انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری برای تغییر دکوراسیون منزل

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 553 بازدید

کاغذدیواری یک از مصالحی است که به علت سهولت اجرا ، تنوع طرح و رنگ و هزینه مناسب ، مورد استقبال طراحان داخلی قرار گرفته است. اما انتخاب بهترین طرح و نوع کاغذ دیواری از میان انبوه طرح های موجود در بازار نیاز به تأمل بیشتری دارد. در ادامه به مواردی اشاره خواهیم کرد که هر کس لازم است قبل از خرید کاغذ دیواری به آن ها توجه نماید تا بهترین انتخاب کاغذ دیواری را برای فضای مورد نظر انجام دهد.

قبل از اینکه به بازار جهت خرید کاغذ دیواری بروید ، موارد زیر را بررسی نمایید تا بدون سردرگمی در طرح های متنوع موجود ، بتوانید مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

1) هنگام انتخاب کاغذ دیواری به کاربری فضا توجه کنید

اولین نکته در انتخاب کاغذدیواری ، کاربری آن فضا است. مثلاً برای اتاق‌خواب که نیاز به آرامش وجود دارد بهتر است از طرح‌ها و رنگ‌های ساده‌تر و ملایم‌تر استفاده کرد که ایجاد آرامش نمایند؛ از طرفی برای فضاهایی با فعالیت‌های بیشتر و پرانرژی‌تر مثل آشپزخانه ، پذیرایی و … می‌توان طرح‌ها و رنگ‌های شاخص‌تر را انتخاب نمود.

در ضمن ، کاربری فضا ، جنس کاغذدیواری مناسب و میزان دوام آن را تعیین می‌کند. مثلاً برای اتاق یک نوجوان پرانرژی و بازی گوش ، لازم است جنس بادوام‌تری از کاغذدیواری انتخاب کرد، از طرفی برای اتاق مهمان شاید جنس کاغذدیواری و مقاومت آن کمتر مورد توجه باشد. در مورد فضاهایی که دارای رطوبت و آلودگی هستند مثل سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه ، توجه به دوام کاغذدیواری و مقاومت آن در برابر تردد افراد، آلودگی و گردوخاک و رطوبت اهمیت پیدا می‌کند، ضمناً باید به نحوه نگهداری آن و قابلیت شست‌وشو بودنش توجه کرد.

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری با طرح و رنگ ملایم برای اتاق خواب

کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذ دیواری با طرحی نسبتا شاخص تر در پذیرایی

2) ارتباط بین طرح کاغذ دیواری و تناسبات و ابعاد فضای منزل

ابعاد فضای موردنظر و ویژگی‌های دیواری که قرار است با کاغذدیواری پوشیده شود مثل ارتفاع و عرض آن، بازشوهایش و … ، بر طرح و نقش و رنگ کاغذدیواری اثر دارد.

مثلاً توصیه می‌شود اگر دیواری پر از بازشو مدنظر است ، بهتر است از طرح‌های شلوغ‌تر و ریزنقش‌تر استفاده کرد. در فضاهایی با ارتفاع سقف بلند می‌توان از طرح‌هایی با خطوط عمودی استفاده نمود.

 

3) تاثیر طرح و رنگ کاغذ دیواری بر میزان روشنایی فضا

کاغذهای دیواری می‌توانند بر روشنایی فضا اثر بگذارند؛ به‌عکس، میزان روشنایی و تعداد پنجره‌های اتاق نیز بر رنگ کاغذدیواری مؤثر است. برای مثال طرح‌های تیره‌تر و شلوغ‌تر باعث تاریک‌تر شدن اتاق می‌شود (مخصوصاً اتاق‌های کوچک). از طرف دیگر استفاده از کاغذهای دیواری براق و روشن می‌تواند اتاق‌های با روشنایی کم را روشن‌تر نماید.

طرح‌ها و رنگ‌هایی از انواع کاغذدیواری که در آلبوم‌ها و مجله‌ها می‌بینید با جلوه واقعی آن در فضای موردنظر  شما با شرایط مختلف نور و روشنایی تفاوت دارد. این نکته بسیار مهم است که طرح انتخابی‌تان در فضای واقعی با شرایط نوری مختلف در صبح و ظهر و شب چگونه جلوه می‌کند. پس شاید لازم باشد نمونه‌هایی از طرح‌های انتخابی خود را به خانه بیاورید و در شرایط مختلف نوری بررسی‌شان کنید.

 

4) ارتباط متقابل کاغذ دیواری با سایر مبلمان منزل

مشاهده و بررسی کاغذدیواری انتخابی در فضای موردنظر و در ترکیب با عناصر دیگر اتاق مثل مبلمان و وسایل، فرش، کف‌پوش، رنگ سقف و … نکته بسیار مهمی است. چراکه عناصر دیگری که در هم‌نشینی با کاغذدیواری موردنظرتان قرار می‌گیرند بر جلوه آن بسیار مؤثرند.

لازم به ذکر است که کاغذ دیواری تنها مختص دیوار نیست و می توان آن را روی صفحاتی چون در، پله و سطوح دیگر نیز نصب کرد . در مطلب نصب کاغذ دیواری روی صفحات مجزا – فیلم کوتاه آموزشی می توانید مراحل نصب کاغذ دیواری روی صفحاتی غیر از دیوار را مشاهده نمایید.

هماهنگی کاغذ دیواری با عناصر دیگر فضا

هماهنگی کاغذ دیواری با عناصر دیگر فضا

5) طرح و نقش روی کاغذدیواری

کاغذهای دیواری معمولاً دارای طرح‌های خاصی هستند که تکرار می‌شوند و با کنار هم قرار گرفتن، طرح کلی‌تری را ارائه می‌دهند. به این نقش‌های تکرارشونده، ابعادشان و دفعات تکرارشان و نحوه جایگیری آن‌ها بر روی دیوار موردنظر توجه کنید . مثلاً گاهی ممکن است دیوار کم‌عرضی مثل دیوار حمام داشته باشید، طرح انتخابی‌تان دارای نقش‌های بزرگی باشد که بر روی دیوار کم‌عرض موردنظرتان تنها دو بار تکرار شود؛ توصیه می‌شود طرح‌ها حداقل 4 بار تکرار شوند؛ یعنی در این مثال نقش‌های انتخاب‌شده بزرگ هستند و بهتر است طرحی با نقش‌های کوچک‌تر انتخاب کرد.

هماهنگی کاغذ دیواری با عناصر دیگر فضا

توجه به نقش های روی کاغذ دیواری و جای گیری آن روی دیوار

6) لازم است میزان جلب توجه کنندگی کاغذ با هدف شما همسان باشد

می‌توان به دو صورت از کاغذهای دیواری استفاده کرد، اول استفاده از طرح‌های شاخص با نقش‌های بزرگ و یا شلوغ و رنگ‌های تیره‌تر برای ایجاد تأکید و نقطه کانونی در فضا، که معمولاً این نوع طرح‌ها را بهتر است در مساحت کمتری از دیوار اجرا نمود.

دوم استفاده از رنگ‌ها و طرح‌های روشن‌تر و ساده‌تر با اثرگذاری کمتر. این نوع طرح‌ها را می‌توان بر سطوح بزرگ‌تر دیوار اجرا نمود.

کاغذ دیواری و ایجاد دیواری شاخص

در این اتاق خواب، از کاغذ دیواری برای ایجاد نقطه کانونی و یک دیوار شاخص پشت تختخواب، استفاده شده است.

7) ویژگی‌های شخصیتی شما و ارتباط آن با طرح کاغذ دیواری

اینکه طرز فکر شما چیست؟ شغل و حرفه‌تان چیست؟ به چه چیزهایی علاقه‌مند هستید؟ و در کل ویژگی‌های شخصیتی شما باعث می‌شود محیط زندگی‌تان را متناسب با آن شکل دهید. انسان‌ها دوست دارند در محیط زندگی‌شان عناصر هویت‌بخش وجود داشته باشد، بدین معنا که محیط را آن‌طور که می‌خواهند تغییر می‌دهند تا عناصری متعلق به خودشان در آن وجود داشته باشد ، یا اینکه سبک دکوراسیون اتاقشان را طوری انتخاب می‌کنند که نشانگر طرز فکرشان و علایقشان باشد.

می‌خواهید چه حسی را در فضا ایجاد کنید؟ می‌خواهید چه روایتی را بیان کنید؟ می‌خواهید چه پیامی را برسانید؟ این‌ها سؤالاتی است که در انتخاب طرح کاغذدیواری به شما کمک می‌کند. برای مثال شاید شما یک هنرمند باشید و طرح‌های هنری و گرافیکی کاغذدیواری را انتخاب می‌کنید؛ شاید به طبیعت علاقه‌مند باشید، می‌روید به سراغ طرح‌هایی از طبیعت. خوشبختانه کاغذهای دیواری در طرح‌های متنوعی در بازار موجود است و به‌راحتی می‌توانید طرحی متناسب با علایق و شخصیتتان انتخاب نمایید.

انتخاب طرح کاغذ دیواری متناسب با علایق و شخصیت شما

انتخاب طرح کاغذ دیواری متناسب با علایق و شخصیت شما

انتخاب طرح کاغذ دیواری متناسب با علایق و شخصیت شما

انتخاب طرح کاغذ دیواری متناسب با علایق و شخصیت شما

8) قبل از استفاده از طرح انتخابی ، آن را امتحان کنید

لازم است قبل از خرید کاغذدیواری موردنظرتان، مطمئن شوید که برای فضای خانه شما مناسب است. برای این کار دو پیشنهاد برایتان داریم:

  • اول آنکه نمونه‌هایی از طرح‌های منتخب خود را از فروشگاه خریداری کنید ، به خانه بیاورید و در فضای موردنظر قرار دهید و یکی دو روز با آن‌ها زندگی کنید، ببینید در ساعات مختلف شبانه‌روز چه جلوه‌ای دارند، بررسی نمایید که آیا با سایر لوازم و مبلمان اتاق(به لحاظ طرح و رنگ) تناسب داشته باشند.
  • دوم آنکه می‌توانید از فضای موردنظر عکس بگیرید و با استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش تصویر طرح‌های موردنظر خود را در فضا مشاهده کنید و مناسب‌ترین طرح را انتخاب نمایید.

امیدواریم موارد ذکر شده بتواند راهنمای خوبی برای انتخاب مناسب ترین کاغذ دیواری برای خانه و محل کارتان باشد. اگر احساس می کنید هنوز به بهترین انتخاب نرسیده اید و نیاز به مشورت بیشتر با یک کارشناس دارید ، می توانید به بخش مشاوره معماری آنلاین مراجعه نمایید.


منابع:

www.gardenista.com           www.amara.com                www.newhomesource.com

Cisco 352-001 Dumps : ADVDESIGN

Originally, he stood Cisco 352-001 Dumps up to catch up with Liu Liu to feed the sheep or feed Cisco 352-001 Dumps the horse, but 352-001 Dumps when ADVDESIGN he stood up, he suddenly made a fool. It seems that it is Cisco 352-001 Dumps the same 352-001 Dumps age, everyone is suffering from Alzheimer s disease in advance. He will sooner or later change the CCDE 352-001 original management by trust to effectively restrain us.

So I took the opportunity to smash a brick and say a cool word to them. She ADVDESIGN is a strong and unwilling to perfuse. Swimming in the pond, he is always looking at clothes. Then let s talk about the spring blossoming CCDE 352-001 spring. In Cisco 352-001 Dumps the past, a 352-001 Dumps person Cisco 352-001 Dumps who dumped a pit and buried you can t cope Cisco 352-001 Dumps with a glass of champagne.

Shang Tian came over in the evening, and Ning An gave him two thousand. At the CCDE 352-001 moment she opened Cisco 352-001 Dumps the door of the ballroom, she heard a cry from the old man I Cisco 352-001 Dumps will wait for you tomorrow night After returning home that night, Cisco 352-001 Dumps her heart jumped for a long time. Now you understand Seriously, the 352-001 Dumps shape and fullness of your tesking breasts is the best one I Cisco 352-001 Dumps have ever seen. There ADVDESIGN are many shops that operate textiles in New York, and it is not easy to stand up in so many competitors.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن