انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

چگونه از ترکیب رنگ ها برای دیوار چند رنگ استفاده کنیم؟

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 306 بازدید

در مطالب پیشین به اصول استفاده از رنگ و تأثیرات آن و نیز نکات مختلفی در طراحی به کمک رنگ اشاره کردیم. در ادامه این موضوع شما را با ایده دیگری در رابطه با بکارگیری رنگ در طراحی داخلی آشنا می کنیم.

انتخاب رنگ از بخش های جالب در روند طراحی داخلی و در عین حال یکی از سخت ترین قسمت های آن است. این انتخاب در مورد دیوارها به عنوان اصلی ترین سطوح رنگ در خانه اهمیت دو چندانی دارد.  این که بخواهیم یک رنگ خاص با درجه خاصی از روشنی و تیرگی برای اتاقمان انتخاب کنیم می تواند گیج کننده باشد. اگر شما نیز این مشکل را دارید شاید بد نباشد که بیش از یک رنگ را برای دیوارهای خود بکار بگیرید.

نمایش زمینه ای متفاوت :همنشینی چند رنگ در رنگ آمیزی دیوارها میتواند به شما کمک کند موضوع و زمینه خاصی در اتاقتان به نمایش بگذارید. مشابه آنچه در این اتاق می بینید استفاده رنگ هایی با حس و حال دریایی با طراحی مشابه پرچم و هماهنگ بودن بقیه مبلمان با این تم توانسته ظاهری متفاوت به این اتاق کودک بدهد.

اتاق خوابی جذاب برای کودکان

اتاق خوابی جذاب برای کودکان

بکار بردن رنگ ها با درجات مختلف: نکته زیبا راجع به رنگ ها این است که شما میتوانید سایه و روشن دلخواه خود را با آن ایجاد کنید. این به این معنی است که شما می توانید به جای استفاده از یک درجه رنگی، ازطیف تیره و روشن یک رنگ استفاده کنید. با این کار میتوانید به اتاق عمق دهید و آنرا کوچکتر یا بزرگتر نشان دهید. اگر رنگ کردن با این روش برایتان سخت است می توانید کاغذ دیواری های مشابه استفاده کنید. اگر اطلاع دقیقی ندارید که کدام رنگ ها در کنار هم ترکیبی مناسب ایجاد می کنند، یکی از پربازدید ترین مطالب سایت در مورد اینکه چه رنگهایی همنشینی مناسبی با یکدیگر دارند را مطالعه کنید.

سایه روشن رنگ آبی برای دیوار

فضای آرامشبخش برای استراحت

می توانید هر دیوار اتاقتان را نیز با درجه ای از رنگ دلخواهتان رنگ کنید و تأثیر و تیرگی و روشنی مورد نظرتان را ایجاد کنید.

اتاق خواب با ترکیب رنگ طوسی

اتاق خواب با ترکیب رنگ طوسی

دادن کاراکتر به فضاهای فرعی: ما معمولا عادت داریم که از فضاهای ارتباطی خانه مثل راهروها یا راه پله بی تفاوت عبور کنیم. استفاده از جند رنگ برای دیوار این فضاها میتواند راهی برای خاص کردن و دادن ویژگی و کیفیت به این فضاها باشد. بسته به میزان نوری که این فضا می گیرد می‌توانید انتخاب های متفاوتی برای رنگ فضا داشته باشید، اگر فضا پرنور باشد انتخاب رنگ راحت تر است و اگر نور مناسبی به راهرو نمی رسد، بهتر است از رنگ های روشن به عنوان زمینه استفاده کنید.

تزئین دیوار راهرو با تابلو

نور و رنگ ملـایم در راهرو

تعریف فضایی خاص رنگ کردن بخشی از دیوار( مثلا دیواری عقب نشسته) با رنگی متفاوت از بقیه اتاق ایده خوبی است که نشان دهد این قسمت از خانه کارکرد و حس متفاوتی دارد. این ایده را میتوانید برای کنج مطالعه، محل قرارگیری میز کار یا فضای ناهارخوری استفاده کنید.

طراحی نشیمن با بافت و رنگ

طراحی نشیمن با بافت و رنگ

اگر دیوار ی منحنی یا با فرمی غیر معمول در خانه خود دارید  نیز میتوانید برای این دیوار رنگ یا رنگ هایی متفاوت انتخاب کنیدو  آنرا برجسته کنید. این موضوع طراحی اتاق را جالب تر و قابل توجه کرده و ضمنا به زون بندی فضا هم کمک می کند.

رنگ های متفاوت در ارتفاع مختلف: راه دیگر در بکارگیری دو رنگ متفاوت در دیوارها انتخاب دو رنگ برای قسمت بالا و پایین دیوار است. هماهنگ کردن خط جداکننده بین دو رنگ با مبلمان و قفسه ها می تواند هارمونی و تناسب در اتاق شما ایجاد کند.

اتاق خواب با رنگ های ملایم

اتاق خواب با رنگ های ملایم

اگر اتاقتان سقف بلندی دارد ، در سقف و لبه بالایی دیوار رنگ روشن استفاده کرده و قسمت پایین را به رنگی تیره تر درآورید. با این کار تعادل بصری مناسبی در اتاقتان ایجاد می شود. استفاده از فرشی با رنگ روشن نیز می تواند تأثیر مشابهی ایجاد کند. در یکی از مطالب سایت به اصول انتخاب رنگ سقف پرداخته ایم که مطالعه ی آن می تواند در تصمیم گیری بهتر برای انتخاب رنگ مناسب اتاقتان به شما کمک کند.

اتاق غذاخوری با چیدمان ساده

اتاق غذاخوری با چیدمان ساده

امیدواریم توضیحات ارائه شده در این خصوص برای شما کارآمد بوده باشد، با این حال اگر هنوز فکر می کنید سوالی در مورد انتخاب رنگ دیوار خانه تان دارید می توانید آن را از طریق بخش نظرات یا از قسمت مشاوره دکوراسیون سایت با ما در میان بگذارید تا در زمانی کوتاه پاسخگوی شما باشیم.


منبع : houzz.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن