انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

یاد بگیرید چطور طرح و نقش پارچه ها و کاغذ دیواری را در دکوراسیون هماهنگ کنید

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 1043 بازدید

ممکن است شما هم از به کار بردن سطوح و وسایل ساده و تک رنگ در فضای منزلتان خسته شده باشید و علاقمند به ایجاد تنوع باشید. یکی از راه های ایجاد تنوع، استفاده از نقش ها در طراحی داخلی است. الگو ها و نقش ها دکوراسیون فضا را پخته تر جلوه می دهند و جذابیت بصری ایجاد می کنند. این نقش ها می توانند در سطوح مختلف مثل کفپوش، پارچه ی مبل، کاغذ دیواری، اکسسوری ها و… به کار گرفته شوند.

نقش ها و الگو ها تنوع بسیار زیادی دارند، به همین دلیل انتخاب و ترکیب آن ها می تواند فرآیندی چالش برانگیز باشد. در این مطلب با نکاتی آشنا می شوید که به شما کمک می کنند انتخابی راحت تر و حرفه ای تر داشته باشید. با ما همراه باشید.

انتخاب نقش ها

هنگامی که می خواهید الگوها و نقش هایی را برای به کار بردن در دکوراسیون منزلتان انتخاب کنید، پیش از هر چیز لازم است تعیین کنید که می خواهید فضای مورد نظرتان چه سبک و ظاهری داشته باشد. برای مثال نقش های گلدار به فضای خانه ی شما ظاهری فانتزی و زنانه می دهند، در حالی که نقش هایی از حیوانات در فضا حسی مسحور کننده و عجیب ایجاد می کنند. بنابراین قبل از انتخاب نقش ها باید به حال و هوای کلی مورد نظرتان و اینکه چه نقشی می تواند آن را ایجاد کند فکر کنید.

چگونه ار نقش ها در دکوراسیون خانه استفاده کنیم

 

چگونه نقش و طرح پارچه ها را با هم ترکیب کنیم؟

1- تنوع نقش ها

حداقل از 3 نقش متفاوت با مقیاس های مختلف در فضای یک اتاق استفاده کنید. به عنوان مثال نقشی بزرگ، نقشی متوسط و نقشی کوچک؛ یا یک نقش بزرگ و دو نقش متوسط.

2- قانون 60/30/10

در ترکیب نقش ها در دکوراسیون، برای ایجاد تعادل از قانون 60/30/10 استفاده کنید. به این ترتیب که 60 درصد از فضا را به نقش مورد علاقه تان، 30 درصد از آن را به نقش انتخابی دوم و 10 درصد را به نقش سوم اختصاص دهید.

3- توزیع متعادل نقش ها در اتاق

 نقش ها را به طور مساوی در اتاق توزیع کنید. اگر مقدار زیادی از آن ها در یک طرف اتاق مورد استفاده قرار گرفته باشد، کلیت اتاق نامتعادل به نظر می رسد.

4- نقش ها را بشکنید.

چند نقش را در کنار یکدیگر قرار ندهید و آن ها را با سطوح تک رنگ بشکنید. چشم به فضایی برای استراحت احتیاج دارد. تعداد زیادی از نقش ها در کنار هم حس شلوغی و بی نظمی را منتقل می کند.

5- رنگ بندی نقش ها

– پیش از اینکه ذهنتان را درگیر طرح ها و نقش ها کنید، در مورد ترکیب رنگی ای که می خواهید به آن برسید تصمیم بگیرید. برای مثال در نظر بگیرید که رنگ های گرم بیشتر به فضای شما می نشینند، رنگ های سرد و یا ترکیب این دو. در نهایت یک یا دو رنگ اصلی و یک یا دو رنگ فرعی انتخاب کنید.

– سعی کنید برای نقش های مختلف رنگ هایی را انتخاب کنید که به یک شدت هستند.

– بهتر است نقش ها پر از رنگ های متفاوت نباشند. پارچه هایی که دارای تن های مختلف یک رنگ هستند، می توانند در اتاق عمق ایجاد کنند و به آن شخصیت بدهند؛ علاوه بر این همیشه به روز باقی می مانند.

چگونه ار نقش ها در دکوراسیون خانه استفاده کنیم

پرکاربردترین نقش ها و نحوه ی استفاده از آن ها در طراحی دکوراسیون

همانطور که گفته شد میلیون ها نقش در طرح های متفاوت وجود دارد، به همین دلیل شاید انتخاب نقش برای دکوراسیون داخلی دشوار به نظر برسد. در ادامه چند نمونه از پرکاربردترین نقش ها در طراحی داخلی را به همراه ویژگی هایشان به شما معرفی می کنیم:

1- طرح داماسک یا داماس

مشخصات: سنتی و رسمی

استفاده های معمول: کاغذ دیواری، مبل ها یا صندلی های تکی

هماهنگ می شود با نقش های: راه راه و گلدار با طرح ظریف

کاربرد طرح ها و نقش ها در معماری داخلی

 

2- پارچه یا کاغذ دیواری زیگزاگ

مشخصات: بسته به مقیاسش می تواند حال و هوای متفاوتی ایجاد کند. این نقش در اندازه ی درشت، برجسته و پرانرژی است در حالی که در اندازه های ریزتر رسمی و سنتی به نظر می رسد.

استفاده های معمول: در سطح ها و وسایل کوچک بسیار خوب عمل می کند. مانند بخشی از پرده، رومیزی و کوسن. اما اگر می خواهید از این نقش در مقیاسی بزرگ استفاده کنید، استفاده از این طرح در دیوار شاخص و کفسازی با انواع کفپوش ها(مانند فرش و موکت) را به شما پیشنهاد می کنیم.

هماهنگ می شود با نقش های: به خوبی با هر طرحی هماهنگ می شود، در صورتی که رنگ هایشان همخوانی داشته باشد.

معرفی انواع طرح یا الگو در دکوراسیون

3- استفاده از پارچه و کاغذ دیواری گلدار

مشخصات: رمانتیک و زنانه

استفاده های معمول: کاغذ دیواری، پرده، روتختی، کوسن ها و مبل های تکی

هماهنگ می شود با نقش های: راه راه؛ همچنین در کنار طرح های هندسی و فانتزی مانند طرح خال خالی در صورتی که در یک رنگ یا طیف باشند خوب به نظر می رسند.

ست کردن طرح ها و نقش ها در خانه

4- پارچه های چهارخانه در دکوراسیون

مشخصات: محافظه کارانه و کلاسیک

استفاده های معمول: پرده ها و کوسن ها.

هماهنگ می شود با نقش: گلدار

ترکیب نقش ها و طرح های مختلف در طراحی داخلی

5- سطوح خال خالی یا خالدار در طراحی داخلی

مشخصات: صمیمی و فانتزی

استفاده های معمول: کوسن ها و عناصر دکوراتیو و تاکیدی

هماهنگ می شود با نقش های: گلدار یا راه راه با رنگ مشابه

استفاده از طرح های فانتزی در دکوراسیون داخلی

6- استفاده از نقش پوست حیوانات در دکور منزل

مشخصات: طبیعی و خاص

استفاده های معمول: فرش، عثمانی ها، کوسن ها و صندلی ها یا مبل های تکی

هماهنگ می شود با نقش های: راه راه و زیگزاگ

آشنایی با انواع طرح ها و الگوهای کاربردی در دکوراسیون داخلی

 

7- طرح های ایکات یا دارایی

مشخصات: خاص و الهام بخش

استفاده های معمول: فرش، پرده، کوسن ها و صندلی یا مبل های تکی

هماهنگ می شود با نقش: راه راه

تلفیق نقش ها و الگوها در دکوراسیون داخلی

8- کالیگرافی(خوشنویسی)

مشخصات: به روز است ودر سبک های مختلف دکوراسیون(مانند کلاسیک و مدرن) به کار می رود.

استفاده های معمول: پرده، کوسن ها، تابلو، صندلی یا مبل های تکی و دیوارها

هماهنگ می شود با نقش های: مثلثی و راه راه

استفاده از الگوی خوشنویسی در دکوراسیون داخلی

9- الگوی مثلثی

مشخصات: مدرن و فانتزی، متناسب با مبلمان اسپرت

استفاده های معمول: کوسن، دیوار شاخص، روتختی، کمدها

هماهنگ می شود با نقش های: راه راه و خال خالی و زیگزاگ

معرفی طرح ها و الگوهای هندسی در طراحی داخلی

10- طرح های ایرانی

مشخصات: دارای هویت ایرانی، رسمی و لوکس

استفاده های معمول: تابلو، کوسن، رومیزی، دیوار پشت کابینت آشپزخانه، مبلمان و پارتیشن

هماهنگ می شوند با نقش های: گلدار با طرحی خلوت و طرح های هندسی ساده

الگوهای ایرانی در طراحی داخلی

امیدواریم این مطلب به شما در انتخاب و ترکیب نقش های مختلف در دکوراسیون منزلتان کمک کرده باشد. چنانچه سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده است، پیشنهاد می کنیم از طریق بخش مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.


منابع:

thespruce.com

bhg.com

freshome.com

  • تمامی مطالب مجله ی انستودیوز پس از ترجمه توسط هیات تحریریه تکمیل می شوند و نکات مناسب خانواده های ایرانی به آن ها اضافه می شود.

Buy Microsoft 98-367 Real Exam Questions And Answers Are Based On The Real Exam

She came over gently holding a small shadow, did not say anything.Xiao Ying cry in her arms. Because, fairy is my little shadow.Many years Microsoft IT Infrastructure 98-367 later, I was always interrupted by an emotionally inexplicable moment when I http://www.passexamcert.com/98-367.html was quiet. I looked at his back, MTA Security Fundamentals Practice Test my Microsoft 98-367 Real Exam Questions And Answers heart began to Microsoft 98-367 Real Exam Questions And Answers hair, I do not know the first round I won or I lost. The motor did not dare to 98-367 Real Exam Questions And Answers go to the motor.How could the motor stop The last time I saw it, I did not know what to say.

The dialogue between them also has Microsoft 98-367 Real Exam Questions And Answers MTA Security Fundamentals Practice Test to be an opportunity and an opportunity time has exceeded its own expansion at this time. Put it on the luggage Microsoft IT Infrastructure 98-367 rack of the 98-367 Real Exam Questions And Answers hard seat Marry. Before we were married, we looked at her and there was no cuteness. The biggest difference between him and others is that he never denies his childish history. Where do you let their sex go Fortunately, Niu Wenhai has 98-367 Real Exam Questions And Answers long thought of this point Niu Changshun and Niu Changfu, you can have such a father in the world is the Microsoft 98-367 Real Exam Questions And Answers life of your life because of his accumulation in the crops under the scorching sun, a whole Microsoft 98-367 Real Exam Questions And Answers 1969 The year is 10 years ahead of schedule. Now why not fight In the past, killing pigs in the past year, pig blood is dripping in the snow.

I can only say that if I was captured, I committed suicide.Not for anything else. After 98-367 Real Exam Questions And Answers Microsoft 98-367 Real Exam Questions And Answers Microsoft 98-367 Real Exam Questions And Answers all, Microsoft IT Infrastructure 98-367 I am a child, playing the mentality of the upper hand I also patronize the car did not ask anything. In the darkness, we flew to the base of the cat MTA Security Fundamentals Practice Test s head unit.I was 18 years old thinking to seize the dog s cat 98-367 Real Exam Questions And Answers s head If only in this way, can only afford to eat their own can not afford this kind of hard work.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن