انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

ایده هایی برای طراحی و دکوراسیون ورودی خانه

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 599 بازدید

فضایی که به محض کلید انداختن به در خانه وارد آن می شویم یا همان «لابی ورودی» از فضاهای مهم خانه به شمار می آید چرا که این فضا پل ارتباطی میان فضای بیرونی و فضای داخلی خانه است. علاوه بر این وقتی فردی به منزل شما می آید، نخست در این فضای ورودی قرار می گیرد و این فضا یک دید اجمالی از خانه شما و استایل و حال و هوایش به مهمان های شما می دهد. یک ورودی زیبا و طراحی شده می تواند حس خوش آمدگویی صمیمانه ای را در مهمانان ایجاد کند.

این فضا در خانه های مختلف ابعاد و شکل های متفاوتی دارد که با توجه به این مساله می توان روش های متفاوتی را برای طراحی آن به کار گرفت. در این مطلب تعدادی از ایده های کاربردی برای دکوراسیون فضای ورودی را بررسی می کنیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

1- از کنج ها استفاده کنید.

برای طراحی دکوراسیون فضای ورودی لزوماً نیاز نیست کار پیچیده ای انجام دهید. اگر در نزدیکی در ورودی یک کنج یا گوشه ی خالی دارید، می توانید از آن برای شاخص کردن ورودی بهره بگیرید. تنها قرار دادن یک صندلی و کوسن روی آن می تواند از مهمانان برای نشستن و درآوردن کفش هایشان قبل از ورود به اتاق دعوت کند.

ایده هایی برای طراحی ورودی خانه های کوچک

2- در خرید وسیله و مبلمان مناسب دقت کنید.

درهنگام انتخاب مبلمان و وسیله برای این فضا حتما ابعاد و ظرفیت فضای ورودی را درنظر داشته باشید. برای مثال  بهتر است نسبت ابعاد جاکفشی یا کمدی که برای نگهداری از کفش ها، چترها و وسایل دیگر از آن استفاده می کنید، نسبت به فضا طوری باشد که افراد بتوانند در آن فضا بنشینند و کفش خود را بپوشند.

 از وسایلی استفاده کنید که متناسب با استایل کلی خانه تان باشد. بهتر است دکوراسیون این فضا با دکوراسیون بخش های دیگر منزلتان در ارتباط باشد و به صورت عضوی جدا دیده نشود. برای مثال اگر در اتاق نشیمن مبلمان سنتی دارید، از یک میز کنسول با طرحی سنتی و زیبا در دکوراسیون فضای ورودی استفاده کنید؛ میز را نزدیک به در خروجی قراردهید و وسایلی مانند کلید، سوئیچ، روزنامه، گلدان گل، قاب عکس یا آینه را روی آن قرار دهید.

ایده هایی برای چیدمان و دیزاین ورودی منزل

3-رنگ دیوار ها

در انتخاب رنگ یا کاغذ دیواری به ابعاد فضایی که در اختیار دارید توجه کنید. اگر فضای لابی ورودی شما بزرگ است هم رنگ های روشن و هم رنگ های تیره می توانند برای آن مناسب باشند. اما اگر فضای ورودی شما کوچک است، استفاده از رنگ های روشن را به شما توصیه می کنیم؛ چرا که این رنگ ها فضا را بزرگ تر نشان خواهند داد. سعی کنید در انتخاب رنگ برای این فضا از رنگ های استفاده شده در دکوراسیون داخلی خانه و نمای خارجی آن بهره بگیرید. برای مثال اگر نمای خارجی خانه خاکستری است و فضای داخلی آن نارنجی و آبی، از تلفیقی از رنگ های خاکستری و نارنجی در ورودی استفاده کنید.

ایده هایی برای طراحی ورودی خانه

4- استفاده از اشیای جذاب و هنری یا ایجاد گالری دیواری

با خلق یک گالری دیواری جذاب، می توانید چیزهایی که شما را به وجد می آورد و علاقه مندی های شخصی خود را به نمایش بگذارید؛ برای مثال تصاویری از مناظر با مکان هایی که دیده اید و دوستشان دارید، یک کلاژ بزرگ از عکس های خانوادگی تان، پرتره های بزرگ، مجسمه ها، نقاشی ها یا المان های دکوراتیو آویز می توانند گزینه های مناسبی برای این فضا باشند. اما دقت داشته باشید که فضای ورودی با وسایل دکوراتیو مختلف شلوغ و بی نظم جلوه نکند. سعی تان براین باشد که در نهایت سادگی آن را تزئین کنید و یک هویت و استایل خاص به آن بدهید.

ایجاد گالری دیواری در فضای ورودی خانه

5-استفاده از آینه

می توانید از آینه به عنوان یک عنصر تاکیدی در راهروی ورودی استفاده کنید. مخصوصا اگر ورودی شما کوچک است قرار دادن آینه راه حل خوبی برای بزرگتر و دلبازتر نشان دادن آن  می باشد. می توانید دو آینه را روی دو دیوار مقابل هم نصب کنید تا انعکاس آن ها در هم بیفتد و فضا را پهن تر و عریض تر نشان دهد. همچنین اگر فضای ورودی تان تاریک است، می توانید آینه را در جایی قراردهید که نور طبیعی به آن بتابد و بتواند آن نور را به قسمت های دیگر منعکس کند.

آینه در دکوراسیون ورودی برای افراد و به خصوص مهمانان عنصری بسیار کاربردی و مناسب است، زیرا قبل از ورود و خروج می توانند خود را در آن ببینند و ظاهرشان را چک کنند. اما اگر فقط جنبه ی تزئینی آینه مد نظر باشد، آینه های دکوراتیو مثل آینه تراش یا آینه های رنگی می توانند جلوه ی زیبا و جذابی به فضای ورودی منزل شما بدهند.

ایده هایی برای چیدمان و دکوراسیون ورودی منزل

6- با آویز ها فضای موردنیازتان را ایجاد کنید.

اگر فضای بزرگی برای طراحی ورودی و استفاده از کمد و وسایل دیگر ندارید، می توانید آویزهایی روی دیوار نصب کنیداز آن ها برای آویزان کردن وسایلی مثل شال ، ژاکت، کلاه، کلید و… استفاده کنید. برای نظم بخشیدن بیشتر به این قسمت می توانید اسم و یا عکس وسیله ی مخصوص آن بخش را در بالای آویز قراردهید؛ با این کار هر عضو خانواده می داند که هرکدام از وسایل را در کدام قسمت باید قرار دهد.

ایده هایی برای طراحی ورودی خانه های کوچک

7-استفاده از لوسترها و چراغ های آویز در ورودی منزل

استفاده از این عنصر در طراحی این فضا خیلی اساسی نیست، اما اگر فضای کافی برای آویزان کردن آن را داشته باشید، می تواند فضای ورودی منزلتان را شاخص تر و با شکوه تر جلوه دهد. دقت داشته باشید چراغ های آویز باید طوری نصب شوند که پایین ترین نقطه شان با کف حداقل 210 سانتی متر فاصله داشته باشد. اگر فضای شما کوچک است استفاده از این عناصر فضا را شلوغ می کند و کوچک تر نشان می دهد. در فضاهای کوچک استفاده از چراغ رومیزی یا لامپ هایی که در کف یا روی دیوار نصب می شوند، مناسب تر است.

نکاتی برای طراحی ورودی منزل

8- قالیچه ها در ورودی منزل

تاکنون به تاثیر قالیچه ها در مجزا کردن یک فضای خاص از بقیه قسمت ها توجه کرده اید؟ یک قالیچه ی کوچک و یا یک رانر را روی زمین در نزدیکی در ورودی قرار دهید. با این کار شما بی آنکه فضا یا اتاق مجزایی را به ورودی اختصاص دهید، به راحتی آن را از سایر فضاها جدا می کنید.

راهنمای طراحی راهروی ورودی خانه

9-استفاده از گیاهان در دکوراسیون ورودی

افزودن گیاهان به فضا راهی بسیار مناسب برای آوردن سبزینگی و سرزندگی طبیعت به داخل خانه است. اگر فضا به شما این امکان را می دهد، می توانید از گیاهان آپارتمانی بزرگ و زیبا استفاده کنید و یا گلدان های کوچک را روی میز و در کنج ها قراردهید. در صورتی که فضای ورودی شما خیلی کوچک و محدود است انتخاب گلدان های آویز از سقف یا دیوار نیز می تواند مناسب باشد. در یکی از مطالب پیشین مجله 10 گیاه مناسب برای نگهداری در آپارتمان را معرفی کرده ایم. مطالعه ی این مطلب به شما در انتخاب گیاه مناسب برای منزلتان کمک خواهد کرد.

مشاوره ی طراحی فضای ورودی مناسب برای منزل

10-پادری در دکوراسیون ورودی

پادری ها از عناصر مهم در فضای ورودی هستند زیرا در مجاورت با فضای بیرون از منزل قراردارند و محافظ کف زمین از رطوبت و گردو خاکی که از بیرون وارد می شود می باشند. در کنار کارکرد پادری جلوی در ورودی، طرح و نوع آن نیز می تواند  در تکمیل دکوراسیون این فضا موثر باشد، پس در انتخاب پادری دقت کنید. بهتر است پادری بافتی مقاوم و رنگی تیره داشته باشد.

نکاتی برای طراحی ورودی آپارتمان

11- خلاقیت خود را برای اختصاصی کردن طرح فضای ورودی به کار بگیرید.

ساخت یک فضای ورودی کوچک شاخص اما منظم و سازمان یافته ممکن است کمی سخت به نظر برسد. سعی کنید به وسایلی متفاوت و خلاقانه به عنوان کمد و فضای نگهداری لوازم فکر کنید. برای مثال یک شاخه ی شکسته ی درخت به جای آویزهای معمول و یا صندوقی چوبی یا چمدان برای نگهداری از کفش ها، می توانند انتخاب هایی متفاوت و لذت بخش برای چیدمان ورودی باشند. همچنین می توانید خودتان کمدها، باکس ها یا طبقه هایی را برای نصب در این فضا طراحی کنید و بسازید یا سفارش دهید.

ایده هایی خلاقانه برای طراحی ورودی خانه

ایده هایی برای طراحی خلاقانه ورودی خانه های کوچک

امیدوراریم ایده های ارائه شده در این مطلب به شما در تصمیم گیری در مورد دکوراسیون ورودی منزلتان کمک کرده باشد. چنانچه احتیاج به مشورت دارید یا سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده است، از طریق بخش مشاوره با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان ما در زمانی مناسب شما را راهنمایی کنند.


منابع:

homedit.com

gharpedia.com

  • تمامی مطالب مجله ی انستودیوز پس از ترجمه توسط هیات تحریریه تکمیل می شوند و نکات مناسب خانواده های ایرانی به آن ها اضافه می شود.

Latest Release ASQ CSSBB Cert

Thus, two tables, each ASQ CSSBB Cert ASQ Certification CSSBB with CSSBB Cert four sides, ASQ CSSBB Cert a total of ASQ CSSBB Cert eight directions, called all directions. She immediately denied ASQ CSSBB Cert this view, she Ruijuan is a genuine female Guanyin, rescue the bodhisattva girl. She recited Six Sigma Black Belt Certification – CSSBB authentic original texts, preserving the dignity of high school students. In addition to supporting ASQ CSSBB Cert yourself, you also have nine diversion workers, even a total of ten of you.

It gradually lost its humanity CSSBB Cert and began to restore its animal nature, so it began to eat and bite like a dog ASQ CSSBB Cert and a wolf. The real cause of ASQ Certification CSSBB the fire, then everyone forgot. Now she leaves us for a big one. Yet When we ignore Niu Wenhai, don t we ignore ourselves ASQ CSSBB Cert and the Six Sigma Black Belt Certification – CSSBB village Our villages almost have to CSSBB Cert remain in place for decades.

Most of the heads in the factory were fighting or being shut down, and the workers CSSBB Cert were busy rebelling. Changsheng did not finish talking and lowered his head, he could not refute Grandpa s suspicion. This is fine. Ning An ASQ Certification CSSBB licked his scalp and remembered that he was better in the same village. He asked strangely Who are you looking for Zhenzhong made a self introduction, saying that Six Sigma Black Belt Certification – CSSBB he came to see Shang Dazhi, the owner of ASQ CSSBB Cert the Shangjili computer room. The barrel edge was hit back by Grandpa s CSSBB Cert crutches. If this matter was passed back to Nanyang, ASQ CSSBB Cert how would he return to Nanyang ASQ CSSBB Cert with his ASQ CSSBB Cert face That s really nothing to see Jiangdong s father.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن