انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

چرا تزیین دیوار یکی از مهمترین بخش های دکوراسیون منزل است؟

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 861 بازدید

احتمالا مشاهده کرده اید که اغلب افراد هنگامی که فضای منزلشان را طراحی می کنند تزیین دیوار ها را به عنوان آخرین مرحله در نظر می گیرند. این افراد دیوار ها را رنگ و کاغذ می کنند، فرش ها و مبل ها و کوسن ها را خریداری می کنند و نهایتاً اگر پولی باقی مانده باشد، به سراغ انتخاب و نصب وسایل دکوراتیو می روند.

اما شما که به سراغ این مطلب آمده اید، حتما از اهمیت انتخاب وسایل دکوراتیو آگاه بوده اید، پس پیش از هرچیز خوب است بدانید که تزیین دیوار اساسی ترین نقش را در طراحی داخلی منزلتان دارد و با نادیده گرفتن آن فرصتی مناسب برای داشتن یک دکوراسیون فوق العاده را از دست می دهید. در حالی که اگر به طور مناسب از آن استفاده کنید، می تواند چارچوبی مشخص به شما بدهد تا باقی نقشه های خود برای طراحی را بر اساس آن پیاده کنید.

ممکن است به خاطر باورهایی که توسط جامعه به شما منتقل شده، در ابتدا نخواهید حرف ما در مورد نقش مهم آثار هنری در زیباتر جلوه دادن خانه تان را بپذیرید، اما مطمئن باشید با خواندن ادامه ی مطلب، نظرشما در این خصوص تغییر خواهد کرد.

بر اساس رنگبندی یک اثر هنری رنگبندی منزل را انتخاب کنید.

انتخاب مجموعه ای از رنگ‌های مناسب و هماهنگ با هم می تواند دلهره‌آورترین موضوع در طراحی داخلی باشد. با وجود تنوع بسیاری که در رنگ ها و طرح های پیشنهادی وجود دارد، محدود کردن گزینه ها به حالت هایی که با سلیقه ی شما هماهنگ باشد کار دشواری است.

پیشنهاد ما به شما این است که نمونه های رنگی ای که در فروشگاه ها به شما ارائه می کنند را رها کنید و در عوض به دنبال یک اثر هنری جذاب باشید. اگر قصد استفاده از تابلو یا آویزهای تزئینی مورد علاقه تان را دارید، می توانید از همان عناصر به عنوان یک نقطه ی شروع برای انتخاب رنگ مناسب اتاقتان استفاده کنید.

چطور انجام دهیم؟

اولین قدم پس از انتخاب اثر هنری این است که دو یا سه سایه ی رنگ موجود در آن را انتخاب کنید  و در طراحی فضای خانه از آن رنگ ها استفاده کنید. ابتدا رنگ اصلی را مشخص کنید و بعد چند سایه ی دیگر را که حس می کنید دوستشان دارید به عنوان رنگ هایلایت انتخاب کنید. در تصویر زیر مشاهده می کنید که چطور رنگ های موجود در تابلو(قرمز، سفید، کرم و قهوه ای) مبنایی برای رنگبندی فضای این اتاق نشیمن شده اند.  برای راحتی کار می توانید از اَپیلیکیشنی به نام کالر اسنپ که به شما امکان هماهنگ کردن رنگ های مورد نظرتان را می دهد استفاده نمایید.

نقش عناصر تزئینی دیواری در دکوراسیون داخلی خانه

اثر هنری را نقطه کانونی دکوراسیون فضا کنید.

یکی از اساسی ترین اصول در طراحی داخلی، توجه به ضرورت وجود «نقطه ی کانونی» در اتاق است، گاهی نقطه ی کانونی می تواند عنصری ساده  باشد که درجا چشم بیننده را به درون اتاق هدایت می کند و معرف فضاست در بسیاری از منازل، دیواری با دکوراسیون مناسب و شاخص می تواند به آسانی این نقطه ی کانونی را ایجاد کند.

برای مثال، می توانید اثر هنری مورد علاقه تان را بالای شومینه ی پذیرایی یا بالای تخت خواب اتاقتان آویزان کنید. همچنین، یک دیوار دارای تصاویر جذاب و مناسب می تواند به راحتی فضای سنتی غذاخوری را تقویت کند؛ و یا استفاده از پرده ای نقش دارمی تواند فضایی گرم تر و صمیمی تر را در نشیمن ایجاد کند.

چرا تزیین دیوار یکی از مهمترین بخش های دکوراسیون منزل است؟

حتما به ابعاد اثر هنری توجه کنید.

هنگامی که می خواهید یک اثر هنری را به عنوان نقطه ی کانونی فضایتان انتخاب کنید، مهمترین مسأله، ابعاد این اثر است. اثرهنری ای که خیلی کوچک باشد، توسط مبلمان احاطه می شود و به چشم نمی آید واثری که بیش از حد بزرگ باشد، بر فضا غالب شده و جلوه ی مبلمان خانه تان را کاهش می دهد. پس ابتدا ابعاد فضای مفیدی که دیوار در اختیارتان قرار می دهد را در نظر بگیرید تا نهایتاً انتخابی متناسب و صحیح داشته باشید.

تزیین دیوار بافت را وارد فضا می کند.

در نظر داشته باشید که آثار هنری لزوماً همان چیزهایی که از گذشته در ذهن شما شکل گرفته اند نیستند. در بیشتر خانه های ایرانی مشاهده می کنیم که آثار نصب شده روی دیوارها  محدود به نقاشی ها و تابلوهای دو بعدی هستند، اما اگر نگاهی عمیق تر به محصولات ارائه شده در فروشگاه ها بیندازید متوجه می شوید که با گسترش هنر مدرن، انتخاب های بسیار متفاوتی پیش روی شما قرار گرفته است. شما می توانید با خرید وسایل دکوراتیو جذاب و چند بعدی که با نور و سایه ها بازی می کنند، احساسی متفاوت را به خانه تان تزریق کنید.

طرح های سه بعدی و جدید برای تزئین دیوار

علاوه بر تابلو، تزئینات دیگری چون تصاویر حکاکی شده یا قفسه های کوچک دیواری می توانند به عمق اتاق شما بیفزایند و دکور دیوار منزل را تکمیل کنند. اگر طرفدار سبک های جدید و امروزی هستید، می توانید از آثاری به سبک «میکس مدیا» (از هنرهای تجسمی و خلاقانه) و هنرهای دیجیتال استفاده کنید.

تزئین دیوارهای منزل با استفاده از طبقه و وسایل دکوراتیو

چرا تزیین دیوار یکی از بخش های مهم در دکوراسیون داخلی است؟

تاثیر ایجاد بافت چیست؟

ایجاد این بافت ها می تواند تا حد زیادی وزن بصری مورد نیاز را به منزلتان اضافه کند، چرا که استفاده از بافت ها نقشی غیر قابل چشم پوشی در دکوراسیون خانه های امروزی دارد. در نظر داشته باشید که استفاده از بافت های خشن و زبر فضا را صمیمی و خاکی تر نشان می دهند، در حالی که بافت های نرم حس و حالی برّاق و نورانی به اتاق القا می کنند. با توجه به اهمیت بالای بافت  که عنصری فراموش شده در طراحی داخلی اکثر خانه های ایرانی است، پیشنهاد میکنیم حتما مطلبی که در آن به روش های استفاده از بافت در دکوراسیون منزل پرداخته ایم را مطالعه کنید.

دکور دیوار با اثر هنری اتاق را کامل تر جلوه می دهد.

برای ورود به این بخش، ابتدا از شما می خواهیم فضاهایی را که وقتی به آن ها پا گذاشته اید، احساس کرده اید خام و ناقص هستند را به یاد بیاورید. مثلا خانه ی دوست مجردتان، یا سوییتی که دوران دانشجوییتان را در آن گذرانده اید. احتمالا در ذهنتان تصاویری مثل، گوشه های خالی رها شده، یا دیوارهای بزرگ سفید تداعی شده است. چنین محیط هایی، از نظر ما ناقص و نپخته به نظر می رسند و نا خودآگاه احساس می کنیم چیزی در این فضاها کم است.

راه حل چیست؟

حتما تا به حال حدس زده اید که چطور می توان چنین فضاهایی را به سمت پخته تر شدن برد! بله، یکی از راهکارهای پیشنهادی ما برای کامل کردن فضاها، استفاده ی به جا از آثار تزیینی است. با همین اقدام ساده می توانید آن فضای خام و ناقصی که به سوییت دانشجویی تشبیه اش کرده بودیم را به تصاویری که در سایت ها و مجلات دکوراسیون مشاهده کرده اید نزدیک کنید. راهکار دیگری که برای تکمیل یک فضای خام به شما ارائه کرده بودیم، استفاده از گیاهان در فضای منزل است، اگر واقعا قصد دارید خانه ای ایده آل داشته باشید، لطفا این مطلب را نیز مطالعه کنید.

استفاده ی به جا از تزئینات و گیاهان در فضاهای خام

در پایان این مطلب باز هم تاکید میکنیم که تزیینات دیوار نباید آخرین کاری باشد که برای زیباسازی فضا انجام می دهید. از نظر ما، این انتخاب یکی از مهمترین کارهایی است که در طراحی داخلی فضا صورت می پذیرد چرا که وقتی انتخابی مناسب داشته باشید، آثار هنری می توانند چارچوبی برای طراحی سایر بخش های منزلتان شوند.


امیدواریم که مطالعه ی این مطلب شما را برای تغییر دکور دیوار منزل مصمم تر کرده باشد باعث شود ایده هایی نو در ذهنتان شکل بگیرد. اگر احساس می کنید برای انتخاب تزیینات فضای منزلتان راهنمایی بیشتر احتیاج دارید، پیشنهاد میکنیم سوالاتتان را از طریق بخش مشاوره ی دکوراسیون با کارشناسان طراحی داخلی انستودیوز در میان بگذارید تا همکارانمان در زمانی مناسب پاسخی کارآمد  به شما ارائه کنند.


منبع:

freshome.com

  • تمامی مطالب مجله ی انستودیوز پس از ترجمه توسط هیات تحریریه تکمیل می شوند و نکات مناسب خانواده های ایرانی به آن ها اضافه می شود.

100% Pass Guaranteed or Full Refund Cisco 400-201 Doc On Our Store

Difficult Where does everything start Then I had to say it in general terms this time the generalization is all, and the generalization is generalization. I 400-201 Doc don t pass, Lao Ni CCIE Service Provider 400-201 Doc refuses to hand over, and arrogantly. Su Daqiang produced Cisco 400-201 Doc a Cisco 400-201 Doc CCIE Service Provider 400-201 form under the guidance of Ming Cheng. So Lao Meng always Cisco 400-201 Doc has to give you CCIE Service Provider Written Exam Version 4.0 some color, let Cisco 400-201 Doc Sun Always shun.

This is a no nonsense affair.This is always the case in military barracks.It is not a linear passage of time, but a complex alternation of complex emotions. I was the platoon leader clean up after the old cannon then clean up me, but also open class will let CCIE Service Provider Written Exam Version 4.0 the whole class together to clean up me. Cisco 400-201 Doc Free, sometimes really idle, boring like driving around everywhere.The first time I am here, or with the 400-201 Doc girl looks like a small shadow together. I went to the vegetable market, with the cooking class growl do Cisco 400-201 Doc not go Cisco 400-201 Doc find Chen Pai. But the ultimate reason is that because you are a soldier, you have to learn to kill the skills, CCIE Service Provider 400-201 you have to sharpen yourself into a CCIE Service Provider 400-201 Doc weapon Cisco 400-201 Doc to kill This is not to say Thus, not only peace and war are contradictions.

Guan, CCIE Service Provider Written Exam Version 4.0 I can Cisco 400-201 Doc see what kind of cable can also be sold Everyone said, is there any other way to Cisco 400-201 Doc get money Li Lao stick said. CCIE Service Provider 400-201 tesking Oh They just discussed you Huang old broken shoes pointed to the girl in the Cisco 400-201 Doc room. Go home, what about the couplet Li 400-201 Doc Si asked the five sisters. Li Wu, Cisco 400-201 Doc I fuck your mother Li Siyi beer bottle When I squatted, the bottle of wine was broken, and Li Wu s head was also opened.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن