انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

رنگ پیشخوان و دیوار پشت کابینت را با این روش ها هماهنگ کنید.

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 445 بازدید

کابینت ها بخش اصلی هر آشپزخانه ای هستند. مصالح و رنگ هایی که برای دو عنصر صفحه ی پیشخوان کابینت و دیوار پشت کابینت انتخاب می شود، نقش برجسته ای در عملکرد، رنگبندی و حال و هوای کلی فضا دارند.

در مطالب پیشین سایت در مورد انتخاب مصالح برای پیشخوان آشپزخانه و انواع مصالح مناسب برای دیوار پشت کابینت صحبت کرده ایم. در این مطلب قصد داریم به انتخاب رنگ این دو عنصر و هماهنگ کردن آن ها با یکدیگر صحبت کنیم.

اگر قصد ساختن خانه، بازسازی یا ایجاد تغییر در دکوراسیون آشپزخانه ی منزلتان را دارید و در انتخاب رنگ دچار تردید شده اید، پیشنهاد می کنیم در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

1- استفاده از رنگ های هم خانواده

وقتی شما رنگ دیوار پشت کابینت را با رنگ صفحه ی پیشخوان هماهنگ کنید، نتیجه آن یک جریان رنگی متداوم است که باعث می شود آشپزخانه شما یک دست و مرتب به نظر برسد. ست کردن دیوار پوش با صفحه ی پیشخوان، پس زمینه ساده ای خلق می کند که بسیار پرکاربرد و متعادل است.

 

هماهنگی رنگ پیشخوان و دیوار پشت کابینت

2- ایجاد جذابیت در فضا با استفاده از تضاد در رنگ پیشخوان و دیوار پشت کابینت

یکی دیگر از رویکردهایی که می توانید داشته باشید این است که برای دیوار پشت کابینت رنگی را انتخاب کنید که با رنگ صفحه ی پیشخوان در تضاد باشد؛ در این حالت فضای آشپزخانه ی منزلتان جذاب تر می شود. فراموش نکنید که هنگام انتخاب این رنگ ها باید رنگ های دیگر موجود در آشپزخانه تان را در نظر بگیرید، از جمله کف، عناصر دکوراتیو، لوازم برقی و چارچوب پنجره. رنگ هایی را انتخاب کنید که با طراحی و رنگ بندی کلی آشپزخانه تان همخوانی داشته باشند. فراموش نکنید که در نهایت هدف به وجود آوردن آشپزخانه ای است که فضایی هماهنگ و یکپارچه داشته باشد.

این روش شاید برای آشپزخانه هایی با مساحت کم چندان مناسب نباشد و فضا را شلوغ تر و کوچک تر جلوه دهد.

تضاد تیره و روشن در رنگ پیشخوان و دیوار پشت کابینت

 

3- دیوارپوش های چند رنگ

دیوارپوش ها الزاما نیاز نیست تک رنگ باشند، شما می توانید رنگ های هم خانواده را با هم ترکیب کنید یا نوارهای موزاییکی پیش ساخته چند رنگ بخرید. ممکن است دیوارپوشتان را طوری انتخاب کنید که یکی از رنگ های به کار رفته در آن مطابق با رنگ صفحه ی پیشخوان باشد و عناصر دیگر موجود در فضای آشپزخانه تان را با رنگ های دیگر آن هماهنگ کنید.

چگونه رنگ دیوار پشت کابینت را با رنگ پیشخوان هماهنگ کنیم؟

روش های انتخاب رنگ پیشخوان و دیوار پشت کابینت:

 روش اول: ابتدا صفحه ی کانتر را انتخاب کنید.

اگر در انتخاب مردد هستید و نمی دانید از کجا شروع کنید، ما به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا به سراغ صفحه ی پیشخوان بروید. صفحه ی پیشخوان، فضای کار شما در آشپزخانه خواهد بود و مقدار قابل توجهی از بودجه شما را به خود اختصاص می دهد. همچنین گستره طرح و رنگ برای مصالح پوشش دهنده صفحه ی کانتر  به نسبت تنوع طرح و رنگ مصالح دیوار پشت کابینت، محدود تر است.

اگر برای صفحه ی پیشخوان رنگ یا طرحی شاخص انتخاب می کنید، می توانید برای صفحه ی پشت کابینت مصالحی با طرحی ساده یا رنگی خنثی انتخاب کنید تا صفحه ی کانتر بیشتر جلب توجه کند.

روش دوم: ابتدا دیوار پشت کابینت را انتخاب کنید.

چنانچه پیش از اینکه مصالح صفحه کانتر را انتخاب کنید، از مصالحی برای دیوار پشت کابینت خوشتان آمده است، ابتدا آن را انتخاب کنید. سپس برای پیشخوان مصالحی با ساده و تک رنگ یا با رنگی خنثی انتخاب کنید که باعث به چشم آمدن دیوار پشت کابینتتان شود.

روش سوم: برای هر دو از یک مصالح و یک رنگ استفاده کنید.

اگر می خواهید فضا یکپارچه و هماهنگ به نظر برسد و تضاد را به حداقل برسانید، می توانید برای صفحه ی پیشخوان و دیوار پشت کابینت از متریال یکسان استفاده کنید. علاوه بر این در این روش مصالح کمتر هدر می روند.

در این روش می توانید با به کارگیری خلاقیت در اجرا جلوه های متنوعی ایجاد کنید. برای مثال مصالح مورد نظر در صفحه ی پیشخوان به صورت سنگ یکپارچه باشد و در دیوار پشت کابینت در قطعات کوچک و تایل مانند اجرا شود.

استفاده از مصالح یکسان برای پیشخوان و صفحه کابینت

به این ایده ها توجه کنید:

* قبل از اینکه دیوارپوش مورد نظرتان را بخرید یا نصب کنید، نمونه ای از آن را در کنار صفحه ی پیشخوان مورد نظرتان نگه دارید تا از همخوانی آن ها با هم مطمئن شوید.

* دو رنگ غالب و یک رنگ تاکیدی انتخاب کنید. بهتر است دو رنگ غالب ساده و مکمل هم باشند. از رنگ تاکیدی برای ایجاد انرژی در فضا و کمک به مرتبط کردن دو رنگ اصلی و ایجاد انسجام کلی در فضا استفاده می گردد.

یکی از پر طرفدارترین ترکیب ها، استفاده از کابینت های سفید به همراه صفحه ی کانتر مشکی رنگ است که گزینه ای برای ایجاد تضاد در فضاست.

* پس از انتخاب رنگ پیشخوان و دیوار پشت کابینت می توانید با اضافه کردن اکسسوری ها پالت رنگی آشپزخانه تان را تکمیل کنید. برای مثال انتخاب اکسسوری ها در رنگ های قوی و سرزنده مانند قرمز یا نارنجی می تواند فضای آشپزخانه را پر انرژی تر کند. یا رنگ های خنثی و متالیک با انتقال نور(مانند فلزات) موجب می شوند فضا روشن تر و دلبازتر به نظر برسد.

انتخاب رنگ صفحه ی پیشخوان و دیوار آشپزخانه

 

امیدواریم با مطالعه ی این مطلب اطلاعات مفیدی در خصوص تطابق رنگ پیشخوان و دیوار پشت کابینت دریافت کرده باشید. چنانچه احساس می کنید برای هماهنگ کردن رنگ ها در آشپزخانه ی منزلتان احتیاج به مشورت دارید، حتما سوالاتتان را با کارشناسان ما در بخش مشاوره در میان بگذارید.


منابع:

homeguides.sfgate.com

sebringdesignbuild.com

www.houzz.com

  • تمامی مطالب مجله ی انستودیوز پس از ترجمه توسط هیات تحریریه تکمیل می شوند و نکات مناسب خانواده های ایرانی به آن ها اضافه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن