انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com
دسته بندی:

نکاتی در خصوص اندازه فرش و قالیچه متناسب با اتاق

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 1113 بازدید

امروزه نقش و تعریف فرش در طراحی فضا بطور عمده ای تغییر کرده است. فرش های کوچک و قالیچه ها به جای فرش های سرتاسری که کل کف را می پوشانند، به عنصری زیبا برای چیدمان و تزیین فضا تبدیل شده است. رنگ، بافت و نقش همگی باید برای انتخاب فرشی درست و مناسب مود توجه قرار گیرد. اما یکی از اصلی ترین موضوعات در انتخاب فرش، تصمیم در مورد اندازه مناسب آن برای فضای مورد نظرتان است.

اندازه مناسب فرش

اندازه مناسب فرش

یکی از اصلی ترین کارکرد های فرش و قالیچه کمک به تعریف یک فضاست که با انتخاب درست آن به خصوص در فضاهای بزرگ و تفکیک نشده می توانید به این هدف برسید. .هنگام انتخاب فرش و قالیچه شما احتمالا به کف فضای مورد نظرتان، مبلمانی که رو و اطراف آن قرار می گیرد و ارتباط و تعادل بین این دو موضوع توجه می کنید.  فرش ها در اندازه های استاندارد، بزرگ و خیلی بزرگ وجود دارند اما می توان در اندازه های مختلف نیز آنها را یافت. اندازه فرش و قالیچه می تواند تأثیرات و حس متفاوتی در چیدمان خانه شما بوجود آورد. پس برای انتخابی مناسب با ابعاد فضای اتاقتان به این نکات توجه کنید.

انتخاب فرش برای سالن پذیرایی و نشیمن

1- انتخاب فرش برای سالن کوچک

یکی از اصلی ترین انتخاب ها برای فرش مربوط به فضای نشیمن  خانه است. اگراتاقی با پلان باز و با ابعادی کوچک تا متوسط دارید می توانید به کمک قالیچه ای که تمام محدوده مبلمان را پوشش می دهد منطقه نشستن را از نظر بصری تفکیک کنید. این کار به تعیین بخش ها در یک فضای چند منظوره کمک می کند. استفاده از یک قالیچه 2در 3 متر انتخاب مناسبی است . بهتر است که پایه های پشت مبل و صندلی ها دقیقا در لبه فرش قرار بگیرد.

اندازه مناسب فرش در نشیمن

اندازه مناسب فرش در نشیمن

2 – انتخاب فرش برای سالن بزرگ

اگر فضای بزرگ با مبلمانی بزرگ دارید، همانگونه که در تصویر می بینید،از قالیچه های بزرگ استفاده کنید اما آنرا دقیقا زیر پایه های جلویی مبلمان خود قرار دهید.  این کار مبلمان و فرش را به هم متصل می کند و در عین حال فضای بزرگ شما را بدون نیاز به خرید فرش بزرگتر و بالطبع گرانتر، پوشش می دهد. بطور معمول قالی با ابعاد 2در 3 یا 2.5 در 3.5 برای پوشش فضاهای بزرگ مناسب باشد.

اندازه مناسب فرش در نشیمن بزرگ

اندازه مناسب فرش در نشیمن بزرگ

اگر مبل شما بزرگ نیست، مطمئن شوید که طول قالی از مبلتان بیشتر نباشد. یا مبل خود را دقیقا در لبه فرش قرار دهید تا حس پیوستگی بیشتری بین عناصر موجود در فضا ایجاد کنید.

اندازه مناسب فرش

اندازه مناسب فرش

در نشیمن های بزرگی که به صورت اتاقی مجزا از فضاهای دیگر تفکیک شده اند،  احتمالا انتخاب شما فرشی بزرگ خواهد بود که حس صمیمیت و گرمی بیشتری بدهد. در این حالت بهتر است که تمام مبلمان به صورت کامل روی فرش قرار گیرد و مقداری فضا در کناره ها برای حرکت خالی بماند.

اندازه مناسب فرش در نشیمن مجزا

اندازه مناسب فرش در نشیمن مجزا

انتخاب فرش برای اناق های نشیمن باریک و کشیده

اگر شما فضایی با این خصوصیت دارید، احتمالا مبلمان شما نیز کشیده و طویل است. در این حالت می توانید فرشی انتخاب کنید که تمام طول مبل شما را پوشش دهد و اندکی نیز از آن بزرگتر باشد. شما می توانید مقداری از فرش را که زیر مبلتان قرار می گیرد تنظیم کنید تا بطور مناسبی  با عرض اتاقتان هماهنگ شود.

اندازه مناسب فرش در نشیمن های باریک

اندازه مناسب فرش در نشیمن های باریک

فضای غذاخوری

در فضاهای بزرگ با پلان هایی باز یک فرش به خوبی می تواند بخش غذاخوری را مشخص کرده و از آشپزخانه یا سایر فضاهای دیگر جدا کند.

اندازه مناسب فرش در غذاخوری

اندازه مناسب فرش در غذاخوری

چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که میز و صندلی های شما باید به گونه ای روی فرش قرار گیرد که پایه های پشتی صندلی هنگام نشستن خارج از فرش نباشد. برای اینکه اندازه مناسب برای فرشتان را بدست بیاورید صندلی را داخل میز قرار داده و 50 سانتی متر از انتهای آن به خارج را در نظر بگیرید. این ابعاد حداقل اندازه ای است که نیاز دارید.

اگر میز نهارخوریتان گرد است یک فرش گرد نیز به خوبی می تواند با آن هماهنگ شود.

اندازه مناسب فرش گرد در ناهارخوری

اندازه مناسب فرش گرد در ناهارخوری

انتخاب فرش مناسب برای اتاق خواب

فرش های گسترده و بزرگ گزینه مناسبی برای فرش کردن اتاق خواب است که ظاهری مناسب و امروزی نیز دارد. ابعاد مناسب فرش کاملا بستگی به ابعاد اتاق شما و به خصوص مقدار فضای خالی که پایین تختتان دارید بستگی دارد. معمولا فرشی مناسب است که از لبه میزهای کنار تخت شروع شود و حداقل تا 45سانتی متر اطراف تختتان ادامه داشته باشد.

اندازه مناسب فرش در اتاق خواب

اندازه مناسب فرش در اتاق خواب

انتخاب دیگری برای اتاق خواب استفاده از یک قالیچه در پایین تخت است که می تواند زیبایی و طرح به اتاقتان اضافه کند. در این حالت طول فرش باید از عرض تخت بیشتر باشد تا حس تعادل ایجاد شود.

اندازه مناسب فرش در اتاق خواب

اندازه مناسب فرش در اتاق خواب

یک فرش کوچک و گرد می تواند به عنوان یک عنصر دکوراتیو در اتاق کودکتان مورد استفاده قرار گیرد و از آنجایی که بیشتر مبلمان در کنار دیوار قرار دارد می تواند نقطه کانونی مناسبی برای این اتاق باشد.

اندازه مناسب فرش گرد در اتاق خواب

اندازه مناسب فرش گرد در اتاق خواب

انتخاب قالیچه برای ورودی و راهرو و فضاهای تعریف نشده

بعد از اتاق نشیمن، هال ورودی شاید متداول ترین فضا برای استفاده از فرش باشد. شما می توانید انتخاب های مختلفی برای فرش کردن راهرو ورودی داشته باشید اما در هر حال باید در نظر داشته باشید که کمی از کف در اطراف فرشتان مشخص باشد. معمولا طول های مختلفی برای راهروی ورودی در بازار وجود دارد.

اندازه مناسب فرش در ورودی

اندازه مناسب فرش در ورودی

فرش می تواند فضاهای کوچک مبلمان شده را نیز تعریف کرده و حس خوشایندی به آن بدهد. این قالیچه با شکل پوست گاو توانسته خطوطی نرم به این فضای مستطیلی اضافه کند. یک فرش گرد نیز می تواند به خوبی در این فضا کار کند.

اندازه مناسب فرش مستطیلی در هال

استفاده از فرشی با طرح پوست حیوانات در فضا

استقاده از یک قالیچه گرد زیر یک صندلی راجتی در اتاق نشیمن یا خواب می تواند گوشه دنجی برای مطالعه یا آرامش به وجود آورد. این روش می تواند برای میزهای کوچک کنار دیوار نیز کارآمد باشد.بطور معمول این فرش های گرد حداقل قطری برابر با 1.2 تا 1.5 متر دارند.

اندازه مناسب فرش گرد

اندازه مناسب فرش گرد

  • قوانین و نکات زیادی برای انتخاب درست اندازه فرش برای فضا وجود دارد. این قوانین شاید در مواردی با هم همخوانی نداشته باشد اما در نهایت به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید کدام راهکار به نظر و سلیقه شما نزدیکتر است و می تواند ظاهری که شما خواهان آن هستید به فضاهای مختلف خانه شما بدهد.
  • پیش از این که به خرید بروید، از نوار چسب یا روزنامه استفاده کنید و اندازه ایده ال فرش روی زمین را برای خود مشخص کنید تا ببینید چه ابعادی با مبلمانتان متناسب است.
  • اگر در انتخاب خود شک دارید سعی کنید فرش را کمی بزرگتر انتخاب کنید. ساده تر است که کمی از آن را زیر مبل پنهان کنید تا اینکه بخواهید یک فضای بزرگ را با فرشی کوچک بپوشانید.

امیدواریم مطالعه ی این مطلب به شما در انتخاب فرش مناسب برای منزلتان کمک کرده باشد. چنانچه این مطلب برای شما کافی نیست یا سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده است، از طریق بخش مشاوره با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

 


 

منبع : houzz.com


Cisco 300-208 PDF-Answers : Implementing Cisco Secure Access Solutions

He estimates that she must also know the guests Cisco 300-208 PDF-Answers who come here often. http://www.passexamcert.com/300-208.html Prosperity saw them coming in, with some dull eyes indicating that they were close to the bed, Cisco 300-208 PDF-Answers and then said with a low voice The doctor said that my Implementing Cisco Secure Access Solutions myocardial infarction is very serious. Ning Hao was pushing the bicycle when she came home that night. Eliya shook her head. Why, dear 300-208 PDF-Answers Because she looked at the CCNP Security 300-208 boss s eyes with something Things Surprised, What Love, there is a kind of love in her eyes. My brother s head was gone, and the car s wheels must have just crushed the head.

Although Tianchi is full of doubts about Zhong Chubo, he only dares to complain Tianchi did not pick up the words, wiped and washed, and was busy with sweat on Cisco 300-208 PDF-Answers his forehead. Obviously, Tianchi is nearby and there is Implementing Cisco Secure Access Solutions no Cisco 300-208 PDF-Answers distance. However, does he really own her present At the midnight dream, CCNP Security 300-208 he may know who her tears flow for Is the Prince Charming in her dreams 300-208 PDF-Answers During this time, the first thing he got up after getting up every day was to talk to Tianchi on the phone and 300-208 PDF-Answers discuss the action plan of the day.

Qin this.Officials pick up the end, runners have long come, picked the top wins Sheng Da, Pa went to his official uniform, expelled from the yamen. You let go of Hu, English opium in Jianyang there is a market.As long as the opium in Jianyang, Jianyang want peace Zhang Dian yuan took the glass to drink a big dunk According to the words of two adults to do, drag, has been dragged down, Jianyang neither seen the barbarians, but also found Implementing Cisco Secure Access Solutions Yiyi Hu had copied the money must not be returned Tseng Kuo fan firmly believed that as long as Zhang prefect did what he said, it CCNP Security 300-208 would certainly be able to drag down the Yi people and that Jianyang would be even and peaceful from then on. Mad was the old Cisco 300-208 PDF-Answers Bi Bi, white hair more than black Cisco 300-208 PDF-Answers hair, I do not one day not to worry about the health of her mother. Tseng Kuo fan on the spot a question, is a limited to 300 words within the policy, the provisions of two moments rolling. Li Bao is now holding two cups of tea came in, Tseng Kuo fan said Cisco 300-208 PDF-Answers a please word, Cisco 300-208 PDF-Answers asked Japanese adults just grace, but also gas which pile Nirvana said In the days of Xuanzong can be obtained, if the autumn , down 300-208 PDF-Answers to go. Subsided it is subsided, the people also flew over the Cisco 300-208 PDF-Answers pendulum, controlled Xucha kill the innocent by the name of extermination, ordered to Xujiaochang Escort to Beijing.

2 دیدگاه در “نکاتی در خصوص اندازه فرش و قالیچه متناسب با اتاق”

  1. عالی.. ممنونونم .. ان شاالله حتما ازتون مشاوره خواهم گرفت .. من تازه عروس هستم و حسابی با نقشه ی خانم و جایگیری لوازمم مشکل دارم .. به احتماله زیاد میخواهم دیوار اشپرخانه را بردارم و راهرو را هم به اتاق دو نفره اضافه کنم .. البته تا قبل از مطالعه ی سایت تون این نظر را داشتم .. ان شاءالله حتما باید از شما هم مشورت بگیرم .. میخواستم با بهینه ترین تصمیم ، خانه را خوش نقشه تر و اتاقم را بزرگ کنم .. متاسفانه کمد هم ندارم 🙁 در اسرع وقت نقشه ی خانهرا تحویل گرفته و با شما تماس خواهم گرفت .. سپاس ..
    فقط ببخشید امکان مراجعه ی حضوری هم هست ؟ اگر هست ، میشه ادرس را محبت فرمایید ؟ با تشکر فراوان

    1. سلام و عذرخواهی به خاطر تاخیر در پاسخگویی. و تبریک بخاطر ازدواجتون. در حال حاضر (تابستان 99) ما ارائه خدمات آنلاینمون رو موقتا متوقف کردیم. به امید خدا وقتی مجددا فعال بشه از طریق سایت دسترسی به خدمات رو ایجاد میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن