انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

بزرگتر جلوه کردن آشپزخانه کوچک با این 13 روش ممکن می شود.

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 1052 بازدید

کم بودن فضای آشپزخانه و زیاد بودن وسایل آن مشکل بسیاری از خانه های جدید است و احتمالا شما نیز به فکر راهی برای بزرگتر جلوه کردن آشپزخانه کوچک خود افتاده اید.  در یکی از مطالب پیشین سایت ایده هایی برای طراحی آشپزخانه های کوچک را معرفی کردیم. در این مطلب راهکارهای دیگری به شما پیشنهاد می کنیم که می توانید به کمک آن ها با کمترین هزینه و بدون برداشتن دیوارها فضای آشپزخانه ی منزلتان را بزرگ تر جلوه دهید؛ در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

1- برای کابینت و دیوار اطرافش از یک رنگ واحد استفاده کنید

استفاده از یک رنگ برای کابینت و دیوار، مرزهای بصری را از بین می برد، در این حالت چشم بدون توقف می تواند فضا را بررسی کند. استفاده از رنگ های روشن روش مناسبی برای بزرگ تر نشان دادن فضا است، چرا که رنگ های روشن موجب بازتاب نور می شوند و از این طریق آشپزخانه را دلبازتر می کنند؛ اما استفاده از رنگ های تیره هم ترسناک و دور از قاعده نیست! رنگ های تیره مانند سیاه، آبی کاربنی، قهوه ای تیره و یا شکلاتی باعث ایجاد خطای دید و عمق می شوند. به گونه ای که احساس می کنید دیوارها عمیق تر از چیزی که در واقعیت هستند به نظر می رسند. کارشناسان انستودیوز در پاسخ به سؤال یکی از مخاطبان سایت به تفصیل به موضوع انتخاب رنگ مناسب برای کابینت، کانتر و دیوارهای آشپزخانه پرداخته اند، پیشنهاد می کنیم حتما این مشاوره را مطالعه کنید.

ایده هایی برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه کوچک

یکی بودن رنگ کابینت و دیوار اطراف جهت دلبازتر نشان دادن آشپزخانه

2- در دکوراسیون آشپزخانه های کوچک، از وسایل کوچک استفاده کنید

جزایر کوچک، صندلی های  باریک، چارپایه های ساده و میزهایی با پهنای کم انتخاب کنید، چرا که باعث بزرگتر به نظر آمدن آشپزخانه می شوند. استفاده از مبلمان های حجیم با پایه های ضخیم، حجم بصری چشم را پر می کند و تاثیر زیادی در کوچک تر نشان دادن آشپزخانه شما خواهد داشت.

راهکاری یرای دلبازتر شدن آشپزخانه های کوچک

استفاده از مبلمان های کوچک در آشپزخانه جهت بزرگتر به نظر رسیدن آن

3- از فضای داخل دیوارها استفاده کنید

از تو رفتگی ها و شکست ها برای ایجاد  اتاقک نگهداری وسایل، قفسه و یا کابینت ها استفاده کنید. این فضاها را طوری طراحی نمایید که سطح بیرونی آن ها هم تراز با سطح دیوار باشد و فضای مفید آشپزخانه را اشغال نکند. اگر دو ستون بیرون زده در آشپزخانه تان دارید، به شما پیشنهاد می کنیم با نصب چند طبقه از این فضا به بهترین نحو استفاده کنید.

مشاوره دکوراسیون آشپزخانه کوچک

تراز بودن کابینت و یا کمد با دیوار اطراف جهت بزرگتر به نظر آمدن آشپزخانه

4- خطوط موجود در آشپزخانه را کم تر کنید

پیش آمدگی بزرگ، کابینت های تجملاتی و جزئیات  شلوغ و اضافی آشپزخانه را کوچک تر نشان می دهد. اگر آشپزخانه ای کوچک و محدود دارید به شما پیشنهاد می کنیم از طرح های مدرن تر استفاده کنید و فکر طرح های روستیک و کلاسیک را از سرتان بیرون کنید. طرحی مدرن برای کابینت ها انتخاب کنید و سایر عناصر و وسایل را تمیز و براق نگه دارید تا فضا شفاف تر و وسیع تر به نظر برسد. 

راهکارهایی برای دلباز تر شدن آشپزخانه های کوچک

کم کردن خطوط موجود در آشپزخانه برای دلبازتر نشان دادن آن

5- فضای آشپزخانه را با یک فضای بزرگ تر ادغام کنید

اگر اتاق غذاخوری با یک دیوار نیمه و کوتاه از آشپزخانه جدا شده باشد، به طور طبیعی فضای آشپزخانه وسیع تر به نظر می رسد. اگر امکان این را دارید که این دو فضا را کمی باهم ترکیب کنید پیشنهاد می کنیم ضمن توجه به رنگ بندی هردوفضا و جزییاتشان این دو فضا را ترکیب کنید.

نقش اپن در آشپزخانه های کوچک

ایجاد دیوار نیمه بین فضای غذاخوری و آشپزخانه جهت وسیع تر به نظر آمدن آن

6- از طبقه های باز استفاده کنید

 طبقه های باز وزن بصری را کاهش می دهد و حس یک فضای بزرگ تر را القا می کند. حتی برای بزرگتر به نظر رسیدن فضا، می توانید طبقه های تاشو (انعطاف پذیر) را بجای مدل های قاب دار ثابت انتخاب کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

ایجاد قفسه های باز جهت بزرگتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه

7- فضا را با عناصر تزئینی شلوغ نکنید

 اگر قصد استفاده از عناصر دکوراتیو و تزئین فضا را دارید، پیشخوان، قفسه ها و کابینت ها را شلوغ نکنید. فقط روی چند مورد برجسته تمرکز کنید و اجازه بدهید بقیه ی بخش های فضا ساده بماند.

چظور آشپزخانه کوچک بزرگتر به نظر برسد؟

بزرگ تر نشان دادن فضا با عدم شلوغ کردن آشپزخانه با عناصر تزئینی

8- چشم ها را به سمت بالا هدایت کنید

 الگو و عناصر بصری ای را انتخاب کنید که کمک کند نگاه ها به سمت سقف هدایت شود. خطوط عمودی روی دیوار و یا چوب های عمودی در آشپزخانه این تصور را ایجاد می کند که سقف بلندتر است و  تاثیر مناسبی روی بزرگتر جلوه کردن آشپزخانه کوچک شما خواهند گذاشت.

چظور آشپزخانه کوچک بزرگتر به نظر برسد؟

استفاده از کاغذ دیواری و چوب های عمودی جهت بزرگتر به نظر رسیدن آشپزخانه

9- فضا را با استفاده از نور دلباز تر کنید

بهتر است تا جایی که ممکن است از نور طبیعی بهره بگیرید. اگرآشپزخانه شما کم نور یا تاریک است، پیشنهاد می کنیم با استفاده از ترفندهایی نور را بیشتر به داخل فضا هدایت کنید. می توانید ازپرده های کرکره ای روزنه دار یا ساده استفاده کنید و یا پنجره را به طور کامل با پرده نپوشانید، به طوری که مانع ورود آفتاب به آشپزخانه نباشد. علاوه بر این استفاده از کاشی و کابینت های روشن و براق می تواند از طریق انعکاس نور تأثیر زیادی در بزرگتر جلوه کردن آشپزخانه کوچک داشته باشد.

برای داشتن آشپزخانه بزرگتر چه باید کرد؟؟

دلباز تر کردن فضای آشپزخانه با استفاده از نور طبیعی

نقش نور در بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه

گشایش فضایی آشپزخانه با استفاده از نور طبیعی وکاشی ها و کابینت های روشن

اگر نگران این هستید که استفاده از پنجره فضا را برای نصب کابینت کم کند، پیشنهاد می کنیم از کابینت هایی مانند تصویر زیر که در مقابل پنجره ها قرار می گیرند، استفاده کنید. با این کار هم پنجره ها قابل استفاده هستند، هم کابینت ها؛ البته باید فاصله ی کمی بین پنجره و کابینت ایجاد شود تا بتوانید پنجره را برای تهویه باز کنید.

چگونه می توان در قسمتی ک پنجره وجود دارد کابینت نصب کرد؟؟

استفاده از کابینت های شیشه ای در قسمت پنجره جهت ورود نور به فضا

10- در های چوبی یا فلزی کابینت آشپزخانه را تبدیل به در های شیشه ای کنید

درهای شیشه ای با عمقی که به فضا می دهند، حرکت چشم را در فضا بیشتر می کنند و این مسئله بزرگتر جلوه کردن آشپزخانه کوچک کمک می کند. البته باید دقت کنید که در این حالت چیدمان داخل کابینت ها اهمیت پیدا می کند. اگر بی نظم هستید و از کابینت ها برای مخفی کردن بی نظمی هایتان استفاده می کنید؛ بهتر است از این گزینه بگذرید!

نحوه طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

استفاده از درهای شیشه ای برای کابینت جهت بزرگتر نشان دادن آشپزخانه کوچک

11-نقش سطوح آینه ای در بزرگتر جلوه کردن آشپزخانه کوچک

تایل های آینه ای باعث می شوند فضا باز تر به نظر برسد و به این ترتیب به صورت مجازی باعث فزایش مساحت آشپزخانه می شوند. آینه های آنتیک نیز گزینه ی مناسب و بسیار لوکسی برای دیوار پشت کابینت هستند و به نسبت آینه های معمولی، لکه ها را کمتر نشان می دهند.

 اگر علاقمند به استفاده از تایل های آینه ای هستید توجه داشته باشید که فضا را بیش از حد شلوغ نکنید. در این صورت آینه ها بی نظمی را چند برابر و فضا را در هم ریخته نشان می دهند.

نقش سطوح آینه ای در بزرگتر جلوه کردن آشپزخانه کوچک

استفاده از تایل های آینه ای در دیوار پشت کابینت جهت بزرگ تر به نظر رسیدن آشپزخانه

12- از کف آشپزخانه غافل نشوید

هرچند فرش‌کردن تمام آشپزخانه کار مدرن و زیبایی به نظر نمی‌رسد، اما استفاده از یک قالیچه‌ی کوچک و متناسب با ابعاد آشپزخانه، به جزئیات محیط اضافه می‌کند. اگر  قصدخرید قالیچه دارید، قالیچه‌ای را انتخاب کنیدکه طرح روی آن از خطوط ساده‌ی عرضی برخوردار باشد. همچنین نصب سرامیک‌های بزرگ به صورت لوزی با دو رنگ نزدیک هم به عنوان کفپوش با ایجاد خطوط مورب و دنبال کردن این خطوط از یک گوشه به گوشه دیگر توسط چشم باعث می‌شود آشپزخانه بزرگ‌تر از آن چه هست به نظر برسد.

چظور آشپزخانه کوچک بزرگتر به نظر برسد؟

استفاده از خطوط مورب روی کف جهت گشایش فضای آشپزخانه

13- برای آشپزخانه ی خود جزیره طراحی کنید

قبلا در مجله ی انستودیوز به طور مفصل با انواع آشپزخانه های جزیره ای آشنا شدید؛ این آشپزخانه ها علاوه بر این که فضای منزلتان را شیک تر و زیباتر می کنند، کارایی بسیار زیادی دارند. بنابراین گزینه ی بسیار مناسبی برای طراحی آشپزخانه های کوچک به حساب می آیند. پیشنهاد می کنیم برای اینکه اطلاعات بهتری داشته باشید مطلب ایده هایی برای داشتن آشپزخانه ی جزیره ای زیبا را حتماً مطالعه کنید.

مشاوره دکوراسیون آشپزخانه کوچک

آشپزخانه جزیره ای راهکاری برای دلبازتر نشان دادن آشپزخانه کوچک

امیدواریم راهکارهایی که در این مطلب به شما پیشنهاد شده بتواند به شما در انتخاب کابینت، رنگ و دکوراسیون آشپزخانه ی منزلتان کمک کند. اگر تصمیم گیری برایتان دشوار است و احتیاج به راهنمایی دارید حتماً سؤال هایتان را از طریق بخش مشاوره ی دکوراسیون سایت با کارشناسان ما در میان بگذارید.


منبع:

houzz.com

  • تمامی مطالب مجله ی انستودیوز پس از ترجمه توسط هیات تحریریه تکمیل می شوند و نکات مناسب خانواده های ایرانی به آن ها اضافه می شود.

 

Buy Latest IIA IIA-CIA-PART3 Real Exam

Or Xiao Qin said that today, regardless of the master, guests, servants, to count the number Certified Internal IIA-CIA-PART3 of the youngest, show elder sister, you accompany Juanjuan sister, I ll do something. IIA-CIA-PART3 Real Exam Sister, if so, I would rather abandon this modernization.For this reason, we IIA-CIA-PART3 Real Exam might as well sell the whole of China, sell the entire nation, be willing to be a colony, be convinced to serve IIA IIA-CIA-PART3 Real Exam as a slave country, and only half a century will enable us to realize its modernization. Last sentence, you help me in poverty You are harder than me.Sold three yuan not false, but sent all the hardy IIA IIA-CIA-PART3 Real Exam woman, but fortunately there are three yuan and zero votes, can play slightest to Certified Internal Auditor – Part 3 study guide with online review Ruijuan. In the meantime she did not give money at home with money, she wants to save up, save one by one, until his brother went to college. As long as we do not prejudice the fundamental principles and the dominant spirit of the policy, I think that adjustments can be made. Are you looking at me She subconsciously concealed the open chest, perhaps consciously trying to cover the blind seduce.

The head, the eyes are widened together it is Xiao Yan standing at Certified Internal IIA-CIA-PART3 Certified Internal IIA-CIA-PART3 Real Exam the door. The pen, he really looks like a little spirited. Once this Certified Internal Auditor – Part 3 study guide with online review huge group of companies stops production, how much loss will be lost every IIA-CIA-PART3 Real Exam day Ning IIA IIA-CIA-PART3 Real Exam Yu, who was flustered, did not know who to look for for the Shangjili Group. Ning Hao IIA IIA-CIA-PART3 Real Exam hurriedly shook his head.

She is Certified Internal IIA-CIA-PART3 ready once Changsheng proposes a divorce or Grandpa lets her divorce back IIA IIA-CIA-PART3 Real Exam to her family, she will die immediately. Is still waiting Wait until you are Your age Mom Ning glanced at her mother. Can you afford all the expenses after the big day You and your nephew and your future children depend on you and your nephew for the wages to live What is the inheritance left by Grandpa, so that Shang Changsheng will swallow it Tell you, if this time Retire me, I will completely sever the fraternity with you We will never come back in this life He knew that IIA IIA-CIA-PART3 Real Exam he had Certified Internal IIA-CIA-PART3 Real Exam to get rid of his brother s thoughts of Certified Internal Auditor – Part 3 study guide with online review retreating, or else it would cause real trouble. The scene caused the people who IIA-CIA-PART3 Real Exam ran close to take a breath, and the body of the lamb had been broken.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن