انبار وسایل در فضاهای مناسب خانه

انبار وسایل در فضاهای مناسب خانه

اگر خانه شما همیشه به هم ریخته و شلوغ به نظر می رسد ، می توانید با چند ایده ی مناسب برای انبار وسایل آن را برطرف کنید. شاید شما چیز های زیادی در خانه دارید و محلی برای نگهداری آن ها وجود ندارد. بیشتر خانه ها جای زیادی برای  قرار گرفتن  وسایل ندارند و اغلب باید خودتان خلاق باشید تا جایی پیدا کنید و آن ها را کنار هم قرار دهید.

با قدم زدن در فضاهای مختلف خانه شروع کنید. به  جای جای منزلتان توجه کنید. شما باید اصولی برای مرتب کردن هرج و  مرج های موجود داشته باشید و فضاهایی برای انبار وسایل انتخاب کنید و با فکر خود آن جا را به محلی مناسب تبدیل کنید.

ممکن است بخاطر اینکه ناهار خوری شلوغی دارید و فضای آن پر از وسایلی است که جایی برای نگه داری آن ندارید دوستانتان را به خانه دعوت نکنید. شاید در منزلتان این اتفاق افتاده باشد که کسی کتش را روی صندلی میز ناهارخوری گذاشته باشد .این به این دلیل است که جایی مناسبی برای این کار در خانه تان وجود ندارد.

شما نیاز به این دارید که کمد یا انباری برای خود درست کنید و  وسایلتان را هرطور که می خواهید داخل آن بچینید. در ادامه برایتان مطالبی را بیان می کنیم که به مواردی در مورد  ایجاد کمد ها در فضاهای غیر متعارف اشاره دارد و می توانید از آن ها استفاده کنید.

فضاهای مناسب خانه برای چیدمان وسایل

  • زیر تخت

  • زیر پله

  • ترکیبی با مبلمان

  • روی دیوار

  • کمد ها

زیر تخت

شاید از فضای  زیر تخت برای نگهداری وسایلتان استفاده کرده باشید اما نتوانسته باشید سامان یافته و با نظم  آن ها را کنار هم قرار دهید.زیر بسیاری از تخت ها کشو هایی قرار دارد  که می توان وسایل را در آن ها قرار داد. اما اگر تخت شما چنین کشوهایی ندارد می توانید جعبه هایی تهیه کنید که زیر تخت جا می شوند و لباس های زمستانی و وسایلی که از آن ها زیاد استفاده نمی کنید را داخل آن قرار دهید. اگر هم تا به حال تختی خریداری نکرده اید نمونه ای همراه با کشو را تهیه کنید.

کشوی زیر تخت خواب برای انبار وسایل

مدل تخت خواب کشودار

انبار وسایل در زیر پله

دو راه مختلف برای استفاده از زیر پله وجود دارد. یکی طبقه بندی آن و ایجاد قفسه هایی زیر پله به منظور قرار دادن وسایل بروی آن ها و را دیگر تبدیل زیر پله و زیر پاگرد به فضایی مانند کمد و محفوظ کردن اطراف آن . راه اول ممکن است کمی گران تر باشد اما امکانات بیشتری برای انباروسایل می دهد و ظاهر بهتری به فضای داخلی خانه تان می دهد.

انبار وسایل در زیر پله

کمد زیر پله

انبار وسایل به صورت ترکیبی با مبلمان

اگر فضای محدودی برای زندگی دارید ایده خوبی است که از مبلمان خانه به چند منظور استفاده کنید.به عنوان مثال می توانید از فضای داخل و زیر صندلی کوتاه ( پا مبلی ) به عنوان محل نگهداری لباسهایتان استفاده کنید و یا از مبل به عنوان محلی برای جایگیری کنترل وسایل برقی خود یا میز چای یا قهوه خوری بهره ببرید فقط کافیست کمی خلاق باشید.

انبار وسایل مبل کنار پنجره

مبل کنار پنجره

روی دیوار

تمام خانه ها از ابتدا کمد و انبار دلخواه شما را نخواهند داشت و گاهی اوقات خودتان  باید دست به کار شوید و موارد مورد نیازتان را با خلاقیتتان ایجاد کنید. اگر مساحت فضای زندگیتان محدود است می توانید از دیوار ها و فضاهای روی آن ها برای نگه داری وسایلتان استفاده کنید. برای مثال می توانید با نصب طبقه ها بر روی دیوار خانه ، کتاب ها و وسایلتان را روی آن قرار دهید. هر آن چه که نیاز دارید آویزان کنید یا در فضایی نگه دارید را خیلی راحت می توانید با استفاده از فضای روی دیوار پاسخ دهید و با کمک قلاب یا آویز یا قفسه ها و کابینت های دیواری از فضاهای روی دیوار ها استفاده کنید.

انبار وسایل قفسه دیواری

مدل قفسه دیواری

کمد ها

همه اتاق خواب ها کمد ندارند و اگر هم داشته باشند ممکن است برای شما خیلی مفید نباشد. اگر کف اتاقتان همیشه لباستان افتاده است وقت آن رسیده کمدی برای اتاق خود در نظر بگیرید حال این می تواند اضافه کردن گیره ای برای لباس هایتان باشد یا فضایی محصور و متشکل از طبقات و کشو ها . همه این ها می توانند در نظم اتاقتان و چیدمان وسایلتان به شما کمک کند.

کمد دیواری

مدل کمد دیواری

در ادامه می توانید ایده هایی از چیدمان مناسب در فضاهای مختلف خانه را مشاهده کنید.

[satellite gallery=17 auto=on caption=off thumbs=on]

آیا این راهکار ها برای خانه شما مفید است؟ کدام راهکار می تواند فضای لازم برای انبار وسایل شما را تامین کند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


منبع:

Freshhome.com


ارسال پاسخ

18 + پنج =

در مسابقه شرکت کنید
برنده ی بیش از 500 هزارتومان جایزه باشید.

انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری
مطالب قبلی را بخوانید
دکوراسیون حمام کوچک
حمام کوچک و ۳۰ ایده ی طراحی

ممکن است این گونه به نظر برسد که طراحی حمام های کوچک کار سختی است، با این حال این فضاها...

بستن