انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

راهنمای انتخاب پرده ی مناسب برای منزل- قسمت اول

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 357 بازدید

پرده ها نقش قابل توجهی در دکوراسیون یک اتاق دارند و می توانند تغییرات چشمگیری در ظاهر اتاق ایجاد کنند. شما هنگام خرید با گزینه های بسیار متنوعی از رنگ ها، پارچه ها و مدل ها رو به رو هستید؛ بنابراین انتخاب پرده ای مناسب برای اتاق ها به گونه ای که با استایل خانه ی شما همخوانی داشته باشد، فرآیندی دشواراست.

در یکی از مطالب پیشین سایت به نکات مهم در انتخاب پرده ی مناسب پرداختیم که پیشنهاد می کنیم در ابتدا حتماً آن را مطالعه کنید. در این سری از مطالب نکاتی درباره ی رنگ، طرح، اندازه و انواع مدل های پرده ها خواهیم گفت که به شما کمک می کند گزینه هایتان را محدود کنید و راحت تر تصمیم بگیرید.
در قسمت اول این مطلب به نکاتی در مورد انتخاب پارچه واندازه ی مناسب برای پرده اشاره می کنیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

اصول اولیه انتخاب پارچه ی مناسب برای پرده

1- جنس پارچه پرده و نکات مهم

در هنگام انتخاب پارچه برای پرده، توجه به نوع و سنگینی آن بسیار مهم است، چرا که این مساله بر شیوه ی آویزان شدن پرده یا چگونگی جمع کردن آن تأثیر می گذارد.

پارچه ی پرده باید متناسب با حال و هوای اتاق انتخاب شود. پارچه های ابریشمی سنگین، انواع مخمل ها و ساتن  ظاهری شیک و زیبا دارند و بیشتر مناسب فضاهای رسمی مانند اتاق پذیرایی هستند. اما پارچه های کتان و ترکیب های مختلف نایلونی از این جهت که به راحتی قابل شست و شو هستند گزینه های کاربردی تری برای فضاهای دیگر به حساب می آیند.

راهنمای انتخاب پرده ی مناسب برای منزل

2- انتخاب رنگ پرده منزل

رنگی که برای پرده انتخاب می کنید می تواند با دکوراسیون هماهنگ باشد و ترکیب شود یا اینکه یک نقطه تأکید در اتاق ایجاد کند. بهتر است ترکیب رنگی که انتخاب می کنید،  تیره تر از رنگ دیوارها باشد یا با یک رنگ تند و نافذ که در دکوراسیون از آن استفاده شده هماهنگ شود.

یک رنگ قوی می تواند پرده را  به نقطه کانونی در دکوراسیون تبدیل کند.

اگر پرده ها بدون آستر هستند، توجه داشته باشید که هنگام عبور نور آفتاب از آن ها ممکن است اتاق را با رنگشان تحت تأثیر قرار دهند و فضای اتاق را به رنگ خودشان در آوردند. پس بهتر است در انتخاب رنگ این پرده ها دقت بیشتری به خرج دهید.

راهنمای انتخاب رنگ و طرح مناسب برای پرده ی خانه

3- پرده های ساده را در این فضاها استفاده کنید

اگر چند وسیله یا پارچه ی طرحدار دیگر در اتاق دارید، انتخاب پرده های ساده و بدون طرح تا حدی می تواند در فضا توازن برقرار کند. علاوه بر این استفاده از پرده های تک رنگ کمک می کند در انتخاب وسایلی که در آینده می خواهید به دکوراسیون اتاق خود اضافه کنید راحت تر باشید و دامنه ی وسیع تری از رنگ ها و طرح ها برای انتخاب داشته باشید.

در انتخاب رنگ این پرده ها، بهترین ایده انتخاب رنگ مایه ای است که کنتراست شدیدی با دیگر رنگ های به کار رفته در دکوراسیون نداشته باشد تا همنشینی خوبی بین سایر لوازم اتاق و پرده ایجاد شود.

انتخاب پرده هایی که رنگ های درخشان دارند، برای اتاقی با دکوراسیون رسمی مناسب نیست. پرده های تک رنگ درخشان اگر برای پنجره ای استفاده شوند که تابش خورشید از آن شدید و مستقیم است، در بیشتر ساعات روز نمایی محو دارند و جلوه ی خود را از دست می دهند. همچنین این پرده ها با رنگشان در فضای داخلی  تابش نوری شدید و اشباع شده ایجاد می کنند.

راهنمای انتخاب طرح مناسب برای پارچه ی پرده

4- انتخاب پرده های طرح دار برای چه شرایطی مناسب است؟

نکته ی اساسی در خصوص این پرده ها این است که بهتر است آن ها را در فضاهایی که دیوارهایشان طرح دار است استفاده نکنید چرا که تعدد بافت و طرح ها فضا را آشفته و گاهی ناهماهنگ جلوه می دهد، خوب است بدانید که این مساله در اتاق هایی با مساحت کم، بیشتر احساس می شود.

در صورتی که می خواهید حال و هوایی سنتی به فضا ببخشید می توانید از طرح های اسلیمی و چهارخانه برای پرده بهره ببرید و اگر به طرح های خالدار و گلدار علاقه دارید بهتر است از این طرح ها در اتاق های روشن و دلباز استفاده نمایید و به اندازه ی گل ها و خال های پارچه به خوبی دقت کنید.

در فضاهای مدرن بهتر است پارچه هایی با طرح هندسی را برای پرده انتخاب کنید و اگر می خواهید فضا بلندتر به نظر برسد، از طرح هایی با راه راه عمودی استفاده کنید.

انتخاب پرده ی مناسب برای منزل

5- پرده هایی با پارچه ضخیم و مانع نور

پرده هایی با بافت متراکم و ویژگی محافظت تبادل حرارت بین بیرون و درون اتاق، فضا را از نور و دمای زیاد حفظ می کنند. برای داشتن این ویژگی نیاز نیست که حتما از پارچه های سنگین و ضخیم استفاده کنید. این کیفیت را در طیف گسترده ای از رنگ ها و جنس های مختلف پارچه مثل ساتن، ابریشم ضخیم و..می توان یافت.

نکاتی برای انتخاب پرده ی مناسب برای پرده

اندازه ی مناسب برای انتخاب پرده

بلندی و قد پرده دکوراتیو

طول دقیق موردنیاز برای یک پرده به استایلی که برای آن انتخاب می کنید بستگی دارد. در اندازه گیری قد پرده همیشه در قسمتی که گیره پرده قرار می گیرد متراژی اضافه تر در نظر بگیرید. پرده هایی که قسمت پایینی شان روی زمین می ریزد بسیار مدرن و جذاب جلوه می کنند. در اتاق هایی که دکوراسیون سنتی دارند می توانید از مدل پرده های بلند تر استفاده کنید که ادامه شان روی زمین جمع می شود.

این روزها اغلب طراحان داخلی میله ی پرده را بالاتر از پنجره و نزدیک به سقف نصب می کنند. در این حالت مخصوصاً اگر پرده تا زمین ادامه پیدا کند، سقف اتاق بلند تر و فضا با شکوه تر به نظر می آید.

قد مناسب پرده ی خانه

عرض و پهنای مناسب پرده چقدر است؟

عرضی که برای پرده در نظر می گیرید، بستگی به این دارد که بخواهید زمانی که آن را باز می گذارید یا جمع می کنید، چطور به نظر برسد. پرده هایی که عرضشان بیشتر از پهنای قاب پنجره است، وقتی بسته شده باشند بیشتر مانع ورود نور به داخل اتاق می شوند.

پرده هایی که عرضی دو برابر عرض پنجره یا بیشتردارند، زمانی که بسته می شوند ظاهری پرتر دارند. دو برابر عرض قاب پنجره به اضافه ی حدود 8 تا 16 سانتیمتر ، بهترین عرض برای یک پرده ی دو لنگه است.

به طور کلی در مشخص کردن عرض پارچه ی پرده باید به ضخامت آن به مدل دوختی که برای آن انتخاب می کنید توجه داشته باشید. برای مثال برای دوخت پرده هایی که چین سوزنی دارند، در صورتی که پارچه ی مورد نظر ضخیم باشد باید عرض آن حدود دو و نیم برابر عرض قاب پنجره باشد.

نکته: اگر پنجره ی باریکی دارید که اندازه ی آن متناسب با فضای اتاقتان نیست، اندازه ی چوب پرده و عرض پرده را بزرگ تر از عرض اصلی پنجره در نظر بگیرید؛ طوری که از دو طرف پنجره به مقدار مساوی به سمت خارج امتداد پیدا کند. در این حالت پنجره عریض تر به نظر می رسد.

راهنمای انتخاب پرده ی مناسب برای فضاهای منزل

امیدواریم از این مطلب بهره برده باشید و نکاتی که عنوان کردیم فرآیند انتخاب پارچه ی مناسب را برایتان آسان تر کرده باشد. چنانچه به اطلاعات بیشتری احتیاج دارید، حتما سؤالاتتان را از طریق بخش مشاوره ی دکوراسیون سایت با کارشناسان ما در میان بگذارید.

 


منبع:

impressiveinteriordesign.com

  • تمامی مطالب مجله ی انستودیوز پس از ترجمه توسط هیات تحریریه تکمیل می شوند و نکات مناسب خانواده های ایرانی به آن ها اضافه می شود.

Find Best PMI PMP Exam Dump

This is a large living room, this is the inner living room, PMI PMP Exam Dump this is the restaurant, this is my room, this is my dad s room http://www.passexamcert.com A Xiang said that PMP PMP when you sign up, your deputy mayor is still there How can I fake The landlord said, then we don t Project Management Professional know, we only know that we have not sold the land. Lu Yue s heart pity, shouting the name of Tianchi and pulling her shoulders in the past Tianchi, the wind is so big, why are you PMI PMP Exam Dump sitting here alone Tianchi looked up and looked at the tears and cried PMI PMP Exam Dump Dad, you Don t leave me, the wind is big, I am afraid, I want to go home, I can t find the way, I want my PMP Exam Dump mother, don t leave me alone It is very troublesome for the family to wait.

She felt so mysterious and so graceful in the present Xiu er s sister that she PMI PMP Exam Dump really envy, and there was PMP PMP Exam Dump a long list of questions to ask her to reveal the secret. Jiacheng guess may be arguing with the daughter in law.Seventy open outside the fair monarch, his wife died and then, and daughter in law, wife overbearing boss, not his grandchildren, do not hand over the monthly pension, the establishment of PMP PMP a small treasury to play mahjong and even To dissatisfaction, strict control, often take the opportunity to pick spurs children. In the past, he only listened to what others said, or seen in film and television, and today PMI PMP Exam Dump they have the opportunity to be on the scene. She also shed tears.I hit her slap in the face, cursed her bitch Project Management Professional scolded her shameless bitch, later across my shop PMI PMP Exam Dump threshold, to interrupt PMI PMP Exam Dump her leg. There are also threatened Wei Wei occupy the center position, ordered others to quickly hit 110 alarm. They are desperately trying to keep their barriers and building barriers in an attempt to resist the erosion of PMP Exam Dump modernization and endeavor to slow the pace of entering a new era.

I want to have my PMI PMP Exam Dump own house and have my own home. She parked her car in front of a food stall, called a bottle of beer, PMI PMP Exam Dump and fried a snail. PMP Exam Dump The steps PMP PMP on this road are superstitious, they are willing to believe him. At this moment, testking they are like PMI PMP Exam Dump a tired bird to cast Project Management Professional a forest, and they want to fly back to the old nest. 7wEnxue

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن