پاسخ داده شده
0
0

سلام واحترام خدمت کارشناس محترم . من یک اتاق 18 متری دارم که دارای دو پنجره در محل ابعاد کوچکتر است . یک تخت ثابت و یک کتابخانه وکمد لباس میز تحریز میز ارایش و میز تلویزون هم دارم . یک کاناپه که حالت تختخواب شو هم دارم برای مهیمان. لطفا مرا راهنمایی بفرمایید چطور چیدمان کنم که هم از فضا بیشتراستفاده کنم و هم شکیل به نظر برسد.درضمن کنار میزتحریز محل قرارگرفتن بخاری برای زمستان هست . که الان یک پشتی سنتی گذاشتم . البته یک پشتی سنتی هم کنار میز تلویزیون است که عکسش را برایتان ارسال کردم. تشکر مساحت اتاق 18 متراست . روی ابعاد سه متری یک پنجره بزرگ قرار دارد . درواقع دو پنجره روبروی هم

حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش برای کارشناسان
  • مستانه پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام خانم مستانه گرامی

از پیوستن شما به مخاطبان انستودیوز بسیار خوشحالیم و به خاطر تاخیر پیش آمده در پاسخگویی به سوالتان صمیمانه از شما عذرخواهی میکنیم.

زیبایی یک فضا به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله آن چیدمان درست و هماهنگی رنگ های به کار رفته در آن اتاق می باشد، بنابرایت برای بهتر شدن فضای شما ابتدا به چیدمان و سپس رنگ ها می پردازیم.
اتاق به دلیل طول نسبتا زیاد و چیدمان فعلی فضایی راهرو مانند پیدا کرده بنابراین برای کاستن از این حس بهتر است وسایل در ترکیبی از محور افقی و عمودی چیده شوند. متاسفانه در تصاویر ارسالی محل دقیق کتابخانه و کمد لباس مشخص نبود با این حال نمونه هایی از چیدمان پیشنهادی را در تصویر زیر میبینید.

 

 

مشاوره معماری آنلاین چیدمان منزل

پلان چیدمان های پیشنهادی

مشاوره آنلاین معماری

مدلسازی چیدمان های پیشنهادی

 

چیدمان شماره 1 : با چرخاندن میز کامپیوتر و قرار گرفتن آن در عرض اتاق اندکی از میزان راهرویی بودن فضا کاسته شد.
چیدمان شماره 2 :چرخش و قرار گرفتن تخت و میز آرایش در عرض اتاق و همچنین تغییر مکان مبل و میز ( عناصر با ارتفاع بیشتر )به یک سمت و پشتی ها و میز تلوزیون (عناصر با ارتفاع کمتر) در سمت دیگر اتاق از لحاظ بصری به بیشتر نشان دادن عرض کمک می کند.
چیدمان شماره 3 : قرار دادن تخت در وسط اتاق و تبدیل اتاق به دو حوزه با فضاهایی مجزا و همچنین کاستن از حس طول زیاد اتاق.
در نهایت برای بهتر شدن فضای اتاق پیشنهاد میشود لوازم غیر ضروری مانند “پشتی” را حذف کنید ( به دلیل طولی بودن این وسایل و کنار هم چیدن انها فضا راهرویی میشود)
موضوع بعدی که به آن میپردازیم وجود رنگ های مختلف و اکثرا تیره بدون هماهنگی در اتاق میباشد، قرمز و ابی فرش، کرم و طلایی پرده، مبلمان چوبی رو تختی و رو مبلی بنفش و میز تلویزیون نقره ای موجب اشفتگی فضا و خستگی چشم ها می شوند بنابر این پیشنهاد میکنیم برای مثال روتختی، رو مبلی ، و پرده را به رنگ سفید ساده تغییر داده تا میزان رنگ خنثی به کار رفته در فضا بیشتر شود.

مواردی که برایتان ذکر شد، پیشنهاداتی بود که با اطلاعات موجود به شما ارائه داده شد. در صورت تمایل چند عکس از چند زاویه که اتاق را به صورت کلی نمایش دهد برای ما ارسال نمایید تا راهنمایی بهتر و دقیق تری در اختیارتان بگذاریم.

پاسخ مناسب
0
0

سلام خانم مستانه
تغییر میز تلویزیون و ابعاد آن تاثیر خاصی روی چیدمان های پیشنهادی نمی گذارد از این رو در این پاسخ پیشنهاد چیدمان جدیدی به شما ارائه نمی کنیم.

رنگ پیشنهادی تان برای تغییر دیوار مناسب است، البته از نظر ما مساله ی مهمی که می تواند باعث شود اتاق شما بهتر باشد، کاهش شلوغی هاست، در اتاق شما وسایل زیادی به چشم میخورد که هرکدام جزییاتی دارند، در این بین فرش ها که کل کف اتاق را پوشانده اند بسیار مهم هستند، پیشنهاد ما به شما این است که کف اتاق را موکتی به رنگ روشن کنید و یک فرش کوچک فانتزی در کنار تخت قرار بدهید، با این کار تغییری شگرف در فضای اتاقتان ایجاد می شود و اتاق آرامش بیشتری به شما می بخشد.
پس از این مورد، تغییر روتختی به رنگی با زمینه ی روشن و طرح های رنگی را به شما پیشنهاد می کنیم، مثلا روتختی با رنگ سفید یا خاکستری یا کرم، که طرح هایی با رنگ قرمز یا رنگ مورد علاقه تان را دارد.
در مورد استفاده از پاراوان، باید بگوییم که در حال حاضر وسایل زیادی در اتاقتان وجود دارد و قرار دادن وسیله ای جدید (پاراوان) ایده ی مناسبی نیست، اما اگر فضا را کمی خلوت کنید و آرامش بیشتری در آن ایجاد کنید با توجه به طول اتاق، امکان استفاده از پاراوان نیز فراهم است.

اما در مورد بخاری، لطفا به ما ابعاد بخاری را اعلام کنید تا بر اساس آن چیدمان زمستانی را نیز به شما ارائه کنیم.

برای جمع بندی صحبت ها، در پایان مجددا میگوییم که فرش اتاق شما باعث شده فضا بیش از حد پر به نظر برسد، در نتیجه اقدام اول شما می تواند تعویض فرش با موکت های نرم به رنگ روشن باشد. پس از آن نیز لازم است رو تختی را به ترتیبی که گفتیم تغییر بدهید.

  • با عضویت در کانال تلگرام می توانید مطالبی در خصوص دکوراسیون را بیاموزید، اما در حال حاضر امکان گفتگو از طریق تلگرام فراهم نیست و پاسخگویی به سوالات شما از طریق سایت انجام می گیرد.
0
0

با سلام وتشکراز کارشناس محترم . همانطور که خواسته بودید عکس بخاری را برایتان ارسال میکنم. لطف میکنیدراهنمایی میفرمایید. به درخواست کارشناس محترم عکس از زوایای اتاق را هم میفرستم..

کارشناس محترم من کنار اتاقم یک راهرو دارم همان که بخاری را گذاشتم . دراین راهرو یک کمد سه دره لباس و لحاف و تشک های مهمان که درباکس چیده شده قرار دارد. و بقیه فضا خالی است. به نظر شما میتوانم میزآرایش را بجای بخاری درتصویرقرار دهم. باز تشکر از راهنمایی بسیار خوب شما.

  • مستانه پاسخ داده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

سلام خانم مستانه گرامی

تعدد وسایل در اتاق خواب شما زیاد است و امکان ارائه ی چیدمان ایده آل کمی سخت است، با قرارگیری بخاری در محلی ثابت و غیرقابل تغییر، ارائه ی پیشنهاد کمی پیچیده تر می شود، در تصویر زیر، پشتی ها را از اتاق حذف کرده ایم و تخت را چرخانده ایم تا فضای مفیدی که در طول اتاقتان دارید بیشتر باشد.

دقت کنید که هر چیدمانی که انجام شود، باید راه وسط اتاق باز باشد تا امکان حرکت راحت فراهم باشد، از این رو بالاجبار باید وسایل را در دوطرف اتاق چید و راهرویی در میانه ی فضا تعریف کرد(بخاری باعث می شود نتوانیم تخت را در وسط قرار بدهیم.)

بازهم تاکید میکنیم که اتاق شما تنها با چیدمان بهتر نمی شود و نیاز است تا تغییراتی فراتر از چیدمان صرف در آن صورت دهید، تغییراتی مثل حذف برخی وسایل، و تغییر رنگ وسایلی که پیشتر برایتان ذکر کرده ایم.

مشاوره چیدمان اتاق خواب کشیده

چیدمان زمستانی

 

ادامه ی سوالتان مربوط به فضای راهروی کناری اتاق بود، که بخاری در حال حاضر آنجا قرار دارد، متاسفانه سوالتان برای ما گویا نبود، آیا میخواهید در فصل زمستان میز آرایش را در راهرو قرار بدهید و بخاری را به داخل اتاق ببرید؟

در پایان پیشنهاد ما به شما این است که اگر امکان هزینه کردن در این فضا را دارید، با کمک طراحان و نجارهای منطقه تان، ترکیبی از کمد، کتابخانه، میز کامپیوتر و میز آرایش را در فضایی محدود و L شکل(مثلا گوشه ی بالا سمت راست) بسازید که هم فضای کمتری اشغال کند، هم به نیازهای شما پاسخ بدهد. در حال حاضر هریک از این وسایل جدا از هم هستند و فضای زیادی اشغال شده است، اما اگر همگی باهم طراحی شوند، می توانید از فضا بهتر استفاده کنید، مثلا بالای میز کامپیوتر کتابخانه داشته باشید، میز آرایش و آینه ی تاشو داشته باشید و…

0
0

با سلام و عرض ادب خدمت کارشناس محترم .

بسیارسپاسگزارم ازاینکه برای پاسخ ها وقت میگذارید . ممنون از راهنمایی شما کمال استفاده را میبرم.

کارشناس محترم در راهرو کنار اتاق که الان بخاری قرار گرفته، امکان قراردادن میز آرایش هست.

البته میز آرایش و پاتختی هرکدام اندازه 50 در 50 دارند.

میزکامپیوتر هم یک متر در 50 هست .

کارشناس گرامی در پشت کاناپه من یک پیش بخاری (طاقچه ) دارم که عرض آن 25 سانت و طول آن 2.30 متر است. میتون جای میز تلویزیون از آن استفاده کرد؟  الان به دیوار طاقچه عکس گذاشتم که قبلا برایتان ارسال کردم. میتوانم عکس ها را جمع وفقط تلویزیون بگذارم. لطفا نظرتان را بفرمایید.

امکان تعویض فرشها را ندارم ولی میتوانم یک پارچه رنگ روشن از ابتدا تاانتهای قرار دهم بعد وسایل را چیدمان کنم.

عذرخواهی میکنم از این که این همه پیام برای چیدمان میدهم. من دوتا طرحی که قبلا در ذهنم برای شما کارشناس محترم ارسال میکنم . بخاری همان جا که با رنگ مشکی کشیدم ثابت هست. اگر نظرتان را بفرمایید ممنون میشم.

  • مستانه پاسخ داده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

خانم مستانه گرامی

چیدمان های پیشنهادی شما را به صورت نرم افزاری ترسیم کردیم تا دقت بیشتری داشته باشند، همانطور که مشاهده می کنید حالت شماره 2، مشکلاتی دارد، ابتدا اینکه تلویزیون جلوی در قرار میگیرد، مساله ی دیگر این است که کتابخانه دسترسی راحتی ندارد و حرکت در آن کمی دشوار است.

چیدمان شماره 1 بهتر است و می توانید از آن استفاده کنید.

مشاوره دکوراسیون اتاق خواب منزل

ترسیم دقیق تر طرح های پیشنهادی شما

پیشنهاد شما مبنی بر استفاده از طاقچه به عنوان دیوار تلویزیون در صورتی که قصد خرید تلویزیون ال سی دی دارید پیشنهاد مناسبی است، با این کار شما از سطح دیوار به صورتی مناسب استفاده می کنید و فضای مفید بیشتری در اتاقتان خواهید داشت، همچنین برداشتن تابلوها باعث می شود اتاق ساده تر و منظم تر به نظر برسد. (البته ابعاد تلویزیون و ارتفاع نهایی آن نیز در صحیح بودن این انتخاب موثر و مهم است.)

اگر امکان برداشتن فرش ها را ندارید مشکلی نیست و قرار دادن پارچه روی فرش را چندان پیشنهاد نمی کنیم چون پارچه چروک می شود و وقتی وسایل روی آن باشند نمی توانید به راحتی آن را مرتب کنید.


*اگر طراحی و چیدمان وسایل برایتان اهمیت بالایی دارد و اطلاعات ارائه شده برایتان کافی نیست، به شما پیشنهاد میکنیم از خدمات طراحی سایت استفاده کنید و با پر کردن فرم اتاق خواب درخواستی کامل برایمان بفرستید تا طراحان انستودیوز چیدمان، رنگبندی و سایر جزییات را در قالب پروژه ی طراحی با مدلسازی سه بعدی و اطلاعات تصویری مناسب برایتان انجام بدهند.

آدرس زیر دسترسی شما به فرم طراحی اتاق خواب را فراهم می کند.

https://nstudioz.com/bedroom-c-consult/

0
0

با سلام کارشناس محترم .خیلی خیلی سپاسگزارم. لطف کردید .

فرم شماره یک را انتخاب کردم. فقط باید جای کاناپه با میزتلویزیون عوض شود. و روی طاقچه تلویزیون را بگذارم. ابعاد تلویزیون راهنوز انتخاب نکردم. من همین یک اتاق را دراختیاردارم و راهرو کنار اتاق که 5 مترمربع است. و یک سمت آن کمد سه در لباس ورختخوابهای میهمان قرار داره . و یکطرف آن که بخاری بود آزاد هست و 3 مترمی باشد. بازم تشکر از راهنمایی بسیاربسیار خوبتان .

البته چیدمان شماره 3 که قبلا برایم فرستادید آنهم را خیلی دوست دارم. میتونم در دو مدل مختلف برای تنوع استفاده کنم.

  • مستانه پاسخ داده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

خانم مستانه گرامی، از رضایت شما بسیار خوشحالیم و امیدواریم فضای اتاقتان به آنچه ایده آل شماست نزدیک تر شود و بتوانید از فضایی که در آن زندگی می کنید لذت ببرید.

ظاهرا در پیام آخرتان پرسشی مطرح نشده است، تغییرات را در اتاقتان پیش ببرید و اگر حین کار یا پس از آن سوالی داشتید حتما آن را با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.

نمایش 1 - 8 از 14 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری