انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

نکات و راهکارهایی برای دکوراسیون قفسه ها در منزل

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 485 بازدید

چیدمان شلف ها نقشی بسیار مهم در طراحی داخلی هر فضایی دارد و دکوراسیون را پخته تر می کند. اما اگر دکوراسیون نامناسبی برای آن ها در نظر گرفته شود، می توانند تاثیر عکس داشته باشند و باعث شوند فضا شلوغ و آشفته به نظر برسد.
ممکن است سازمان دادن به چیدمان اشیا در قفسه ها برای شما دشوار باشد و یا از مدل های تکراری برای دکوراسیون آن ها خسته شده باشید. در این مطلب با نکات و راهکارهایی آشنا می شوید که به شما کمک می کند برای دکوراسیون قفسه هایتان طرحی مناسب داشته باشید و به وسیله ی آن ها جلوه ی جذاب و کاملی به فضای داخلی محل زندگی یا محل کار خود ببخشید. در ادامه با ما همراه باشید.

1- روش مثلث: عناصر شبیه به هم را با الگوی مثلثی جدا کنید.

این کار ساده تعادل ایجاد می کند و باعث می شود چشم افراد روی قفسه ها حرکت کند، احساس کنند چیزهای بیشتری برای دیدن وجود دارد و همه جای آن را ببینند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید از 4 مثلث در چیدمان عناصر دکوراتیو در طبقه ها استفاده شده است. از آنجایی که دو قفسه با فاصله ی کم و روی یک دیوار داریم، بهتر است آن ها را یک قفسه ی بزرگ فرض کنیم و آنگاه مثلث ها را جدا کنیم. این کار باعث می شود تعادل بصری به طور کلی در دکوراسیون دیوار حفظ شود.

چگونه قفسه های خانه خود را بچینیم؟توضیح دقیق تر روش مثلث:

مثلث 1: دو گلدان چوبی در یک گروه قرار می گیرند، به این دلیل که نزدیک به هم هستند. زمانی که اشیای شبیه به هم در یک طبقه قرار می گیرند، بهتر است یک شی در نظر گرفته شوند.
مثلث 2: در اینجا 3 گلدان شبیه به هم داریم که در هر دو قفسه نشان داده شده اند. این گلدان ها بافت ایجاد می کنند و می توانند نقطه آغازی برای طراحی باشند.
مثلث 3: کتاب ها هم به سه دسته تقسیم شده اند و بین قفسه ها به صورت مثلثی توزیع شده اند.
مثلث 4: آخرین مثلث مربوط می شود به وسایل همرنگ، که تاثیر بسیار زیادی در متعادل شدن دکوراسیون قفسه ها دارند.

نظم دادن به عناصر شبیه به هم در چیدمان قفسه ها

2- ارتفاع های مختلف: هرگز دو شی هم ارتفاع را کنار یکدیگر قرار ندهید.

یکی از اشتباهات متداول در چیدن اشیای دکوراتیو در کنار هم این است که، معمولا اشیای هم ارتفاع در یک طبقه و کنار هم چیده می شوند، به گونه ای که نقاط بالایی شان در یک خط قرار می گیرند؛ در این حالت به نظر می رسد طبقه یک قاب فرضی دارد. اگر احساس کردید اشیاء چیده شده در یک طبقه تناسب دلچسبی ندارند و متعادل به نظر نمی رسند اما علت آن را متوجه نشدید، احتمالا یکی از ضعف های چیدمان متنوع نبودن ارتفاع عناصر است.
این نکته را که نیاز است بین اشیای موجود در طبقه اختلاف ارتفاعی واضح وجود داشته باشد، هم در مواردی که اشیا تک هستند و هم در مواردی که چند شیء(مثل چند کتاب) روی هم قرار می گیرند، به خاطر داشته باشید.

چگونه اشیا با ارتفاع متفاوت را در قفسه های خانه کنار هم بچینیم؟
به تصویر بالا نگاه کنید. مثال «انجام ندهید» نامتعادل است و جذابیت کمتری دارد. چشم شما روی خط فرضی بالای اشیا بدون هیچ تغییر جهتی حرکت می کند. اما در مثال «انجام دهید» تنوع و تفکیک ایجاد شده، طوری که چشم شما بر روی اشیا حرکت می کند.

دکوراسیون اشیا با ارتفاع مختلف در کنار یکدیگر

3- اشیا را در گروه 3 تایی قرار دهید: وسایل باید به تعداد فرد کنار هم چیده شوند.

وسایلی که در گروه هایی با تعداد فرد چیده می شوند، جذاب تر، به یاد ماندنی تر و تاثیرگذارتر از گروه بندی هایی با تعداد زوج هستند.
قرار دادن اشیا در گروه های 3 تایی (یا 5 یا 7 تایی برای فضاهای بزرگ تر) امتداد بصری ایجاد می کند و چشم را به حرکت وا می دارد. با تعداد فرد نتیجه نهایی متعادل تر از این که شما فقط یک جفت از اشیا داشته باشید به نظر می رسد. حتی به اندازه 3 شی با ارتفاع های متفاوت. گروه های 3 تایی در میز قهوه، پرده و یا برای قاب عکس های روی دیوار بسیار متناسب به نظر می رسند.

قرار دادن اشیا به تعداد فرد در کنار یکدیگر در قفسه های خانه

تعداد مناسب اشیا روی قفسه ها

4- اشیاء عمودی و افقی را ترکیب کنید.

علاوه بر اینکه باید به ارتفاع وسایلتان تنوع دهید، یکی از راه های بسیار مناسب برای جذاب تر کردن قفسه هایتان این است که از وسایلی که فرم عمودی دارند در کنار وسایلی با فرم افقی استفاده کنید.
در صورتی که اختلاف ارتفاع بین وسایل عمودی و افقی بیش از حد زیاد شد، می توانید از یک شیء برای پر کردن این فاصله، به عنوان پلی برای اتصال دادن وسایل استفاده کنید.

نکات و ایده هایی برای چیدن کتابخانه

منظم کردن دکوری های افقی و عمودی در کنار هم

5- در چیدمان شلف ها لایه بندی کنید.

لایه بندی به طبقه های شما عمق می بخشد و باعث می شود دو بعدی و مسطح به نظر نرسند. این کار به همین اندازه ساده است که یک شیء را جلوی شیء دیگر بگذارید. یکی کاربردهای بسیار جالب این نکته، لایه بندی گلدان ها با ارتفاع های متفاوت در طبقه هاست.

چیدمان مناسب اشیا در یک طبقه

6- تم رنگی خود را انتخاب کنید.

نمودار زیر چرخه رنگ را نشان می دهد؛ در این چرخه، رنگ های رو به روی هم، مکمل هم هستند. برای ایجاد کنتراست زیاد و جسورانه می توانید از رنگ های مکمل استفاده کنید. اما اگر به سبک مدرن علاقه دارید، دکوراسیون تک رنگ می تواند برای شما راهگشا باشد. برای دکوراسیون قفسه هایتان یک رنگ اصلی و یک رنگ فرعی انتخاب کنید که بتواند آن را متعادل و تکمیل کند.

انتخاب تم رنگی در چیدمان قفسه منزل
پیشنهاد می کنیم پالت رنگ خود را ساده نگه دارید. رنگ های اصلی خود را انتخاب کنید و در بقیه ی موارد از رنگ های خنثی استفاده کنید. این کار از شلوغ و آشفته به نظر رسیدن قفسه شما جلوگیری می کند.
نکته مهم: از نقش بافت غافل نشوید. ممکن است شما قفسه هایی دیده باشید که کاملا تک رنگ هستند، با این حال جذاب به نظر می رسند و خسته کننده نیستند. در این نوع قفسه ها از بافت های متنوع استفاده می شود که می تواند به طبقه های شما جزئیات و عمق و بعد بدهد.

انتخاب تم رنگی مناسب برای عناصر تزئینی روی قفسه ها

چه چیزهایی در چیدمان شلف های خود قرار دهید؟

– گوی های تزئینی
– قاب های عکس و قاب های دکوراتیو
– گلدان های خالی تزئینی یا گلدان هایی با گیاهان طبیعی و مصنوعی
– کتاب ها و نگهدارنده برای آن ها
– مجسمه های دکوراتیو مثل مجسمه حیوانات
– جعبه های زیبا و رنگی
– صندوقچه های سنتی

چه چیزی در قفسه خانه قرار دهیم؟

برای خریدتان برنامه ریزی کنید:

لازم است برای اشیایی که به منظور استفاده در چیدمان قفسه های منزلتان می خرید، برنامه ریزی داشته باشید. پیشنهاد می کنیم پیش از رفتن به خرید این مراحل را در نظر بگیرید:

گام 1: پالت رنگ خود را انتخاب کنید.
گام 2: یک لیست خرید تهیه کنید.
برای برنامه ریزی می توانید از مثلث هایی که می خواهید ایجاد کنید شروع کنید. برای مثال شما می خواهید برای تزئین قفسه هایتان از گوی های دکوراتیو استفاده کنید؛ در این حالت می دانید که به سه گوی احتیاج دارید و اگر قرار باشد گوی هایی که انتخاب می کنید یکی از رنگ های اصلی دکوراسیون شما را داشته باشند، می توانید نمونه های بزرگ تر آن ها را انتخاب کنید.
فرض کنید گزینه بعدی، متریال چوب است. می توانید حداقل 3 شی چوبی انتخاب کنید. یکی از آن ها ممکن است کوچک تر از بقیه باشد. زیرا رنگ چوب در اینجا یک رنگ مکمل است و نیازی نیست به اندازه رنگ اصلی روی آن تاکید شود.
در ادامه می توانید برای پر کردن طبقه هایتان از 2 یا 3 گلدان سفید استفاده کنید.

چند نکته تکمیلی:

کتاب می تواند جلوه ی جذاب تری به چیدمان شلف های شما بدهد. حداقل دو جفت کتاب را در نظر داشته باشید. قرار دادن کتاب در قفسه این فرصت را به شما می دهد که با استفاده از نگهدارنده های کتاب خلاقانه، پالت رنگی تان را تکمیل کنید.

با اضافه کرده قاب عکس هایی از عکس های خودتان، خانواده تان و افراد مورد علاقه تان می توانید به دکور منزلتان هویت ببخشید و آن را مال خود کنید.

استفاده از گیاهان طبیعی در قفسه ها به آن ها زندگی می بخشد. می توانید انواعی از گیاهان خانگی را انتخاب کنید که به مراقبت کمتری احتیاج داشته باشند؛ مانند کاکتوس. برای مثال زمانی که یک قفسه طراحی می کنید، 2 گلدان و وقتی 2 قفسه کنار هم را طراحی می کنید 3 گلدان را در یک مثلث قرار دهید.

انتخاب اشیاء مناسب برای چیدمان قفسه ها
گام 3: قفسه خود را روی کاغذ ترسیم کنید.
گام 4: ارتفاع بین طبقه ها را مشخص کنید و در نظر داشته باشید.
گام 5: لایه ها و چیدمان شلف خود را روی کاغذ طراحی کنید. شاید این راهکار نتیجه ی قطعی ندهد و کیفیت آن با چیدمان واقعی تفاوت هایی داشته باشد، اما به طور کلی به شما کمک می کند برای چیزی که می خواهید به آن برسید، یک هدف اولیه داشته باشید و بر اساس آن شروع کنید.
گام 6: اکنون شما یک لیست راهنمای خرید دارید، پس می توانید به خرید بروید.

نکته: ارتفاع قفسه هایتان را در ذهن داشته باشید. اگر قصد دارید 2 گلدان را در یک قفسه قرار دهید، باید مطمئن شوید که ارتفاع آن ها مناسب است.
ایده: اگر همه ی وسایلتان را از یک فروشگاه خریداری می کنید، می توانید در صورت امکان یک قفسه خالی در آن فروشگاه پیدا کنید و وسایلتان را در یک گروه باهم قرار دهید تا ببینید در کنار یکدیگر چگونه به نظر می رسند.


امیدواریم مطالعه ی این مطلب به شما در تصمیم گیری برای دکوراسیون قفسه های منزلتان کمک کرده باشد. اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده یا احساس می کنید به راهنمایی احتیاج دارید، پیشنهاد می کنیم از طریق بخش مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.


منبع :

Jessicadevlindesign.com

  • تمامی مطالب مجله ی انستودیوز پس از ترجمه توسط هیات تحریریه تکمیل می شوند و نکات مناسب خانواده های ایرانی به آن ها اضافه می شود.

RedHat EX200 Exam Dumps : Red Hat Certified System Administrator – RHCSA

Man diagonally across his hand, said That is not Then he was surprised RedHat EX200 Exam Dumps to ask him God is not to buy books to be the clothes right. Keke Qigao RedHat EX200 Exam Dumps sighed with a sigh, The old man and the Secretary Kou is talking about this matter. When it was, the court did not Red Hat Certified System Administrator – RHCSA prohibit trafficking tobacco by the Yi people, all EX200 Exam Dumps of which were treated according to the normal business situation. Officials and the Ministry of Housing is the University Muzhu A governor s management. Tseng Kuo fan looked at the sheet of paper carefully and read People committed an offender s guilty of pleading guilty RedHat EX200 Exam Dumps of punishments in plain RHCSA EX200 counties, pleaded guilty to punishing silver ten or two, and banned fifty two or five two dollars.

There is a RedHat EX200 Exam Dumps home in the city They are nothing to picky, the original goal is indeed not so high. After the http://www.examscert.com/EX200.html exercise ended, they should return to old age together with their tears and say that those who were sacrificed should be ruined and even drilled After the end of the Red Hat Certified System Administrator – RHCSA thunder team met what brigade immediately is a standing salute where the team And what brigade is nodded, and then is a punch in the past Your RedHat EX200 Exam Dumps sister in law said to you to make a braised pork nourishment Then two more than 40 guy EX200 Exam Dumps laughed, owl brigade RHCSA EX200 soldier were shocked they later told me that the brigade has never seen the cold war will be so Laugh, but never seen talking and crying What is a soldier This is called a soldier. The song s name is vow , not very well written, I copied below, just a touch of memorial.

Shen Gongzi said RedHat EX200 Exam Dumps that he also subconsciously touched his face, perhaps Red Hat Certified System Administrator – RHCSA because he felt that his skin is not as good as Li Si, who RHCSA EX200 has always been EX200 Exam Dumps known for his skin black. I can treat them as brothers. Li Wu himself felt very wrong. Lu Xun, because it has tesking been too much for too long, so there is no way, the May Fourth youth, RedHat EX200 Exam Dumps the IQ of this big yellow dog is not too high, So I can only learn from it But I really have nothing to say. I am not interested. Dongbatian is not Zhang Haoran, he is too lazy to communicate with people with low IQ.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن