تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن با هزینه ای متناسب

تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن با هزینه ای متناسب

باز هم با مطلبی در خصوص بازسازی فضایی از فضاهای خانه با شما هستیم. در این مطلب مشاهده می کنیم که یک طراح داخلی چطور اتاق نشیمن خانه ی خود را تغییر داده است. این مطلب ترجمه ای است از مطلبی که خود این طراح در خصوص خانه اش نوشته است. باهم نگاهی به این مطلب می اندازیم.

برای به اشتراک گذاشتن تغییراتی که در اتاق نشیمن خانه ام ایجاد کرده ام بسیار مشتاق و هیجان زده هستم. زمانی که آشپزخانه ی خانه ام را تغییر دادم، احساس کردم آماده هستم تا تغییرات بیشتری در خانه ام ایجاد کنم و می خواهم همه چیز را تغییر بدهم. حدود هفت سال هست که در خانه ام هستم و به نظرم واقعا باید یک تغییر اساسی در فضاها ایجاد می کردم.

قبل و بعد بازسازی نشیمن

تصویر زیر برنامه ی اصلی من برای کار است. می خواستم فضایی مدرن و در عین حال صمیمی مانند آشپزخانه ام ایجاد کنم که در آن تعدادی از کارهای دستی و خاص مد نظرم هم بگنجانم.

طرح کلی برای طراحی داخلی نشیمن

(مشاهده می کنید که در این صفحه (اصطلاح تخصصی mood board) طراح سعی کرده عناصری که به نظر او مناسب فضا هستند را به صورت کلی کنار هم بچیند تا ایده های اولیه ای که برای اتاق جدید مد نظر دارد را یک بار در کنار هم مشاهده کرده باشد.)

تصویری که در ادامه مشاهده می کنید، فضای اتاق بعد از تغییرات نهایی است که بسیار به طرحی که در ذهنم داشتم نزدیک است و من عاشق آن هستم. من علاقه ی زیادی به استفاده از رنگ های متنوع در فضا دارم، اما در این طرح ترجیح دادم بیشتر از رنگ های خنثی برای وسایل اصلی مثل مبل ها و میز استفاده کنم و در کنار آن، رنگ ها را با استفاده از تجهیزات تزیینی مثل کوسن ها و… وارد فضا کنم.

قبل و بعد بازسازی نشیمن

  علاقه ی زیاد من به کارهای Emily Henderson در طرح اتاق مشخص است، در طراحی خانه ام از او الهام گرفته ام. همچنین تلاش کردم تا یکی از وسایل تزیینی که Nike Schroeder در اتاق خود استفاده کرده را برای خودم بسازم. چوب پرده ی مورد علاقه ام را از ایکیا خریداری کردم و باید اعتراف کنم که این پروژه یکی از راحت ترین تغییر دکوراسیون هایی بود که انجام دادم. پنجره های اتاق به قدری بلند بودند که مجبور شدم خودم پرده ها را بدوزم، هرچند کمی سختی داشت، اما این مساله باعث شد بتوانم دقیقا پرده ای که خودم دوست داشتم را برای اتاق داشته باشم و محدودیت های کمتری را احساس کنم.

قبل و بعد بازسازی نشیمن

بسیاری از وسایلی که در اتاق می بینید را خودم درست کرده ام و این باعث شده هزینه های این تغییر دکوراسیون کم شوند.بعضی وسایل مانند میز وسط هم از لوازم دسته دوم خریداری کردم،

تابلو و مبل و پرده در نشیمن

این گوشه ی اتاق خیلی از وسایلی که شخصی و خاص من هستند قرار دارند، وسایلی مثل رشته ی لامپ با سرپیچ های طلایی، روبالشی ای که خودم چاپ کردم و تابلویی خاص با رنگ متفاوت که از یک مجموعه ی عکس انتخاب کردم.

گل میز نشیمن

تزیین دیوار نشیمن

در گوشه گوشه ی اتاق تمایل من به وجود داشتن جزییات کوچک را مشاهده می کنید. شما هم می توانید با استفاده از وسایل و جزییات کوچکی که در اتاقتان به کار می برید فضایی خاص خودتان ایجاد کنید. در این مطلب از تاثیر طراحی داخلی بر روحیه و شخصیت شما گفته ایم.

چراغ رومیزی سبز و سفید

و این خلاصه ای از تغییراتی بود که من در فضای نشیمن خانه ام ایجاد کردم. تغییراتی ساده و کم هزینه که فضایی زیبا و دوست داشتنی برای من ایجاد کرد،


همانطور که مشاهده می کنید ایجاد فضایی نو و دوست داشتنی کار سختی نیست، اگر شما هم چندسال است که در فضایی یکسان زندگی می کنید، شاید وقت آن رسیده باشد تا تغییری جذاب و مناسب در خانه ایجاد کنید، تغییری که روحیه و حال و هوای شما را دگرگون می کند و باعث سورپرایز شدن مهمانهایتان می شود.


منبع: apartmenttherapy.com


ارسال پاسخ

دوازده − هفت =

در مسابقه شرکت کنید
برنده ی بیش از 500 هزارتومان جایزه باشید.

انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری
مطالب قبلی را بخوانید
بازسازی اتاق خواب و کار
بازسازی: تبدیل انبار به اتاق کار و اتاق مهمان

گاهی ما فکر می‌کنیم تغییر دکوراسیون یا طراحی داخلی یک اتاق قدیمی، کار سخت، پرهزینه، زمانبر و ناممکنی هست، در...

بستن