انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

راهکارهایی ساده برای بازسازی حمام

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 131 بازدید

حمام و سرویس بهداشتی شاید آخرین جایی باشد که هنگام بازسازی و تغییر دکور خانه مورد توجه قرار می گیرد. اگر بودجه شما برای بازسازی محدود است شاید بهتر باشد که آن را بیشتر صرف بخش هایی از خانه کنید که بیشتر دیده می شود. با این حال راهکارهایی کم خرج تر وجود دارد که به شما کمک می کند با بازسازی حمام خانه چهره تازه ای به این بخش بدهید. برای مشاهده ی این راهکارها در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

رنگ کردن حمام

رنگ کردن دیوارها، قفسه ها یا روشویی می تواند راهکاری اقتصادی برای نو کردن این فضا بدون تغییرات اساسی در آن باشد. می توانید با ترکیب رنگ های متنوع و طرح ها روی دیوار و سقف ظاهر حمام خود راعوض کنید.

بازسازی حمام با کاغذدیواری آّبی

پیش از دست بکار شدن باید به چند موضوع توجه کنید:

دیوارهای نم دار باعث پوسته پوسته شدن رنگ یا افتادن کاشی ها می شود بنابراین در زمان بازسازی حمام حتما از یک متخصص کمک بخواهید. شاید لازم باشد پیش از هرکاری به تعمیر لوله کشی و تأسیسات بپردازید.
اگر دیوارهای شما ظاهر خوبی دارد از یک پوشاننده با پایه آب برای روی آن استفاده کنید. این کار رطوبت را از دیوار شما دور می کندو مانع سفیدک زدن می شود.
می توانید از رنگ های ضد رطوبت یا رنگ های نیمه براق نیز برای حمام استفاده کنید.

 

فضا را روشن کنید.

حتی بهترین حمام هم اگر نور مناسبی نداشته باشد خسته کننده و دلگیر به نظر می رسد. از راهکارهایی کم خرج شروع کنید. موانع بیرونی جلوی پنچره را حذف کنید و از پوشش هایی برای پنچره استفاده کنید که ضمن حفظ حریم بصری ، جلوی ورود نور طبیعی را نگیرد.

نصب لوستر در حمام

می توانید با اضافه کردن چند آینه یا یک آینه سرتاسری فضا را درخشان تر کنید. تغییر درهای صلب و تیره به درهای شیشه ای مات نیز نور فضای شما را بیشتر می کند. می توانید در اینجا نکات بیشتری درباره نورپردازی مناسب حمام بخوانید

لوازم و تجهیزات خود را نو کنید.

روشویی حمام و دستشویی سبز و سفید

تغییر وسایل و تجهیزات حمام می تواند ساده ترین راه برای آراستگی بیشتر آن است. برای قفسه ها از رنگ های شاخص یا مصالحی خاص استفاده کنید تا روشویی ساده چهره متفاوتی بگیرد. از وسایلی مثل جای مسواک ، صابون، کف پوش و یا پرده حمام استفاده کنید و رنگ و بافت به فضای حمام اضافه کنید. مزیت این روش قابل تعویض بودن و جایگزینی راحت این وسایل است.

پرده ی حمام بازسازی حمام

قفسه ها را خلوت کنید.

بطری های شامپو، وسایل بهداشتی ، اشانتیون ها و لوسیون ها معمولا فضای زیادی از حمام شما را اشغال می کنند اما چیدن و جا دادن همه وسایل همیشه راهکار جذابی نیست. چیزهایی که هر روز به آن احتیاج دارید را در معرض دید بگذارید و بقیه وسایل را دور ریخته یا در کمدها نگه دارید.

حمام با دیوار رنگ سبز و چوب

اگر همچنان فضای کافی برای وسایل خود ندارید، به فضاهای بی استفاده دقت کنید. استفاده از فضای زیر روشویی و یا قرار دادن کابینت هایی در ارتفاع می تواند راهکار ساده ای برای نگه داری وسایل شما در حمام باشد.

در ادامه می توانید نمونه هایی از تغییرات کم هزینه در حمام را مشاهده کنید.

[image-comparator left=”https://nstudioz.com/wp-content/uploads/1-small-beige-bathroom.jpg” right=”https://nstudioz.com/wp-content/uploads/1-coral-wall-paint-color-small-bathroom.jpg” width=”75%” classes=”hover”][/image-comparator]

[image-comparator left=”https://nstudioz.com/wp-content/uploads/2-simple-small-white-bathroom.jpg” right=”https://nstudioz.com/wp-content/uploads/2-remodeled-wallpaper-new-bathroom.jpg” width=”75%” classes=”hover”][/image-comparator]

[image-comparator left=”https://nstudioz.com/wp-content/uploads/3-wood-entire-wall-storage-bathroom.jpg” right=”https://nstudioz.com/wp-content/uploads/3-gray-color-entire-wall-storage-bathroom.jpg” width=”75%” classes=”hover”][/image-comparator]

[image-comparator left=”https://nstudioz.com/wp-content/uploads/4-white-old-bathroom.jpg” right=”https://nstudioz.com/wp-content/uploads/4-black-and-white-renovated-bathroom.jpg” width=”75%” classes=”hover”][/image-comparator]

[image-comparator left=”https://nstudioz.com/wp-content/uploads/5-old-simple-bathroom.png” right=”https://nstudioz.com/wp-content/uploads/5-modern-black-and-white.jpg” width=”75%” classes=”hover”][/image-comparator]


منبع: houzz.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن