انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

با این توصیه ها رنگی متفاوت برای اتاق خواب انتخاب کنید

 • توسط هیات تحریریه nStudioz
 • 434 بازدید

حتما می دانید که هنگام دکوراسیون اتاق خواب یکی از مهم ترین مباحث انتخاب رنگ هاست. یکی از سوالاتی که مخاطبان ما معمولا مطرح می کنند این است که چطور رنگ مناسب اتاق خواب را انتخاب کنند. رنگ مساله ای است که بر روان و ادراک افراد اثرگذار است و گاهی افکار و عکس العمل های ما تحت تاثیر رنگ های موجود در فضا قرار می گیرند. از این رو باید در انتخاب رنگ فضایی مثل اتاق خواب که زمان بسیاری را در آن می گذرانیم با اطلاعات مناسبی تصمیم بگیریم. در این مطلب چند متد انتخاب رنگ را به همراه ویژگی های برخی رنگ ها  مرور خواهیم کرد.

1- استفاده از رنگ های مد روز در اتاق خواب

در فضاهای عمومی خانه معمولا پیشنهاد می شود رنگ های مد روز را با استفاده از آثار هنری و لوازم جانبی به اتاق وارد کنیم اما اتاق خواب فضایی خصوصی تر است و امکان استفاده از رنگ های خاص برای دیوارها نیز فراهم است. مثلا ترکیب رنگ خاکستری داو و صورتی فضایی آرام و جذاب ایجاد می کند، به طور کلی اگر دنیای مد برای شما جذاب است می توانید با توجه به رنگ هایی که در سالن های مد یا فروشگاه های معتبر به چشمتان می خورند، رنگبندی اتاق خوابتان را انتخاب کنید. در تصویر زیر برخی رنگ های ویژه ی تابستان 2016 را برایتان آورده ایم.

رنگبندی اتاق خواب بر اساس مد روز

برخی رنگ های تابستان 2016

2- رنگ های کلاسیک

در حالی که رنگ های مد روز گذرا هستند، رنگ های کلاسیک همواره جذابیت خود را دارند. مثلا همنشینی زرد و آبی در قالب دیوارهایی به رنگ زرد کره ای و سقفی به رنگ آبی آسمانی همیشه مورد پسند است. یکی دیگر از مثال های این دسته قرمز و سبز هستند.

 • قرمز و سبز کاجی، صورتی گرم و سبز نعنایی، آلبالویی و لیمویی در کنار هم هماهنگی مناسبی ایجاد می کنند.

مشاوره ی ترکیب رنگ آبی و صورتی و زرد اتاق خواب

3- رنگ های خنثی 

یکی از دلایل اصلی محبوبیت رنگ های خنثی این است که به شما اجازه می دهند از هر رنگی برای ترکیب با آن ها استفاده کنید. مثلا اگر دیوارهای اتاق کرم رنگ هستند می توانید روتختی و پرده را آزادانه انتخاب کنید. این رنگ ها فضایی خنثی و آرامش بخش ایجاد می کنند. برای اینکه این رنگها فضای اتاقتان را کسل کننده نکنند می توانید از تضادها استفاده کنید، مثلا ترکیب قهوه ای کاپوچینو با قهوه ای بسیار روشن. یا دیوارهایی به رنگ خاکستری روشن و فرشی به رنگ ذغالی تیره.

 • در سال های اخیر رنگ های خنثی مثل سایه های روشن یا مات کرم، بژ و قهوه ای بسیار محبوب شده اند.

مشاوره انتخاب رنگ برای اتاق خواب منزل چطور اتاق خواب رنگ خنثی داشته باشیم

4- رنگ های درخشان

رنگ های شفاف و روشن انرژی زیادی به فضاها می آورند. اگر اتاقتان نور کافی ندارد، آبی فیروزه ای یا سبز روشن می توانند انرژی کافی را به اتاق باز گردانند. اگر اتاقتان مملو از نور است زرد نسترنی اتاقی شاد و زیبا به شما می دهد. اگر رنگ های باز و روشن را می خواهید در کاتالوگ ها به دنبال رنگ هایی باشید که رنگ قهوه و قرمز در آن ها به کار نرفته است. اگر شک دارید که در آن ها قهوه ای و قرمز به کار رفته یا نه، چند رنگ را کنار هم قرار بدهید و مقایسه کنید، رنگی که حاوی قرمز و قهوه ای باشد نسبت به سایر رنگ ها کدر تر به نظر می رسد.

 • بهترین رنگ ها برای اتاق خوابی آرامش بخش رنگ های مثل: آبی، بنفش اسطوخودوس، سبز یا صورتی برای اتاق کودکان هستند.
 • در بررسی معنای رنگ ها می توان گفت سبز به معنای انرژی آرامش، امنیت، پایداری و طبیعت است.
 • آبی احساس آرامش، وفاداری، معصومیت، مسولیت، محافظت و تفکر را ایجاد می کند و گرسنگی را به تاخیر می اندازد و مانع کابوس دیدن می شود.
 • بنفش با باروری، شادی و خلاقیت آمیخته است اما باید آن را در ترکیب با رنگ های دیگر استفاده کنید، چرا که بنفش رنگی قوی است و استفاده ی ترکیبی از آن بیشتر توصیه می شود.
 • توصیه می شود از سایه های تیره ی خاکستری یا طوسی در اتاق استفاده نکنید چرا که این کار احساس غم ایجاد می کند و می تواند باعث افسردگی شود.

اتاق خواب به رنگ های درخشان

توصیه هایی برای استفاده از رنگ های گرم در اتاق خواب

 • رنگ هایی مثل نارنجی، زرد و قرمز خیلی برای اتاق خواب ها توصیه نمی شوند، ولی استفاده از آن ها منع نمی شود. درکل بهتر است از سایه های روشن تر این رنگ ها استفاده کنید چرا که سایه های تیره تر این رنگ ها بسیار گیرا هستند و آرامش را از فضای خواب می گیرند.
 • رنگ های گرم خالص مثل نارنجی، زرد و قرمز را در اتاق خواب های کوچک استفاده نکنید، این کار باعث می شود اتاق ها کوچکتر به نظر برسند.
 • اگر میخواهید این رنگ ها را در اتاق های کوچک استفاده کنید، تنها یکی از دیوار ها را به این رنگ ها در بیاورید و برای سایر نقاط اتاق از رنگ های خنثی استفاده کنید.
 • ترکیب رنگ هایی مثل زرد آفتابی و خاکستری های گرم، صورتی های گرم و رنگ های خنثای روشن و طلایی و شرابی فضایی دعوت کننده و در عین حال آرامش بخش ایجاد می کند.
 • از وسایلی مثل گیاهان، بالش های دکوراتیو و صندلی برای تقویت رنگهای موجود در اتاق استفاده کنید.
 • سفید انتخابی عالی برای اتاق خواب هاست، مخصوصا وقتی بودجه ی محدودی دارید. در این حالت می توانید با وسایلی که رنگهای لطیف و پاستلی دارند فضای اتاق خواب را زیبا و آرامش بخش کنید.
 • رنگ دیوار ها باید مکمل رنگ مبلمان اتاق باشد.

مشاوره دکوراسیون و رنگبندی اتاق خواب در منزل رنگبندی با زرد و قرمز در اتاق خواب و دکوراسیون

امیدواریم این مطلب نکات مناسبی را برای شما بازگو کرده باشد و بتوانید با دید بازتری رنگ ها مناسب اتاقتان را انتخاب کنید. البته اگر احساس میکنید هنوز مردد هستید و اطلاعات بیشتری لازم دارید، می توانید از طریق بخش مشاوره دکوراسیون با کارشناسان ما در ارتباط باشید و سؤالتان را مطرح کنید تا پاسخی اختصاصی دریافت کنید.


منابع:

designlike.com

bhg.com


100% Pass Rate ISC CSSLP Exam Collection

ISC Certification CSSLP This is the root ISC CSSLP Exam Collection of the matter. Every day, people went ISC Certification CSSLP Exam Collection to the collection ISC CSSLP Exam Collection to cut the meat and returned to the dumplings. When Niu Da circle went to Wang Xijia s cousin to complain, he Certified Secure Software Lifecycle Professional Practice Test picked CSSLP Exam Collection up his clothes and let him ISC CSSLP Exam Collection see the blood.

My task with the ISC CSSLP Exam Collection Kobolds High School squad was to be a safety consultant.It CSSLP Exam Collection is responsible for the safety inspection of the camp area and so on, etc. A blue bulletproof vest, forgotten where the production of this thing I can not wait a lifetime can ISC CSSLP Exam Collection not ISC CSSLP Exam Collection remember it. Or what do you do Sleep in this raven wolf mountain Wolf Although there will be wolves ISC CSSLP Exam Collection on the road, but there are traces of human civilization, my heart a little more solid. In a relatively closed society Certified Secure Software Lifecycle Professional Practice Test with a great disparity in gender, the birds of the female CSSLP Exam Collection soldier are actually ISC Certification CSSLP used by male soldiers.

Of course, all this and this moment are both Not to be asked. It seemed to be ISC CSSLP Exam Collection anxious. He said directly Su manager, you said this Let us move ISC CSSLP Exam Collection and invest Certified Secure Software Lifecycle Professional Practice Test in it. We sang in turn Look at who ISC CSSLP Exam Collection is familiar and face to face how deep and ubiquitous the philosophy of life is. Liyang people thought Liu Cunji, often wandering CSSLP Exam Collection in Lushan, built ISC CSSLP Exam Collection a temple to build CSSLP Exam Collection a monument, and worship at four o clock. He still ISC Certification CSSLP doesn t know the guilt between us.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن