انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

نکات مهمی که قبل از خرید پرده باید به آن ها توجه کنید

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 494 بازدید

هرگاه صحبت از دکوراسیون یک فضا می شود اغلب یکی از مهمترین عناصر اتاق فراموش می شود. اغلب مردم پرده را پس از طراحی و چیدمان کامل فضا خریداری می کنند و در گام های اولیه دکوراسیون منزل خود به نوع آن توجهی ندارند.

با توجه به این که پرده پنجره نقشی اساسی در طراحی دارد و می تواند در تصمیم گیری در مورد دکوراسیون اتاق موثر باشد، این بی توجهی می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در فرایند طراحی فضا شود. لذا بهتر است پرده را همزمان با سایر وسایل و در فرایندی هماهنگ انتخاب و طراحی کنید تا دکوراسیون هماهنگ تری داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا چند نکته مهم که قبل از انتخاب پرده باید مد نظر داشته باشید را برای شما بیان کنیم.(این مطلب در مردادماه 98 به روز رسانی شده است.)

توجه به انتخاب پرده در طراحی

توجه به انتخاب پرده در طراحی

آیا پرده های هر اتاق باید با اتاق دیگر متفاوت باشد؟

یک اشتباه که برخی مردم انجام می دهند این است که برای فضاهای مختلف خانه شان یک نوع پرده انتخاب می کنند و بنظرشان یک پرده برای همه اتاق ها مناسب است. اما حقیقت این است که فضاهایی با دکوراسیون و اهداف متفاوت، باید پرده های متفاوتی داشته باشند.در غیر این صورت، ویژگی های اتاق و صاحب آن و دکوراسیون فضا در نوع پرده موثر است  و پرده ی هر اتاق باید متفاوت باشد.

پرده های متفاوت برای فضای های متفاوت

تاثیر پرده در حفظ حریم شخصی و کنترل دید ها در منزل

یکی از پرطرفدارترین انواع پرده، پررده هایی با پارچه شفاف هستند. اگر چه آن ها برای بسیاری از فضاها عالی هستند و روشنایی ایده آلی را تامین می کنند. اما نمی توانند همیشه بهترین گزینه خرید باشند. چرا که در بسیاری از فضاها لازم است کنترل دید و اشراف و حریم ها به خوبی صورت بپذیرد و لازم استدر این فضاها  پرده هایی از نوع مات را انتخاب کنید.به عنوان مثال هرگز نباید پرده اتاق خواب ها شفاف باشند و می توانید برای این مکان ها از پوشش های مات استفاده کنید.

حفظ حریم و فضای شخصی به کمک پرده اتاق

حفظ حریم و فضای شخصی به کمک پرده اتاق

نقش پرده در کنترل نور ورودی به هر فضا

پرده ها از جمله عناصر دکوراتیوی هستند که بر میزان روشنایی فضای داخل نیز تاثیرگذارند.پرده های مات و کدر باعث می شود نور کمتری به اتاق وارد شود و برای اتاق خواب گزینه مناسبی هستند مخصوصا برای اتاق هایی رو به شرق و غرب که دید مستقیم به طلوع یا غروب خورشید دارند و نور شدید با زاویه به آن ها وارد می شود.

پرده هایی با پارچه ظریف تر و نازک تر برای اتاق های افتاب گیر که نیاز به حریم کمتری دارد مناسب است. این پرده ها نور ملایم را از خود عبور می دهند که باعث می شود فضای دلچسب تری داشته باشید. این نوع پرده برای بیشتر فضاهای خانه می تواند گزینه مناسبی باشد. بنابراین اگر بدانید چه مقدار نور برای فضای خود نیاز دارید انتخاب نوع پرده برای شما آسان تر خواهد شد.

کنترل نور به کمک پرده پنجره

کنترل نور به کمک پرده پنجره

تاثیر کاربری فضا و جهت نورگیری پنجره در انتخاب پارچه پرده

جنس های مختلفی از پرده در بازار وجود دارد که شما می توانید هر کدام را انتخاب کنید و اما مساله ای که در انتخاب آن باید توجه کنید مقاوم بودن آن ها است مخصوصا اگر در مقابل نور خورشید قرار بگیرند. چرا که نور خورشید در درازمدت تاثیر زیادی روی پارچه ها می گذارد و می تواند باعث پوسیدگی یا حتی از بین رفتن آن ها شود. اگر چه پارچه هایی از جنس ابریشم خیلی مجلل است اما بهتر است به عنوان روکش کوسن یا پرده ی پنجره های شمالی از آن ها استفاده شود. در غیر این صورت آن ها با قرار گرفتن در برابر تابش شدید خورشید ظاهر خود را از دست می دهند و زود کهنه خواهند شد.

راهنمای خرید پرده برای منزل

توجه به جنس پرده در انتخاب آن

به مدل و سبک طراحی پرده توجه کنید

در حالی که ممکن است شما به طراحی پرده توجهی نداشته باشید اما خیلی مهم است که طرح آن با دکور اتاق شما هماهنگی داشته باشد.این به این معنی نیست که شما مدل آن را خیلی محتاطانه انتخاب کنید اما حواستان باشد مدل آن با فضای اتاق مغایرت نداشته باشد و توجه داشته باشید که رنگ آن با رنگ دیگر اجزای اتاق همنشینی داشته باشد.

در سایت ما مطالب مفیدی در ارتباط با انواع سبک و مدل پرده های پنجره ای نوشته شده است که پیشنهاد می کنیم آن ها را مطالعه کنید.

توجه به طراحی و رنگ پرده پنجره

توجه به طراحی و رنگ پرده پنجره

چند نکته تکمیلی:

می توانید به هنگام نصب پرده به این نکات توجه کنید و همچنین فیلم مربوط به راهنمای انتخاب پرده مناسب را مشاهده کنید:

  • پرده های از نوع شفاف را در دو طرف پنجره آویزان کنید تا دید بیرون به وسیله آن ها قاب شود.
  • می توانید پرده هایی بین دو فضا قرار دهید تا هنگامی که نیاز دارید آن ها را از هم جدا کنند.
  • پرده های با طول بلند تر باعث می شود اینطور حس شود که سقف ارتفاع بلندتری دارد.
  • قرار دادن آثار هنری در اطراف پرده باعث می شود که توجه بیشتری به آن ها و پرده ها شود.

چنانچه شما قصد خرید پرده دارید اما در انتخاب رنگ و طرح آن دچار تردید هستید می توانید سوالتان را در بخش مشاوره دکوراسیون سایت در میان بگذارید تا در کمترین زمان  و با هزینه ای مناسب بهترین پیشنهاد را دریافت کنید.

 


منبع :  freshome.com


 

Up To Date EMC E20-329 Exam Dumps

Here is a letter to Li Jiaicheng couple, you can see.I m Technology Architect Backup and Recovery Solutions Design Exam gone, take a rest.She did not know when he was, how to go out, when she was quiet when a person slowly over God, only to restore reason, I found this dream is long, beautiful and beautiful, since it is a dream, when there is a wake, Dream break at this moment here. For a long EMC E20-329 Exam Dumps time to persuade education, Ocarina EMC Certification E20-329 Exam Dumps agreed to formally act E20-329 Exam Dumps as their model, according to the hour billing and then agreed EMC Certification E20-329 to act as a veiled model finally she agreed to nude, recommend a graduate school in the Academy of Fine Arts, as a graduation model oil painting, Also EMC E20-329 Exam Dumps specifically for Yang Zhigang free model in his studio. Although my brother accompanied, but her daughter was present.The north says, I ll go with you.

She said that she would play a game with me. Well, it sounds bad. The question is, who doesn t want EMC E20-329 Exam Dumps to be like this But EMC E20-329 Exam Dumps now in this economic situation, I am afraid that it will be a daydream. I Technology Architect Backup and Recovery Solutions Design Exam saw EMC E20-329 Exam Dumps some bones walking down the hillside, coming out of the woods and going there one after another. E20-329 Exam Dumps You are a lovely girl. When I got home, I went to Peter s EMC Certification E20-329 room with the clothes basket.

If you really do that business, I trouble, you are in trouble, Yang Zhigang not at home, guarantors I had to write you, there is a thing, you do not want to give up, the ugly words in front. EMC E20-329 Exam Dumps The group we are engaged in today is a very good thing.For example, the Dragon King Group EMC Certification E20-329 we are about to set up soon will have over 100 factories forming a train. This truth, you do not understand You said.Show tesking EMC E20-329 Exam Dumps children understand nodded nodded. And there are successful examples.Nothing is unachievable.Good achievements are caring people, E20-329 Exam Dumps a figure emerges in EMC E20-329 Exam Dumps Technology Architect Backup and Recovery Solutions Design Exam my mind, she, small celadon, perhaps the last candidate for him to solve problems.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن