انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

معرفی چند نمونه مصالح مناسب دیوار شاخص- قسمت دوم

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 595 بازدید

یکی از ایده هایی که شما می توانید در طراحی داخلی خانه خود به کار بگیرید، بخشیدن هویتی خاص به یکی از دیوارهای یک اتاق به عنوان نقطه شاخص طراحی فضاست. شاید اولین و ساده ترین راهی که برای شاخص کردن یک دیوار به ذهن می رسد، استفاده از رنگی متفاوت با رنگ سایر دیوارها باشد. اما راه ها و ایده های بسیار متنوعی برای شاخص کردن یک دیوار وجود دارد. پیشتر در یکی از مطالب مجله به طور مفصل در مورد دیوار شاخص و ویژگی های آن صحبت کرده ایم. در این سری مطالب قصد داریم مصالح مناسب دیوار شاخص را به شما معرفی کنیم که به کمک آن ها می توانید بافت های متفاوت را وارد فضای منزلتان کنید.

در قسمت اول با دیوارپوش های سه بعدی، دیوارپوش های چرمی و پنل های بتنی آشنا شده اید. در این قسمت سه نمونه از دیوارپوش های طرح چوب را به شما معرفی خواهیم کرد؛ در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از بامبو(Bamboo) برای ایجاد دیوار کانونی

بامبو که در فارسی به آن نی یا خِیزَران نیز گفته می‌شود، گیاهی خودرو است و رشد سریعی دارد. به همین دلیل مصالحی تجدید پذیر محسوب می شود. بامبو بسیار بادوام است، ظاهری شبیه چوب دارد اما نسبت به چوب مقرون به صرفه تر است. همچنین در مقایسه با چوب حساسیت کمتری نسبت به تغییرات درجه حرارت و رطوبت دارد؛ به همین دلیل می توان برای پوشش دیوار سرویس بهداشتی نیز از آن استفاده کرد.

بامبو می تواند مکمل مبلمان مدرن باشد. این گیاه جلوه ای طبیعی به فضای اتاقتان اضافه می کند و در عین حال ساده و مینیمالیستی به نظر می آید. شاخه های خشک بامبو در بازار موجودند و به راحتی می توان  آن ها را خریداری کرد.

متمایز کردن دیوار پشت روشور سرویس بهداشتی با بامبو مشکی

بامبو در حالت طبیعی رنگی سرد و خنثی دارد که ممکن است یکنواخت به نظر برسد. شما می توانید چوب بامبو را متناسب با فضای اتاقتان، رنگ کنید؛ اما در بیشتر موارد، رنگ آمیزی آن در خانه عملی نیست، چون چوب هایی که از مغازه ها می خرید، اغلب با یک لایه ی نازک پلی اورتان پوشانده شده اند. بامبو های رنگ آمیزی شده به رنگ های روشن، می توانند با هر فضایی هماهنگ شوند. یکی از رنگ های بسیار مناسب برای آن ها مشکی است که جلوه ی لوکسی دارد و می تواند با سایر اجزای دکوراسیون تضاد ایجاد کند.

امروزه پنل های بامبو در طرح های بسیار متنوعی تولید می شوند و گزینه ای متفاوت و مدرن برای دکوراسیون داخلی به حساب می آیند.

استفاده از مصالح سازگار با محیط زیست در پوشش دیوار

ویژگی های دیوارپوش بامبو

* نصب

نصب این دیوارپوش ها به روی دیوار بسیار آسان است و با پیچ به دیوار متصل می شوند. دیوارپوش بامبو به مراقبت خاصی نیاز ندارد و بسیار با دوام است.

 

* فضاهای پیشنهادی برای اجرا

بامبو علاوه بر پوشش دیوار شاخص، برای ایجاد پارتیشن جدا کننده دو فضا در منزل نیز مناسب است. همچنین در طراحی ویترین و بخش داخلی فضاهای تجاری به کار می رود.

 ایجاد پارتیشن داخلی و دیوار شاخص با بامبو

چوب پنبه(Cork) 

چوب پنبه از پوسته خارجی درخت بلوط ساخته می شود. پنل های چوب پنبه ای، مصالح مناسبی برای پوشش دیوار هستند و تنوع  بسیار زیادی در طرح دارند و به فضای اتاق شخصیت و گرما می بخشد.

پنل های دیواری چوب پنبه با طرح های مختلف در طیف رنگ قهوه ای در بازار موجودند. چوب پنبه به طور طبیعی ضد میکروب و آلرژی است؛ به همین دلیل یکی از بهترین گزینه ها برای فضاهای مسکونی به حساب می آید.

تنوع طرح و رنگ چوب پنبه برای پوشش دیوار شاخص

از آنجایی که چوب پنبه ظاهری شبیه به چوب دارد، یکی از گزینه های بسیار مناسب برای دیوار و سقف در دکوراسیون سنتی است. دیوارپوش چوب پنبه ای علاوه بر پنل، به صورت رولی نیز در بازار موجود است.

* ابعاد هر پنل:

عرض: 30 سانتی متر

طول: 60 سانتی متر

ضخامت: 3-6-13 میلی متر

ایجاد دیوار شاخص طرح چوب در نشیمن مدرن با مبلمان سبز

ویژگی های دیوارپوش چوب پنبه ای

* نصب

این دیوار پوش ها به وسیله ی چسب مخصوص به دیوار متصل می شوند.

* نگهداری و نظافت

پنل های چوب پنبه ای را می توانید با استفاده از یک پارچه نمدار تمیز کنید.

دقت داشته باشید که اگر این پنل ها در مقابل تابش مستقیم آفتاب در مدت زمان طولانی قرار بگیرند، رنگ طبیعی خود را از دست می دهند.

* فضاهای پیشنهادی برای اجرا

دیوارپوش چوب پنبه ای برای ایجاد دیوار کانونی  در همه ی اتاق ها و دیوار فضای ورودی در کاربری های مسکونی مناسب است. همچنین در فضاهای تجاری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 متمایز کردن دیوار فضای ناهار خوری با پنل های چوب پنبه

چوب طبیعی برای ایجاد دیوار کانونی

چوب ها دارای تنوع فراوانی اند. نمونه هایی از انواع چوب هایی که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

چوب بلوط(Oak) – سدر(Cedar) – ساج(Teak) – گردو( Walnut) – توسکا(Alder) – لیپتوس (Lyptus) – افرا (Maple) – چوب ارغوانی(Purple Heart) – صنوبر(Poplar)

دیوار شاخص پوشیده شده از چوب بسیار جذاب است و ایده های بسیار متنوعی برای استفاده از چوب برای شاخص کردن یک دیوار وجود دارد. علاوه بر این در فضاهای مختلف خانه کاربرد دارد. هر قطعه از چوب مانند اثر انگشت منحصر به فرد است. تفاوت رگه های طرح و رنگ آن ها، بافت و شخصیتی به فضای اتاق می دهد که می تواند با هر سبکی از معماری ترکیب شود. مدل های مختلف پرداخت روی چوب، می تواند بازتاب سبک های مختلف باشد. برای مثال، دیوار چوبی با سطح پرداخت نشده، حس دکوراسیون روستیک (سبک روستایی) را القا می کند یا هم نشینی چوب و مصالحی مانند شیشه یا فلز، جلوه ای مدرن به خانه می بخشد.

تنوع مختلف در چیدن پنل های چوب برای پوشش دیوار

چوب به نسبت مصالح دیگری که جلوه ای مانند آن ایجاد می کنند(مثل بامبو و چوب پنبه)، گران قیمت تر است. اگر بودجه ی شما محدود است، می توانید انواع ارزان تر آن را بخرید و رنگ کنید. مثلاً اگر چوب بلوط با رنگی تیره رنگ آمیزی شود، می تواند جایگزین مناسبی برای چوب ونگه(ونج) باشد.

استفاده از چوب برای شاخص کردن یک دیوار در نشیمن

ویژگی های دیوارپوش چوبی

* نگهداری و نظافت

دیوار چوبی را با پارچه خشک تمیز کنید چرا که رطوبت به آن آسیب می زند. در هنگام حرکت دادن دستمال روی آن، بهتر است از خطوط و رگه های چوب پیروی کنید و با حرکات دایره ای می توانید گرد و غبار و آلودگی را از آن پاک کنید.

برای پولیش کردن سطح دیوارپوش چوبی می توانید از روغن های معدنی مخصوص و روغن لیمو استفاده کنید.

* فضاهای پیشنهادی برای اجرا

می توانید از چوب در شکل ها و طرح های مختلف و یا در ترکیب با مصالح دیگر مانند بتن اکسپوز برای ایجاد دیوار شاخص در فضاهای مختلف خانه، همچنین دیوار پشت تلویزیون در نشیمن استفاده کنید.

علاوه بر این چوب  از جمله مصالح مناسب دیوار شاخص فضاهای تجاری و اداری است که هیچ وقت قدیمی نمی شود.

اضافه کردن بافت و رنگ به فضای داخل خانه با دیوارپوش چوب

امیدواریم با مطالعه ی این مطلب اطلاعات مفیدی را در مورد انواع مصالح مناسب دیوار شاخص دریافت کرده باشید. چنانچه سوالی در خصوص استفاده از این دیوارپوش ها در فضای منزل خود دارید و یا در انتخابشان مردد هستید، حتما مساله را از طریق بخش مشاوره با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در زمانی مناسب پاسخگوی شما باشند.

 


منابع:

ofdesign.netbambooimport.comgreenbuild.org

woodnaturally.comdecoist.comhomedit.com

corkstore.comjelinek.comamcork.com

freshome.comwikihow.com

 

  • تمامی مطالب مجله ی انستودیوز پس از ترجمه توسط هیات تحریریه تکمیل می شوند و نکات مناسب خانواده های ایرانی به آن ها اضافه می شود.

50% OFF Cisco 100-101 Guide With New Discount

National order, within the nine Qing, Branch Road, outside the Cisco 100-101 Guide governor, fan, are all the responsibility of the words. What Emperor Daode Xian Xianfeng Emperor, Tong is a dream figure.He strenuously stood up, but when the sky was CCNA 100-101 Guide bright and the snowflakes danced out of the window, Zhou Sheng was sweeping the snow under the window. How can I hear the news You can not scold me around a bend Invader even drunk two glasses of wine, laughed You, out of the house is the Yamen, out of the Yamen is the house, you do not know what we ordinary people Cisco 100-101 Guide say what To listen to two scenes, and then to the tea house to 100-101 Guide drink a half day tea, you will know how people see Cisco 100-101 Guide us these officials. Grain Taiwan CCNA 100-101 should set up Wuzhou, silver meters from Hunan to the temporary Tuen Guilin, to the second and lost in Wu. Xianfeng Di looked after the surrender, shoot the case victory is obviously satirical Cisco 100-101 Guide emperor to take the top as a child s play it A indiscriminate security indiscriminate quasi almost CCNA Interconnecting Cisco Networking Devices 1 (ICND1) Xianxian Di lungs fried He immediately summoned Wilson, Qizao, flower Shana, Wen Qing.

The first one can t, and the second and third ones are waiting for her, and this will be foolproof. She cried there cryingly Brother, the sky is getting dark, let me run back, I am afraid CCNA 100-101 Will the advantages of the world be so smooth At this time, the younger daughter of the 100-101 Guide second grandfather said that a six year old child of Xiaoxiao, who I should call the plum, had a mouse sore Cisco 100-101 Guide on his CCNA Interconnecting Cisco Networking Devices 1 (ICND1) neck and was crying Cisco 100-101 Guide http://www.examscert.com there all day. Is this cross plug and decoration a problem You still have to work hard to find the figuration and floating of this mustard.

Well, CCNA Interconnecting Cisco Networking Devices 1 (ICND1) I am leaving. Our correspondence school sent a batch of CCNA 100-101 homework today, I tesking have to go Cisco 100-101 Guide home to do my homework. Is that for the stone film No, she shook her head. I don t talk about silkworms, I Cisco 100-101 Guide don t go I want you to kneel down for you Zhuo Yue s eyes smashed. Once the four bedroom and two bedroom houses are in hand, I believe that you will pack it up very elegantly 100-101 Guide and comfortably. He hurriedly stopped his daughter and said, With money, you will buy mulberry seedlings, saplings, and sericulture in the spring Cisco 100-101 Guide of next year. Had to pick up the needle thread.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن