انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

معرفی چند نمونه از پارتیشن های مناسب برای منزل و محل کار

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 683 بازدید

استفاده از دیواره های جدا کننده یا پارتیشن های مناسب در خانه های امروزی بسیار پرکاربرد است. چه در یک آپارتمان کوچک زندگی کنیم یا در یک خانه ی دلباز، گاهی احتیاج داریم دید به فضایی را محدود کنیم، در گوشه ای فضایی شخصی برای کار یا مطالعه ایجاد کنیم یا به یک فضا چند عملکرد مختلف بدهیم، بدون اینکه بخش های مختلف آن را کاملا از هم جدا کنیم. به خصوص برای خانه هایی که به صورت پلان باز طراحی شده اند، استفاده از پارتیشن ها از نظر بصری محدوده ی فضاها را از هم تفکیک می کند بدون اینکه موجب دلگیر و کوچک به رسیدن فضا شود.

علاوه بر این پارتیشن ها اگر درست انتخاب شوند، می توانند به عنوان عنصری لوکس و زیبا در دکوراسیون خانه حضور داشته باشند و کاراکتر خاصی را به فضای خانه اضافه کنند.

در یکی از مطالب پیشین مجله چند نمونه از جدا کننده های مناسب برای فضای داخلی خانه را بررسی کردیم. در این مطلب قصد داریم نمونه های دیگری از پارتیشن ها را به شما معرفی کنیم که علاوه بر فضاهای مسکونی، برای فضاهای اداری و تجاری نیز قابل استفاده هستند. در ادامه با ما همراه باشید.

1- پانل تراک های تصویری

این پانل های سبک، نازک و منعطف، با جنس ها و طرح های متنوع خود می توانند فضا را تحت تاثیر قرار داده و جذابیت خاصی به آن ببخشند. پانل تراک ها مانع نفوذ سر و صدا نمی شوند، به صورت کشویی هستند و در مواقع مورد نیاز به حالت های مختلف در کناره ها یا وسط جمع می شوند و دو فضا را مجددا با هم ادغام می کنند. اگر در فضایی اجاره ای زندگی می کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از این نوع پانل هاست.

پارتیشن مناسب برای خانه

این پرده ها در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار موجودند و امکان چاپ طرح های دلخواه در دو طرف آن ها وجود دارد.

جداکننده های مناسب برای فضای خانه

2- پارتیشن طنابی

می توانید با استفاده از طناب های رنگی یا کنفی و یک چهارچوب، پارتیشن هایی ساده، متفاوت و کم هزینه برای جداسازی فضاهایتان بسازید.

ساخت پارتیشن با طناب

3- پارتیشن کشویی(ریلی)

یکی از روش‌های جداسازی فضاها از هم، استفاده از درها و صفحات کشویی است. این نوع جداکننده ها ضمن اینکه در محل خود نصب می شوند، متحرک بوده و می توانند در مواقع دلخواه به راحتی فضای مورد نظر شما را تفکیک یا محصور کنند. پارتیشن های کشویی از تنوع زیادی برخوردارند و می توان آن ها را در جنس، رنگ و طرح های مختلف به صورت شفاف، آینه ای، مشبک و… تهیه نمود. میزان عبور نور از این پارتیشن ها با توجه به جنس و طرحشان می تواند متفاوت باشد. اگر این دیواره ها از سقف تا کف را بپوشانند و از مصالح آکوستیک تهیه شده باشند، می توانند عبور صدا را نیز کنترل کنند.

به طور کلی دیوارهای جدا کننده ریلی دوام و ثبات بیشتری نیز دارند؛ به همین دلیل برای فضاهای استیجاری یا موقت، پیشنهاد نمی شوند.

دو نکته‌ی قابل توجه:

پیش از انتخاب پارتیشن های کشویی باید به دو نکته توجه کنید:

1- اغلب دیواره های کشویی دارای ریل هایی هستند که دیواره در امتداد آنها حرکت می کند. با توجه به فضای منزلتان باید مسیر مناسب قرارگیری ریل ها را مد نظر قرار دهید و مطمئن شوید که کف و سقف اتاق امکان نصب این ریل ها را دارد.

2- نکته دیگر فضای کافی برای نگهداری قطعات جمع شده ی دیوار در هنگام باز بودن آن است.

تفکیک فضاها با استفاده از جداکننده

ایده ای برای تفکیک فضای خانه

4- اجرای پارتیشن به کمک میله های فلزی

این نوع پارتیشن ها لوکس و مدرن هستند و در ترکیب با متریال های دیگر به شیوه های بسیار متنوعی اجرا می شوند. به نظر می رسد که میله های فلزی گزینه ای مناسب برای تفکیک فضاهای کم ارتفاع ، باشند. این عناصر باریک و عمودی، با هدایت نگاه ها به سمت سقف، فضا را مرتفع تر جلوه می دهند.

جداکردن فضاهای منزل با استفاده از میله های فلزیاستفاده از میله های عمودی برای تفکیک فضاهای خانه و محل کار

5- بامبو

استفاده از چوب های بامبو، می تواند ایده ای خلاقانه و متفاوت برای ساختن پارتیشن باشد. ساخت پارتیشن به کمک یک قاب چوبی و این متریال کم هزینه که فرمی طبیعی دارد، می تواند جلوه ای دوست داشتنی و صمیمی به فضای خانه ببخشد.

استفاده از بامبو در طراحی داخلی خانه

6- باکس های سبز

می توانید با استفاده گلدان ها و باکس های سبز -که درون قاب هایی تعبیه شده اند- علاوه بر تفکیک فضاها بر کیفیت آن ها بیفزایید و از این طریق گیاهان را به فضای داخلی منزل خود بیاورید.

لطافت فضای داخلی با استاده از پارتیشن های گیاهی

استفاده از باکس گل به عنوان جداکننده

7- قفسه های کاربردی

با سفارش دادن یا خرید قفسه هایی کاربردی با طرح های خلاقانه، می توانید علاوه بر جدا کردن فضاهایتان، فضایی برای قرار دادن کتاب و وسایل دکوراتیو داشته باشید. یک قفسه ی کتاب دکوراتیو و زیبا می تواند دیوار جداکننده و نقطه ی کانونی فضای منزل شما باشد.

طراحی قفسه های خلاقانه به عنوان پارتیشن

استفاده از قفسه های دکوراتیو به عنوان جداکننده در فضای داخلی

8- دیوار جداکننده مشبک

این سطوح جداکننده ی سبک، نور و روشنایی را به صورت کنترل شده از خود عبور می دهند و ارتباط بصری بین فضای دو طرف را حفظ می کنند؛ همچنین با طرح های هندسی و زیبای خود یک اثر هنری محسوب می شوند و باعث می شوند فضا غنی تر و جذاب تر به نظر برسد. این پارتیشن ها می توانند ثابت یا متحرک باشند.

در انتخاب طرح و متریال این دیواره ها باید به عناصر دیگر در دکوراسیون فضا، مثل رنگ و مصالح کفپوش، رنگ دیوار و… توجه کنید. برای هماهنگی بیشتر فضا با دیواره های مشبک، می توانید موتیف (طرح) دیواره را درون فضای خانه تان(برای مثال در عناصر دکوراتیو یا میز عسلی) تکرار کنید.

دیواره های مشبک و طرح دار به عنوان جدا کننده

9- نوارهای چوبی

چوب، متریالی طبیعی و مطلوب برای فضاهای داخلی است، که طرفداران بسیاری دارد و همیشه به روز است. چند نوار چوبی تراش خورده و کشیده، به سادگی توانند به نقطه ی کانونی  فضا تبدیل شوند.

پارتیشن های چوبی برای فضای خانه و محل کار

با استفاده از انواع متحرک این نوار ها، می توانید میزان نفوذ نور و دید به فضا را در زمان های مختلف، به دلخواه خود تنظیم کنید.

طراحی پارتیشن با استفاده از نوارهای چوبی

نمونه های دیگر دیوار جداکننده

انواع دیگر دیوار جداکننده مانند بلوک های شیشه ای، بلوک های لگویی و پارتیشن های متحرک در کانال انستودیوز به اشتراک گذاشته شده اند که می توانید با کلیک روی هرکدام، آن ها را مشاهده کنید.

امیدواریم این مطلب به شما در پیدا کردن ایده های مناسب برای تفکیک فضاهای مورد نظرتان کمک کرده باشد. چنانچه در انتخاب پارتیشن مناسب برای منزل یا محل کارتان دچار تردید شدید یا سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده است، پیشنهاد می کنیم از طریق بخش مشاوره با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان ما در زمانی مناسب پاسخگوی شما باشند.

Most Popular 1Z0-061 Exam Practice PDF For Oracle Database

Crying or not crying, I do 1Z0-061 Exam Practice PDF not Oracle 1Z0-061 Exam Practice PDF know.I only know Oracle Database 1Z0-061 that my heart has become firm at the moment when I go out. Each team member should be able to master Oracle 1Z0-061 Exam Practice PDF Oracle Database 12c: SQL Fundamentals the capabilities of Oracle 1Z0-061 Exam Practice PDF the amphibious warfare instead of the traditional Scout Oracle 1Z0-061 Exam Practice PDF s a rope knife to solve the problem. Why do you want to go I would like to mind, girl, that is 1Z0-061 Exam Practice PDF also from you ah Hey, you look slowly.

Jia Cheng continued to speak, you think, a group of servants Oracle Database 12c: SQL Fundamentals corrupt, do not play it tight, do not matter, we put this servant out of the house, not Oracle 1Z0-061 Exam Practice PDF nothing Before the liberation of large families, as long as the owner is not corrupt, you can hold your home. Reluctantly follow the dry god mother gone.evening, godmother do dishes, put wine on the table. Green skin are cheeky squeeze the table, Oracle Database 1Z0-061 without a penny ma hand rub, shout, good, I forgot, first by thirty, waiting for you. She admired herself as honorable.Pilots have completely lifted the flight suit, without any cautiousness and psychological barrier, saying that you are a kindergarten occupation Oracle 1Z0-061 Exam Practice PDF Oracle 1Z0-061 Exam Practice PDF habit and treat me as your primary school student. As a result, Oracle 1Z0-061 Exam Practice PDF they do not feel 1Z0-061 Exam Practice PDF boring but 1Z0-061 Exam Practice PDF feel exceptionally moist, repeat the procedure in the hut.

Oracle Database 1Z0-061 Dare to resist the army is not a good soldier, but dared to object on the battlefield, is a good Oracle 1Z0-061 Exam Practice PDF Oracle 1Z0-061 Exam Practice PDF soldier, because he dared to Oracle Database 12c: SQL Fundamentals die for the object I Ask him Do you understand this truth Need to explain it I really did not know that year, so silly standing. What brigade they came over.Head high squadron up to hammer me.A minister said Let him say something.He must have something to say. Disappear in the depths of the jungle.My hand lifting the knife soft down at once. Therefore, there are many migrant workers who will continue to move 1Z0-061 Exam Practice PDF logs in other places. Into the blockade line, into the village entrance.My leg is soft.Do you know what a bloodstream is I tell you, what I see with my own eyes is the bloodstream. I now recall that actually my understanding of the war against military personnel, especially the soldier soldiers, began to take 1Z0-061 Exam Practice PDF shape at that time.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن