پاسخ داده شده
0
0

من قراره ی مقاله درباره ی نقش نورپردازی در مناظر شهری بدم تو مقالم باید ب چی اشاره کنم؟دنبال چی بگردم؟منابعم چی باشه؟کجا رو بگردم؟

  • امیرحسین پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
بهترین پاسخ
1
0

سلام آقای امیرحسین

به طور کلی محدوده ی فعالیت سایت انستودیوز در حوزه ی طراحی داخلی و معماری مسکونی هست. پرسش شما در خصوص فعالیت پژوهشی در زمینه ی نورپردازی در حوزه ی منظر شهری است که در حیطه ی خدمات ما نیست.

با این حال، به طور کلی برای انجام  فعالیت پژوهشی باید پیش از هرچیز برخی مسائل مربوط به مقاله تان را مشخص کنید، ابتدا می توانید مشخص کنید که میخواهید در چه سطح علمی ای مقاله منتشر کنید؟ برای یک همایش استانی؟ ملی یا بین المللی؟ مجله ای با رتبه ی علمی پژوهشی یا علمی ترویجی یا….

پس از آن لازم است بررسی کنید در محدوده ی کلی موضوع (مثلا نور پردازی و منظر شهری) تا به حال چه پژوهش هایی صورت گرفته است و چه مسائلی بیان شده، این کار با تورق مجلات و بررسی سایت هایی مانند نورمگز قابل انجام است.حین این بررسی ها با موضوعات مختلف آشنا می شوید و مشاهده می کنید نویسندگان مقالات از چه منابعی استفاده کرده اند و به کدام منابع در مقالات بیشتری ارجاع داده شده است. حالا شما می دانید در حوزه ی مورد نظرتان چه پژوهش هایی صورت گرفته است، در واقع هم اطلاعاتتان در خصوص موضوع بیشتر شده، هم می دانید چه موضوعاتی قبلا کار شده و نباید آن ها را کار کنید و هم منابع معتبر در زمینه ای که درحال تحقیق هستید را شناسایی کرده اید.

پس از آن لازم است تا موضوع دقیق تری برای مقاله تان انتخاب کنید، چون نقش نورپردازی در منظر شهری مساله ای کلان و بی انتهاست و شما برای اینکه بتوانید در خصوص موضوع پژوهش کنید، باید به موضوعی خرد و قابل بررسی برسید. مثلا «تاثیر نورپردازی بناهای شاخص بر افزایش حس تعلق ساکنین محلات کم درآمد به محله شان، نمونه ی موردی محله ی ایکس تهران»

انجام کار پژوهشی مساله ای بسیار وسیع و گسترده است، برای سوالی که شما مطرح کرده اید برخی موسسات 12 الی 20 ساعت کارگاه حضوری برگزار می کنند و مسلما تمامی نکات در این بحث نمی گنجد. لطفا حتما با اساتید خود در دانشگاه مشورت کنید و برای انتخاب موضوع مناسب و آشنایی با روش تحقیق در حوزه ی تخصصیتان با ایشان در ارتباط باشید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری