انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

راهنمای خرید لوستر برای منزل

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 1556 بازدید

لوسترها، یکی از دوست داشتنی ترین تجهیزات نورپردازی برای منزل هستند و خرید لوستر مناسب خانه بسیار مهم است زیرا لوسترها با ابهت و جذابیتی که دارند، می توانند زیبایی بیشتری به دکوراسیون داخلی خانه ببخشند. می توانید در هر فضایی که دوست دارید از لوستر استفاده کنید؛ در ورودی، اتاق خواب،  پذیرایی، غذاخوری، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حتی در آلاچیق های بیرون خانه نیز وجود یک لوستر زیبا جذابیتی مثال زدنی ایجاد می کند.

مدل لوستری که انتخاب می کنید، ابعاد آن و… تاثیر بسیار زیادی در حال و هوای داخلی فضای مورد نظرتان دارد. از طرفی لوسترها با سبک ها و مدل های بسیار متنوعی در بازار موجودند و این ممکن است انتخاب را برای شما دشوار کند. در این مطلب مواردی که حتما پیش از خرید لوستر برای هر فضایی باید مورد توجه قرار دهید را با هم بررسی می کنیم. پس در ادامه با این مطلب راهنمای خرید لوستر با ما همراه باشید.

1- سبک طراحی داخلی خانه

قبل از خرید لوستر مناسب خانه تان، باید تصمیم بگیرید که می خواهید طراحی داخلی منزلتان به چه سبکی باشد. چرا که لوسترها در سبک های مختلف (مانند سنتی، مدرن و صنعتی) طراحی می شوند؛ بنابراین بهتر است گزینه ای را انتخاب کنید که هماهنگ با حال و هوای دکوراسیون خانه تان باشد.

برای راحت تر شدن پروسه ی انتخاب، می توانید نمونه های لوسترهای به کار رفته در منزل را در مجلات طراحی داخلی ببینید و از آن ها ایده بگیرید. اما از تجربه کردن مدل ها و سبک های دیگر نترسید. گاهی اوقات ممکن است یک لوستر مدرن در اتاقی با وسایل آنتیک و قدیمی بسیار زیبا به نظر برسد.

راهنمای خرید لوستر مناسب برای خانه

2- تناسب لوستر با فضای اتاق

در انتخاب لوستر، علاوه بر کاربری فضا، باید به وسعت آن هم توجه کنید. در اتاقی با ابعاد وسیع، یک لوستر بزرگ بیشتر خودش را نشان می دهد و تناسب بیشتری با فضا دارد. اگر به تجهیزات نوری کوچکتری احتیاج دارید، می توانید به جای لوستر از چراغ آویز استفاده کنید.

برای اینکه مطمئن شوید لوستر مورد نظرتان قطر مناسبی دارد، یک قاعده ساده وجود دارد. اندازه طول و عرض اتاق را در واحد فوت (هر فوت معادل حدود 30 سانتی متر است) با هم جمع کنید و حاصل آن را به واحد اینچ برگردانید. این عدد در واحد اینچ مساوی با قطر لوستر است.

برای مثال برای اتاقی به ابعاد 10در 15 به واحد فوت، نیاز به لوستری با قطر 25 اینچ می باشد:

چگونه لوستری با اندازه مناسب برای خانه انتخاب کنیم

قطر مناسب برای لوستر با توجه به ابعاد اتاق

10(عرض اتاق در واحد فوت)+15(طول اتاق در واحد فوت)= 25 فوت

۲۵فوت—> ۲۵ اینچ (قطر لوستر)

۲۵ اینچ= ۶۳ سانتی متر   (هر اینچ= ۲.۵ سانتی متر)

توجه داشته باشید که لوستر مناسب خانه ی شما باید با مبلمان منزلتان هماهنگ باشد. برای مثال اگر تصمیم دارید لوستر را بالای میز غذاخوری نصب کنید، توجه داشتن به شکل و ابعاد میز به خصوص نقطه وسط آن اهمیت بسیار دارد. لوستر و میز نباید حالتی غالب بر یکدیگر داشته باشند و باید متناسب به نظر برسند. در این حالت قطر لوستر باید حداقل 30 سانتی متر از عرض میز کمتر باشد و حداقل 120 سانتی متر از دیوار های اتاق فاصله داشته باشد. علاوه بر این نقطه ی وسط آن باید با نقطه ی وسط میز در یک محور قرار بگیرد.

نکاتی که برای خرید لوستر باید بدانید

اندازه مناسب برای قطر لوستر با توجه به ابعاد اتاق

3- ارتفاع اتاق

در کنار مساحت اتاق، باید به ارتفاع آن نیز توجه داشته باشید؛ چون هرچه ارتفاع بیشتر باشد، به لوستر بزرگتر یا بلندتری احتیاج دارید. اگر لوستر منتخب شما پوششی برای لامپ ندارد (نور را مستقیم ساتع می کند)، باید نزدیک به سقف نصب شود تا از ایجاد خیرگی به وسیله نور جلوگیری شود.

در فضای خانه، لوستر باید طوری نصب شود که پایین ترین نقطه آن در ارتفاع 210 سانتی متری از کف قرار بگیرد. همچنین در اتاق غذاخوری بین میز و لوستر باید فاصله ای در حدود 70 ت 90 سانتی متر در نظر بگیرید. اگر سقف دو طبقه می باشد، بهتر است لوستر از 2 یا 3 ردیف (طبقه) چراغ تشکیل شده باشد تا نتایج بصری بهتری داشته باشد.

چگونه لوستر را با دکوراسیون داخلی منزلمان هماهنگ کنیم

4- جنس و رنگ لوستر

لوستر می تواند از مصالح گوناگونی از جمله فلز تزیین شده، سنگ، کریستال و … ساخته شده شده باشد. در نظر داشته باشید که لوستر منتخب شما، با رنگ غالب فضا و مصالح به کار رفته در طراحی داخلی خانه (متریال و جنس اجزایی چون پنجره، دیوارها، مبلمان و …) هماهنگ باشد. همچنین سعی کنید سازگاری و انسجام خلاقانه ای بین لوستر و چراغ های دیوارکوب و سایر منابع روشنایی خانه برقرار کنید. در یکی از مطالب قبلی سایت انواع تجهیزات نوری که در نورپردازی منزل به کار می روند را معرفی کرده ایم؛ پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید.

فوت و فن انتخاب لوستر

5- تعداد لامپ های لوستر

میزان روشنایی بقیه منابع نوری را حساب کنید و سپس لوستری انتخاب کنید که تکمیل کننده آن باشد. برای مثال تامین روشنایی مناسب برای فضای ورودی، به میزان نور 200 تا 400 وات نیازمند است.

دقت داشته باشید که لوستر دارای چند لامپ است زیرا هرچه تعداد لامپ هایش بیشتر باشد، نور و روشنایی بیشتری را تولید می  کند و اگر این میزان روشنایی بیشتر از حد مورد نیاز شما برای آن فضا باشد، مجبور می شوید لامپ های بعضی از شاخه های آن را خاموش کنید که در این حالت جلوه ی نازیبایی پیدا خواهد کرد. البته می توانید از لوسترهایی که لامپ هایشان دارای پوشش است نیز استفاده کنید تا میزان نور خروجی را کنترل کنید.

لوستر ها از عناصر تزیینی هستند، پس انتظار نداشته باشید که لوستر شما، منبع نور و روشنایی اصلی اتاقتان باشد.  اگر تصمیم دارید از لوستر بیشتر به عنوان یک عنصر دکوراتیو استفاده کنید تا منبع نور، گزینه ای را پیدا کنید که لامپ های کمتری داشته باشد. به نوع لامپ های لوستر هم توجه کنید که اگر طرح یا ویژگی خاصی داشته باشند، ممکن است پرمصرف تر، گران تر و یا حتی پیدا کردنشان نیز سخت تر باشد.

در یکی از مطالب پیشین سایت در خصوص اصول نورپردازی در طراحی داخلی صحبت کرده ایم. با مطالعه ی این مطلب، با نقش لوستر در نورپردازی منزلتان بیشتر آشنا می شوید و راحت تر می توانید در مورد میزان روشنایی مورد انتظار از آن تصمیم بگیرید.

چگونه برای خانه لوستر انتخاب کنیم

6- نگهداری و تمیز کردن لوستر

لوسترها جاذب گرد و غبار هستند، به خصوص اگر طرح و فرمی پیچیده و ظریفکاری شده داشته باشند. بهتر است لوستر را هر فصل یک بار تمیز کنید، این کار به افزایش عمر با کیفیت آن کمک می کند. اگر به دنبال گزینه ای هستید که نیاز کمتری به نگهداری و نظافت داشته باشد، طرحی ساده تر انتخاب کنید تا به طور مرتب و به راحتی بتوانید آن را تمیز کنید.

انتخاب لوستر مناسب برای نشیمن

7- سیستم سیم کشی خانه

نکته ای که اغلب هنگام خرید لوستر فراموش می شود، توجه به تعداد سیم های موجود در سقف برای نصب می باشد. بعضی از لوسترها به همراه خود دستور عمل نصب دارند و شما را در اتصال اجزای لوستر و نصب سیم کشی راهنمایی می کنند. از فروشنده بپرسید که لوستر به چه مقدار انرژی الکتریکی برای کار کردن نیاز دارد تا نصبی ایمن و صحیح داشته باشید.

نکته ی مهم: حتما به وزن لوستر توجه کنید. لوستر سنگین تر از 23 کیلوگرم نیاز دارد تا با سازه خانه نگه داشته شود.

چگونه برای خانه لوستر انتخاب کنیم

8- ضمانت نامه

هنگام خرید، بهتر است لوستری را انتخاب کنید که دارای گارانتی باشد. علاوه بر این، به مدت زمان ضمانت نامه توجه کنید که در صورت نیاز به تعمیرات و تعویض، بتوانید راحت و سریع اقدام کنید. گاهی فروشگاه این اجازه را به شما می دهد تا لوستر را به خانه ببرید و امتحانش کنید و اگر مناسب نبود آن را برگردانید. حتما از فروشنده در مورد این امکان بپرسید تا بتوانید با خیال راحت  خرید کنید.

راهنمای انتخاب لوستر مناسب برای منزل

امیدواریم از این راهنمای خرید لوستر و نکاتی که در این مطلب ارائه کردیم استفاده کرده باشید. چنانچه در انتخاب لوستر برای منزلتان مردد هستید یا سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده است، حتما از طریق بخش مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.


منابع:

ultimatehomeideas.comhomedesignlover.com

lampsplus.com bellacor.com

impressiveinteriordesign.comlightology.com

  • تمامی مطالب مجله ی انستودیوز پس از ترجمه توسط هیات تحریریه تکمیل می شوند و نکات مناسب خانواده های ایرانی به آن ها اضافه می شود.

Isaca CISM Real Exam : Certified Information Security Manager

Engel to Zhili s second day, sent a special person, prepared a generous gift, went to the Western Regions made a special CISM Real Exam trip, and promised to leave Certified Information Security Manager uncle uncle had the position of Master, and repeatedly told the envoy that Princess Isaca CISM Real Exam Hill can later Married, but the text teacher is to be appointed Isaca CISM Real Exam CISM Real Exam immediately. Take a look at clean up, this is the first post in the prefect gate of the notice, began handling the case. The fireworks of Tseng Kuo fan s bridal chamber soon began to ignite under the full control of CISM CISM his grandfather. Although Zeng Guofan is generally bright blue in official writings, Zeng Guofan, born in the top of the list, has always respected his words and humility of humility.

Zeng Guofan stood up only to find that sweat has soaked the clothes.Tseng Kuo fan, a famous name, formerly Isaca CISM Real Exam known as sub city, the word Han Han, CISM CISM No. As the Hung Hing, Yao Isaca CISM Real Exam Ying of dedication, obstacles, will be trapped seniors shameless funeral, with the same sacrifice, try their best. Do not say less than one third of Certified Information Security Manager Isaca CISM Real Exam the prefectural points, even the care hospital, the Department has not fishing a few copper it. When the emperor was in trouble, CISM Real Exam he was summoned by the capitol Zhang Jing.Zeng Guofan saw a came, the old really pleased really, but Isaca CISM Real Exam also to sit and please tea.

Maybe Lao Meng agreed with him. Juxtaposed together of course, we often overlook such a problem at this time, if CISM CISM you let them stand side by side in their lifetime, do they agree However, as a descendant, we are in the big land, like the grocery shopping in Certified Information Security Manager the sunset, while yawning with a mouth and a mouth, we will sort the dishes that have already been smashed. The car flew out in silence for a Isaca CISM Real Exam Isaca CISM Real Exam long time, and suddenly a ringtone came Isaca CISM Real Exam in. Because it is your friend, he and you have a psychological http://www.testkingdump.com process of confrontation and contest. From being shackled to being sent to the hospital, I didn t even wake up in the middle. Zhu Li, you are objective. I want you CISM Real Exam Isaca CISM Real Exam to participate in the discussion and support.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن