انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

چگونه مبلمان را در نشیمن های باریک و راهرویی بچینیم؟

 • توسط هیات تحریریه nStudioz
 • 1231 بازدید

چیدمان نشیمن کم عرض مساله ای بسیار چالش برانگیز در دکوراسیون است و معمولا نشیمن های باریک برای خانواده ها مشکل آفرین هستند.

به گونه ای که اگر از این کار را به درستی انجام ندهید، ممکن است فضای نشیمن منزلتان شبیه به تونل یا یک سالن ورزشی شود! ما در این جا راهکارهایی ارائه می کنیم که می تواند راهنمای شما در انتخاب یک چیدمان مناسب باشد. پس در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

1- مسیر را در یک سمت سالن های کم عرض قرار دهید.

یکی از مشکلاتی که اغلب در چیدمان مبلمان در اتاق های طویل و باریک با آن رو به رو می شوید، در نظر گرفتن مسیرهای حرکتی است. قبل از هر چیز باید بدانید که به هیچ وجه مسیر رفت و آمد را بین فضای نشستن و میز عسلی مقابل آن قرار ندهید.

همانطور که در تصویر زیر می بینید، فضای نشیمن این آپارتمان یک مستطیل طولانی با سقفی بلند است که باعث می شود فضا باریک تر به نظر بیاید. در ورودی در یک انتها و در پاسیو در انتهای دیگر این فضا قرار گرفته است. بنابراین مبلمان در یک سمت اتاق چیده شده تا مسیر رفت و آمد بین این دو، بین شومینه و مبلمان شکل بگیرد.

راهنمای چیدن مبل ها در فضاهای با طولانی و کم عرض

نکته: دقت کنید فرش به گونه ای قرار بگیرد که یا کاملاً روی آن راه بروید یا اصلاً از روی آن عبور نکنید. این واقعاً آزاردهنده است که نیمی از فرش وسط مسیر رفت و آمد قرار بگیر طوری که هنگام عبور، یک پای شما روی فرش و پای دیگر بیرون از فرش باشد! در تصویر زیر، فضای باز اطراف فرش به اندازه ای پهن است که افراد بتوانند از آن عبور کنند بدون این که پایشان روی فرش برود. علاوه بر این شومینه این قسمت از کف را گرم می کند تا عبور از آن راحت تر باشد.

رهنمای چیدن مبلمان در نشیمن های راهرویی

در این اتاق هم این اصول رعایت شده، اما دراین جا مبل ها پشت به مسیر رفت و آمد قرار گرفته اند. برای این کار شما احتیاج به فضای وسیع تری دارید.

مشاوره ی چیدمان فضاهای طویل و کم عرض آپارتمان

2- مبلمان را در یک گوشه از اتاق بچینید تا یک مسیر در فضای باقیمانده ایجاد شود.

در این اتاق نشیمن، در از یک گوشه باز می شود اما میز کنسول مانع راه رفتن مستقیم از آن سمت می شود. اما چون مبلمان به صورت یک مجموعه گفتگویی دلنشین در یک گوشه قرار گرفته است، افراد به راحتی می توانند با زاویه از کنار مبل ها  و از روی فرش عبور کنند.توصیه می شود که از اضافه کردن صندلی یا مبل های دیگر به این اتاق بپرهیزید، چرا که باعث می شود مسیر عبور خیلی تنگ و سخت بشود.

 پاراوان گوشه اتاق نیز حس خوبی در این فضای باریک ایجاد می کند چرا که با گرد کردن گوشه، از نظر بصری شکل اتاق را کمی تغییر می دهد.

نکته: بهتر است از خرید ست های مبلمانی که مبل های زیادی دارند پرهیز کنید. ما اغلب وسوسه می شویم برای اینکه فضای بیشتری برای نشستن ایجاد کنیم به سراغ مبل هایی که تعداد بیشتری دارند برویم. به جای این کار می توانید از قطعات چندکاره، مثل عثمانی ها (کاناپه های بدون پشتی و دسته) مطابق عکس زیر استفاده کنید که در مواقع لازم می تواند برای نشستن مورد استفاده قرار بگیرد.

عریض تر نشان دادن نشیمن با چیدمان مناسب

 3- بخشی از مبلمان را به صورت عمود بر طول اتاق قرار دهید.

تصور کنید در این اتاق یک کاناپه طویل رو به شومینه و یک میز عسلی در مقابل آن قرار بگیرد؛ در این حالت برای رفت و آمد مجبور می شوید از میان فضای نشستن عبور کنید. علاوه بر این، اتاق طولانی تر و باریک تر به نظر می آید! اما با انتخاب مبل های کوچک دونفره، به جای کاناپه های طویل، توانسته اند مبلمان را عمود بر طول اتاق قرار دهند طوری که فضای راه رفتن در گوشه ای از فضا قرار بگیرد. بر اساس مبلمان می توان حدس زد که عرض این اتاق بیشتر از  3.5 متر نیست.

چیدمان مناسب کاناپه در اتاق های عریض و طویل

براساس مبل دونفره ای که در انتهای اتاق قرار دارد، می توان حدس زد که عرض این اتاق هم حدود 3.5  متراست. این مبل کوچک در انتهای اتاق کمک می کند تا چشم پس از حرکت در طول اتاق، در این قسمت متوقف شود. بدون قرارگیری این مبل در مقابل آن پنجره بزرگ، ممکن بود اتاق بی پایان به نظر برسد و طولانی بودن و باریک بودن آن بیشتر احساس می شد.

چگونگی چیدمان مبلمان در فضاهای کم عرض و طویل

قبلا فیلم کوتاهی در خصوص خرید مبلمان مناسب و چیدمان یک نشیمن کوچک و باریک، در سایت انستودیوز ترجمه و زیر نویس شده است؛ ممکن است با دیدن این مراحل به صورت عینی ایده های جالبی به ذهن شما برسد. پیشنهاد می کنیم دیدن این فیلم کوتاه را از دست ندهید.

 4- بخشی از مبلمان را با زاویه بچینید.

برای اینکه فضا تونل مانند به نظر نرسد، سعی کنید بعضی از وسایل را با زاویه بچینید.

اتاقی که در تصویر زیر می بینید کم عرض و باریک نیست. اما طول آن خیلی بیشتر از عرضش  است، پس ممکن است تنها با اشتباه چیدن مبل ها و وسایل شبیه به سالن بولینگ شود! در اینجا به اندازه ی کافی فضا داریم و می توانیم یک مبل بزرگ را به صورت زاویه دار قرار دهیم. این کار باعث می شود خطوط صاف و طولانی اتاق بشکند و حس بهتری به فضا می دهد.

چگونه مبلمان را در نشیمن با عرض کم و طول زیاد و طول زیاد بچینیم

به این نمونه دقت کنید؛ در اینجا نمونه ای از سالن های کم عرض را مشاهده می کنیم که بخشی از آن به عنوان اتاق تلویزیون و بخش دیگر آن به عنوان فضای کار خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. از طرفی در های تراس و در ورود به اتاق در یک سمت قرار دارند. پس نیاز به ایجاد مسیر رفت و آمد از وسط اتاق نیست.

نحوه ی چینش مبلمان در اتاق های کوچک

همانطور که می بینید، مبل ها و تلویزیون در یک سمت اتاق و در انتهای سمت دیگر میز تحریر کوچکی با زاویه قرار گرفته است.

این زاویه علاوه بر این که حس بهتری به این فضای باریک می دهد، یک بخش عملکردی جداگانه را مشخص می کند.

رهنمای چیدمان مبلمان در اتاق های کوچک و کم عرض

در این تصویر، چهار مبل تک نفره با زاویه چیده شده اند؛ این چیدمان باعث شده بخش انتهایی این اتاق عریض تر به نظر بیاید. در حالی که اگر به جای آن یک کاناپه ی طویل رو به شومینه قرار می گرفت، فضا باریک تر و تونل مانند می شد.

انتخاب مبلمان مناسب برای نشیمن کم عرض و راهرویی

5- میز عسلی و میز ناهار خوری دایره ای بهتر جواب می دهند.

در تصویر زیر، اتاق باریکی را مشاهده می کنید که به وسیله ی مبلمان به دو بخش غذاخوری و نشیمن تقسیم شده است. انتخاب میزهای گرد باعث شده حس خطی بودن در این فضا کم تر شود و بطور کلی کمک می کند تا سالن های کم عرض، عریض تر به نظر برسند.

چه مبلمانی مناسب نشیمن های باریک و طولانی است

6-  میز عسلی های کم عرض هم برای نشیمن های باریک خوب هستند.

گاهی فضای کافی برای میز عسلی گرد را ندارید. در این حالت استفاده از یک میز عسلی یا عثمانی باریک می تواند مناسب باشد. بهتر است میز را طوری قرار دهید که طول آن عمود بر راستای کشیدگی اتاق باشد.

مبلمان مناسب برای نشیمن های باریک و کوچک

چهارپایه ها، عثمانی های مکعبی کوچک و پاف ها هم گزینه های مناسب برای استفاده به عنوان میز عسلی در چیدمان نشیمن کم عرض هستند. با نگاهی به تصویر زیر در می یابید که در این چیدمان علاوه بر میزهای مکعبی کوچک، از دو مبل دو نفره که رو به روی هم و عمود بر طول اتاق قرار گرفته اند استفاده شده است. این چیدمان هم می تواند برای فضاهای باریک مناسب باشد و کشیدگی اتاق را کم تر نشان دهد.

انتخاب میزعسلی مناسب برای نشیمن

7- از فضای بالای دیوارها استفاده کنید تا بتوانید بیشتر سطح کف را به مبلمان اختصاص دهید.

در هنگام چیدمان نشیمن کم عرض ایجاد طبقه هایی برای قرار دادن کتاب و ظرف در قسمت بالای دیوار به جای طبقه های ایستاده روی زمین، اجازه می دهد که مبل چسبیده به دیوار قرار بگیرد. در این حالت دقت داشته باشید طبقه ها را در ارتفاعی نصب کنید که موقع نشستن سرتان به آن ها برخورد نکند.

استفاده بهینه از سطح کف در اتاق های کوچک

اگر کمد یا طبقه ای دارید که روی زمین قرار می گیرد، آن را در انتهای اتاقتان قرار دهید. این کار باعث می شود فضا عریض تر به چشم بیاید. همانطور که مشاهده می کنید در این تصویر نیز مبل ها عمود بر طول اتاق چیده شده اند.

 راهکار هایی برای به نظر عریض تر رسیدن اتاق

امیدواریم مطالعه ی این مطلب به شما در پیدا کردن شیوه ی صحیح برای چیدن مبلمان نشیمن های باریک کمک کرده باشد. چنانچه در تصمیم گیری دچار مشکل شدید و حس می کنید به راهنمایی بیشتری احتیاج دارید، با ما از طریق بخش مشاوره ی دکوراسیون در ارتباط باشید تا کارشناسان ما در زمانی مناسب پاسخگوی سؤالات شما باشند.

 


منبع:

houzz.com

CompTIA LX0-104 Real Exam

My heart starts to cramp at once am I fucking or human I drove on the bus without saying anything. CompTIA Linux+ Powered by LPI 2 What brigade also accompany her the feeling of joking, which we have seen ah I saw it Small jokes, early tell you do not provoke her you still remember I was stupid to see a small shadow What is this character Our military deputy commander s granddaughter I tongue out my mother Ah, my granddaughter I just came to understand why she said that day she did this thing, and this target is not a remarkable event, granddaughter is not a grandfather with a phone LX0-104 Real Exam call thing, what our brigade and deputy commander of the relationship is not a superior also Not to mention arrangements for his grandmother s lieutenant general to make a target Dozens of female soldiers standing in front of us command the building looked around right CompTIA Linux+ Powered by LPI LX0-104 and left twitter. I would like to say that he was a child of this little bird thing, I said not because I later drank with him when drinking more to take this idea Birds count him down too much to drink, they all told the truth also confirmed the rumor His 13 year old also bedwetting is wrong should be to 9 years old, because at that time he had been scourged in the Shaolin Temple every day to hammer extremely good discharge so there is no way to wet the bed, I write here is to give him the rumor of the LX0-104 Real Exam old army comrades The brothers saw the high school squad did not wet the bed when they were 13 years old. I once again circled CompTIA LX0-104 Real Exam on the winding road.However, the last time was up the mountain, this time down the mountain. Why is it gone The officer asked your tent Kiwi CompTIA LX0-104 Real Exam Hey, very embarrassed to throw.How to throw an officer angry That is equipment ah What s inside your backpack We all looked at Kiwi and did not know what kind of bird the bird was playing with.

But I heard a silly Definitely silly Only to hear the CompTIA LX0-104 Real Exam process brigade is calling 23 car, where are you 23 car at a certain location, please say China peacekeeping CompTIA Linux+ Powered by LPI 2 medical team field team was caught in CompTIA LX0-104 Real Exam the sudden conflict between LX0-104 Real Exam the two sides rolled in, they happen to both Crossfire in CompTIA Linux+ Powered by LPI LX0-104 front of a village in the middle of the clinic You go to pick them up Yes Kobold high squadron replied. My father is very happy, because he is the military re employment.I got winter training clothes, shoes, quilts, backpacks, and many more Lashish children, and then just follow a group of shaved recruits egg on the train. Then there s getting lost the best Scout of a bunch is lost.God, are facing the CompTIA LX0-104 Real Exam map and compass http://www.examscert.com ah No way to lead the squad said Ma pulled a dog to go his dog day You can only go, you can stay in the mountains waiting for CompTIA LX0-104 Real Exam the search team to come Go away, groping to go in fact, after the fact that really did not go wrong, but then the kind of atmosphere on everyone s influence is relatively large, this is very important.

Later MacArthur was also beaten in the North Korean battlefield surprised a CompTIA LX0-104 Real Exam moment, a year in the Sino Vietnamese border war, annihilating thousands of devils, out of three fighting heroes, thirty one martyrs. As far as I know, six months after CompTIA LX0-104 Real Exam the cat died in an accident car accident.Things are very clever, that day his driver got married, temporarily for a novice. When I was with you, you were as careful as a rabbit for fear of when I would suddenly be unhappy, suddenly depressed LX0-104 Real Exam and suddenly unconvinced do you now know So, I really bad for you, I admit, CompTIA Linux+ Powered by LPI 2 I m really LX0-104 Real Exam unfair to you Into the minefield or ambush is not the circle.Heavy losses, there is absolutely no CompTIA Linux+ Powered by LPI LX0-104 return. No language, nothing else.Me and my brethren, there is only one memorial service. Your piano I do not understand, but your piano really is full of energy with my soul wandering.

2 دیدگاه در “چگونه مبلمان را در نشیمن های باریک و راهرویی بچینیم؟”

 1. سلام بنده دو بار خدمت شما پیام فرستادم ولی متاسفانه کسی پاسخی نداد
  ایا امکانش هست بتونم از خدمات و طراحی شما برای راپارتمانم استفاده کنم ؟
  جدول هزینه های شما رو مطالعه کردم مشکلی ندارم

  1. سلام آقای نادر گرامی
   همکاران ما در بخش مشاوره ظهر امروز توضیحات مربوط به پاسخگویی سوالتان را از طریق ایمیل به شما ارسال کرده اند. همچنین مدت زمان پاسخگویی به سوالات ثبت شده توسط کارشناسان انستودیوز بسته به نوع سوال تا 72 ساعت می باشد. پیشاپیش از شکیبایی شما سپاسگزاریم.
   در خصوص خدمات طراحی نیز متاسفانه در حال حاضر به دلیل تغییرات فنی در بخش طراحی، ارائه ی خدمات در این بخش تا اسفند ماه امکان پذیر نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن