تصاویر قبل و بعد دکوراسیون خانه

تصاویر قبل و بعد دکوراسیون خانه

مشاهده ی تغییرات صورت گرفته در خانه ها همیشه برای افراد جالب و جذاب است. در این مطلب ضمن نمایش تصاویری از قبل و بعد دکوراسیون خانه ها به توضیحاتی کوتاه در خصوص هر فضا می پردازیم.

بازسازی نشیمن و آشپزخانه

تصویر اول نشان دهنده ی نشیمنی با کفپوش موکت، رنگهای یکنواخت، مبلمان نامتناسب و قدیمی است.
اما در تصویر دوم، برداشته شدن دیوار آشپزخانه اولین نکته ای است که جلب توجه می کند. در کنار آن ورود نور طبیعی به فضا، تغییر کفپوش ها از موکت قدیمی به کفپوش چوبی براق و استفاده از مبلمان مناسب و جدید با رنگ های شاد باعث شده خانه به طور کامل دگرگون شود.

بازسازی نشیمن

اصلی ترین مشکل فضای اولیه عدم کنترل صحیح نور طبیعی است. یکنواختی رنگ زرد و کفپوش قدیمی بدون فرش در کنار عدم تناسب مبلمان استفاده شده با مساحت اتاق، باعث خالی به نظر رسیدن این نشیمن وسیع شده است.
بعد از تغییرات،اضافه شدن پرده ها به کنترل نور کمک کرده و تابلوهای آبی رنگ و کوسن ها رنگ و تنوع را به اتاق آورده اند.لوستر و لامپ های رومیزی به عنوان تجهیزات نورپردازی مناسب یک نشیمن به خوبی در نقاط مناسب نصب شده اند.
نهایتا استفاده از مبلمان بزرگی که متناسب با ابعاد اتاق هستند باعث شده اتاق خالی به نظر نرسد.

بازسازی اتاق تلویزیون

در بازسازی این اتاق اهمیت کفپوش در ایجاد فضایی گرم و متفاوت به خوبی مشخص است. فضای اولیه بدون رنگ و کاملا بی روح است. نکته ی مثبت این اتاق پنجره های نورگیر مناسب است.
پس از بازسازی، کفپوش چوبی با رنگ گرم و تیره استفاده شده و رنگ دیوار ها از خاکستری بی روح اولیه به رنگ کرمی گرم ملایم تغییر کرده. نورپردازی به صورت توکار شده و سایر تغییرات با عناصر متحرک دکوراتیو مثل گلدان ها صورت گرفته.در یکی از مطالب محبوب سایت می توانید تصاویر بیشتری از دیوار های پشت تلویزیون ببینید.

بازسازی سرویس بهداشتی

این حمام و توالت مساحت و ابعاد مناسبی دارد و مشخص است قابلیت تبدیل شدن به فضایی کاملا متفاوت را دارد. در حال حاضر فضا تک رنگ و بی روح است، نور پردازی مناسبی صورت نگرفته و کفپوش ها و کابینت ها قدیمی به نظر می رسند.
برداشتن دیوار سمت چپ باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا شده و نور طبیعی بخش پشتی را به فضای جلو آورده است.استفاده از رنگ های تیره و و روشن با ایجاد تضاد مناسب، تنوع رنگی نسبتا مناسبی به فضا داده. در کنار این ها، استفاده از گیاهان روح تازگی را به فضا وارد کرده و باعث شده این سرویس بهداشتی بسیار زنده تر از گذشته به نظر برسد.اگر از تصمیم خود برای ایجاد تغییر در سرویس بهداشتی خانه مطمئن هستید حتما مطلب راه هایی برای نورپردازی حمام  را مطالعه کنید.

تغییر دکوراسیون نشیمن و آشپزخانه

 تصویر اول نشان می دهد که این فضا با داشتن نورگیر خوب و ارتباط مناسب بین نشیمن و آشپزخانه، پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به فضایی جذاب دارد. اما مبل چرمی تیره رنگ و دیوارهای سفید بی روح باعث شده اند که اتاق چندان به چشم نیاید.
استفاده از رنگ های خنثی و گرم در دیوار ها و آوردن accent color سرخابی به اتاق و استفاده از کمی رنگ زرد، ضمن حفظ آرامش ، فضا را پرانرژی و جذاب کرده است.
تجهیزات نورپردازی ای مانند چراغ آویز سرخابی بالای میز ناهارخوری وچراغ زمینی سمت راست در کنار آینه، به تامین روشنایی مناسب نشیمن کمک کرده اند.برای درک اهمیت نورپردازی، حتما یکی از بهترین مطالب ما در خصوص نورپردازی نشیمن را مطالعه کنید.

تغییر دکوراسیون ناهارخوری

فضای کهنه و قدیمی اولیه تنها دو نکته ی مثبت دارد، میز و صندلی های زیبا و پنجره ی نورگیر بزرگ. بقیه ی عناصر اتاق را شبیه به یک انبار کرده اند.
بعد از انجام تغییرات، کنترل نور با پرده ای ساده و استفاده از چراغ های زمینی ،در کنار تغییر رنگ دیوار و نصب تابلویی بزرگ باعث شده رنگ و نور در اتاق به خوبی مدیریت شوند. استفاده از دروار باعث شده اتاق صرفا محلی برای غذاخوری نباشد و بتوان در مواقع دیگر برای مطالعه و سرگرمی هم در آنجا حضور پیدا کرد.


امیدواریم  تصاویر قبل و بعد دکوراسیون و نکات ذکر شده شما را در تغییر دادن فضای فعلی خانه تان مصمم تر کرده باشد. به یاد داشته باشید هرچند در ابتدا ایجاد تغییرات سخت به نظر می رسد، اما در نهایت زمان اجرا و ساخت سپری می شود و پس از آن می توانید برای مدتی طولانی از فضای جدید لذت ببرید. اگر می خواهید تغییری در خانه تان ایجاد کنید، می توانید به راحتی با استفاده از فرم مشاوره ی آنلاین طراحی داخلی نظر کارشناسان وبسایت را جویا شوید.


منبع تصاویر:
hgtv.com

ارسال پاسخ

یازده + 2 =

در مسابقه شرکت کنید
برنده ی بیش از 500 هزارتومان جایزه باشید.

انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری
مطالب قبلی را بخوانید
نکاتی برای تامین روشنایی و نورپردازی نشیمن

نورپردازی لایه بندی شده مساله ای ست که در مطالب قبلی در مورد آن صحبت کرده ایم(اینجا) با نگاهی به...

بستن