انستودیوز.

هدف این سایت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به معماری و تسهیل دسترسی آن ها به متخصصان این حوزه است و تلاش می کند با تولید محتوای مناسب و ارائه خدمات مشاوره معماری این مساله را ممکن سازد.

آدرس: ایران - تهران
تلفن: +25-506-345-72
ایمیل: nstudioz@gmail.com

ایده هایی برای جا دادن کتاب ها در خانه

  • توسط هیات تحریریه nStudioz
  • 210 بازدید

امروزه گرچه به لطف تکنولوژی و کتاب های الکترونیکی کتابهای کمتری نسبت به گذشته در خانه ها نگه داری می شود، اما داشتن قفسه ای از کتاب در دکور خانه به شما کمک می کند شخصیت خود را به نمایش بگذارید و به فضای خانه کاراکتر خاصی ببخشید. بنابراین ایده های پیشین خود را راجع به اینکه کجا و چطور کتاب های خود را جای دهید کنار گذارید و ایده هایی سرگرم کننده تر و جالب تر برای قفسه های کتاب را امتحان کنید.

بالای میز

اگر اتاق شما تنگ و کوچک است و طاقچه ای دارید که آنرا به میزی برای انجام کارهای خود تبدیل کرده اید، دیوار بالای آنرا تا نزدیک سقف قفسه بندی کنید و کتاب های خود را روی آن قرار دهید. یک نردبان سبک و کوچک می تواند راه دسترسی شما به این قفسه باشد.

قفسه کتاب روی میز

قفسه کتاب روی میز

پیرامون ورودی

فضای پرت پیرامون درهای ورودی بزرگ ، به کمک ساخت قفسه هایی توکار  در لبه هاو قرار دادن کتابها در آن می تواند به فضایی کاربردی تبدیل شود.

جای کتاب اطراف ورودی

جای کتاب اطراف ورودی

داخل اتاق خواب

استفاده ازقفسه ها در ابعاد متناسب با فضا روی دیوار اتاق خوابتان می تواند فضایی مناسب برای نگهداری کتابهای دلخواهتان باشد. رنگ آمیزی مناسب این قفسه ها و استفاده از وسایل دکوراتیو همراه آن می تواند چهره متفاوتی به این فضا بدهد.

کتابخانه در اتاق خواب

کتابخانه در اتاق خواب

داخل راهروها

اگر یک فضا داخل خانه شما باشد که دیوارهای آن دست نخورده باقی مانده باشد معمولا آن دیوار راهروی شماست. اما پیش از هر اقدامی توجه داشته باشید که راهروها معمولا باریک و کم نور هستند. پس قفسه کتاب شما نباید این مسیر حرکت را اشغال کند و نور فضا باید بطور مناسب تأمین شود.

قرار دادن کناب در راهرو

قرار دادن کناب در راهرو

قفسه های پنهان

درهای اسلایدی فضایی پنهان برای قفسه های کتاب شما ایجاد می کند تا هر زمان که علاقه داشتید کتاب های خود را به نمایش بگذارید.

قفسه های پنهان و مخفی برای کتاب

قفسه های پنهان و مخفی برای کتاب

داخل کمدها

پیدا کردن فضایی برای نگه داری تمام وسایل مشکلی بزرگ خصوصا برای خانه های کوچک است. می توانید از انباری یا کمدهایی که برای نگه داری وسایل دیگرتان اختصاص داده اید ، مانند کمد لباس ها استفاده کنید و با اضافه کردن چند قفسه کتاب های خود را نیز در آن نگه دارید.

قفسه کتاب در کمد

قفسه کتاب در کمد

فضای زیرپله

فضای زیر پله گوشه ای مناسب برای قرار دادن قفسه کتاب هاست. فرم پله ها نیز خود به قفسه بندی و تقسیم بندی کتاب های شما کمک می کند.

قرار دادن کتاب ها زیر پله

قرار دادن کتاب ها زیر پله

داخل میز جزیره آشپزخانه

قرار دادن قفسه در فضای زیر میز آشپزخانه می تواند مکانی مناسب برای قرار دادن کتاب های آشپزی یا مجله های شما باشد. اگر فضای کافی دارید این بخش را از دست ندهید.

قرار گیری کتاب داخل کانتر آشپزخانه

قرار گیری کتاب داخل کانتر آشپزخانه

زیر میزها

اتاق نشیمن معمولا پر از وسایل ریز و درشت است. یک راه حل کاربردی برای سامان دادن به وسایل کوچکتان در این فضا استفاده از میزهای جلوی مبلی چند طبقه است. می توانید کتاب های خود را در قسمت های پایینی این میز بچینید و روی این میز ها را برای کارهای دیگر خالی بگذارید.

قرارگیری کتاب زیر میز نشمین

قرارگیری کتاب زیر میز نشمین

فضاهای مخفی

اگر تمایلی ندارید که کل سطح دیوار خود را به قفسه های کتاب اختصاص دهید می توانید از قفسه هایی کوچک در ارتفاع و لبه های سقف استفاده کنید. قفسه هایی که جلوی دید نیستند ولی دسترسی به آنها نیز دشوار نیست. خصوصا اگر در خانه ای با سقف بلند زندگی می کنید این کار می توانید به فضای شما در ارتفاع نیز معنا بدهد.

محل کتاب در فضاهای مخفی

محل کتاب در فضاهای مخفی

زیر فضای نشستن

نشیمن های لبه پنچره ها یا نیمکت ها فضاهایی عالی برای نگه داری وسایل هستند. معمولا این نشیمن ها به صورت صندوقچه هایی برای نگه داری وسایل استفاده می شوند اما دادن دسترسی از قسمت جلویی آنها می تواند آنرا به قفسه هایی مناسب برای قرار دادن کتاب تبدیل کند.

قفسه های کتاب کنار کشو ها در نشیمن

قفسه های کتاب کنار کشو ها در نشیمن

شما چه ایده هایی برای جا دادن کتاب ها در دکور خانه خود بکار گرفته اید. نظرات و ایده های خود را با ما در میان بگذارید.

 


منبع : houzz.com


 

1 دیدگاه در “ایده هایی برای جا دادن کتاب ها در خانه”

  1. من فضای پرتی که بین ستون و دیوار در اتاق خوابم داشتم رو تا سقف قفسه بندی کردم و کتابها و کمی وسایل تزیینی توش گذاشتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن