تغییر دکوراسیون آشپزخانه با هزینه ای کم

تغییر دکوراسیون آشپزخانه با هزینه ای کم

طراحان داخلی آشپزخانه را به عنوان قلب خانه می شناسند، لازم است فضایی که مادر و پدر وقت بسیاری را در آن می گذرانند طراحی دلنشین، آرامش بخش و کاربردی ای داشته باشد تا ضمن اینکه فعالیت ها به خوبی و درستی در آن انجام می شوند، کسی که در فضا کار می‌کند هم از بودن در آنجا لذت ببرد. در این مطلب به معرفی راهکارهایی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه اشاره می کنیم که امیدواریم برای شما کاربردی و مناسب باشد.

یک راه کم هزینه برای داشتن آشپزخانه ای زیباتر، تعویض دستگیره های کابینت هاست، نمونه های زیبایی از دسته ها در بازار وجود دارد که با حضور در فروشگاه های ابزار یراق می توانید آن ها را مشاهده کرده و خریداری نمایید. نکته: برای اینکه مطمئن باشید دستگیره های جدید به سوراخ هایی که قبلا روی کابینت داشته اید می‌خورند یکی از دستگیره های قدیمی را جدا کنید و با خود به فروشگاه ببرید.

 

تعویض دستگیره کابینت

دستگیره کابینت

 

راه دیگر، تعویض شیرآلات آشپزخانه است، این روزها مدل های متفاوت و زیبایی از شیرآلات ساخته می شود، مطمئن باشید تعویض شیرآلات آشپزخانه تان باعث می شود با هزینه ای کم، تغییری بسیار چشمگیر در فضایتان ایجاد شود. برای دیدن مدل های جدید و نوآورانه ی شیرآلات ساختمانی این مطلب را بخوانید.

مدل جدید سینک آشپزخانه

مدل جدید سینک آشپزخانه

تعویض کابینت ها کاری پرهزینه و زمان بر است و گاهی انجام آن در توان ما نیست، اما رنگ کردن کابینت ها کاری است که با زمان و هزینه ای بسیار کمتر، ظاهر آشپزخانه را دگرگون می کند.با سمباده، رول یا قلم مو، چند لیتر پرایمر و رنگ مورد علاقه تان، می توانید تغییری بسیار عمده در چهره آشپزخانه تان ایجاد کنید.اگر برای انتخاب رنگ مناسب نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید به سری مطالب ما در خصوص رنگ و انتخاب رنگ مراجعه کنید.

 

نورپردازی مساله ی بعدی است، نورپردازی آشپزخانه در عین اینکه باعث می شود فضا بزرگتر به نظر برسد، سبب می شود فضا کاربردی تر شود. برای نورپردازی آشپزخانه از نورهای زیر کابینتی، نورهای فعالیتی بر روی سطح کابینت ها و نورهای محیطی استفاده کنید.اگر واقعا می خواهید نورپردازی آشپزخانه تان را به صورت اصولی انجام دهید.  در این مطلب اصول اولیه ی نورپردازی فضاهای داخلی را یاد بگیرید. در این تصویر، طراح از نورهای محیطی و فعالیتی به خوبی استفاده کرده است.

نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه

راه آسان بعدی این است که دیوار پشت کابینت را تغییر بدهید. تعویض کاشی ها، رنگ کردن، استفاده از مصالح جدید و… همگی راه هایی هستند که می توانید با استفاده از آن ها دیوار پشت کابینت را تغییر دهید. حال که تا اینجای مطلب همراه ما بوده اید حتما 7 ایده ی مناسب برای تغییر دیوار پشت کابینت را مشاهده کنید.

پوشش شیشه ای برای دیوار پشت سینک

دیوار شیشه ای برای آشپزخانه

 

اگر می توانید هزینه ی بیشتری بپردازید، خوب است کفپوش آشپزخانه را عوض کنید این راه زمانبر و هزینه برتر است، اما تغییری که ایجاد می کند، غیرقابل چشم پوشی است. کفپوش های چوبی فضا را گرم تر و صمیمی تر می کنند و کف پوشهای سنگی ظاهری درخشان و روشن تر به فضا می بخشند.

کفپوش آشپزخانه

کفپوش آشپزخانه

اگر در آشپزخانه تان فضای کافی دارید، یک کابینت جزیره ای اضافه کنید، این کابینت جزیره ای هم محلی برای سینک و گاز ایجاد می کند هم فضایی برای نشستن و صرف غذا. در عین حال به شما فضای بیشتری برای نگهداری وسایلتان می دهد.

کابینت جزیره ای

کابینت جزیره ای

تعویض سطح روی کابینت ها راه حل بعدی است.این کار هزینه و زمانی کمتر از تعویض کفپوش ها دارد، ولی تاثیر آن بسیار زیاد است، فرض کنید سطحی چوبی به رنگ تیره به سطحی روشن و براق تبدیل شود، این تغییر مصالح بسیار به چشم می آید و کمک بسیاری به تغییر چهره ی آشپزخانه تان خواهد کرد. مصالحی مثل لمینیت، گرانیت و مرمر سفید، بتن یا فلزاتی مانند استیل ضد خش و مس می توانند انتخاب شما باشند.

سطح روی کابینت

سطح روی کابینت

 

نمونه هایی از بازسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه ای متروک و مخروبه با تغییرات صورت گرفته کاملا دگرگون شده، از کفپوش و کابینت ها گرفته تا رنگ دیوار ها و نورپردازی فضا.

تغییراتی کم هزینه در این آشپزخانه اتفاق افتاده.رنگ کردن دیوار ها، پولیش کردن کابینت ها، نصب پرده و ورود گاز و یخچال، آشپزخانه ی مخروبه را بسیار متفاوت کرده است

این آشپزخانه نیز با تغییراتی کم، بسیار متفاوت شده است.عمده ترین تغییر در رنگ دیوار ها و کابینت هاست. تعویض کفپوش ها نکته ی قابل ذکر بعدی در این آشپزخانه است.
مشاهده می کنید که لازم نیست تغییراتی بزرگ و عجیب ایجاد کرد، گاهی تغییر رنگ باعث ایجاد تفاوتی چشمگیر می شود.

پیشخوان بلند قدیمی و باکس بزرگ کنار آن تخریب شده و کابینت جزیره ای به جای آن قرار گرفته است.این جزیره تمام امکانات یک آشپزخانه را دارد.
فضای غذاخوری در مقابل آن قرار گرفته و محیطی دلنشین و مناسب برای طبخ و صرف غذا به وجود آمده است.


تغییر رنگ کابینت ها و دیوار پشت آن ها در کنار برداشتن دیوار رو به غذاخوری باعث نورانی شدن و باز شدن فضای آشپزخانه شده.
کفپوش های چوبی جدید جایگزین کاشی های کف شده و سطح روی کابینت به گرانیت مشکی تغییر کرده است.
چراغ آویز های مدرن وارد فضا شده اند و همانطور که مشاهده می کنید همه ی این ها در کنار هم حال و هوای آشپزخانه ی قدیمی را به کل دگرگون کرده است.

امیدواریم این مطالب توانسته باشد به شما در تصمیم گیری برای ایجاد تغییر در آشپزخانه تان کمک کرده باشد. لطفا با اعلام نظر خود در بخش دیدگاه ها ما را در تولید محتوی فارسـی در زمینه ی معماری و معماری داخلی همراهی کنید.


منبع تصاویر:

hgtv.com


ارسال پاسخ

2 × یک =

در مسابقه شرکت کنید
برنده ی بیش از 500 هزارتومان جایزه باشید.

انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری
مطالب قبلی را بخوانید
توجه به انتخاب پرده در طراحی
نکات مهم در انتخاب پرده مناسب

هرگاه صحبت از دکوراسیون یک فضا می شود اغلب یکی از مهمترین عناصر اتاق فراموش می شود که آن پرده...

بستن