft 70-346 PDF-Answers if Xiao Feng will be Microsoft 70-346 PDF-Answers disfigured.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن