مرحله به مرحله ی بازسازی نشیمن- سبک خاص شما چیست؟

مرحله به مرحله ی بازسازی نشیمن- سبک خاص شما چیست؟

در دو مطلب قبلی از برنامه ریزی پیش از شروع کار و لزوم مشخص بودن قصد شما از بازسازی نشیمن و پذیرایی خانه گفتیم، در این قسمت از مطالب «مرحله به مرحله ی بازسازی نشیمن» می خواهیم به شما در پیدا کردن سبک یا استایل مناسبتان کمک کنیم.در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید

برای اینکه بدانید سبک مناسب شما چیست، باید مدتی وقت بگذارید و باخود فکر کنید، فرضا باید بدانید به نظر شما یک نشیمن رنگارنگ جذاب است یا یک نشیمن مینیمالیست با رنگ های کم؟ یا چیدمانی التقاطی از وسایل مختلف و خاص را دوست دارید؟ این سوالات پاسخ روشنی ندارند، اما دانستن پاسخ این سوالات باعث می شود بتوانید استایل یا سبک خودتان را بشناسید، فهم این که دوست دارید نشیمن خانه تان چه استایلی داشته باشد یکی از مهم ترین نکات در برنامه ریزی برای دکوراسیون و بازسازی نشیمن خانه است.
کمی زمان صرف کنید و به اطرافتان دقت کنید، خانه ی خودتان، خانه ی دوستانتان و اتاق هایی که طراحان حرفه ای کار کرده اند را بررسی کنید و سبکی که شما را جذب می کند پیدا کنید. پس از این کار می توانید سلیقه و ویژگی های خاصی که نشان دهنده ی شما و ویژگی های شخصیتان است را وارد فضا کنید. در ادامه ببینید چگونه این کار ممکن است.

خانه ی خودتان را بررسی کنید
اگر قصد بازسازی دارید، مشخص است که می خواهید چیزی را در فضای کنونی تغییر بدهید، اما احتمالا چیز هایی هست که می خواهید در فضای فعلی خانه تان حفظ کنید، این ها چه مواردی هستند؟ ببینید کدام اتاق خانه تان، اتاق مورد علاقه ی شماست و چرا این اتاق را دوست دارید، مثلا اگر اتاق خواب را دوست دارید، دلیل آن چیست؟ آیا فضای رمانتیکی که کاغذ دیواری گلدار آن ایجاد کرده باعث علاقه ی شما به فضا شده؟ آیا آشپزخانه تان را به خاطر ظاهر مدرن و سیلور آن دوست دارید؟
وقتی عواملی که شما را به خانه تان علاقه مند می کنند شناسایی کردید، می توانید برخی از آن ها را در نشیمن خانه تان به کار ببرید.

small-living-room

طرح های متفاوت را بررسی کنید
چند مجله ی طراحی و دکوراسیون تهیه کنید، و هر صفحه ای که از نظرتان جذاب است جدا کنید، بعد بررسی کنید که در مجموعه ی تصاویری که جمع آوری کرده اید، چه عناصر مشترکی وجود دارد؟ آیا مینیمالیستی هستند؟ حالتی هنری و پر جزییات دارند؟ پر از رنگ های شاد هستند؟ یا تنها از یک رنگ خاص استفاده کرده اند؟
وقتی که عوامل جذب کننده ی سلیقه تان را شناسایی کردید، حتما یادداشت کنید که چه چیزی در آن ها مشترک بوده، با این کار می توانید مساله ی اصلی برای فهم سبک مورد علاقه تان را شناسایی کنید.

از خانه خارج شوید و به فضاهای زیبای اطراف سری بزنید
طراحان معروف می گویند، باید به تمام جزییات اطرافتان دقت کنید. نه فقط اینترنت و مجله ها و تلویزیون، بلکه در زندگی حقیقی، مثلا به رستوران ها برید، موزه ها را بازدید کنید، یعنی به جاهایی برید که قبلا نرفته اید، حتی می توانید به بازدید بناهای تاریخی برید، تمام این فضاها عناصر طراحی ای در خود دارند که می‌توانید آن ها را در بازسازی فضای خانه تان به کار ببرید.
آیا ممکن نیست به اتاق آینه کاری شده ای در یک بنای تاریخی علاقه مند شوید؟ یا پنجره های رنگی یک پنج دری در خانه ای سنتی شمارا به خود جذب کند؟ ممکن است نورپردازی یک رستوران برای شما جذاب به نظر برسد. قرار نیست حتما همان اتفاقی که در یک خانه ی قاجاری یا رستورانی مدرن رخ داده در خانه ی شما هم پیاده شود، ولی می توانید با بهره گیری از ایده های ناب طراحان قدیمی و جدید، ایده هایی نو برای خانه ی خودتان پیدا کنید.(تصویر زیر شیشه کاری های زیبای مسجد جامع یزد را نشان می دهد)

عوامل منفی را حذف کنید
حالا باید به مواردی فکر کنید به نظرتان نازیبا آمده، مثلا هنگام پیاده روی، رستورانی را دیده اید که به نظرتان اصلا دعوت کنندگی و جذابیت معماری نداشته است. صفحات مجلات را به یاد بیاورید، چرا برخی صفحات را به راحتی ورق زده اید و از آن گذشته اید؟ چه عاملی باعث شده پیاپی از این صفحات عبور کنید؟ مبلمان تجملاتی و براق؟ تزیینات بیش از حد؟ تکرنگ بودن و یکنواختی فضا؟ تمام عنصرهایی که دوست ندارید را حذف کنید، اجازه ندهید این عناصر در فضای جدیدی که می خواهید ایجاد کنید حضور داشته باشند. شاید هنوز ندانید دقیقا چه چیزی را دوست دارید، اما باید بدانید چه چیزهایی را قطعا در فضای جدید نمی خواهید.

نشیمن نازیبا

با انجام این مراحل می توانید متوجه شوید سبک مناسب شما برای طراحی فضای داخلی خانه تان چیست، در قسمت بعدی این مطالب، به 4 سوال مهمی که باید از خودتان بپرسید خواهیم پرداخت.حتما در روزهای آینده با انستودیوز همراه باشید.


با کمک مطالب سایت : hgtv.com


ارسال پاسخ

14 − سه =

در مسابقه شرکت کنید
برنده ی بیش از 500 هزارتومان جایزه باشید.

انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری
مطالب قبلی را بخوانید
دیوار خانه تان را خودتان تغییر دهید

خرید مبلمان یا استفاده از تابلو های نقاشی می تواند یک اتاق را آراسته کند اما برای تغییر واقعی یک...

بستن