ایده هایی برای ایجاد جالباسی های کمجا در منزل

ایده هایی برای ایجاد جالباسی های کمجا در منزل

یکی از مشکلات خانه های امروزی نبود کمد کافی یا در نظر گرفته نشدن فضای مناسب برای قرار دادن لباس مهمان ها در نزدیکی ورودی است. مساله ای که شاید در زمان خرید و انتخاب خانه به آن توجه نشود، اما زمان استفاده از خانه و قرار دادن وسایل این مشکل بسیار به چشم می آید. در این مطلب تلاش کرده ایم ایده هایی مناسب برای قرار دادن لباس ها و وسایل را برای شما بیان کنیم تا با کمک این ایده ها بتوانید لباس ها و وسایلتان را در محلی مناسب نگهداری کنید. برای مشاهده ی این ایده ها در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

1- محل قرارگیری وسایل و آویز لباس

اگر فضای زیادی برای آویز لباس لازم ندارید ولی میخواهید بخشی از خانه که خالی و خام است را به فضایی کاربردی و پخته تبدیل کنید، چنین ایده هایی برای شما کارایی دارند. اگر این کار را در نزدیکی محل ورودی خانه انجام دهید هم خوش آمدگویی مناسبی به مهمانانتان گفته اید، هم باعث شده اید ورودی خانه تان شخصیت و رنگ و روی متفاوتی با سایر خانه ها داشته باشد.

لباسها و وسایل را کجا قرار بدهیم

2- جالباسی برای دیوارهای بسیار کم عرض

شاید عرض کم دیوار و فضای محدودی که دارید باعث شده باشد فکر کنید امکان داشتن یک جالباسی زیبا را ندارید و در نتیجه این دیوارها را به حال خود رها کرده باشید. اما ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم حتی دیواری کم عرض هم میتواند فضای مناسبی برای شما ایجاد کند، کافی است به دو تصویر زیر نگاه کنید. استفاده ی بهینه از فضاهای محدود کار سختی نیست و با کمی خلاقیت و دقت می توانید به ایده آل هایتان نزدیکتر شوید.

جالباسی ارزان برای ورودی منزل

جای وسایل و آویز البسه در خانه

3- محل آویز لباس ها و قرار دادن قبض ها و کاغذ های مهم

اگر از جمله افرادی هستید که یادداشت ها و کاغذهای کاریتان برایتان اهمیت دارد، احتمالا به دنبال پیشنهاداتی متفاوت هستید، دو تصویر زیر ایده هایی ترکیبی را نشان میدهند. شما می توانید فضایی متفاوت داشته باشید که در آن هم وسایل ضروری تان را قرار می دهید هم عکس ها، یادداشت ها و قبض ها را به کمک آن به خوبی مدیریت می کنید.

ایده برای جای قبض و کاغذ ها روی دیوار

4- جالباسی کمجا برای گوشه های بلا استفاده

تصاویر زیر نشان می دهند که حتی می توان گوشه های بلا استفاده را هم با طراحی مناسب به فضاهایی ایده آل و زیبا تبدیل کرد. در قسمت بالایی فضایی برای قرار دادن تابلوها، و پایین نیمکت هایی برای نشستن ایجاد شده. نکته ی جالب اینجاست که امکان قرار دادن برخی وسایل درون این نیمکت ها نیز فراهم است.

آویز لباس و وسایل برای گوشه ی خانه

5- محلی برای آویز لباس های متعدد

اما همه جای خانه مثل ورودی نیست، و شاید شما به محلی برای نگهداری لباسهایتان در اتاق خواب نیاز دارید. در این موارد به یاد داشته باشید که استفاده ی  بهینه از نقاط مرتفع کلید طراحی مناسب است. پس طوری این محل را طراحی کنید که از سقف تا کف، بخش های مختلفی برای نگهداری وسایلتان داشته باشید.

small-mudroom-19

6- قرار دادن لباس ها روی رگال

رگال هم یک ایده ی مناسب و کم هزینه است، با این حال پیشنهاد میکنیم اگر قصد استفاده از آن ها را دارید با استفاده از باکس های مختلف یا گیاهان و گلدان ها، آن را از حالت خشک و خالی و بی روح خالی کنید و چوب لباسی هایی منظم و متحد الشکل خریداری کنید تا حتی الامکان جالباسی ای منظم و شیک داشته باشید.

   ایده برای جالباسی داخل اتاق خواب

اگر شما هم فکر میکنید مشخص بودن لباس ها و وسایل چندان ایده آل نیست، پیشنهاد میکنیم با پرده ای ساده و زیبا این قسمت اتاق را مخفی کنید تا لباسهایتان کمتر در معرض دید و گرد و خاک باشند.

جالباسی کمجا در منزل بدون دید

7- از در کمد استفاده کنید

راه دیگر استفاده از فضاهایی ست که کمتر ممکن است به آن ها فکر کرده باشید، مثلا در کمدتان می تواند فضایی دیگر برای نگهداری وسایل ایجاد کند، همین کار را می‌توانید با پشت در اتاقتان انجام دهید و بخشی از وسایلتان را پشت در اتاق قرار بدهید. در این زمینه پیشنهاد میکنیم حتما مطلبی که در آن به راهکارهای نظم بخشیدن به کمد پرداخته ایم را مطالعه کنید.

در کمد را جالباسی کنیم

همیشه راهی برای استفاده ی بهتر از فضاهای خانه هست، مطمئن باشید با کمی بررسی می توانید جالباسی مناسب خودتان را بسازید. امیدواریم که این ایده ها برای خانه تان کاربرد داشته باشد و از آن ها استفاده کنید.لطفا با نظرات خود ما را در تولید محتوای روزآمد فـارسـی همراهی کنید.


منبع:

pinterest.com


ارسال پاسخ

ده + 16 =

در مسابقه شرکت کنید
برنده ی بیش از 500 هزارتومان جایزه باشید.

انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری
مطالب قبلی را بخوانید
مصالح مناسب برای دیوار آشپزخانه
13 ایده برای طراحی دیوار پشت کابینت آشپزخانه

اگر در حال تغییر دکوراسیون فضای آشپزخانه هستید و یا می خواهید حس و حال جدیدی به آشپزخانه خود اضافه...

بستن