انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

راهنمای هشت مرحله ای ایجاد تراس پشت بامی زیبا و کارآمد

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 1206 بازدید

در دنیای امروز استرس های محیط های کاری بالا رفته اند و افراد ترجیح می دهند در خانه هایشان آرامش بیشتری را تجربه کنند، فضای سبز از جمله عواملی است که باعث می شود انسان بتواند در محیط زندگی اش آرامش بیشتری را تجربه کند اما به خاطر افزایش قیمت زمین اکثر خانه های ایران حیاط مناسبی ندارند و حیاط ها به پارکینگ ماشین تبدیل شده اند. در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که چطور می توانید پشت بام منزلتان را به فضایی کابردی، زیبا و آرامش بخش تبدیل کنید. لطفا تا پایان این راهنمای شش مرحله ای ما را همراهی کنید.

1- طرح حدودی اولیه تان را مشخص کنید.

حالا که تصمیم گرفته اید فضای سبز پشت بام خودتان را داشته باشید، باید طوفان فکری راه بیاندازید، بگردید، صحبت کنید، ببینید و مشاوره بگیرید، پشت بام منزل دوستان و آشنایان را بررسی کنید و از نظراتشان استفاده کنید. مجلات و سایت های معماری را بررسی کنید تا به ایده هایی کلی و اولیه دست پیدا کنید و متوجه شوید ایده آل های شما چیست.

چطور یک تراس و پشت بام زیبا داشته باشیم

2- بررسی کنید که بام منزلتان تحمل چه میزان باری را دارد.

در این مرحله باید بدانید که خانه تان چگونه طراحی شده است و تحمل بام خانه چقدر است؟ اگر به این مساله دقت نکنید ممکن است طرحی برای بام خانه تان در نظر بگیرید که برای مثال 500 کیلوگرم بار به بام وارد می کند ولی تحمل پشت بام منزلتان 300 کیلوگرم است، در نتیجه ی بی توجهی به این مساله ممکن است سقف خانه تان فرو بریزد و خسارات جبران ناپذیری متحمل شوید. پس حتما به این موضوع دقت کنید.

طراحی پشت بام خانه

3- بام خانه را ضد آب کنید.

مطمئن شوید که پشت بام ضد آب شده است. می توانید به دنبال راهکارهای مختلفی باشید و پوشش ضد آبی روی بام نصب کنید. این مساله باید به خوبی رعایت شود چرا که در غیر این صورت آب وارد لایه های زیرین بام شده و رطوبت آن خساراتی برایتان ایجاد خواهد کرد.

4- گیاهان مد نظرتان را انتخاب کنید.

با کمک باغبان ها یا گلفروش های متخصص به دنبال گیاهان مناسب بگردید. در انتخاب گیاهان دقت کنید که نورگیری بام منزلتان چگونه است، همچنین آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی می کنید را مد نظر داشته باشید، اگر زمستان های خیلی سرد یا تابستان های خیلی داغ دارید باید گیاهان را با دقت بیشتری انتخاب کنید.

به عمق ریشه ها نیز توجه کنید، گیاهانی با ریشه های عمیق به سازه ی بام منزلتان آسیب می زنند.

  • سعی کنید از ترکیب بوته ها، گل ها، پیچک های خزنده و چمن استفاده کنید، این لایه بندی باعث می شود فضای زیباتری داشته باشید.
  • در کنار این ها از گلدان های مختلف نیز بهره ببرید، گلدان ها این مزیت را دارند که می توانید آن ها را جابجا کنید، همچنین اگر ریشه های گیاهانشان عمیق باشد خیالتان راحت است که به بام منزل آسیبی وارد نمی کنند.
  • همچنین به رنگ ها دقت کنید، اگر رنگ خاصی مورد علاقه تان است می توانید از گل ها و گلدان هایی که به آن رنگ هستند استفاده کنید تا نظم و زیبایی متفاوتی به بام ببخشید.

چگونه برای خانه تراسی زیبا طراحی کنیم

5- به دنبال سیستم زهکشی مناسب باشید.

هنگامی که تراس سبز ایجاد می کنید باید در نظر داشته باشید که جریان آب با لوله های زهکشی به محل مناسب هدایت می شود. خاک زیر گیاهان باید به صورتی باشد که نم دار بماند اما آب اضافی به خوبی به بیرون هدایت شود.

طراحی پشت بام زیبا و کاربردی

6- کیفیت منظر را افزایش بدهید.

گیاهان را در محل مناسب قرار بدهید تا در مقابل دید شما باشند. بهتر است گیاهان گلدار طوری قرار بگیرند که ارتفاع گل هایشان با ارتفاع چشمان شما در زمان نشستن نزدیک باشد. اگر میخواهید از گیاهان فصلی استفاده کنید حتما گیاهان جایگزین آن ها را هم در نظر داشته باشید تا زمانی که چرخه ی عمر گیاه متوقف می شود گزینه ای جایگزین داشته باشید. عناصر زیبایی بخشی مثل تخته سنگ، فواره های کوچک یا آلاچیق هم اضافه کنید تا بام خانه تان جذاب تر به نظر برسد.

منظر پشت بام خانه چگونه طراحی شود

7- فضایی برای نشستن در نظر بگیرید.

محل نشستن خانواده و دوستان را در نظر بگیرید، بدانید میخواهید بام خانه ظرفیت پذیرش همزمان چند نفر را داشته باشد و سپس مبلمانی سبک و راحت که در مقابل عوامل جوی مثل بارش و تابش مقاوم هستند خریداری کنید. شاید تمایل داشته باشید سازه ای سبک برای سقف این فضای نشستن هم در نظر بگیرید تا در زمان بارش باران بتوانید از نوشیدن چایی یا قهوه ی داغ لذت ببرید. همچنین اگر قصد استفاده از باربیکیو روی پشت بام را دارید خوب است در همین مرحله به آن فکر کنید.

ایجاد تراس پشت بام زیبا و مناسب

8- به نورپردازی توجه کنید.

در بسیاری از روزهای تابستان هوا به حدی گرم است که عملا امکان استفاده از تراس یا فضای بام وجود ندارد. اما شب ها می توان از این فضا استفاده کرد. پس باید به نورپردازی هم توجه مناسبی داشته باشید. این کار باعث می شود بام منزلتان زیبایی بیشتری پیدا کند، برای این کار با متخصصین کمی مشورت کنید و دقت داشته باشید که نور زیادی در طول شب به گیاهان نرسد و سیم کشی های برق در معرض آسیب هایی چون عبور و مرور افراد قرار نگیرند.

مراحل طراحی پشت بام منزل


شش ایده برای طراحی تراس و پشت بام منزل

در پایان 6 ایده ی تصویری که در آن ها تراس یا پشت بام ها برای نیازهای مختلف طراحی شده اند را برایتان آورده ایم. با کلیک برروی هر عکس می توانید آن را در اندازه ی بزرگتر مشاهده کنید.

امیدواریم این مطلب برای شما کاربردی و مناسب بوده باشد. طراحی فضای پشت بام نکات متعددی در خود دارد که در این مطلب بخشی از آن ها را برایتان ذکر کردیم، در مطالب آینده تلاش می کنیم نکات بیشتری در این خصوص را برای شما بیان کنیم.


منبع:

livspace.com


Adobe 9A0-385 Practice Exam

Tseng Kuo fan just kowtow to exit, retreating to the door, Tseng Kuo fan heard Guangdi said 9A0-385 Practice Exam a ACE: AEM 6 Architect 9A0-385 propaganda celebration , 9A0-385 Practice Exam apparently for the public to listen to Adobe Experience Manager 6.0 Architect Adobe 9A0-385 Practice Exam Cao Gong. Ren Chen Shi Jun, etiquette Guigui detailed, but Gou non sacrificial ceremony, it is difficult to ensure a non neglect. The foreign governor Yamen was taken for granted and the governor naturally pursued the prefect Yamen and the prefect Yamen. Today at the official sitting one morning, it is very stable.Muzha A laughed Polyester Health into Sichuan, although some hard work, it is worth it, rose Adobe 9A0-385 Practice Exam official and got plaster prescription This is also the result of cultivation Adobe 9A0-385 Practice Exam of mentors. Our relatives stroll enough shopping, he gave it out.Make sure God does not know it.

And when both Hao Tuyu Adobe 9A0-385 Practice Exam and Liu Haizhu are sighing at the dog, Adobe 9A0-385 Practice Exam this squatting is 9A0-385 Practice Exam off work at noon. Well Huang old broke his shoes and exclaimed. Adobe 9A0-385 Practice Exam When I saw it, Hao Tuyu was such a big man. If ACE: AEM 6 Architect 9A0-385 you are dead, it is like the pile Adobe 9A0-385 Practice Exam of bones in front of us. The quilt was covered and he slept again. Feng Adobe Experience Manager 6.0 Architect Erzi simply Adobe 9A0-385 Practice Exam does not stop, and immediately follows the Li anchor.

Zhang Laoliu is really a dogleg. And Wang Luoguo, but still not dead I saw Wang Luoguo slowly ACE: AEM 6 Architect 9A0-385 Practice Exam crawling forward Adobe 9A0-385 Practice Exam after being rolled over by the car. Yang Wu should also feel depressed You Dongbatian lived in my house for so ACE: AEM 6 Architect 9A0-385 long, I also 9A0-385 Practice Exam Didn t say Adobe Experience Manager 6.0 Architect it, but you yell at me. Ding Adobe 9A0-385 Practice Exam Xiaohu and others no one dared to answer.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن