پاسخ داده شده
0
0

باسلام و عرض خسته نباشید برای این روتختی با توجه به گلدار بودن چه رنگ دیوار و فرش و پرده ای را پیشنهاد می کنید.ممنون

بودجه ی در دسترس.
تا 1 میلیون تومان
حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش در سایت
  • عسل پرسیده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام خانم عسل گرامی

با سپاس از این که سوالتان را با ما در میان گذاشته اید در پاسخ به سوالتان ابتدا باید این نکته را ذکر کنیم که در فضای اتاق خواب مسئله آرامش بخشی محیط به انسان در اولویت قرار میگیرد، در کنار این موضوع ما میتوانیم با بخشیدن ویژگی هایی مثل تنوع و نشاط به محیط آن را ارتقا ببخشیم. پس استفاده از رنگ های متعدد با ماهیت مختلف که در یک طیف قرار نمی گیرند در سطوح و کف چندان پیشنهاد نمیگردد.

با توجه به طرح و رنگ روتختی انتخابی، به شما پیشنهاد میکنیم برای انتخاب رنگ سطح های بزرگ در محیط از رنگ های ملایم استفاده نمایید. در انتخاب فرش نیز علاوه بر همنشینی رنگ ها باید به رنگ کفپوش اتاق نیز توجه نمود برای مثال چنانچه رنگ کفپوش روشن است بهتر است رنگ قالی تیره تر باشد و بالعکس.

در این بخش ما چند راهکار را به شما پیشنهاد می کنیم:

استفاده از رنگ های خنثی

رنگ های خنثی مانند بژ، خاکستری و سفید می توانند در کنار رنگ های گرم و قدرتمند به کار رفته در روتختی به تعادل برسند، در میان این رنگ ها رنگ سفید به دلیل هماهنگ بودن با زمینه ی رو تختی می تواند گزینه ی مناسبی باشد. همنشینی این دسته از رنگ ها بعنوان رنگ دیوار با یکی از رنگ های بکار رفته در روتختی بعنوان سایر لوازم دکوری اتاق مانند فرش یا پرده می تواند فضایی زیبا در عین حال آرامش بخش برای اتاق خواب ایجاد کند.

مشاوره آنلاین معماری و دکوراسیون

نمونه دکوراسیون با رنگ های خنثی

در صورت به کار بردن هر یک از رنگ های فوق می توان پرده ای با طرح گل های  روتختی و یا با زمینه ی رنگ های نزدیک به آن به کاربرد، همچنین رنگ یاسی که در میان رنگ های به کار رفته شده غالب است می تواند گزینه ی مناسبی باشد تا به شکل لوازم جانبی مثل آباژور، تابلو وغیره تکرارشود تا در محیط هارمونی ایجاد نماید. در این ترکیب رنگی قالی میتواند با توجه به رنگ کفپوش یاسی روشن یا بنفش سیر باشد.

استفاده از رنگ های موجود در روتختی

روتختی انتخابی شما خود دارای ترکیب رنگی زیبا با همنشینی مناسب میباشد و بنابراین در انتخاب اکثر رنگ ها محدود نیستید. اگر دوست دارید فضایی شاد و رنگی در اتاق ایجاد کنید می توانید یک یا ترکیب دو رنگ از رنگ های پالت مشاهده شده در تصویر زیر که همان رنگ های موجود در روتختی شماست استفاده نموده و آن ها را در فضا تکرار کنید:

راهنمایی برای انتخاب رنگ اتاق خواب

نمونه دکوراسیون با رنگ های موجود در روتختی

انتخاب یک رنگ از پالت فضای ساده تر و در عین حال زیبا ایجاد می کند که به مرور زمان نیز احتمال ایجاد حس دلزدگی در آن کمتر است. اگر ترجیح میدهید با تکرار یک رنگ محیط مطلوب خود را به وجود آورید هر یک از رنگ های اشاره شده در پالت بالا قابل استفاده است اما پیشنهاد ما برای شما دو رنگ آبی یا سبز روشن است هر یک از رنگ های آبی و یا سبز روشن می توانند محیط آرامش بخشی را در فضای اتاق خواب ایجاد نما یند و با ترکیب رنگی  طرح مذکور تناسب و همخوانی دارند در صورت انتخاب هر یک از این دو رنگ نیز پیشنهاد میگردد رنگ یاسی را در فضا به عنوان رنگی ارتباط دهنده میان اجزا در قالب لوازم کوچک تکرار نمایید.

اگر طرفدار هیجان و تنوع بیشتر در اتاق خوابتان هستید می توانید از همنشینی دو رنگ از پالت رنگی ، در فضای اتاق استفاده کنید. در تصاویر زیر نمونه هایی از همنشینی مناسب رنگ ها با ترکیبی ملایم آورده شده است.

همانطور که پیش تر اشاره شد و در تصاویر مشاهده نمودید فضاهایی که در آن رنگی های ارغوانی و زرد به کار رفته هیجان و کنتراست بیشتری در فضا ایجاد شده است اما رنگ های آبی و سبز اثر آرامش بخشی بیشتری دارند. بنابراین متناسب با انتظاری که از فضای اتاق خواب خود دارید می توانید میان این ترکیب ها رنگی با ویژگی های مورد نظرتان را برگزینید.

در این قسمت پیشنهاد ما برای شما استفاده از رنگ های مکمل یاسی و لیمویی به صورت ترکیبی می باشد دیوار در قسمتی که پنجره قرار دارد می تواند لیمویی رنگ باشد و پرده ای ساده به رنگ یاسی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین رنگ قالی نیز میتواند متناسب با پرده انتخاب گردد.

استفاده از کاغذ دیواری:
گزینه ی دیگری که میتواند فضایی زیبا ایجاد کند نصب کاغذ دیواری است، میتوانید یک دیوار را با کاغذ دیواری پوشش دهید به خصوص اگر از رنگ های خنثی استفاده میکنید کاغذ دیواری با طرح رنگ های شاد متناسب با رنگ زمینه و همچنین رنگ های غالب در روتختی و پرده ی احتمالی می تواند مفید واقع شود.

همچنین در صورت به کار بردن رنگ سبزملایم در دیوارها نیز استفاده از کاغذ دیواری توصیه میگردد رنگ های متنوع  در کاغذ دیواری به خوبی میتوانند در کنار رنگ سبز فضایی زیبا و دلباز را به وجود آورند.

امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مشاوره برایتان مفید واقع شده باشد.  چنانچه در این خصوص یا موضوعات دیگر نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، مساله را با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری