چگونه به کمدهای خود نظم بدهیم

چگونه به کمدهای خود نظم بدهیم

مهم نیست که کمدتان چه اندازه ای دارد، به هر حال نحوه چیدن آن حائز اهمیت است چون یک کمد نامنظم برای هیچ کس خوشایند نیست.  درادامه راه حل هایی برای نظم دادن به کمدهای لباستان ارائه می دهیم.

قبل از هر چیز لازم است که لباس های اضافی را که دیگر نمی پوشید کنار بگذارید و تنها لباس هایی را که استفاده می کنید نگه دارید.  برخی افراد نمی دانند که چه لباس هایی را کنار بگذارند. ما به شما می گوییم که کدام لباس ها را دیگر نمی پوشید و باید آنها را از کمد لباستان خارج کنید.

  • تمام لباس ها، کیف و کفش هایی را که طی یک سال گذشته استفاده نکرده اید.
  • تکه ای از یک لباس، کیف، کفش و … خود را خراب کرده اید و راهی برای درست کردن آن ندارید.
  • لباس هایی که دیگر اندازه شما نیستند.

اکنون که کمدتان را مرتب کرده اید، می توانید با خیال راحت یک فضای زیبا و کاربردی برای لباس هایتان خلق کنید.

همنشینی رنگ ها

لباس ها را براساس رنگ در کنار هم قرار دهید. بدین ترتیب می دانید کجا به دنبال لباس مورد نظرتان بگردید. سعی کنید از چوب لباسی های یک شکل استفاده کنید.

رنگ لباس ها در کمد

رنگ لباس ها در کمد

فضایی برای تمام فصول

عادت کنید که با تغییر هر فصل لباس هایی را  که فصل قبل می پوشیدید از کمدتان خارج کنید. می توانید از جعبه و سبد برای نگهداری وسایل زمستانی استفاده کنید.

از زیر تخت و یا فضای بالای کمدهایتان می توانید برای نگهداری لباس های فصلیتان استفاده کنید.

استفاده از همه فضای کمد

استفاده از همه فضای کمد

کشوها را فراموش نکنید

برای نگهداری برخی از لباسهایتان از کشو استفاده کنید. می توانید کشوهایتان را مانند تصویر زیر قسمت بندی کنید. بدین ترتیب فضایی مناسب برای جواهرات، روسری ها و کمربندهایتان ایجاد کرده اید. بهتر است عمق کشویی که انتخاب می کنید کم باشد، زیرا پیدا کردن وسایل در کشوهای کم عمق راحت تر از کشوهای عمیق است.

تی شرت هایتان را لوله کنید و آنها را عمودی درون کشو قرار دهید، بدین ترتیب برای پیدا کردن تی شرت مورد نظرتان لازم نیست کل کشو را به هم بریزید.

استفاده از کشو برای نگهداری لباس

استفاده از کشو برای نگهداری لباس

مکانی برای چیزهای کوچکتان در نظر بگیرید

از سینی و جعبه های کوچک برای نگهداری وسایل ریز و کوچک مانند کراوات و کمربندهایتان استفاده کنید. جعبه های کوچک بهترین راه حل برای نگهداری اینگونه وسایل است.

نگه داری وسایل کوچک در کمد

نگه داری وسایل کوچک در کمد

نگه داری وسایل کوچک در کمد

از گلدان های کوچک نیز می توانید برای نگهداری وسایل ریز استفاده کنید.

گلدان های کوچک برای نگه داری وسایل

گلدان های کوچک برای نگه داری وسایل

قفسه های باز

با استفاده از چند قفسه باز می توانید یک حال و هوای امروزی به کمدتان بدهید. از این قفسه ها برای نگهداری کیف ها و کفش هاییتان استفاده کنید.

قفسه های باز در کمد

قفسه های باز در کمد

قفسه های باز در کمد

نورپردازی را فراموش نکنید

حتما برای کمدتان روشنایی در نظر بگیرید. روشنایی کلید پیدا کردن هر چیزی درون کمد شما است.  از چراغ های هوشمند و کم مصرف می توانید استفاده کنید. نورپردازی باعث می شود که راحت تر وسایلتان را پیدا کنید و کمدتان را بزرگتر نشان می دهد.

نور پردازی در کمد

نور پردازی در کمد

نور پردازی در کمد

نور پردازی در کمد

از قفسه های کوچک و کم عمق استفاده کنید

یک کمد با کشوهای بزرگ وقفسه های عمیق حتما نمی تواند کاربردی و مفید باشد. وسایلتان در ته کشو گم می شوند، و در قفسه های بلند روی هم انباشته می شوند و دسترسی به لباس هایی که زیر قرار گرفته اند را سخت می کند.این فضاهای بزرگ را بوسیله جدا کننده ها به قفسه های کوچک تر تبدیل کنید. یک قانون برای خود درست کنید که در هر قفسه بیشتر از ۵ لباس قرار ندهید که دسترسی به لباس های زیرین راحت باشد.

وسایلی که بیشتر استفاده می کنید در قفسه های وسط، وسایلی که کمتر استفاده می کنید در قفسه های پایینی و آنهایی که خیلی به ندرت استفاده می کنید را در قفسه های بالاتر قرار دهید.

قفسه های کوچک و کم عمق در کمد

قفسه های کوچک و کم عمق در کمد

کمدتان را مرتب نگه دارید.

وقتی که یک کمد زیبا و مرتب ایجاد کردید، سعی کنید آن را همین گونه نگه دارید. وسایلتان را پس از استفاده سر جای خود قرار دهید. اگر احساس می کنید قسمتی از کمدتان بی نظم شده است، می توانید از سبد و یا جعبه برای نگه داری برخی وسایلتان که جای مشخصی ندارند استفاه کنید.

بخشیدن  لباسهایتان به مستمندان را به یک عادت تبدیل کنید، بدین ترتیب علاوه بر اینکه یک کار خیر کرده اید، همیشه کمدی مرتب دارید.

اگر فکر می کنید کمدی نا مرتب دارید و هیچوفت جایی کافی برای نگهداری وسایلتان ندارید می توانید در بخش  مشاوره سایت با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان و به صورت رایگان به شما بیشنهادات عالی بدهیم.


منابع :
freshome.com  –  apartmenttherapy.com   –  forbes.com


 

ارسال پاسخ

شانزده − نه =

در مسابقه شرکت کنید
برنده ی بیش از 500 هزارتومان جایزه باشید.

انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری
مطالب قبلی را بخوانید
راهنمای انتخاب کاغذ دیواری
راهنمای انتخاب کاغذ دیواری

کاغذدیواری یک از مصالحی است که به علت سهولت اجرا ، تنوع طرح و رنگ و هزینه مناسب ، مورد استقبال...

بستن