پاسخ داده شده
0
0

باسلام و خسته نباشید. سالن دارای چهاردیوار است پرده در وسط دو دیوار در طرفین (رنگ پرده قهوه ای دارای گلهای طلائی وگلبهی ) یک دیوار درقسمت راست در ورودی – دیواردیگر پشت آشپزخانه و یک دیوار پشت تلویزیون مقابل آشپزخانه. رنگ دیوار استخوانی – مبلمان کلاسیک ماهگونی با پارچه کرم رنگ لمینت رنگ عسلی با رگه های قهو ه ای میباشد. کدامیک از دیوارها را کاغذ دیواری کنم با چه رنگ و طرحی ؟

حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش برای کارشناسان
  • پانته ا پرسیده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

با سلام مجدد خدمت خانم پانته آ عزیز.
ضمن عرض تشکر بابت اعتماد به کارشناسان انستودیوز و دقت و حوصله شما در تصاویر و نقشه ی ارسالی که امکان اظهار نظر بهتر و راهنمایی جامع تری را برای ما میسر ساخت. همانطور که در مشاوره ی پیشین به طور خلاصه به نقش کاغذ دیواری در دکوراسیون اشاره کردیم، کاغذ دیواری ها علاوه بر زیبا ساختن خانه، برای قوت بخشیدن و ایجاد نقطه کانونی در بخشی از فضا و یا تعریف فضای مجزا از طریق ایجاد مرز های بصری به کار برده می شوند. بنابراین در پاسخ به سوال شما ابتدا از جنبه ی عملکردی و سپس به زیبایی می پردازیم.
چیدمان فضا: برای مشخص شدن مرز هر فضا، نوع چیدمان تاثیر به سزایی دارد بعنوان مثال فضای نشیمن پس از دیوار ها – که جدا کننده های عینی هستند- به واسطه ی چیدمان مبل ها بوده که تعریف می شود. بنابراین لازم است مبلمان، میز تلویزیون و حتی گلدان ها و لوازم دکوراتیو در جایی مختص به خودشان قرار گرفته و در مجموع به فضایی یکپارچه و متعادل بینجامد. پس از چیدمان درست، می توان با کمک کاغذ دیواری به انسجام فضا های ایجاد شده تاکید کرد.
به همین دلیل کارشناسان ما در ابتدای امر به چیدمان فضا پرداخته و دو حالت پیشنهادی را که در تصویر زیر مشاهده می کنید، برای شما در نظر گرفته، سپس دیوار های مناسب برای کاغذ دیواری را با توجه به هر حالت، مشخص کرده اند. که در ادامه ویژگی هر چیدمان را برایتان شرح خواهیم داد.

مشاوره حرفه ای چیدمان منزل

چیدمان های پیشنهادی

چیدمان شماره 1: همانطور که می بینید، محل تلویزیون ثابت بوده اما محل قرار گیری مبل سه نفره و مبل های تک جا به جا شده است. با قرار گرفتن مبل سه نفره در این قسمت، فضای پذیرایی دید کمتری به غذا خوری داشته و پذیرایی و غذاخوری حالت مجزا تری نسبت به چیدمان فعلی دارد، علاوه بر آن بر خلاف حالت فعلی منزل شما که قسمتی از مبل سه نفره جلوی کمد قرار گرفته و حس نامنظمی به همراه دارد، مبل های تک نفره به راحتی در جلوی دیوار آشپزخانه قرار گرفته و فضای  نشیمن به خوبی تعریف شده است، حال می توان از طریق نصب کاغذ دیواری بر روی این دو دیوار متقاطع به فضای نشیمن تاکید کرد.

 از سویی دیگر  برای فضای غذاخوری نیز  می توان همین شیوه را به کار برده و دو طرف پنجره را کاغذ دیواری کرد تا هم فضایی مستقل شکل بگیرد و هم پس زمینه ای برای پرده و میز غذا خوری باشد. بهتر است کاغذ دیواری قسمت نشیمن، طرح دار بوده تا ضمن ایجاد تنوع در فضا، پس زمینه ی خوبی برای مبل با پارچه ی ساده باشند. برای غذاخوری نیز کاغذ دیواری ساده و تک رنگ در نظر گرفتیم چرا که پرده طرح دار بوده و جلوه ی بهتری در کنار پس زمینه ی ساده دارد، علاوه بر آن تنوع در طرح و رنگ کاغذ دیواری های دو فضا، به جدا سازی بهتر پذیرایی و غذاخوری کمک می کند.
برای دیوار تلویزیون، در این چیدمان به دو علت کاغذ دیواری در نظر نگرفتیم. اول اینکه دیوار شومینه متقاطع با آن مورب بوده و ضمن مشکلات نصب، زیبایی چندانی نخواهد داشت. دلیل دوم هم این است که طول این دیوار و دیوار های جانبی آن کم بوده و همچنین فاصله آن نسبت به دو دیوار نشیمن نسبتا زیاد است بنابراین در صورت نصب کاغذ دیواری، به صورت لکه ای بی هدف در کل فضا بوده و تاثیری در زیبایی فضا ندارد. بهتر است از طبقات دکوری و برای تزیین این دیوار استفاده کنید.
چیدمان شماره 2: در قسمت ورودی فضای مناسبی برای رفت و آمد مابین فضا ها تعریف و همچنین محل قرارگیری تلویزیون جا به جا شده است. این دیوار به علت وجود ستون مرزبندی مشخصی بعنوان دیوار تلویزیون ایجاد کرده و شما می توانید با نصب کاغذ دیواری به این دیوار، نقطه کانونی در فضای نشیمن خود تعریف کنید. بهتر است برای این دیوار  کاغذ دیواری ساده در نظر گرفته شود، چرا که چشم به مدت زیادی به صفحه ی تلویزیون خیره بوده، بنابراین چنانچه دیوار هم طرح دار باشد، موجب آزار و خستگی چشم مخاطب می شود. پیشنهاد می کنیم برای دیوار متقاطع آن کاغذ دیواری طرح دار انتخاب کنید تا هم در فضا تنوع ایجاد شود و هم ترکیب آن با مبل ساده و سفید شما جالب توجه خواهد بود.
پس از بررسی محل نصب کاغذ دیواری بر اساس ویژگی عملکردی آن، به جنبه ی زیبایی و طرح و رنگ کاغذ دیواری می پردازیم. طبق تصاویر ارسالی شما، مبلمان و فرش رنگ های خنثی و روشنی دارند. بنابراین در بکار بردن طیف رنگ های متنوع، حتی تا حدودی تیره که در فضا کنتراست ایجاد کند نیز مشکلی نخواهید داشت، اما در رنگ کفپوش چوبی از تناژ نارنجی استفاده شده به همین دلیل تاثیر بیشتری در انتخاب رنگ کاغذ دیواری خواهد داشت. همچنین سبک دکوراسیون منزل شما کلاسیک بوده، پس بهتر است کاغذ دیواری مناسب با این سبک به کار گرفته شود. در تصویر زیر مجموعه ای از رنگ ها و طرح های مناسب برای فضای شما را ارائه دادیم .

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری برای خانه

رنگ بندی و طرح های پیشنهادی برای کاغذ دیواری

رنگ آبی: با تناژ نارنجی کفپوش همنشینی خوبی داشته و مکمل این رنگ می باشد. همچنین با رنگ فرش نشیمن نیز هماهنگ است.سردی این رنگ در کنار رنگ های گرم تعادل خوبی در فضا ایجاد می کند. در صورت استفاده از این رنگ، برای کوسن ها نیز ترکیبی از رنگ آبی و نارنجی انتخاب کنید.
رنگ قرمز: علاوه بر هماهنگی با سایر رنگ ها، در فضا گرما و صمیمیت ایجاد می کند. اگر به دنبال ایجاد تنوع و همچنین هیجان در فضا هستید، این رنگ، گزینه ی مناسبی خواهد بود. چنانچه این رنگ برای شما جذاب بوده اما به غالب شدن این رنگ در فضا تمایل ندارید، می توانید کاغذ دیواری با پایه رنگ غالب سفید با نقش های ریز به رنگ قرمز به کار ببرید. کوسن ها نیز می تواند تنالیته ای از رنگ قرمز باشند.
رنگ بژ و خنثی: اگر احتمال تکراری شدن رنگ های قرمز و آبی را به مرور زمان برای خود می دهید و یا استفاده از این رنگ ها در نظرتان ریسک پذیر است، پیشنهاد ما رنگ بژ و متالیک است. اما دقت داشته باشید برای جلوگیری از یکنواختی فضا کاغذ دیواری با رگه هایی از رنگ های براق و دارای بافت برجسته انتخاب کنید تا جلوه ی بهتری به فضا بدهد. همچنین سعی کنید طرح انتخابی، نقش های بزرگ نداشته باشد زیرا باعث کوچک به نظر رسیدن فضا می شود.
در مورد آباژور و لوستر، بهتر است از یک رنگ انتخاب شوند، رنگ نقره ای حس و حال مدرن در فضا ایجاد می کند. رنگ طلایی رنگی تجملی بوده و متناسب فضای کلاسیک می باشد، اما به کار بردن آن در فضای شما باعث یکنواختی می شود. رنگ برنزی بسته به فرم لوستر و آباژور هم می تواند کلاسیک بوده و هم مدرن. به همین دلیل گزینه ی مناسب تری می باشد. نکته ی مهمی که لازم است حتما در هنگام خرید به آن توجه کنید، نحوه پخش نور در فضا توسط لوستر می باشد. خانه ی شما از نور کافی برخوردار نبوده بنابراین برای بهتر شدن روشنایی منزلتان نوردهی کافی لوستر  و آباژور را اولویت خود قرار دهید و در صورت تمایل از لوستر ها یا چراغ آویز هایی استفاده کنید که نور لامپ ها را منعکس و دوچندان می کنند. می توانید راهنمایی های لازم در خصوص محصول متناسب با نیازتان را به هنگام خرید، از فروشنده دریافت نمایید.
در پایان پیشنهاد میکنیم علاوه بر موارد فوق، عناصری مانند آینه، کنسول، تابلو های نقاشی با رنگ بندی زنده، گلدان هایی با گل طبیعی به فضا اضافه کنید، اما برای هرکدام عناصر محلی مناسب از لحاظ مقیاس فضا اختصاص دهید. مثلا در چیدمان شماره 1 دیوار سمت راست می تواند محلی مناسب برای قرار گیری آینه ای با کشیدگی طولی باشد، کنسول می تواند پشت مبل سه نفره(نزدیک میز غذاخوری) قرار بگیرد و تابلوهای رنگی و طبقات هم برای دیوار پشت تلویزیون استفاده شوند. این عناصر چاشنی فضا بوده و به کامل شدن و زیبایی منزل شما کمک خواهد کرد.

امیدواریم مطالب ارائه شده راهگشای مساله شما بوده و به داشتن منزلی زیباتر کمک کرده باشد. سپاس از همراهی و صبر شما .

پاسخ مناسب
0
0

با سلام مجدد خدمت خانم پانته آ عزیز
در ابتدای امرلازم است این نکته را متذکرشویم نصب کاغذ دیواری در دو طرف پرده ها به تنهایی تاثیر بسزایی در تغییر دکوراسیون شما نداشته ، چه بسا طی تجربیات کارشناسان ما پس از حدود 400 مشاوره، موارد زیادی مشاهده شده است که علی رغم صرف هزینه و نصب کاغذ دیواری، نتیجه مورد نظر به دست نیامده وبا احساس نارضایتی برای مشاوره به سایت انستودیوز  مراجعه کردند. بنابراین پیشنهاد میکنیم اقدامات دیگری مانند تعویض پرده ها، نور پردازی مناسب و قرار دادن فرش را علاوه بر کاغذ دیواری برای این قسمت انجام دهید تا در پایان نتیجه برای شما رضایت بخش باشد. اگر پرداخت هزینه به طور یکجا جهت ایجاد این تغییرات برایتان میسر نیست، می توانید آن را طی برنامه ریزی و به مرور زمان ایجاد کنید برای مثال طبق اولویت، ابتدا جهت تعویض پرده ها و نصب کاغذ دیواری، در مرحله بعد چراغ آویز سقفی و پس از آن به خرید فرش اقدام نمایید .
در پاسخ به سوالتان در خصوص رنگ کاغذ دیواری باید عرض کنیم خیر لزومی ندارد رنگ پس زمینه روشن کاغذ دیواری دیوار پشت مبلمان را برای قسمت غذاخوری انتخاب کنید.معمولا در هر آلبوم ارائه شده توسط فروشنده، ست کاغذ دیواری ساده در کنار کاغذ دیواری های طرح دار قرار می گیرد تا انتخاب برای مشتری ساده تر شود در غیر این صورت طبق توصیفات شما از کاغذ دیواری مورد نظر در می یابیم رنگ فیروزه ای تنها در گل های کاغذ دیواری و به میزان کمتری نسبت به سایر رنگ ها به کار رفته است بنابراین  برای ایجاد تعادل میان رنگ ها پیشنهاد می کنیم کاغذ دیواری با این رنگ به عنوان پس زمینه غذاخوری انتخاب کنید. کوسن ها نیز می تواند مجمومه ای از رنگ فیروزه ای و رنگ پس زمینه کاغذ دیواری باشند. اصل ایجاد تعادل رنگ ها در محیط بوده به گونه ای که نه از یک رنگ به میزان خیلی غالب و نه خیلی کم استفاده شود.

-1
0

با سلام خدمت خانم پانته آ گرامی
خوشحالیم که شما را در میان مخاطبان انستودیوز مشاهده می کنیم. معمولا کاغذ دیواری ها از لحاظ بصری تعریف کننده ی فضایی خاص هستند و به گونه ای به طور خود به خود توجه افراد به سمت آن فضا جلب می شود. برای تشخیص درست اینکه کدام یک از دیوار ها نیاز به کاغذ دیواری دارند، درک بهتری از فضای شما لازم است، از طرفی راهنمایی در خصوص انتخاب رنگ و طرح آن نیز وابسته به جزییات به کار رفته در نشیمن منزلتان می باشد. از آنجا که دغدغه ی شما در بهتر شدن دکوراسیون منزل شما، برای مشاورین انستودیوز نیز به همان اندازه اهمیت داشته، از این رو پیشنهاد می کنیم در صورت امکان، تصاویری با کیفیت نسبتا مناسب از زوایای مختلف فضای خود و دیوار هایی که در سوالتان به آنها اشاره کردید برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان ما با درکی بهتر به راهنمایی دقیق و کامل تری پرداخته و شما با اطمینان تصمیم گیری کنید، در غیر این صورت کلیتی در خصوص نحوه انتخاب طرح و رنگ و تاثیر آن بر روی هر کدام از دیوار ها برایتان شرح خواهیم داد.

-1
0

ضمن سلام  وعرض خسته نباشید به کارشناسان محترم . دوستان عزیز عکسها را به پیوست ارسال نمودم . ضمنا میخواهم لوستر و آباژور برای سالن خریداری کنم لطفا بفرمائید برنزی ، طلائی و یا نقره ای ، کدامیک بهتر است آیا پایه آباژور نیز بایستی همخوانی با رنگ لوستر داشته باشد یا خیر؟  همچنین برای کاناپه از چه رنگ کوسنی استفاده نمایم.

باتشکر و احترام

  • پانته ا پاسخ داده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
0
0

باسلام و احترام

بسیار از راهنمائی و مساعدت شما متشکرم . انجام داده و اگر سوالی برایم پیش آمد خدمتتان عرض میکنم.

  • پانته ا پاسخ داده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
0
0

باسلام و خسته نباشید

درصورت چیدمان شماره یک و انجام کاغذ دیواری طرحدار درسالن و انجام دادن کاغذ دیواری برای قسمت ناهارخوری ، آیا بایستی از همان کاغذ دیواری زمینه سالن استفاده نمایم .مثلا اگر برای پشت مبلمان از کاغذ دیواری طرحدار ( زمینه روشن با گلهای کوچک آبی فیروزه ای) استفاده مینمایم بایستی از همان کاغذ دیواری ساده آن که رنگ روشن است برای دو طرف پرده استفاده نمایم.

باتشکر

  • پانته ا پاسخ داده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
0
0

باسلام و احترام به شما کارشناسان محترم  که با کمال محبت پاسخگوی ما هستید.

 

  • پانته ا پاسخ داده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
نمایش 7 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری