انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

چگونه از ترکیب رنگ ها برای دیوار چند رنگ استفاده کنیم؟

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 1183 بازدید

در مطالب پیشین به اصول استفاده از رنگ و تأثیرات آن و نیز نکات مختلفی در طراحی به کمک رنگ اشاره کردیم. در ادامه این موضوع شما را با ایده دیگری در رابطه با بکارگیری رنگ در طراحی داخلی آشنا می کنیم.

انتخاب رنگ از بخش های جالب در روند طراحی داخلی و در عین حال یکی از سخت ترین قسمت های آن است. این انتخاب در مورد دیوارها به عنوان اصلی ترین سطوح رنگ در خانه اهمیت دو چندانی دارد.  این که بخواهیم یک رنگ خاص با درجه خاصی از روشنی و تیرگی برای اتاقمان انتخاب کنیم می تواند گیج کننده باشد. اگر شما نیز این مشکل را دارید شاید بد نباشد که بیش از یک رنگ را برای دیوارهای خود بکار بگیرید.

استفاده از رنگ های مختلف روی یک دیوار :

همنشینی چند رنگ در رنگ آمیزی دیوارها میتواند به شما کمک کند موضوع و زمینه خاصی در اتاقتان به نمایش بگذارید. مشابه آنچه در این اتاق می بینید استفاده رنگ هایی با حس و حال دریایی با طراحی مشابه پرچم و هماهنگ بودن بقیه مبلمان با این تم توانسته ظاهری متفاوت به این اتاق کودک بدهد.

اتاق خوابی جذاب برای کودکان

اتاق خوابی جذاب برای کودکان

بکار بردن طیف رنگ ها با درجات و سایه های مختلف بر روی دیوارها:

نکته زیبا راجع به رنگ ها این است که شما میتوانید سایه و روشن دلخواه خود را با آن ایجاد کنید. این به این معنی است که شما می توانید به جای استفاده از یک درجه رنگی، ازطیف تیره و روشن یک رنگ استفاده کنید. با این کار میتوانید به اتاق عمق دهید و آنرا کوچکتر یا بزرگتر نشان دهید. اگر رنگ کردن با این روش برایتان سخت است می توانید کاغذ دیواری های مشابه استفاده کنید. اگر اطلاع دقیقی ندارید که کدام رنگ ها در کنار هم ترکیبی مناسب ایجاد می کنند.

پیشنهاد می کنیم یکی از پربازدید ترین مطالب سایت در مورد اینکه چه رنگهایی همنشینی مناسبی با یکدیگر دارند را مطالعه کنید.

 

سایه روشن رنگ آبی برای دیوار

فضای آرامشبخش برای استراحت

می توانید هر دیوار اتاقتان را نیز با درجه ای از رنگ دلخواهتان رنگ کنید و تأثیر و تیرگی و روشنی مورد نظرتان را ایجاد کنید.

اتاق خواب با ترکیب رنگ طوسی

اتاق خواب با ترکیب رنگ طوسی

شخصیت بخشیدن به فضاهای غیر اصلی خانه با کمک رنگ ها:

ما معمولا عادت داریم که از فضاهای ارتباطی خانه مثل راهروها یا راه پله بی تفاوت عبور کنیم. استفاده از جند رنگ برای دیوار این فضاها میتواند راهی برای خاص کردن و دادن ویژگی و کیفیت به این فضاها باشد. بسته به میزان نوری که این فضا می گیرد می‌توانید انتخاب های متفاوتی برای رنگ فضا داشته باشید، اگر فضا پرنور باشد انتخاب رنگ راحت تر است و اگر نور مناسبی به راهرو نمی رسد، بهتر است از رنگ های روشن به عنوان زمینه استفاده کنید.

تزئین دیوار راهرو با تابلو

نور و رنگ ملـایم در راهرو

تعریف فضایی خاص با استفاده از دو رنگ روی دیوار اتاق

رنگ کردن بخشی از دیوار( مثلا دیواری عقب نشسته) با رنگی متفاوت از بقیه اتاق ایده خوبی است که نشان دهد این قسمت از خانه کارکرد و حس متفاوتی دارد. این ایده را میتوانید برای کنج مطالعه، محل قرارگیری میز کار یا فضای ناهارخوری استفاده کنید.

طراحی نشیمن با بافت و رنگ

طراحی نشیمن با بافت و رنگ

اگر دیوار ی منحنی یا با فرمی غیر معمول در خانه خود دارید  نیز میتوانید برای این دیوار رنگ یا رنگ هایی متفاوت انتخاب کنیدو  آنرا برجسته کنید. این موضوع طراحی اتاق را جالب تر و قابل توجه کرده و ضمنا به زون بندی فضا هم کمک می کند.

رنگ آمیزی بالا و پایین دیوار با دو رنگ مختلف:

راه دیگر در بکارگیری دو رنگ متفاوت در دیوارها انتخاب دو رنگ برای قسمت بالا و پایین دیوار است. هماهنگ کردن خط جداکننده بین دو رنگ با مبلمان و قفسه ها می تواند هارمونی و تناسب در اتاق شما ایجاد کند.

اتاق خواب با رنگ های ملایم

اتاق خواب با رنگ های ملایم

اگر اتاقتان سقف بلندی دارد ، در سقف و لبه بالایی دیوار رنگ روشن استفاده کرده و قسمت پایین را به رنگی تیره تر درآورید. با این کار تعادل بصری مناسبی در اتاقتان ایجاد می شود. استفاده از فرشی با رنگ روشن نیز می تواند تأثیر مشابهی ایجاد کند. در یکی از مطالب سایت به اصول انتخاب رنگ سقف پرداخته ایم که مطالعه ی آن می تواند در تصمیم گیری بهتر برای انتخاب رنگ مناسب اتاقتان به شما کمک کند.

اتاق غذاخوری با چیدمان ساده

اتاق غذاخوری با چیدمان ساده

امیدواریم توضیحات ارائه شده در این خصوص برای شما کارآمد بوده باشد، با این حال اگر هنوز فکر می کنید سوالی در مورد انتخاب رنگ دیوار خانه تان دارید می توانید آن را از طریق بخش نظرات یا از قسمت مشاوره دکوراسیون سایت با ما در میان بگذارید تا در زمانی کوتاه پاسخگوی شما باشیم.


منبع : houzz.com


Cisco 300-075 Practise Questions Guaranteed Success

300-075 Practise Questions When he climbed to the top of your head, you unconsciously went to I Cisco 300-075 Practise Questions took a look at it Implementing Cisco IP Telephony & Video, Part 2(CIPTV2) Cisco 300-075 Practise Questions and you Cisco 300-075 Practise Questions saw everything in CCNP Collaboration 300-075 his big pants. Just as when we send fire to a specific thing and person, 300-075 Practise Questions the cause of the fire is often not because of this thing and Cisco 300-075 Practise Questions people but because of the reflection of the other in the fire. He thought that I only edited one.

He turned to the beginning of the article, then wrapped in a red circle with the title is a big Implementing Cisco IP Telephony & Video, Part 2(CIPTV2) train. Around the audience relish comment, according to insiders Cisco 300-075 Practise Questions to provide background information, this is a big milk to kill a small milk, a milk to kill a mistress, a CCNP Collaboration 300-075 real milk to kill a false milk, is a http://www.examscert.com real grandma war. Small celery son just entered the corridor from his room, 300-075 Practise Questions I Cisco 300-075 Practise Questions saw Yang Zhigang accompanied by Miao Xiangshan, is Cisco 300-075 Practise Questions coming out from the elevator, there are laughter look. Such a trivial matter, you are said to mysterious.Ocarina absolutely believe that she and Cisco 300-075 Practise Questions Jiacheng are the most kind people in the world today, but they are also the ones who kill most. It turned out to be an important office in the municipal office and just promoted.

No loss No, wait CCNP Collaboration 300-075 until I don t pack up a piece of Zhang Haoran Fuck, I will help you Do him No, I can pack him up. He finally understood tesking what it Cisco 300-075 Practise Questions Implementing Cisco IP Telephony & Video, Part 2(CIPTV2) means to be self defeating. As long as the day is really hands on, then these people can t run. Do Cisco 300-075 Practise Questions you 300-075 Practise Questions have your legs on the pillars In the letter, I played with Zhang Haoran.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن