انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com
دسته بندی:

ترکیب مناسب مصالح در طراحی داخلی

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 356 بازدید

انتخاب مواد و مصالح در فرآیند طراحی داخلی نقش مهمی در روحیه و شخصیت معمارانه فضا ایفا می کند. عوامل مختلفی برای انتخاب مصالح توسط طراح وجود دارد. سازه ساختمان، اقلیم منطقه، فرم ساختمان، کیفیت و جلوه مصالح در نورپردازی های مختلف ، محدودیت های بودجه و نظرات و تمایلات کارفرما برخی از این عوامل را تشکیل می دهند.
همانطور که انتخاب درست رنگ ها در طراحی داخلی مهم است(به مطلب انتخاب رنگ های متناسب در طراحی داخلی مراجعه کنید)، انتخاب مصالح مناسب در کنار هم و ایجاد ترکیب بندی مناسب مواد و مصالح بسیار اهمیت دارد . در ادامه با ما همراه باشید تا چند نمونه ترکیب بندی مناسب مصالح را با هم مرور کنیم . مصالحی که در ترکیب با هم زیبایی و هارمونی را به همراه دارند.

بتن و چوب

ترکیب بتن به رنگ خاکستری روشن به عنوان یک ماده مصنوعی، با چوب به عنوان یک ماده کاملا طبیعی همواره جذاب بوده است .
در تصویر زیر که طرح داخلی یک حمام را نشان می دهد مشاهده می کنید که بتن و چوب به عنوان مصالح دیوار با هم ترکیب شده اند . بتن به گونه ای استفاده شده است که مراحل تولید آن را نمایان می کند. خطوط طرح قالب چوبی روی سطح بتن و حفره هایی که در مرحله قالب بندی ایجاد شده است، نشان از مراحل تولید این دیوار بتنی دارد.

از طرفی چوب را می بینیم که در حالتی متضاد با بتن از نظر رنگ و مقیاس، در یک دیوار مورد استفاده قرار گرفته است. این مصالح از آنجا که در تنها یکی از دیوار ها استفاده شده است و به دلیل رنگ شاخصی که دارد دارای وزن بصری مناسب شده است و با دیوار سنگین بتنی کناری اش به تعادل بصری رسیده است.

ترکیب بتن و چوب د رحمام
در تصویر زیر سقف چوبی به رنگ قهوه ای روشن را مشاهده می کنید که به گرمی و صمیمیت فضا افزوده است . مصالح و طرح سقف یک اتاق تأثیر زیادی بر فردی که در آن فضا نشسته است دارد ، لذا معمار سعی کرده است با استفاده از مصالح گرم و طبیعی همچون چوب در سقف ، سردی و بی روحی بتن دیوار و کف را خنثی و تعادل ایجاد نماید.
با کمی دقت، متوجه ترفندی که معمار در ترکیب مصالح به کار برده است می شویم ، استفاده از مصالح خاص در عناصر خاص فضا(سقف، کف دیوار)، در واقع معمار در عنصر مهمی چون سقف، مصالح خاصی چون چوب را به کار برده است. نکته دیگر آنکه تمام خطوط افقی در این فضا از جنس چوب و تمام خطوط عمودی از جنس بتن هستند.

چوب و بتن در اتاق خواب
این ترکیب زیبای چوب و بتن را به خوبی در طرح یک ویلا که توسط دفتر معماری دیگر طراحی شده است، مشاهده می کنید. پله های چوبی ، دیوار بتنی و عنصر هنری با قاب چوبی روی دیوار بتنی ترکیب زیبا و جذابی را برای این ویلا ایجاد کرده است.

طراحی ویلای یک دوست توسط علیرضا تغابنی
چرا ترکیب چوب و بتن ، ترکیب زیبایی است؟ شخصیت مصالح سرد و بی روحی چون بتن در ترکیب با یک ماده طبیعی مثل چوب ، خود را شاخص و جذاب می کند. ضمنا رنگ خاکستری بتن یک رنگ خنثی است و ترکیب آن با رنگ طبیعی چوب، کامل و زیبا می شود.

فولاد و چوب

ترکیب چوب و فولاد

فولاد نیز مثل بتن، یک ماده مهندسی و ساخته دست بشر است؛ اما بر خلاف بتن خیلی دقیق است و سطوح صاف دارد. فولاد و چوب به دلایل زیبایی شناختی و عملکردی با هم ترکیب می شوند. در این تصویر چوب به رنگ قهوه ای روشن در سقف استفاده شده است و گرما و طبیعت آن در تضاد با سردی و مصنوعی بودن فولاد قرار می گیرد.
به لحاظ عملکردی می توان چوب را به سازه های فولادی متصل کرد . ضمنا ویژگی عایق بودن چوب ، و امکانی که ترکیب سطوح چوبی با ساختارهای فولادی برای نصب انواع عایق های حرارتی در بین آنها ایجاد می کند ، استفاده چوب را در سازه های فولادی ضروری می نماید.
نکته دیگر ویژگی سازه ای فولاد در دهانه های بزرگ و ضعف سازه ای چوب است که باعث می شود معماران در سازه های ساختمان ها از فولاد و برای پوشش سطوح دیوار و سقف یا کف، از چوب استفاده کنند.

ترکیب چوب و فولاد
چرا ترکیب فولاد و چوب مناسب است؟ ویژگی های سازه ای و حرارتی هر کدام ، استفاده آن ها را ضروری می کند و کیفیات حسی و بصری که ترکیب دو ماده مصنوعی و طبیعی در کنار هم ایجاد می کندف دلیل دیگر ترکیب آن ها با هم است.

شیشه و رنگ

ترکیب سطح شیشه و سطوح رنگ شده

ترکیب یک سطح رنگ شده با یک سطح شیشه ای از کف تا سقف بسیار جلوه جذابی خواهد داشت. این ترکیب در فضاهای کوچک بسیار کارایی دارد. در این راهروی باریک تصور کنید به جای سطح شیشه ای، یک دیوار ساده رنگ شده با نرده های شلوغ و پر نقش پله باشد. مشاهده می کنید که شفافیت و انعکاس سطح شیشه ای، حس تنگی و کوچک بودن فضا را کاهش می دهد.
چرا ترکیب شیشه و سطح رنگ شده، مناسب است؟ شیشه ، سطوح ساده رنگ شده را ارتقا می بخشد و با هر ترکیب رنگی هماهنگی دارد.

رنگ سفید و چوب

چوب و رنگ سفید

به کار گیری چوب طبیعی در یک فضای سفید رنگ جذابیت زیادی دارد و باعث می شود فضا ی خنثی و سفید، زنده و جذاب شود.
در این نوع ترکیب بندی، چون اجزا در نهایت سادگی هستند، لازم است به جزئیات اجرایی همچون اتصال سطوح سفید رنگ به سطوح چوبی ،دقت بسیار گردد. ضمنا اگر بودجه زیادی برای استفاده از مصالح مختلف ندارید ، ترکیب رنگ سفید و چوب گزینه مناسبی است .

چوب و رنگ سفید
چرا ترکیب چوب و رنگ سفید، مناسب است؟ یک ترکیب ساده و خودمانی و قابل دسترس است. رنگ و بافت چوب، عناصر را شاخص می کند و رنگ سفید حاکم، روشنایی را تأمین می کند.

آجر و فولاد

ترکیب مناسب آجر و فولاد

تصویر نمای خارجی این خانه ترکیب دو ماده آجر و فولاد را نشان می دهد که به لحاظ زیبایی شناختی و عملکردی ترکیب مناسبی را ارائه کرده اند. نمایی با آجرهای بازیافت شده و سطوح فولادی کاملا ماشینی و صاف و دقیق باعث شده که هر یک از مصالح ویژگی های خود را کاملا شاخص و نمایان کنند.
آجر معمولا با فولاد ترکیب می شود از آنجا که فولاد، عناصر در و پنجره را می سازد. رنگ و بافت آجر در تضاد با رنگ و بافت فولاد قرار می گیرد.
چرا ترکیب آجر و فولاد مناسب است؟ سطح صاف و کامل و ماشینی فولاد با سطح نامنظم تر آجر و رنگ کامل و ساده فولاد با ترکیب رنگی آجر ، تضاد در بافت و رنگ ایجاد می کنند.

می توانید برای آشنایی با ویژگی های آجر و شیوه های به کارگیری آن در طراحی داخلی به مطلب معرفی مصالح: آجر مراجعه نمایید.

چوب و سنگ

ترکیب چوب و سنگ در پله

این دو ماده طبیعی در هر طرح و رنگی با هم خوش ترکیب هستند. هر دو ویژگی های طبیعی دارند و برای ایجاد پویایی در فضا به کار می روند.
در این تصویر معمار سنگ ها را به صورت افقی چیده است که یادآور دیوارهای سنگی قدیمی و روش ساخت آن با روی هم گذاری سنگ ها است؛ در ضمن ساخت چنین دیواری به جای یک دیوار ساده و صاف باعث ایجاد بافت، سایه و عمق شده است .
چرا ترکیب چوب و سنگ مناسب است؟ وقتی این دو ماده با هم ترکیب می شوند، ویژگی های طبیعی و ذاتی شان را شاخص تر می کند.(چوب(سبک و گرم) و سنگ (صلب و سنگین و خنثی))

منبع : www.houzz.com


آیا شما ترکیب مصالح دیگری را می شناسید؟ با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


New Release CompTIA LX0-103 Lab Manual PDF UP To 50% Off

Finally, it was http://www.passexamcert.com/LX0-103.html his turn CompTIA LX0-103 Lab Manual PDF to appear. Prosperously took his uncle s hand and looked at his painful eyes because he couldn t express himself. He tried to look at the other side with CompTIA Linux+ Powered by LPI 1 his tired eyes and the LX0-103 Lab Manual PDF sun that was not too strong. Fast, stop them Da Zhi was shocked and jumped out of bed and rushed to the door. There are some children. They don t even walk, and they don t pay much CompTIA LX0-103 Lab Manual PDF CompTIA Linux+ Powered by LPI LX0-103 for the expansion of family property. Her eyes searched indoors in a vigilant manner.

Because, as one of a group of victims, you are sent off to be your most trusted person. When I first met him, I did not feel particularly prominent.She was thin and lean, wearing a camouflage short sleeved shirt printed with the Chinese Army Special LX0-103 Lab Manual PDF Forces We wear this when we take a bath, this is similar to the type and logo printed on the words and logo of the short sleeved shirt does not seem to be very rare elsewhere to CompTIA Linux+ Powered by LPI 1 find a reservation, but where we shipped are printed, India There are also white and white motifs, ugly can not do without, there is a call back down to open a look, there is a print you do not grab, I feel that good looking what place are scarcity , Holding a basin drag the board flicker into the bath house child. she sobs.I CompTIA LX0-103 Lab Manual PDF ve been watching, and I ll see you from verse 20.I know you, and I did not surprise you later, because I know Must be you I will look for a moment without leaving the CompTIA Linux+ Powered by LPI LX0-103 Aoyama Gorge scenery, it is still fresh in my memory. He was injured in his left leg and there was a little devil s mines and shrapnel. This time I understand.Come on, kill me, let go of my children.Baby wolf do not know the danger, ah, LX0-103 Lab Manual PDF back and forth rolling CompTIA LX0-103 Lab Manual PDF in front of me playful slapstick drink water, one ran to the wolf s nose licking.

My sister in law and Xie CompTIA Linux+ Powered by LPI 1 Shushu have already put the silk of CompTIA Linux+ Powered by LPI LX0-103 the family in a big house, some on the wire, some on the counter, and some on the shelf, the color is very beautiful. When he was in the fourth bowl, Lili was worried about him. On the second day, after having breakfast, he called Li lawyer again and told him to call the court to open the court as soon as possible, and to prepare for the resale of the real estate after the distribution of real estate except for not selling to Shang Changsheng, who can buy it, How http://www.testkingdump.com/LX0-103.html to deal with the other party after buying it. First, we CompTIA LX0-103 Lab Manual PDF must like the business of silk LX0-103 Lab Manual PDF weaving. The heavy price has made Fuyu farther and farther away from us. The court s tendency to CompTIA LX0-103 Lab Manual PDF comment has already been the property of Shangjili Group, including movable property and real estate, when your grandfather died, will be divided into five.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن