انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

با فضای خالی بین کابینت و سقف چه کنیم؟

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 0 نظر
  • 58 بازدید

در اکثر آشپزخانه ها کابینت طوری نصب شده که فضایی خالی بین کابینت بالایی و سقف ایجاد می شود. ایده های متعددی برای استفاده ی درست از این فضا وجود دارد که علاوه بر اینکه جلوه ی مناسب تری به این فضای خالی می دهند، می توانند نقش چشم گیری در دکوراسیون آشپزخانه ی منزلتان داشته باشند. در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا با چند نمونه از این ایده ها آشنا شوید.

1- می توانید وسایلی که نیاز نیست دائما دم دستتان باشد را در جعبه یا سبدهایی یک شکل طبقه بندی کنید و این سبدها را روی کابینت ها قرار دهید. با این کار آشپزخانه ظاهری منظم می گیرد.

استفاده از سبد برای دسته بندی در آشپزخانه

2- اگر ارتفاع این فضا در آشپزخانه ی شما زیاد است، می توانید یک یا دو طبقه در آن نصب کنید و ظروف دکواتیو یا ظروف و وسایلی که دائما مورد استفاده قرار نمی گیرند را در این طبقه ها قرار دهید.

طبقه بندی فضای بالای کابینت

3- گیاهان و گلدان های تزئینی مصنوعی یا طبیعی (به خصوص گیاهان رونده) نیز می توانند گزینه ی مناسبی برای پر کردن این فضا باشند.

استفاده از گیاهان طبیعی رونده و یا مصنوعی در آشپزخانه

4- می توانید در این فضا کابینت هایی با در های شفاف نصب کنید و با قرار دادن ظروف دکوراتیو در این کابینت ها و نورپردازی مناسب، جلوه ی متفاوتی به فضای آشپزخانه ببخشید.

استفاده از عناصر دکوراتیو در کابینت های کوچک تزئینی نزدیک سقف

5-نصب کاغذ دیواری با رنگ و طرحی متفاوت باعث می شود خالی بودن این فضا کمتر به چشم بیاید. علاوه بر این کاغذ دیواری می تواند پس زمینه مناسبی برای ظروف و لوازم دکوراتیو باشد.

شاخص شدن ظروف دکوراتیو بالای کابینت به وسیله کاغذ دیواری پس زمینه

6- اما اگر اساساً دوست ندارید فضای خالی بین کابینت و سقف وجود داشته باشد، می توانید مانند تصویر 1 کابینت بالایی را در ارتفاعی بالاتر نصب کنید، طوری که تا سقف ادامه پیدا کند و برای دسترسی آسان تر به ظروف و وسایل دم دستی، یک یا دو طبقه ی باز زیر آن نصب کنید. حالت دیگر این است که مانند تصویر 2 این فضا با با مصالح کاملاً پر کنید. این کار باعث می شود سقف بلند تر به نظر بیاید.

استفاده از طبقات در پایین کابینت های بلند

7- یکی دیگر از راه حل های مناسب برای پر کردن این فضا، به خصوص در حالتی که فاصله بین کابینت و سقف زیاد باشد، قرار دادن یا نصب تابلو یا قاب عکس می باشد.

استفاده از قاب عکس و تابلو در فضای خالی بین کابینت سقف

8- می توانید یک ردیف کابینت با ارتفاع کمتر نصب کنید و ظروف یا وسایلی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند را در این کابینت ها قرار دهید.

جاگذاری مناسب ظروف کم استفاده در آشپزخانه

9- یکی دیگر از راه های بسیار کاربردی نصب یا قرار دادن ظروف و اشیای تزئینی در این فضا است. می توانید بشقاب های قدیمی تان را روی دیوار نصب کنید.

استفاده از ظروف دکوراتیو و زیبا در تزئین آشپزخانه

اضافه کردن اکسسوری یکی از راه های بسیار مناسب برای وارد کردن رنگ به آشپزخانه هایی که فضای یکنواختی دارند، (خصوصا آشپزخانه های سفید رنگ) می باشد. مانند تصویر زیر، شما می توانید در فضای بالای کابینت از اکسسوری هایی به رنگ دلخواهتان استفاده کنید، طوری که با وسایل کوچک در بخش های دیگر آشپزخانه تان هماهنگ باشد. در این حالت هر زمان تصمیم به ایجاد تغییر در دکوراسیون آشپزخانه گرفتید، می توانید تنها با تعویض این وسایل و با هزینه ای بسیار کم، تم رنگی فضا را تغییر دهید.

اضافه کردن رنگ به وسیله اکسسوری در آشپزخانه

امیدواریم مطالعه این مطلب به شما در پیدا کردن ایده های مناسب برای دکوراسیون فضای بالای کابینت آشپزخانه تان کمک کرده باشد. چنانچه در این خصوص سوالی دارید، پیشنهاد می کنیم آن را از طریق بخش مشاوره با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن