انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

راهنمای انتخاب پرده مناسب برای دکوراسیون منزل- قسمت دوم

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 2267 بازدید

 انتخاب پرده مناسب برای فضاهای مختلف خانه به دلیل تنوع زیاد در مدل ها و پارچه ها، فرآیندی بسیار چالش برانگیز است. در قسمت اول از سری مطالب راهنمای انتخاب پرده، به نکاتی درباره ی طرح، رنگ و اندازه ی مناسب پارچه  برای پرده پرداختیم که پیشنهاد می کنیم حتما مطلب مرتبط با انتخاب پارچه، مدل و ابعاد پرده را مطالعه کنید. در این بخش طرح های مختلف پرده و مدل های مناسب برای فضاهای مختلف خانه را معرفی خواهیم کرد. در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

  • استفاده از والان پرده

استفاده از والان جوی متفاوت در اتاق ایجاد می کند و تاثیر زیادی در جلوه ی پرده ها دارد. به همین دلیل در انتخاب پرده برای فضاهای مختلف باید توجه ویژه ای به مدل و سبک والانی که انتخاب می کنید داشته باشید.

والان می تواند به تنهایی استفاده شود یا به عنوان تکمیل کننده، بالای پرده دو لنگه آویزان شود. می توان از والان برای مخفی کردن میله پرده استفاده کرد.

استفاده از والان به تنهایی

یک والان ساده که به تنهایی آویزان می شود به فضا جلوه و حسی شاعرانه  می دهد. معمولا از این مدل پرده بیشتر در آشپزخانه ها استفاده می شود. به این دلیل که در آشپزخانه فضای زیادی از زیر پنجره تا سطح کابینت موجود نیست، همچنین در این حالت کار و نظافت راحت تر و ایمنی بیشتر می شود.

راهنمای انتخاب پرده ی مناسب برای فضاهای خانه

استفاده از والان روی پرده

والان های دکوراتیو پرکار که بخش هایی از آن از دو طرف آویزان می شوند(گوشواره ها)، می توانند به نقطه ی کانونی در قسمت بالای پرده تبدیل شوند. برای مثال در والان های سبک ویکتوریایی معمولا از پارچه های سنگین استفاده می شود که در نهایت فرم یک آویز زینتی را به خود می گیرند.

مشاوره ی انتخاب پرده برای فضاهای خانه

شال های مختلف برای تزیین پرده

شال های پارچه ای پرده، فضای اتاق را باشکوه تر و لطیف تر می کنند.این شال ها از تکه های پارچه ای بلند با جنس سبک و ظریف دوخته می شوند و به شیوه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. شال را می توان به دو طرف پنجره گره زد یا به یک دیوارکوب حلقه کرد ویا به شکل آزاد آن را دور یک دسته یا میل پرده پیچید.

با بلند تر در نظر گرفتن قد پرده می توان حس شاعرانه تری ایجاد کرد، به گونه ای که پارچه ها روی سطح زمین بریزند و قابی لطیف برای پنجره بسازند.

شال های کوتاه تر می توانند قدی کوتاه تر از کف پنجره داشته باشند و یا حتی طراحی آن ها می تواند به گونه ای باشد که یک طرفشان آن کوتاه تر از طرف دیگر باشد.

استفاده از پرده ی شال دار برای فضاهای منزل

  • انواع مدل های آویزان کردن پرده

چگونگی قرار گرفتن روی پنجره و مرتب و آراسته شدن انواع پرده ها،  می تواند در انتخاب مدل پرده ی مناسب به شما ایده بدهند. چرا که تأثیر زیادی در ظاهر و مدل پرده، همچنین نوری که وارد فضای شما می شود و حریم شخصی تان دارد. در ادامه ما چند روش برای سازماندهی پرده ها را به شما معرفی می کنیم.

مدل خیمه ای

پرده مدل خیمه ای می تواند آزادانه آویزان باشد یا با یک حلقه ی فلزی یا جا دکمه ای که در پارچه تعبیه می شود، روی قلاب دیواری قرار بگیرد.

مزیت استفاده از این مدل، کنترل بیشتر حریم شخصی است. علاوه بر این با این مدل پرده می توان انتخاب کرد که چه میزان نور وارد اتاق شود.

برای استفاده مؤثرتر از این مدل پرده ها در دکوراسیون می توانید از کنار هم گذاشتن و ترکیب پارچه های دکوراتیوی که با هم همنشینی مناسبی دارند، در قسمت پشت و روی پرده بهره بگیرید؛ به این ترتیب وقتی پرده کنار زده می شود و دو طرف آن نمایان می شود، جلوه ای شیک و متفاوت در خانه ی شما ایجاد می کند.

راهنمای انتخاب پرده ی مناسب برای خانه

استفاده از دستک پرده

دستک ها یا بندهای پرده برای نگه داشتن پرده ها در جای خود طراحی می شوند، به ویژه برای زمانی که نخواهیم سر راه باشند یا وقتی در ها یا پنجره ها باز هستند باد در آن ها نپیچد.

مدل های مختلف دستک برای پرده مثل انواع ریسمان ها و قیطان ها وجود دارد که معمولاً انتهایشان ریشه دار یا منگوله دار است. علاوه بر این می توانید این دستکها را به شکل های خلاقانه و یا با استفاده از پارچه ای از جنس پرده و یا در رنگی متضاد با آن درست کنید.

بندهای خلاقانه برای پرده ی منزل

لایه های روی هم آمده (اوورلپ)

اگر پارچه های زیبایی دارید که طولشان زیاد است می توانید از آن ها به شکل «اوورلپ»- که لبه هایشان روی هم قرارگیرد- به عنوان پرده استفاده کنید. این مدل پرده که نمونه ی آن را در شکل زیر مشاهده می کنید، پنجره را به طور کامل نمی پوشاند؛ بنابراین این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است مقداری نور مزاحم وارد اتاقتان  شود. این طرح پرده حال و هوایی ساده و خودمانی به فضا می دهد و برای فضایی مثل اتاق خواب مناسب است.

مشاوره ی انتخاب پرده برای منزل

ساعت شنی

اگر قصد دارید برای پشت در یا پنجره های بلند و باریک منزلتان پرده انتخاب کنید می توانید از مدل ساعت شنی استفاده کنید. به این شکل که پارچه را از دو قسمت بالا و پایین با میله ثابت کنید و قسمت میانی را با یک بند نگه دارید.یک روش دیگر این است که تنها قسمت میانی را با بند جمع کنید و پایین پرده را به همان شکل روی زمین رها بگذارید. این کار باعث می شود هم پنجره ی باریک منزلتان زیباتر به نظر برسد، هم ورورد نور از این پنجره بیشتر بشود.

راهنمای انتخاب پرده برای فضاهای خانه

اگر می خواهید منزلتان ظاهری متفاوت و امروزی تر داشته باشد و نور و حریم شخصی تان را راحت تر کنترل کنید، می توانید از انواع شیدها و پرده های کرکره ای که در یکی از مطالب قبلی سایت به آن ها پرداختیم، در ترکیب با پرده های معمولی استفاده کنید. اگر به این سبک پرده ها علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را نیز مطالعه کنید.

پرده های مناسب برای نشیمن

  • انواع طرح دوخت بالای پرده

دوخت بالای پرده، به قسمتی گفته می شود که امکان وصل پرده به میله، ریل و… را ایجاد می کند. در واقع شکل آویزان شدن پرده به مدلی که برای دوخت این قسمت انتخاب می کنید، بستگی دارد. گزینه های زیادی برای طرح دوخت بالای پرده وجود دارد، اما در انتخاب آن باید به جنس و عرض پارچه ای که در اختیار دارید و جایی که قرار است پرده را نصب کنید، توجه داشته باشید.

 اگر هنوز پارچه ی مورد نظرتان را تهیه نکرده اید، پیشنهاد می کنیم ابتدا طرح دوخت پرده را انتخاب کنید، سپس به سراغ خرید پارچه بروید. در ادامه چند نمونه از طرح های پر طرفدار برای دوخت پرده را به شما معرفی می کنیم:

1- چین سوزنی (پلیسه مدادی)

پلیسه های مدادی از یکسری تاهای عمیق ایجاد شده در کنار هم، در قسمت بالایی پرده تشکیل شده اند که  شبیه مدادهایی به شکل عمودی در کنار یکدیگر قرارمی گیرند. در قسمت بالای این مدل پرده یک نخ نازک وجود دارد، که می توان از آن برای مرتب کردن چین پلیسه ها و تنظیم پهنای قسمت بالای پرده با پهنای پنجره استفاده کرد.

انواع طرح دوخت بالای پرده

2- پلیسه فرانسوی

پلیسه فرانسوی به طور ویژه و خاص برای دکوراسیون فضاهایی مثل فضای غذاخوری های رسمی یا اتاق خواب مناسب اند.

معرفی انواع طرح های دوخت برای پرده

3- پلیسه ی کاتیج

این مدل پلیسه ها روش تنظیم کردن ساده تری برای پرده ها دارند و برای اتاق های غیر رسمی مناسب هستند. مثل اتاق خواب کودکان یا آشپزخانه. پلیسه های کاتیج با یک نوار پرده ی حدوداً 3 سانتیمتری به راحتی ایجاد می شوند که باید قسمت تا حدود 5 سانتیمتر مانده به بالای پرده به آن دوخته شود.

معرفی انواع مدل دوخت برای پرده

4- پرده ی پلیسه دار گیلاسی

این مدل دوخت بیشتر برای  پارچه های سنگین استفاده می شود و بیشتر مناسب اتاق هایی با دکوراسیون رسمی مثل سالن پذیرایی است. دقت کنید که این مدل چین برای پرده های کوچک مناسب نیست زیرا در این حالت جام ها به شکل منظم کنار هم تنظیم نخواهند شد.

معرفی انواع طرح دوخت برای پرده ی منزل

5- مدل پانچ (گلوله ای)

این مدل پرده بیشتر برای اتاق هایی با سبک جدید و امروزی مناسب است. در اینجا فقط کافی است لبه ی پارچه را تا بزنید و به اندازه ی قطر میل پرده، پارچه تان را پانچ کنید.

آشنایی با انواع طرح دوخت های جدید برای بالای پرده

6- بندهای پارچه ای

اگر به دنبال جلوه ای غیر رسمی تر، راحت تر و مدرن برای اتاقتان هستید این مدل دوخت را به شما پیشنهاد می کنیم. در اینجا یک سری حلقه ی صاف پارچه ای(که معمولا از پارچه ی پرده درست می شوند) به قسمت بالای پرده وصل می شوند و دور میل پرده قرار می گیرند. این مدل برای  پرده هایی کارآمد است که نیاز به جمع کردنشان برای ورود نور نباشد زیرا حلقه ها نمی توانند به راحتی روی میله حرکت کنند.

انواع مدل های جدید دوخت پرده

امیدواریم با مطالعه ی این مطلب اطلاعات کاربردی برای انتخاب پرده مناسب را دریافت کرده باشید. چنانچه در انتخاب مدل پرده ی مناسب برای اتاق های منزلتان دچار مشکل شدید حتما سؤالاتتان را از طریق بخش مشاوره ی دکوراسیون سایت با کارشناسان ما در میان بگذارید.


منبع

impressiveinteriordesign.com

  • تمامی مطالب مجله ی انستودیوز پس از ترجمه توسط هیات تحریریه تکمیل می شوند و نکات مناسب خانواده های ایرانی به آن ها اضافه می شود.

Microsoft 70-532 Real Exam Questions And Answers : Developing Microsoft Azure Solutions

Big black face off the hat exposed Microsoft 70-532 Real Exam Questions And Answers Microsoft 70-532 Real Exam Questions And Answers his head at this time I saw his Microsoft 70-532 Real Exam Questions And Answers little bit of white hair, my heart 70-532 Real Exam Questions And Answers is MCP, Microsoft Specialist 70-532 like a hot hair. Developing Microsoft Azure Solutions What can I do, I nodded Yes, chase you.I tell you impossible.You finally found the words, you have been Microsoft 70-532 Real Exam Questions And Answers waiting Microsoft 70-532 Real Exam Questions And Answers for the pleasure of saying this. I lit, did not smoke.I put the smoke on the window, watching the smoke a little bit by the wind.

They entered a building, I do not know the elevator up to the first few MCP, Microsoft Specialist 70-532 layers, show her sister took out the key to open the door, into a set of two rooms have Microsoft 70-532 Real Exam Questions And Answers not yet renovated living room. He said that today I only took 880,000.Master, the construction of two buildings have lost Microsoft 70-532 Real Exam Questions And Answers profits. He was very happy for a while, but also cautious remind staff, please Microsoft 70-532 Real Exam Questions And Answers Dong Ruijuan 70-532 Real Exam Questions And Answers and Li Yaya two famous Microsoft 70-532 Real Exam Questions And Answers money, led by me back. This is his baby http://www.examscert.com/70-532.html Developing Microsoft Azure Solutions girl Yaya.He folded the transcripts and handed them to Ruijuan, bouncing off his bed, as if he had gained new impetus and vitality.

You just don t want to help, right Microsoft 70-532 Real Exam Questions And Answers How MCP, Microsoft Specialist 70-532 can I not help you when Microsoft 70-532 Real Exam Questions And Answers you are busy I said, your business is my business. Microsoft 70-532 Real Exam Questions And Answers I 70-532 Real Exam Questions And Answers don t know how to meet people. If a Microsoft 70-532 Real Exam Questions And Answers show can be Developing Microsoft Azure Solutions rebelled with great 70-532 Real Exam Questions And Answers fanfare, then he must have been greatly wronged. Rice, more than 30 people, these people, all the objects that Li Si has funded students, military genius, lonely old man.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن