انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

ایده هایی برای طراحی پشت بام

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 1951 بازدید

این روزها با تغییراتی که در سبک زندگی انسان ها ایجاد شده، ارتباط با طبیعت مانند گذشته نیست، خانه ها دیگر حیاط ندارند و فضای سبز به چند گلدان کوچک خانگی محدود شده اند،آیا شما هم عاشق فضای سبز و گل کاری هستید اما محیط مناسبی برای این کار ندارید؟ پیشتر در یکی از مطالب سایت به راهکارهای اولیه ی ایجاد تراس پشت بامی زیبا و کارآمد پرداخته بودیم، در این مطلب سعی کرده ایم اطلاعات و ایده هایی تکمیلی مرتبط با گفته های قبلی مان را برایتان ارائه کنیم. از این رو پیشنهاد میکنیم اگر  به دنبال تراس یا پشت بامی زیبا هستید و مطلب قبلی را مطالعه نکرده اید، حتما آن را مطالعه کنید و برای دیدن ایده های تکمیلی در ادامه ی این یادداشت با ما همراه باشید.

 نگران نباشید، چرا که شما می توانید بر روی پشت بام منزل تان باغچه ای هرچند کوچک، داشته باشید. ایده ها و راهکارهای متنوعی  برای ایجاد تراس یا پشت بامی زیبا وجود دارد که در ادامه تعدادی از این نکات را برای شما خواهیم گفت.

1- انتخاب سبک طراحی مورد علاقه تان برای طراحی پشت بام منزل:

مجلات و سایت ها را بررسی کنید و تصاویر و ایده هایی که می پسندید را ذخیره کنید. فرض کنید ابتدا 30 عکس را ذخیره کرده اید. در ادامه تلاش کنید تا به تدریج آن ها را پاک کنید تا به 10 تصویر برسید. نهایتا با ایده های موجود در این تصاویر تم یا سبکی خاص  برای طراحی در نظر بگیرید و گیاهان، مبلمان و سایر لوازم را با توجه به آن انتخاب کنید.

مشاوره آنلاین برای طراحی حیاط

انتخاب تم مورد نظر در طراحی

2- خصوصی سازی فضای بام با کاشت گیاهان بلند:

ایجاد دیواری سبز می تواند به طرزی باور نکردنی فضای پشت بام را به حیاط و باغچه های عالی تبدیل کند. بدین منظور گل کاری هایی با ارتفاع و حجم زیاد در دیواره ها و کنج های بام ایجاد کنید. تا فضا های خصوصی و بدون دید و سرسبز جهت استراحت و یا غذا خوردن داشته باشید.

راهنمایی طراحی فضایی گرم و خصوصی در پشت بام

طراحی فضای خصوصی با ایجاد دیوار سبز

3- پشت بام خانه تان را نورپردازی کنید :

در میان این نکات، نور پردازی نقش بسیار مهمی دارد. نورپردازی مناسب زیبایی گیاهان را چندین برابر کرده و می توانید حتی غروب و شب نیز از فضای بام لذت ببرید. برای این کار لازم نیست هزینه ی زیادی کنید، ممکن است با استفاده از چند متر ریسه، نوری ملایم را در نقاطی خاص فراهم کنید و تعدادی شمع هم خریداری کنید تا هر زمان که با خانواده به پشت بام می روید آن ها را روشن کنید و فضایی دل انگیز و خاص داشته باشید. ایده ای که برایتان مطرح کردیم شاید کمتر از 100 هزارتومان هزینه داشته باشد اما زیبایی خاصی به فضا می بخشد.

مشاوره برای نورپردازی فضاهای باز

نورپردازی فضای پشت بام

4- استفاده از گیاهان رونده و سایبان:

از پیچک و یا گیاهان رونده برای تزیین روی نرده ها استفاده کنید. سایبانهایی به رنگ روشن برای جلوگیری ازتابش مستقیم خورشید در محل نشیمن بام مناسب می باشند. لطفا با خودتان نگویید که این ایده ها مناسب خارجی ها و خانه های آن هاست، در خانه هایی که مالک آن ذوق و حوصله داشته باشد، این کار شدنی است. کافی است خانه کشاورز ارومیه ای که پشت بام آن را باغ انگور کرده و سالانه 3 تن انگور از آن به دست میاورد را جستجو کنید تا ببنید او چگونه هم خانه اش را زیباتر کرده، هم درآمدی مناسب از کشت انگور در پشت بام خانه اش به دست می آورد.

مشاوره چگونگی انتخاب گیاه برای پشت بام و بالکن

پرورش پیچک و گیاهان رونده برای طراحی فضای سبز بام

5- کاشت گلهای متنوع:

گلهای یکساله هنگامی که همگی باهم شکوفه می دهند، به طور کامل چهره‌ی باغچه را تغییر می دهند. همچنین می توانید گل های فصلی را نیز امتحان کنید. کاشت گل هایی در دو یا سه رنگ که ترکیب آنها هارمونی زیبایی ایجاد میکند، چهره ای خیره کننده به فضای بام می بخشد.

راهنمایی برای کاشت گل و گیاه در بالکن و بام

کاشت گل های متنوع و فصلی

6-استفاده از مبلمان مناسب فضای بام:

هنگام خرید مبلمان دقت داشته باشید که سبک و بادوام باشند و فضای زیادی را به خود اختصاص ندهند. قرار نیست ساعت ها روی این مبل ها و صندلی ها بنشینید و تلویزیون نگاه کنید، اما قرار است این صندلی و مبل ها همیشه در مقابل باد و باران و نور آفتاب باشند، پس جنسی انتخاب کنید که مقاوم باشد و خیلی جاگیر نباشد.

مشاوره آنلاین معماری طراحی پشت بام

استفاده از مبلمان فلزی و سبک در پشت بام های کوچک

7- کاربرد آینه در طراحی بام:

باغچه ی پشت بامی که در تصویر می بینید با وجود کوچک بودن، به دو دلیل زیبا و منحصر به فرد است: یکی انتخاب گیاهان و دیگری استفاده از آینه که باعث بزرگتر نشان داده شدن فضا می شود. بنابراین استفاده از آینه جزء نکات کارآمد طراحی باغچه روی بام می باشد.

مشاوره طراحی فضای کوچک بام

استفاده از آینه در بزرگ نشان دادن فضای بام

8-استفاده از درختان مرتفع:

اگر ساختمان شما توسط ساختمان های بلندتری که به شما دید دارند احاطه شده و یا منظره مناسب شهری از بام دیده خواهد شد، تلاش برای ایجاد فضای خصوصی و پوشاندن دیوار ها با گیاه بی فایده است. بنابر این بهتر است از محیط باز برای گلدان های بزرگ و درخت هایی با ارتفاع بیشتر استفاده کنید تا هم سایه ی مناسبی ایجاد شود هم دیدهای مزاحمی که بر شما اشراف دارند کاهش پیدا کند.

مشاوره ی طراحی فضای پشت بام

استفاده از درختان کمی مرتفع در پشت بام

9- طراحی با درختان مخروطی: تنها با استفاده از گیاهان مخروطی مانند کاج ها و یا گیاهان برگ دار پشت بام تان را به زیبایی بیارایید.

مشاوره ی کاشت گیاهان در پشت بام

کاشت درختهای مخروطی شکل در طراحی بام

10-استفاده از گلدان های هماهنگ با مبلمان: از گیاهان ساده که به نور مستقیم خورشید نیاز دارند در گلدان هایی زیبا استفاده کنید. انتخاب گلدان نیز خود به اندازه گیاهی که درونش کاشته می شود اهمیت دارد.

مشاوره دیزاین پشت بام

استفاده از گلدان های هماهنگ با مبلمان

11-تجهیز بام به باربیکیو: تنفس هوای تازه آن هم در پشت بام خانه تان اتفاقی بسیار عالی و ایده آل است. با اندکی خلاقیت پشت بامتان را به فضای نشیمن بیرونی تبدیل کنید. کار گذاشتن باربیکیو در صورت امکان ایده بسیار خوبی می باشد.

مشاوره طراحی ایجاد فضای سبز در منزل

نمونه طراحی پشت بام مجهز به باربیکیو

12- ایجاد محیط طبیعی با بکار گیری متریال طبیعی:  تا حد امکان از وسایل با متریال طبیعی در دکوراسیون استفاده کنید. کفپوش هایی با رنگ طبیعی، گلدان ها و تخت های چوبی، به کار بردن آجر یا سنگ در باغچه و یا کنده درخت برای نشستن، لوازمی طبیعی بوده که علاوه بر قیمت مناسب فضای زیادی را اشغال نخواهند کرد.

مشاوره آنلاین طراحی بام با هزینه مناسب

به کار بردن متریال های طبیعی در طراحی بام

13-هماهنگی میان گیاهان و مبلمان: بوته‌هایی با گل هایی به رنگ روشن و شاد در ترکیب با مبلمان با رنگ های ملایم تاثیر شگفت انگیزی دارد. بلعکس اگر مبلمان پر نقش و نگار دارید گیاهانی با رنگ های ملایم پرورش دهید.

راهنمایی برای ساخت حیاط روی بام

هماهنگی میان رنگ گیاهان و مبلمان

14- کف سازی مناسب: از کف سازی های خیره کننده با نقش های بزرگ که از لحاظ بصری به محیط عمق می دهد استفاده کنید. ترکیب رنگ، نقش مهمی در طراحی منحصر به فرد فضا دارد. در یکی از مطالب سایت به تاثیر رنگ کف بر طراحی فضا پرداخته ایم، پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را مطالعه کنید.

راهنمایی برای انتخاب کفپوش پشت بام

استفاده از کفپوش با طرح های خاص

15- هماهنگی رنگ های انتخابی: در این تصویر بژ مایل به سفید به عنوان رنگ اصلی با رنگ های آبی و زرد ترکیب شده است. از به کار بردن تعداد رنگ زیاد در طراحی بپرهیزید. نهایت سه یا چهار رنگ به عنوان رنگ های اصلی انتخاب کرده و اگر تعداد بیش تری مد نظرتان است از سایه روشن های همان رنگ ها در لوازم استفاده کنید.

مشاوره انتخاب مبلمان مناسب برای پشت بام

ترکیب و هماهنگی رنگها در طراحی بام

16-پرورش چمن در پشت بام: لازم نیست باغچه تان تعداد زیادی از انواع گیاهان، گلها و درختان را شامل شود. یک بستر از چمن سر سبز و گلدان هایی که در مجاورت دیوار ها قرار می گیرند فضای سبک و تأثیرگذاری خلق می کند.

مشاوره دیزاین مینیمال برای پشت بام

طراحی ساده با بستری از چمن

17-استفاده از گلدان های بزرگ در طراحی: اگر پشت بام کوچکی دارید بهتر است به جای استفاده از گلدان های کوچک و متنوع از چند گلدان بزرگ برای تزیین استفاده کنید، چرا که از شلوغی و هدر رفتن فضا جلوگیری خواهد کرد. (ممکن است تمایل داشته باشید از گیاهان در فضای داخلی منزلتان نیز استفاده کنید، در این مطلب به راه های استفاده از گیاهان در دکوراسیون خانه پرداخته ایم.)

راهنمای کاشت گیاهان در خانه

استفاده از گلدان های بزرگ در طراحی

18-مبلمان مدرن با رنگ های جذاب:  چنانچه نمی خواهید مقدار زیادی گل و گیاه در طراحی بام به کار برید، از مبلمان با رنگ های جذاب و مدرن برای تبدیل فضای کوچک به فضای نشیمنی شیک استفاده کنید.

راهنمایی انتخاب مبلمان برای فضای باز

کاربرد مبلمان با رنگ های جذاب و مدرن در طراحی

19-نقطه کانونی: ایجاد نقطه کانونی در طراحی و چیدمان بام را فراموش نکنید. میتوانید لوازم دکوراتیو چشم نواز مانند آب نماهای طرح خاص به کار ببرید.

طراحی روف گاردن

ایجاد نقطه ی کانونی در طراحی

20-ساخت نیمکت چوبی: برای بیشتر شدن فضای نشستن از نیمکت های چوبی سراسری استفاده کنید.

مشاوره آنلاین معماری دیزاین بالکن و پشت بام

نصب نیمکت های چوبی دور تا دور پشت بام

21-نصب لامپ های ریسه ای و خورشیدی:  نورپردازی با لامپ های ریسه ای زیبا و برای فضاهای کوچک بسیار کارآمد می باشد. اکثر بام ها تحت تابش مستقیم خورشید قرار گرفته اند بنابراین استفاده از لامپ های خورشیدی ایده ای هوشمندانه در طراحی خواهد بود.

مشاوره آنلاین معماری در طراحی حیاط پشت بام

استفاده از لامپ های رشته ای در نورپردازی بام

22- طراحی فضا ها متناسب با ویژگی هایشان: هر فضایی شخصیت خاص خودش را دارد، چه مثبت، چه منفی. اگر فضای خارجی عرضی کم و طول زیاد داشته باشد طراحی آن چالش برانگیز خواهد بود. چنانچه فضای شما مشابه فضای گفته شده است، از لوازم با شکل های دایره ای، منحنی و موج دار استفاده کنید.

مشاوره ی طراحی فضای سبز بالکن های کوچک

گلدان های کوچک و منحنی در بام های با عرض کم

امیدواریم 22 ایده ای که مطالعه کردید برایتان جالب و کارآمد بوده باشند، البته باید گفت که هر فضا و هر خانه می تواند شرایط خاص خود را داشته باشد و شاید این ایده ها برای فضای منزل شما کافی نباشند، اگر چنین احساسی دارید پیشنهاد میکنیم حتماً برای رسیدن به راهکارها و پاسخی کاربردی از طریق بخش مشاوره دکوراسیون سایت، سوالات و مسائلتان را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در زمانی مناسب پاسخگوی شما باشیم.

ISC CSSLP Study Guide Book : Certified Secure Software Lifecycle Professional Practice Test

He nodded at me. So we ISC Certification CSSLP started running, and he didn t say a word all the way down. Wait Don t finish the Tang dynasty, CSSLP Study Guide Book Zeng Yuan interrupted her by wave, CSSLP Study Guide Book and he licked ISC CSSLP Study Guide Book his ISC CSSLP Study Guide Book hands and said, let me guess, what she wants to say to the groom. My mother wiped her tears and said, Yes, yes. They ISC CSSLP Study Guide Book ISC CSSLP Study Guide Book are lying on a Certified Secure Software Lifecycle Professional Practice Test bed. The process is very short.

After all this, ISC CSSLP Study Guide Book knelt to knock a few buzzer.It was just a gust of wind blowing, his head sober more, felt a headache, forehead CSSLP Study Guide Book felt a few bags of bulge. Jiacheng also followed out from the left pocket filial piety old Tarzan.Dong ISC Certification CSSLP Dad stood in front of the CSSLP Study Guide Book door and said that they are you so dignified to the house, quite appreciate you, I want ISC CSSLP Study Guide Book to bring the words. Although it is a flies camp dog Gou, but also reluctant to leave, despite all Certified Secure Software Lifecycle Professional Practice Test the endless, still adorable, as ISC CSSLP Study Guide Book a thousand husbands, for all the people.

There is no connection with the works of painters and painters, and it is just a different choice of lifestyles. When I thought about that dirty relationship, she even inspired the goodness of Jiacheng. She walked to the restaurant and she changed her mind.Since Beijing had not given ISC CSSLP Study Guide Book any advance ISC CSSLP Study Guide Book notice, she still slept back to Yang Zhigang s home to sleep, and her godmother destroyed her dream. Therefore, the front battlefield to eat cards, Mo cards, a card, are lead a life long event to launch the ISC Certification CSSLP whole body, a lost will cast a long hate, she can only solitude, Lin Yuanbing ice, cautious lone, do not believe Can not touch ISC CSSLP Study Guide Book the stone, but this Certified Secure Software Lifecycle Professional Practice Test river Rui Juan in the bedroom wantonly complain Jiacheng This file thing, should not care Xiao Qinzi to ISC CSSLP Study Guide Book do, you are the sheep into CSSLP Study Guide Book the tiger s mouth, too wicked. Shipyard began to issue shares of workers, the entire city has been involved in.Everyone says stock, tesking want stock, want stock, quarrel stock, celebrate stock.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن