انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

ویژگی های انواع رنگ ساختمانی

 • توسط هیات تحریریه nStudioz
 • 574 بازدید

 تا به حال در مطالب مختلف مجله ی انستودیوز با شما از اصول انتخاب رنگ مناسب، رنگ های متناسب در طراحی داخلی خانه و مسائلی از این دست که به انتخاب رنگ می پردازند صحبت کرده ایم. اما تا به حال از انواع رنگ ها سخنی به میان نیاورده ایم، نوع رنگ ساختمانی هم به اندازه ی فام رنگ مهم است و اگر تخصص کافی نداشته باشید انتخاب اینکه کدام یک از انواع رنگ های ساختمانی برای منزل شما مناسب است کمی گیج کننده به نظر می آید. نوع رنگ ساختمانی ای که انتخاب می کنید می تواند تأثیر مهمی در تعیین شخصیت اتاقتان داشته باشد. برای اینکه بیشتر در این مورد بدانید، در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

چگونه میتوان انتخاب درستی در نوع رنگ آمیزی دیوار منزل داشت؟؟

اتخاب نوع رنگ آمیزی متناسب در طراحی داخلی خانه

  رنگ های پایه آب

بیشتر رنگ های دیواری که امروزه مصرف می شوند  رنگ پلاستیک پایه آب می باشند و رنگ های روغنی برای آثار چوبی براق، در، مبلمان و سطوحی که به چنین رنگ هایی احتیاج دارند (مثلا کف)  استفاده می شوند. اگر  قصد دارید سطحی را که قبلا با رنگ های روغنی رنگ شده را با رنگ های پلاستیک رنگ کنید، دقت کنید که ممکن است رنگ جدید به خوبی روی این سطح ننشیند و جدا شود. در چنین شرایطی پیشنهاد می کنیم سطح مورد نظر را بشویید و با سنباده کل سطح آن را زبر و تمیز کنید و سپس سطح آن را صاف کنید تا رنگ جدیدی که روی آن استفاده می کنید پوسته  پوسته نشود.

 مزایای استفاده از رنگ های پایه آب

 • نسبت به رنگ های پایه روغن آسیب کمتری به محیط زیست می زنند.
 • خشک شدن در زمان کوتاه
 • انعطاف پذیر با مقاومت در برابر ترک خوردگی
 • ثبات رنگ در طول زمان، بدون زرد شدن
  چگونه نوع رنگ آمیزی منزل را انتخاب کنیم؟؟

  رنگ آمیزی منزل با رنگ های پایه آب

رنگ های روغنی

رنگ های پایه روغن دوام بیشتری از رنگ های پایه آب دارند، اما زمان بیشتری هم برای خشک شدن آن ها لازم است و برای پاک کردنشان لازم است از تینر ها استفاده کنید. رنگ های پایه روغن یا از آلکید ها ساخته می شوند یا از روغن بذر کتان، البته برای کاهش قیمت بیشتر از آلکیدها استفاده می شود. معمولاً برای ابزارکاری ها و سطوحی که بیشتر در معرض سایش هستند از این رنگ ها استفاده می شود.

مزایای استفاده از رنگ های روغنی

 • جلوه ی براق
 • سطح پرداخت شده ی نهایی مسطح
 • مقاومت و دوام بالا
  مشاوره دکوراسیون داخلی در انتخاب نوع رنگ آمیزی دیوار منزل

  رنگ آمیزی منزل با رنگ های روغنی

پرداخت نهایی رنگ ها

درخشندگی رنگ ها بسته به شرکت سازنده ی رنگ متفاوت هستند، اما رنگ ها به طور کلی خصوصیات مشترکی دارند که در ادامه آن ها را ذکر می کنیم:

رنگ مات

رنگ مات سطحی یک دست و بدون درخشش به شما ارائه می کند. این سطح به جای انعکاس نور، آن را جذب می کند و اگر دیوار منزلتان موجدار است یا سطح آن آسیب دیده، این رنگ برای آن مناسب است. البته این رنگ ها عمر کمتری دارند و تمیزکردنشان راحت نیست، از این رو نباید چندان در معرض برخورد و سایش باشند. این رنگ بیشتر برای دیوار و سقف کاربرد دارد.

ویژگی های رنگ مات

 • حداقل انعکاس نور را دارد.
 • دارای بافت مخملی می باشد.
 • آسیب ها، خراش ها و نقائص دیوار را پنهان می کند.
 • میزان درخشش آن به عنوان درخشش استاندارد برای دیوارها و سقف پذیرفته شده است.
 • تمیز کردن آن مشکل است.
  انتخاب نوع رنگ آمیزی متناسب با فضا

  رنگ آمیزی مات دیوارهای منزل

رنگ پوست تخم مرغی و ساتنی

رنگ های پوست تخم مرغی حالتی بین مات و براق دارد و از رنگ مات راحت تر تمیز می شود و گزینه ای مناسب برای کسانی است که نه رنگی براق می خواهند، نه سطحی کاملا مات.

رنگ های ساتنی درخشش بیشتری نسبت به رنگ های پوست تخم مرغی دارند و در مقابل رطوبت مقاوم هستند و برای سرویس های بهداشتی و راهروها مناسبند. از نظر ما بهتر است از این رنگ ها برای فضاهای کوچک با نور طبیعی اندک استفاده کنید. سطح پرداخت شده با رنگ ساتنی برای اتاق های کوچک مثل سرویس های بهداشتی مناسب است، چرا که باعث می شود فضا روشن تر جلوه کند و این روشنایی باعث می شود رنگ استفاده شده بهتر به چشم بیاید.

ویژگی های این رنگ ها

 • مقداری بازتاب دارد.
 • دوام بیشتری دارد.
 • اغلب در فضاهایی مثل حمام و آشپزخانه که لازم است سطوح به راحتی تمیز شوند اما سطح بسیار براقی مورد انتظار نیست استفاده می شوند.
ویژگی های انواع رنگ های ساختمانی

رنگ آمیزی پوست تخم مرغی دیوارهای منزل

رنگ نیمه براق و براق

رنگ های نیمه براق سطوحی مقاوم در برابر رطوبت به شما عرضه می کنند و نور را بازتاب می دهند. این رنگ ها برای کابینت، درها و ابزارکاری ها مناسبند و اثر انگشت و چربی به راحتی از روی آن ها پاک می شود.

رنگ های براق بسیار با دوامند و به راحتی تمیز می شوند. ظاهری شیشه مانند دارند و برای کابینت ها، شومینه ها و مبلمان گزینه ای مناسب هستند. البته باید دقت داشته باشید که این رنگ ها خراش ها و آسیب های سطوح را به وضوح نمایش می دهند و برای دیوار ها گزینه ی مناسبی نیستند، مگر اینکه سطح زیر دیوار را به بهترین شکل مسطح کرده باشید، در غیر این صورت موج ها و خراش های دیوار ظاهری نازیبا در منزلتان ایجاد خواهند کرد.

ویژگی های این رنگ ها

 • بیشترین درخشندگی را دارند.
 • بسیار با دوام هستند و چندین بار قابل شستشو می باشند.
 • معمولاً برای قرنیزها،  ابزارکاری ها و درها استفاده می شوند.
 • می توانند باعث شوند یک سطح بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و البته باعث نمایش بیشتر نقائص و خراش های روی دیوار هم می شوند.
آشنایی با انواع رنگ های ساختمانی برای منزل

استفاده از رنگ های براق برای کابینت آشپزخانه

معرفی انواع رنگ های ساختمانی مورد استفاده در منزل

رنگ آمیزی نیمه براق در سرویس بهداشتی

با توجه به ویژگی هایی که برایتان برشمردیم، اگر به رنگ های براق علاقه مند هستید به شما پیشنهاد می کنیم که همه ی دیوارها را با رنگ های براق رنگ نکنید، بهتر است تمام دیوارها را رنگی مات بزنید و نهایتا برای ایجاد نقطه ای کانونی، یکی از دیوار ها را با رنگ براق مورد تاکید قرار بدهید. با این کار می توانید به خوبی روحیه و جو فضای خانه را تعیین کنید. رنگ های مات حسی آرامش بخش و بافتی طبیعی به شما ارائه می کنند و رنگ های براق انرژی و هیجان را وارد فضا می کنند، پس استفاده ی توأمان از این دو رنگ می تواند فضایی متعادل و جذاب برایتان به ارمغان بیاورد.

آشنایی با انواع رنگ های ساختمانی برای منزل

ایجاد نقطه ی کانونی در فضا به وسیله ی رنگ آمیزی براق

همچنین می توانید از رنگ های براق برای رنگ آمیزی سقف منزلتان استفاده کنید؛ این کار باعث می شود ارتفاع فضا بیشتر به نظر بیاید.

انواع رنگ های ساختمانی و ویزگی هایشان

استفاده از رنگ های براق در سقف منزل

یکی دیگر از ایده های جذاب برای رنگ آمیزی دیوار منزلتان، استفاده از رنگ های مات و براق در کنار هم با استفاده از شابلون است.

آشنایی با انواع رنگ های ساختمانی و ویزگی هایشان

استفاده از رنگ های مات و براق در کنار هم

امیدواریم این مطلب که از بعدی فنی به انتخاب رنگ منزل می پرداخت برای شما مناسب بوده باشد. اگر سوال دیگری در مورد انواع رنگ های ساختمانی دارید، حتما آن ها را از طریق بخش مشاوره دکوراسیون با همکاران ما در میان بگذارید تا در زمان مناسب پاسخگوی شما باشیم.


منبع:

www.elledecor.com

Cisco 300-085 Real Exam Questions And Answers : Implementing Cisco Collaboration Application v1.0 (CAPPS)

I let her When looking at e mail and Facebook chats, her eyes were sometimes wide and sometimes picked up when I gave her a Implementing Cisco Collaboration Application v1.0 (CAPPS) reply 300-085 Real Exam Questions And Answers Cisco 300-085 Real Exam Questions And Answers to the survey question, she sometimes whispered and sometimes stunned. After that, I will die into my sleep. Me It is great to have no one child present Linda But in Cisco 300-085 Real Exam Questions And Answers Cisco 300-085 Real Exam Questions And Answers August of this year, I have to repeat this to Nick. She quickly explained that although my CCNP Collaboration 300-085 Cisco 300-085 Real Exam Questions And Answers script won the award, it still needs to be changed. Her mouth suddenly http://www.passexamcert.com oozing a red liquid. Until one day my mother in law came to look for me, the calm life was broken.

Some expressed understanding, some expressed Cisco 300-085 Real Exam Questions And Answers Cisco 300-085 Real Exam Questions And Answers anger, some lamented, some were amazed, and some screamed Li Wei. She repeatedly said Destiny, destiny After he slept, he asked her with enthusiasm and pity for a long and warm time. I asked Cisco 300-085 Real Exam Questions And Answers 300-085 Real Exam Questions And Answers for transfer, Cisco 300-085 Real Exam Questions And Answers I am looking for Dr. CCNP Collaboration 300-085 300-085 Real Exam Questions And Answers He said, Miss, don t misunderstand, I don Implementing Cisco Collaboration Application v1.0 (CAPPS) t mean anything else.

From this day on, I became an ugly woman. When he was having dinner on Implementing Cisco Collaboration Application v1.0 (CAPPS) Sunday night, he said Li Wei, I heard that you and A Kang CCNP Collaboration 300-085 have received a big deal. Zhong Chubo looked at the people in front of him who were not like 300-085 Real Exam Questions And Answers ghosts and wives, and suddenly felt 300-085 Real Exam Questions And Answers bored, dressed up Cisco 300-085 Real Exam Questions And Answers and turned around. 56wen. COM. lzuoWen. Com22 winter night. Cisco 300-085 Real Exam Questions And Answers You should see her tightly in these two days.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن