انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

چه مصالحی برای صفحه ی روی پیشخوان کابینت مناسب هستند؟

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 668 بازدید

آشپزخانه یکی از مهمترین فضاهای خانه است و کابینت ها، مهمترین اجزای هر آشپزخانه ای هستند. در این بین، صفحه ی روی کابینت، سطحی است که هم باید کارایی بالایی داشته باشد، هم زیبایی اش مهم است، پس لازم است در انتخاب آن به نکات مختلفی توجه شود، در کشور ما معمولا از MDF ها برای صفحات کابینت استفاده می‌شود، اما گزینه‌های دیگری هم هستند که می توانند جایگزین MDF شوند، برای آشنایی با 13 گزینه ی دیگر، در ادامه ی مطلب با انستودیوز همراه باشید.

 صفحه کابینت هایی از جنس کوارتز

صفحه کابینت آشپزخانه کوارتزی

پیشخوان کابینت آشپزخانه از کوارتز

تقریبا می توان گفت کوارتز احتیاج به نگهداری ندارد، صفحات کوارتز مهندسی شده، ضدخش، ضد اسید، گرما و ضربه هستند. با توجه به اینکه سطح این صفحات کابینت بدون خلل و فرج است، می‌توانید آنها را ضد باکتری هم بدانید. تنوع رنگی کوارتز بسیار بالا است و نکته‌ی جالب دیگر اینکه شما می توانید مواد غذایی را مستقیما روی صفحات کوارتز خرد کنید و نگران لک شدن یا خش افتادن این صفحه نباشید.

ویژگی های صفحات کوارتز :

تنوع رنگثبات رنگمقاومت در برابر شکستن و ترک نظافت آسانمقاوم در برابر لکه، باکتری، قارچ و رطوبت
ضد خشدوام  بالابدون نیاز به پولیشمقاوم در برابر آتشعمر مفید طولانی

پیشخوان هایی از جنس گرانیت پولیش شده

صفحه کابینت آشپزخانه گرانیت پولیش شده

پیشخوان کابینت آشپزخانه از گرانیت پولیش شده

همچنان انتخاب بسیاری از افراد، گرانیت است. متریالی که با ظاهر خاص خود فضای آشپزخانه را ارزشمند تر نمایش می‌دهد و در عین حال سطحی مناسب برای کار کردن ایجاد می‌کند. چون گرانیت متریالی طبیعی است، تنوع طرحش در حدی معمولی است و ممکن است ست کردن آن با برخی آشپزخانه ها آسان نباشد. گرانیت نسبت به کوارتز به مراقبت بیشتری احتیاج دارد و حداقل سالی یک بار باید آن را برق بیاندازید. همچنین به یاد داشته باشید که هرزمان لکه ای روی آن نشست، سریعا باید آن را پاک کنید.

صفحه کابینت های لمینیت

صفحه کابینت آشپزخانه از جنس لمینت

پیشخوان کابینت آشپزخانه از لمینیت

لمینیت قابل ترمیم است و تنوع رنگی بی شماری دارد. طرح های لمینیت نیز از بافت های طبیعی مثل سنگ و چوب، تا طرح های تک رنگ بدون بافت در دسترس می باشد. لمینیت با هزینه ای معادل یک چندم گرانیت، ظاهر مورد علاقه ی شما را ایجاد می‌کند، اگر به دنبال گزینه ای با صرفه ی اقتصادی هستید، لمینیت گزینه ای مناسب است.
همچنین شما می‌توانید لمینیت را با هزینه ای کم جایگزین کنید. لمینیت را به خاطر برند معروف «فورمیکا» به نام فورمیکا نیز می شناسند. اگر می‌خواهید در مورد کفپوش های لمینیت نیز اطلاعاتی کسب کنید، پیشنهاد می کنیم مطلب «کفپوش لمینیت و ویژگی های آن» را مطالعه کنید.

بدنه ی لمینیت از روی هم قرار گرفتن لایه های مواد ساخته شده و نهایتا یک لایه ی دکوراتیو و رزین ملامین ساخته شده است.
شاید لمینیت مقاومتی کمتر از کوارتز و سنگ داشته باشد، اما لمینیت های جدید بسیار مقاومتر از گذشته شده اند و نباید بر اساس شنیده های قدیمی آن ها را قضاوت کنید. البته به دلایل زیر، همچنان کابینت لمینیت در مقابل سطوحی مثل سنگ و کوارتز، ضعیف است:
-ضد خش نیست
-مواد پاک کننده ممکن است رنگ آن را کم کنند
-لکه های اسیدی روی آن باقی می ماند
-در مقابل حرارت مقاومت بالایی ندارند

کانترهای چوبی آشپزخانه

صفحه کابینت آشپزخانه چوبی

پیشخوان آشپزخانه ی چوب طبیعی

چوب ماده ی آشنایی است که توضیح زیادی در خصوص آن ارائه نمی‌کنیم، سطح چوبی ظاهری گرم و صمیمی به آشپزخانه ی شما می دهد و برخلاف لمینیت ها، کاملا در مقابل حرارت مقاوم است و لازم نیست هنگام قرار دادن ظروف داغ، نگرانی ای داشته باشید.

پیشخوان کابینت از جنس مرمر

صفحه کابینت آشپزخانه مرمری

پیشخوان کابینت آشپزخانه ی مرمری

مرمر یکی از متریال هایی است که همیشه طرفداران خاص خود را داشته، مرمر با ظاهری جذاب و متفاوت هم زیبایی خاص خود را دارد هم خراش های ظریف را نشان نمی دهد و در عین حال هرگز کهنه نمی شود و هر آشپزخانه ای راجذاب می کند. البته مرمر به خاطر خلل و فرج هایی که دارد در مقابل لکه ها آسیب پذیر است، همچنین نباید مواد اسیدی روی آن ریخته شود یا خراشیده شود.

صفحه کابینت گرانیت مات

صفحه کابینت آشپزخانه گرانیت مات

پیشخوان آشپزخانه ی گرانیت مات

صفحات گرانیت مات، ظاهری نرم و ساده به خانه تان می‌بخشد، در این حالت دیگر ظاهر براق گرانیت را نخواهید داشت، این متریال در مقابل خراش، ضربه، ترک و گرما مقاوم است و یکی از بادوام ترین مصالح برای صفحات کابینت است.

صفحه کانتر استیل ضدخش

صفحه کابینت آشپزخانه استیل

پیشخوان کابینت آشپزخانه ی استیل

استیل ضدخش، ظاهری مدرن و به روز به آشپزخانه ی شما می دهد. این سطح با هر رنگی همخوانی دارد و به سادگی تمیز می شود، مهم ترین خصیصه ی آن این است که بسیار ضدباکتری است و بهداشتی ترین نوع متریال برای صفحه ی کابینت است.

پیشخوان آشپزخانه ی شیشه ای

صفحه کابینت آشپزخانه جنس شیشه ای

پیشخوان کابینت آشپزخانه از شیشه

در کنار ویژگی های خاص ظاهری خاص این متریال، باید به ویژگی های مثبت دیگر این متریال اشاره کنیم، شیشه می تواند به هر شکلی بریده شود، بافت های متنوعی می توان روی آن پیاده کرد و محدوده ی رنگ های آن بی انتهاست. به سادگی می توانید سطح آن را پاکیزه نگاه دارید و سطح بدون خلل وفرج آن باعث می شود در مقابل لکه ها مقاوم باشد و از بهداشتی ترین متریال های موجود باشد. برای اینکه سطحی با دوام داشته باشید، حتما از شیشه هایی با ضخامت بالای 5 سانتی متر که حرارت دیده اند استفاده کنید.

حالا که تا اینجای مطلب را خوانده اید، احتمالا قصدتان برای داشتن آشپزخانه ای زیبا، جدی است، پیشنهاد می‌کنیم مطلب پر بازدیدی که 7 ایده ی جالب برای طراحی دیوار پشت کابینت را در آن مطرح کرده ایم، مطالعه کنید.

صفحه کابینت از مواد بازیافتی

صفحه کابینت آشپزخانه ی بازیافتی

پیشخوان کابینت آشپزخانه از مواد بازیافتی

متریالی دوستدار طبیعت، این صفحات از مصالح پایدار متفاوتی مثل بتن، شیشه، کاغذ، کامپوزیت و پلاستیک ساخته می شوند. این مصالح محدوده ی رنگی و بافتی وسیعی دارند. تصویری که مشاهده می‌کنید از شیشه ی بازیافتی، سیمان پرتلند و رزین ساخته شده، تا به سطحی بادوام و کم احتیاج به تعمیر تبدیل شود.

صفحه کابینت بتنی

صفحه کابینت آشپزخانه ساخته شده از بتن

پیشخوان کابینت آشپزخانه بتنی

صفحات کابینت بتنی بسیار متنوع هستند، شما می توانید هر رنگ و بافتی روی آن ها اجرا کنید. بتن همنشینی خوبی با مصالح مختلف مثل شیشه، کاشی و مرمر دارد و ظاهری بسیار جذاب ایجاد می کند. در کنار این زیبایی ظاهری، به لحاظ انرژی هم ماده ای مناسب است، هنگامی که دمای خانه بالاست، بتن گرما را جذب می کند و وقتی خانه سرد می‌شود، حرارت آزاد می کند.

پیشخوان از جنس سنگ صابون

صفحه کابینت آشپزخانه سنگ صابون

پیشخوان کابینت آشپزخانه از جنس سنگ صابون

مقاوم در برابر لک و باکتری، سنگ صابون سنگی است که به طور طبیعی بدون خلل و فرج است و محدوده ی رنگی وسیعی از رنگ های روشن تا تیره را در بر می گیرد. این سنگ برخلاف سایر سنگهای طبیعی، به آب بندی سالانه احتیاج ندارد اما با مالیدن روغن صنعتی روی سطح آن می توانید هر خراشی که روی سطح آن افتاده باشد را محو کنید و رنگ سنگ را مانند روز اولش، نو کنید.

کانتر از سنگ تراورتن

صفحه کابینت آشپزخانه با جنس سنگ تراورتن

پیشخوان کابینت آشپزخانه از جنس سنگ تراورتن

سطح این سنگ ظاهری زیبا و بافت دار ایجاد می کند اما خلل و فرج بسیاری دارد، از این رو مایعات را جذب می کند و ضد باکتری نیست، و باید زمان و انرژی بیشتری برای پاک نگاه داشتن سطح آن صرف کنید. اگر این مساله را کنار بگذاریم، صفحه کابینت تراورتن یکی از زیباترین انتخاب هاست و احساسی صمیمی و گرم و دوستانه را به خانه‌تان می آورد.

صفحه کانتر از جنس کاشی

صفحه کابینت آشپزخانه کاشی

پیشخوان آشپزخانه ی طرخ کاشی

صفحه کابینت های جنس کاشی متریال های کم هزینه ای برای پوشش سطح کابینت هستند و به راحتی قابل ترمیم و تعمیر می باشند. چنین سطوحی به راحتی با سایر مصالح و رنگ ها تطبیق داده می شوند. نکته ی دیگر در خصوص سطح کاشی، این است که شما می توانید خودتان آن را در یک آخر هفته انجام بدهید و از کارتان لذت ببرید.

امیدواریم در این مطلب کوتاه، اطلاعات مناسبی به شما ارائه کرده باشیم، با این حال اگر فکر می کنید همچنان سوالی دارید و بخشی از سوالاتتان بدون پاسخ مانده، حتما از طریق بخش مشاوره ی دکوراسیون، سوالتان را با ما در میان بگذارید.


منبع: hgtv.com

Best Huawei H12-224 Exams On Our Store

The third question proves that it is her own need and satisfaction.The fourth question is sublimation, raising H12-224 Exams the activities they are engaged in now to A new height, the woman under his Huawei Certified H12-224 body is enjoying a happy life, not hard labor. Jiacheng, you go with me, so much money, always on at home, nor is it one Huawei Certified H12-224 Exams thing.As for Ruijuan, her temper, you are afraid I do not Huawei H12-224 Exams know, she will not be upset. Ruijuan some angry, how Huawei H12-224 Exams well, HCNP-R&S Fast Track (Huawei Certified Network Professional – Routing & Switching) Fast Track Exam then talk about it, what is not easy to say, specifically pick up some unlucky words, what is the point Really baffling. Fortunately no injuries, including her own, how she wanted to die and everything will be fine. Xiu er sister himself is a mess, but also expect to borrow money from her, Moreover, people are Huawei H12-224 Exams not in the local, even if cheeky begged her, she also made kind hearted behavior, but can not be far from thirsty.

If not, I will have to find a job with a higher salary. How can she Huawei H12-224 Exams compare to me You don t HCNP-R&S Fast Track (Huawei Certified Network Professional – Routing & Switching) Fast Track Exam know her. I think H12-224 Exams this green and sparkling stone is like a direct balloon from Australia to Auckland with a hot air balloon. The ring is engraved with a very warm heart, Huawei Certified H12-224 warm H12-224 Exams and hot words, I can t think of what it is. Huawei H12-224 Exams No kidding Ivey asked. Yes, no kidding.

Jiacheng only put forward a high tech I Ching also explain the requirements of impermeable, this sum of money please divide you into three, with three personal names, I and Ruijuan two years of deposit, Yaya that one deposit two annual. Jia Cheng go back to Ruijuan again, H12-224 Exams infinite emotion Road, this life, like mahjong, this mahjong, like life. She moved the position Huawei H12-224 Exams to burn incense again and set off firecrackers for fear of damaging the verdant Huawei Certified H12-224 green grass for fear of scaring the quiet little sleep of the north. With her mouth, a pair of looks, a pile of tickets, the basic balance of Huawei H12-224 Exams things, all parties will be the green light, the opening of the Spring Festival everything is ready. She rushed rushed to the South their own home.After a long rush, I saw her father, younger brother, relatives and neighbors crying without tears. He said that he is not allowed to step out of http://www.testkingdump.com/H12-224.html his HCNP-R&S Fast Track (Huawei Certified Network Professional – Routing & Switching) Fast Track Exam eyes and push his eyes open next day.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن