انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

ویژگی های مهم کفپوش لمینیت را قبل از خرید آن بشناسید

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 623 بازدید

لمینت چیست؟ از چه جنسی است؟ در چه طرح‌ها و رنگ‌هایی موجود است؟ مناسب چه فضاهایی است؟ چگونه نصب می‌شود؟ چگونه نگه‌داری و تمییز می‌شود؟ چه معایب و مزایایی دارد؟ این‌ها همه سؤالاتی است که قبل از انتخاب و خرید لمینت جهت پوشش کف ، در ذهن ایجاد می‌شود. در ادامه به این پرسش‌ها پاسخ داده خواهد شد.

‎مشخصات فیزیکی لمینت

لمینیت ها معمولاً ظاهری شبیه به چوب دارند و درواقع جایگزینی برای پارکت (چوب‌فرش)‌های چوبی هستند. تولیدکنندگان این کف‌پوش تلاش می‌کنند به تمام جزئیات، برای ایجاد ظاهری طبیعی و شبیه چوب، توجه نمایند. لمینیت ها در انواع طرح ها و رنگ ها قابل‌تولیدند(چوب، سنگ،سرامیک). انواع طرح چوب، دارای رنگ‌های مختلف از طلایی تا مشکی است. انواع طرح‌های سنگ و سرامیک نیز در رنگ‌های مختلف موجود است. لازم به ذکر است که می‌توان طرح خاصی را سفارش داد و تولید کرد.

لمینیت های طرح چوب به شکل تخته ای

لمینیت های طرح چوب به شکل تخته ای و به رنگ تیره

لمینیت ها به شکل نواری یا تخته‌ای و مربعی وجود دارند. شکل‌های تخته‌ای معمولاً دارای بافت چوبی هستند و اشکال مربعی را برای بافت‌های سنگ و سرامیک انتخاب می‌کنند. قطعات لمینیت را می‌توان به‌صورت های خلاقانه و با چیدمان مختلف در کنار هم چید و ظاهری متفاوت ایجاد کرد.
انواع مات و براق نیز در بازار موجود است .

لمینیت های طرح سنگ و سرامیک به شکل مربعی

لمینیت های طرح سنگ و سرامیک به شکل مربعی

لایه های کفپوش لمینت

لمینیت از چهار لایه تشکیل شده است: یک لایه ملامین رویه، یک لایه که تصویری است با کیفیت بالا و همان بافت اصلی را تشکیل می دهد،لایه سوم لایه ای فشرده شده است، و لایه چهارم یک لایه ملامین پشتی است.

ساختار لمینیت

لایه های تشکیل دهنده لمینیت ها

آیا می توان لمینت را روی سرامیک نصب کرد؟

لمینیت ها با اتصالات خشک (فاق و زبانه) و بدون نیاز به چسب و ریخت و پاش، به آسانی و با سرعت، قابل‌نصب هستند.قطعات لمینیت توسط شیارهایی که کلیک نام دارند، با هم درگیر می شوند و یک لایه یکپارچه بر روی کف ایجاد می کنند. نصب لمینیت ها ساده است و خودتان با دقت می‌توانید از پس آن برآیید.

این کف‌پوش‌ها را می‌توان روی سطوح موجود مثل سرامیک یا سنگ به‌راحتی نصب کرد و هر زمان که نیاز به نقل‌مکان داشته‌اید، آن‌ها را جدا کرده و در مکانی دیگر استفاده کرد.

یک لایه به‌عنوان عایق رطوبت و صدا، در زیر قطعات لمینیت قرار می‌گیرد. راه رفتن روی کف‌پوش‌های لمینیتی باعث ایجاد صدایی می‌شود و این لایه زیرین، نقش مهمی در کاهش این صدا دارد.

شیوه نصب لمینیت

شیوه نصب لمینیت

دردسر های مراقبت از کفپوش لمینت چیست؟

نگهداری لمینیت ها آسان است و به انرژی کمی نیاز دارد. لازم است به طور منظم به وسیله جارو یا جاروبرقی ، گردگیری شوند. هر از چندگاهی نیز بایستی با یک تی مرطوب و با کمی مواد پاک‌کننده ملایم تمییز شوند.

توجه داشته باشید که همواره کف لمینیتی را از گردوغبار و سنگ‌دانه ریز پاک نگاه‌دارید چراکه ممکن است به‌مرورزمان دچار خراشیدگی شوند.

ضمناً گاهی بازدید نمایید که بین قطعات لمینیت فاصله نیفتاده باشد. اگر قسمت‌هایی از آن آسیب دید لازم است تعویض شوند.

لمینیت ها نیاز به واکس یا روغن ندارند.

مقاومت و دوام لمینت در مقابل خراشیدگی چطور است؟

لمینیت در برابر خراشیدگی ، لکه‌ها، رفت‌وآمد زیاد و ریختن غذا در آشپزخانه مقاومت دارد و به‌مرورزمان تغییر رنگ نمی‌دهد. اما اگر مایعی همچون شربت روی آن ریخت بهتر است پاک اش کنید تا به داخل درزها نفوذ نکند.

مزایای استفاده از لمینیت چیست؟

لمینیت یک ماده دوست دار محیط‌ زیست است چراکه به نسبت کف‌پوش‌های چوبی ، چوب و درخت کمتری مصرف می‌کند و در عوض از مواد بازیافتی (الیاف چوب بازیافت شده) به‌عنوان ماده اولیه این محصول استفاده می‌شود. ضمناً لمینیت ها قابلیت استفاده مجدد و بازیافت دارند بدان معنا که می‌توانید آن را جمع‌آوری و در مکانی دیگر نصب نمایید.

نصب آسان و سریع، تنوع رنگ و طرح، قابلیت جابه جایی و استفاده مجدد از دیگر مزایای آن هستند.

استفاده از لمینت چه معایبی دارد؟

برای حمام‌ها و فضاهای مرطوب خیلی توصیه نمی‌شوند؛ البته انواع مقاوم در برابر رطوبت نیز وجود دارد. البته لمینیت ها به نسبت پارکت‌های چوبی، در برابر رطوبت مقاوم‌ترند.

راه رفتن روی کف‌های پوشیده از لمینیت صدا ایجاد می کند.این صدا را می‌توان با لایه‌ای که در زیر آن نصب می‌شود کنترل کرد.

منابع:

www.hgtv.com               www.styleathome.com


در ادامه ویژگی های لمینیت ها را در قالب یک جدول مشاهده می کنید:

لمینیت                                                                                                               laminate flooring

مشخصات فیزیکیتصویر laminate-floors
جنسالیاف چوب فشرده شده
رنگانواع رنگ های طلایی تا مشکی(بدون محدودیت)
بافتچوبی- سنگی- سرامیکی.
ابعاددر اشکال مربعی و تخته ای موجود است.
هزینه در هر مترمربع با هزینه نصب: حدود 40 تا 120هزار تومان
دوام مقاوم در برابر خراشیدگی، لکه، رفت و آمدزیاد، ریختن غذا .مقاوم در برابر رطوبت به نسبت پارکت های چوبی.عمر مفید حدود 25 سال.
شیوه نصببا اتصال خشک (شیارهای فاق و زبانه به نام کلیک)بدون نیاز به ماده چسبندهقابل برچیده شدن و استفاده مجدد.
موارد استفادهکفپوش انواع فضاها.
نگهداریبه طور منظم با جارو گردگیری نمایید.گاه گاهی با تی مرطوب و مواد پاک کننده ملایم تمییزش کنید.

مرتب بازدیدشان کنید تا بین قطعات فاصله ایجاد نشود.

بدون نیاز به واکس و روغن.

قطعات ناسالم تعویض شوند.

اگر مایعی روی آن ریخت بهتر است زودتر پاک کنید.

مزایاقابلیت برچیده شدن و استفاده مجدد در فضایی دیگر.قابل نصب روی سطوح موجود (سنگ، سرامیک)دوستدار محیط زیست و ساخته شده از مواد بازیافتی.

نصب آسان ، سریع و تمییز.

معایبایجاد صدا با راه رفتن روی آن (که با لایه فوم زیرین، قابل حل است.).برای حمام و فضاهای مرطوب خیلی توصیه نمی شود.

 

 

هم اکنون که این مطلب را مطالعه کرده اید اطلاعاتی در مورد کفپوش لمینیت در اختیار دارید و می توانید با آگاهی بیشتری به انتخاب بهترین کفپوش برای فضای مورد نظرتان بپردازید. اما اگر ابهامی در این مورد وجود دارد و هنوز مصالح مناسب را برای کفپوش فضایتان انتخاب نکرده اید می توانید از کارشناسان ما در بخش مشاوره دکوراسیون کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن